Düğün Öncesi Eğlencede Yeni Trend Bride Parti Hakkında Her Şey!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:56 dakika

15.01.2024

Düğün günü, hazırlıklar sırasında çok eğlenecek, kutlamalara herkesten önce başlayacaksın desek... Düşünmesi bile keyifli değil mi? Bride parti ile bu mümkün! Üstelik düğün mekanları, bunun için oda, ev, villa gibi özel alanlar da tahsis ediyor. Merak katsayın arttıysa detaylar için okumaya devam!

bridal party

Bride Party Ne Demek?

“Before party” yani düğün öncesi parti olarak başlayan bu konsepti, evlenecek çiftlerin düğün öncesi en yakın arkadaşlarıyla eğlendiği, mini bir organizasyon olarak tanımlayabiliriz. Aslında düğün kliplerinde sıkça gördüğün, “hazırlık odasında yakınlarıyla eğlenen gelin/damat” konseptini bride to be partisi diye özetleyebiliriz.

Bride To Be Ne Demek?

"Bride to be", gelin olacak anlamına gelir. Ayrıca karşımıza "müstakbel gelin" olarak da çıkabilir. Bu nedenle bu partiler, düğünden hemen önce yapılır. "Bride to be", en yakın arkadaşları ve yakınlarıyla eğlenerek düğüne hazırlanır. Bu sayede gelin, en özel gününden önce tatlı stresini ve yorgunluğunu üstünden atmış olur.

Bride To Be Partisi Nasıl Olur?

Gelinin düğüne hazırlandığı bride odası eğlence için süslenir; saç, makyaj, giyinme gibi hazırlıklar yapılırken bir yandan da gelin ve nedimeler müzik, dans ve hafif içkilerle düğün eğlencesine erkenden başlamış olur. Bu sırada da video ve fotoğraflar çekilerek, hazırlanacak düğün videolarında kullanılır.

Bride to be partisinde genellikle gelin nedimelerden, farklı renkte bir kıyafet (genellikle sabahlık) giyer. Sabahlıkların yanı sıra tüylü terlikler, isme özel ya da "bride" yazılı ve figürlü uyku bantları, bileklik ve gözlükler gibi aksesuarların da kullanıldığını söylemeden geçmeyelim.

bride to be party

Bride To Be Party Gelinlere Özel midir?

Bu eğlence, genellikle gelin hazırlanırken gerçekleştirildiği için “bride to be partisi” olarak ünlendi, ancak damat ve arkadaşları için de hazırlık sırasında aynı eğlencenin ve çekimlerin yaygın olduğunu belirtelim.

Bazı mekanlar, gelin-damat hazırlık odasını ilk aşamada sadece gelin ve arkadaşlarına özel olarak hazırlıyor. Bride partiye sonradan damat ve arkadaşları da katılarak eğlenceli görüntüler veriyor. Bazı mekanlardaysa gelin ve damat için ayrı hazırlık odası tahsis ediliyor. Gelin ve nedimeler gibi, damat ve arkadaşları da hem hazırlanıyor hem de eğleniyor.

bride to be party

Bride Odası Bulunan Düğün Mekanları

Birçok düğün mekanı, gelin ve damat için düğün öncesi hazırlık ve parti evi tahsis ediyor. İkramlardan süslemelere A’dan Z’ye tüm organizasyonu senin için hazırlıyorlar. Hatta bazı mekanlarda bride to be parti konsepti evin sınırları içinde kalmıyor. Genellikle mekanın havuz başı, bahçe gibi alanları da bride parti için hazırlanıyor. Eğlence bu alanlara da taşarken, çekimler oldukça renkli hale geliyor!

Bride to be oda ve evleriyle öne çıkan düğün mekanlarını da şuraya bırakıyoruz:

Romarin Wedding & More Havuzlu Bride Home

İzmir Balçova'da bulunan Romarin Wedding & More, sen ve müstakbel eşin için hazırlık evi tahsis ediyor. Tesisin bünyesinde yer alan havuzlu dubleks villada hazırlıklarınızı yapabilir, bu alanı before ve after party alanı olarak kullanabilirsiniz. Villa, havuz başında eğlenceli bir bride to be party için oldukça ideal.

bride to be party

Daha önce bu mekanda evlenen Ayşegül ve Feritcan’ın renkli havuz başı bride to be partisinin de dahil olduğu bu video mekan hakkında sana fikir verecektir. İzlemeden geçme:

Talles Park Vip Havuzlu Bride Home

Talles Park Vip, çiftlere hazırlık villası tahsis ediyor. Sen havuzlu villada before party ile eğlencenin tadını çıkarırken, mekanın deneyimli saç ve makyaj ekibi, hazırlık sürecinde sana yardımcı oluyor; anlaşmalı kamera ekibi de fotoğraf ve video çekimleriyle eğlencenizi ölümsüzleştiriyor!

bride to be party

bride to be party

Kırçiçeği Wedding Event Hall Bungalov Bride Parti Home

İzmir Buca'da bulunan Kırçiçeği Event Hall, çiftlere hem hazırlık hem parti hazırlık, mekanda bulunan bungalov evi hazırlıyor. Bu alanda hazırlanırken eğlenceli bir parti yapabilir, partinin ardından keyifli bir fotoğraf çekimi de gerçekleştirebilirsin.

bride to be party

Gözünde canlanmadıysa, mekanda gerçekleşen gerçek bir bride parti, fotoğraf çekimi ve düğünün videosunu izleyebilirsin:

Bahhçe Wedding & Restaurant Bride Home

Bahhçe Wedding & Restaurant, bungalov hazırlık eviyle çiftlere düğün öncesi hazırlık ve parti alanı imkanı sunuyor. Üstelik çiftlerin ihtiyacı olan her detaylı da planlıyorlar.

bride to be party

Üstelik, mekanın kır alanında konumlanmış bu sevimli ve şık bungalov evde hazırlıklardan sonra, düğün öncesi keyifli bir fotoğraf çekimi de yapabilmek mümkün.

bride to be party

Keyifli Park Bride To Be Home

Düğün günü hem konforlu hem de eğlenceli bir hazırlık aşaması istiyorsan Keyifli Park'ı da mekan seçeneklerinin arasına almalısın. Çiftlere hazırlık ve parti alanı sağlayan mekanda fotoğraf ve video hizmeti de verildiğini söyleyelim.

bride to be party

Senden önce evlenen çiftlerin deneyimleri senin için önemliyse Keyifli Park'ta düğün yapan Cansu ve Görkem'in mekanla ilgili yorumunu da şöyle bırakalım: Genel anlamada düğün organizasyonu olarak diğer mekanlardan farklı. Açık alanda mekan çok güzel. Kokteyl ve aperatif tabağının yanı sıra alkol de sunuldu. Sunumda, lezzetinde ve hızında herhangi bir sorun yaşamadık. Gelin odası kapının girişinde, çok havadar ve konforluydu. Düşünen çiftlere kesinlikle tavsiye ederim.

bride to be party

Keyifli Park

Keyifli Park

Firmayı İncele

Düğün günü hazırlıklarının en keyiflisi olan bride to be party ve bunun için alan tanıyan mekanlara dair detaylara yer verdik. İlgini çeken firmalar varsa, hemen iletişime geçerek bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin. Daha fazla seçenek istiyorsan şehrindeki düğün mekanlarını da sana uygun özelliklere göre inceleyebileceğini de unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap