Beykoz'un Kalbinde Yemyeşil Bir Düğün Mekanı: Polonette

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:01 dakika

29.11.2022

İstanbul’da nezih bir kır düğünü mekanı arayan çiftlere önerimiz var: Polonette! Firmanın hizmetlerini inceledik, huzur ve eğlence katsayısını değerlendirdik, sizin de burayı seveceğinizi düşündük. Detayları merak edenler, okumaya devam!

polonette

Beykoz’da geniş ve yemyeşil bir alanda konumlanmış Polonette, İstanbul’da kır düğünü yapmak isteyen çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir mekan. Konumu ve yapısı itibarıyla hem eşsiz bir manzara hem de farklı alan seçeneklerine sahip olması nedeniyle de avantaj sağlıyor.

İşletmesi alanında deneyimli bir ekip tarafından yürütülen mekan, 2014 yılından bu yana farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Günümüzde ise firmanın vizyonunun, kendi ifadeleriyle “Kaliteden ödün vermeden, farklı tasarımlı bahçeleri oluşturmak, yetkin personel ve etkinlik öncesinden sonuna kadar organizatör kimliği ile çalışmak” yönünde olduğunu aktaralım.

Polonette Garden’ın Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Doğayla iç içe konumu
 2. Farklı genişlikte alanları
 3. Geniş menü seçenekleri
 4. Wedding planner hizmeti
 5. After party imkanı

polonette

Polonette

Polonette

Firmayı İncele

Size Tanıdık Geldi mi?

Mekanın fotoğraflarını incelediğinizde sizde daha önce burada bulunmuşsunuz hissi yaratabilir. Çünkü bu mekan daha önce Çukur dizisine, filmlere ve yurt dışı evlilik firmalarının tanıtımlarına da ev sahipliği yapmış. Hatta daha önce şarkıcı Edis’in bir klibi burada çekilmiş. Yani mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış, etkileyici görünümüyle hafızanıza kazınmıştır.

3 Farklı Etkinlik Bahçesi Var

Yaklaşık 30 dönüm arazi üzerine kurulmuş mekanda, kapasitesi 150-800 kişi arasında değişen 3 etkinlik bahçesi bulunuyor. Bu alanlarda aynı zamanda birden fazla etkinlik yapılıyor ancak bu durum sizi “Müzik, sesler, davetli giriş-çıkışları birbirine karışacak mı?” diye endişelendirmesin. Çünkü önlem en baştan alınmış, bu alanlar seslerin karışmayacağı uzaklıkta konumlandırılmış. Her bahçenin dans pisti ve sahnesi de ayrı.

polonette

Mekanın deneyimli ekibi, çiftlerin konforu için her detayı düşünüyor. Polonette Bahçe’nin açık alanlarından birinde düğün yapacaksanız, beklenmedik olumsuz hava koşulları için de hazırlıklı olduklarını bilmelisiniz. Böyle bir durumda her masa ve pist, firmanın hazırda bulundurduğu kare şemsiyelerle kapatılıyor.

Konfor demişken, Polonette Bahçe’de çiftler için oturma grupları, klima ve tuvaletin bulunduğu, tüm ihtiyaçlarının karşılandığı, yaklaşık 35-40 m2’lik gelin-damat odasının bulunduğunu da belirtelim.

Açık alanların yanı sıra mekanın 200 kişilik kapalı alanının bulunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Mekanda yapılan organizasyonlar hakkında fikir sahibi olmak için şu videoyu da izleyebilirsiniz:

Profesyonel Organizasyon Hizmeti Veriliyor

Polonette, hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmenize yardımcı olacak ürün ve hizmet seçenekleri sunuyor. Detaylara da değinelim:

Organizasyon: Düğün organizasyonu Polonette ekibi tarafından yönetiliyor. Dışarıdan bir organizasyon firması kabul edilmiyor. Çiftlerin istek ve önerileri şeklinde konsept geliştiriliyor ve uygulanıyor.

Wedding planner hizmeti: Firma düğün öncesi ve düğün günü çiftlere yardımcı olan organizasyon sorumlusu hizmeti de sunuyor. Düğün öncesinde de neler yapılacağı, aynı gün hangi programla işleyeceği çiftle birlikte belirleniyor ve çiçek atma sonuna kadar çiftlere refakat ediliyor.

polonette

Mekanda Eşsiz Fotoğraflar Çektirin

Mekanın yemyeşil alanı fotoğraf çekimi için oldukça uygun. Dışarıdan fotoğrafçı getirilemiyor. Birçok çift düğün fotoğraflarını mekanda çektirmeyi tercih ediyor. Fotoğraf ve video çekimleri için mekanın anlaşmalı olduğu deneyimli bir ekip bulunuyor. Şık dekorasyon çalışmasının da uygulanmasıyla mekanın çok farklı köşelerinde farklı ve renkli kareler alınabiliyor.

polonette

Zengin Menü Seçenekleri Sunuluyor

Polonette Garden’ın, 2 tavuk, 2 kırmızı et ve 1 vejetaryen olmak üzere 5 adet menü seçeneği bulunuyor. Çiftlerin istekleri doğrultusunda, mekanın sunduğu gastronomi önerileriyle değişikliğe gidilebiliyor. Çiftler talepte bulunursa, farklı konseptler için farklı menüler de oluşturulabiliyor.

Düğünden 15 gün öncesine kadar menülerinin sunulduğu bir davetle tadım yaptırılıyor. Vejetaryen ve çocuk menüsü gibi özel menüler de çiftlerin isteği doğrultusunda hazırlanabiliyor.

Pasta merasimi şov pasta ile yapılıyor. Servis için ise çiftlerin tadımda seçtikleri pasta taze yapılarak misafirlere sunuluyor. Çiftler, dilerlerse maket pastayı yaptırıp getirebiliyorlar.

Menü fiyatına dahil edilen diğer hizmetler ise şöyle:

 • Standart süsleme
 • DJ ve ses sistemi
 • Sahne robot ışık sistemi
 • Düğün pastası
 • Limitsiz soft içecek
 • Olumsuz hava koşullarında şemsiyeler
 • Elektrik kesilmelerine karşın 110 kw jeneratör

polonette

Eğlence Düğün Sonrası da Devam Ediyor

Polonette Bahçe’de eğlence de sınırsız! Mekanın DJ’leri ile düğün boyunca keyifli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Dilerseniz dışarıdan canlı müzik ekibi getirme imkanınız olduğunu da belirtelim.

Eğlence, düğünle de sınırlı değil; mekanda after party de yapabiliyorsunuz. Polonette Garden’da 50 kişilik bir after party alanı da bulunuyor. Düğün, gece 00:00’da, after party ise 02:30’da sona eriyor.

Uygun Ödeme Koşulları

Polonette Bahçe’nin fiyatlarında giderler ve çevre lokasyonların fiyatları belirleyici oluyor. Ödeme, anlaşılan fiyat üzerinden “konfirmasyon bedeli ve kalanı düğüne 15 gün kala” şeklinde alınıyor. Çiftler kredi kartı ile mekanda ya da web sitesi üzerinden online ödeme de yapabiliyor.

Mekan, alkollü menü fiyatı vermiyor. Güncel rakamları düğün öncesinde 1 hafta kala belirliyorlar. Son fiyatlara göre çiftler, dilerlerse kendileri getirebiliyor, servisi mekan tarafından yapılıyor.

Polonette ile avantajlı fiyatlara anlaşmak isteyen çiftlere de küçük bir ipucu verelim: Hafta içi günlerde mekanın fiyatları hafta sonuna kıyasla daha uygun. Yaz ayları için kasım ve nisan ayları arası istediğiniz zaman firma ile iletişime geçebilirsiniz; bu dönemler, kampanyalar, fiyatlar açısından avantajlı!

polonette

Polonette Çift Yorumları

Bir firmanın en güçlü referansları, bu firmalardan daha önce hizmet almış çiftlerin yorumlarıdır. Bu nedenle Polonette’de düğün yapmış çiftlerin firma sayfasına bıraktıkları yorumlardan bazılarına da yazımızda yer vermek istedik:

Leyla & Baran: “Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Sadece biz değil, düğünümüze katılan davetlilerimiz de öyle... Bizim düğünümüz nikah ve düğün şeklinde oldu. Nikahtan sonra akşam yemeği ve düğün olarak tamamladık. Polenette’ye uzun araştırmalar sonucu karar verdik. Tam kır düğünü konseptine uygun bir organizasyon oldu. Servis, yemek, kokteyl konusunda en ufak sıkıntı yaşamadık. Operasyon şefleri ve Özge Hanım’a teşekkür ederiz. Organizasyonu üstlenen Alev Hanım’a, fotoğrafçımız Burak Bey’e, DJ Serkan Bey’e de ayrı ayrı emekleri için teşekkür ederiz. Düğünümüz mükemmeldi!”

Diren & Tolga: “Burası tam olarak kır düğünü için yaratılmış. Çevrenin tasarımı, ilgili personeller, DJ performansı ve özellikle yemekler… Her şey mükemmel ötesi! Buradan Özge Hanım’a da teşekkürlerimi bir borç bilirim. Hiç yanımızdan ayrılmayarak, oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçerek her şeyi profesyonelce çözdü. Yeni evlenecek çiftler için diyeceğim tek şey: Asla pişman olmayacaksınız. En güzel ve özel gününüzü geçirmek isterseniz tercih elbette Polenette olmalıdır.”

Duygu & Esat: “En başında açıkçası tereddütlerimiz vardı ama Yeşim Hanım sayesinde gerçekten hepsini aştık ve inanılmaz mükemmel bir gece geçirdik. O kadar keyifli ve mutluyum oldum ki mekanınızdan hiç ayrılmak istemedim, ayrılırken çok zorlandım.”

polonette

Polonette Nerede?

Mekanın ulaşım ve iletişim bilgilerini de şuraya bırakıyoruz:

Polonette telefon: 0216 706 05 18

Polonette adres: Cumhuriyet Mahallesi Beykoz Cad. No:70 Beykoz/İstanbul

Otopark: Mekanın, toplamda 300 araçlık otoparkları da bulunuyor. Vale ücreti de mevcut ve ücretsiz!

Polonette’ye nasıl gidilir? Mekana 3 ayrı yoldan ulaşım sağlanıyor:
-Kavacık-Polonezköy-Cumhuriyetköy:
-Şile Otobanı Taşdelen-Reşadiye-Cumhuriyetköy
-3. Köprü Otobanı Hüseyinli çıkışı- Hüseyinli-Cumhuriyetköy

En popüler Anadolu Yakası kır düğünü mekanlarından Polonette’ye ilişkin detayları paylaştık. Firmayla iletişime geçmek için elinizi çabuk tutmanız gerektiğini belirtelim.

Yorum yap