Ev Konforunda Organizasyonlar İçin Yeni Trend: İsteme Evleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:00 dakika

06.03.2024

“İsteme” organizasyonları artık mekanlara taşınıyor! Daha çok evlerde yapılan isteme/söz organizasyonları için artık ev ambiyansına sahip "isteme evleri" tercih ediliyor! İşte detaylar:

isteme evi

İsteme Evlerine İlgi Artıyor

Söz, nişan, isteme gibi genellikle evde yapılan organizasyonlarda aileler, kalabalık grupları ağırlama, süsleme, dekorasyon gibi zahmetleri olabiliyor. Bu nedenle özellikle son yıllarda, geniş düğün mekanlarına kıyasla az sayıda konuk ağırlanabilecek, butik söz-nişan mekanlarına ilgi artıyor.

Ev Ambiyansı Yaratılıyor

Çiftlerin küçük mekanlara artan ilgisinden dolayı, bu alanda özel hizmet veren işletmeler kurulmaya başladı ve bu mekanları tercih eden çiftlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Adeta bir ev ortamının bulunduğu işletmeler, kız isteme merasimlerinde, gelecek kişi sayısını sınırlama sorununu da büyük ölçüde azaltıyor.

Mutfaktan Oturma Grubuna Her Şey Var

Bu mekanlarda, ailelerin ev ortamında hissetmesi amaçlanıyor. Bunun için gelin adayının kahve yapması için hazırlanan mutfaktan oturma gruplarına kadar tüm detaylar düşünülüyor. A’dan Z’ye işletmelerin kapasitesi ortalama 40-100 kişilik oluyor.

Hem Nostaljik Hem Modern Konseptler Sunuluyor

Organizasyonun “ev havasında” olması için özel dekorasyon çalışması da yapılıyor. “Vintage aile evi” konseptlerinden modern konseptlere, farklı tarzlarda dekorasyon uygulamaları kullanılıyor. Bu mekanlarda, oturma grupları, sandalyeler gibi detaylara sahip “isteme salon”ları bulunuyor. “İsteme merasimi” bu alanda yapıldıktan sonra, eğlence için dans pisti ve ses sistemlerinin yer aldığı eğlence alanına geçiliyor.

Paket Seçenekleri Sunuluyor

İsteme evlerinin, tüm ihtiyaçları kapsayan paket seçenekleri de bulunuyor. Genellikle, organizasyon sorumlusu, canlı müzik/DJ, dans, ses ve ışık sistemi, yemek ve kokteyl servisi, süsleme gibi hizmetler, bu paketlere dahil oluyor.

İsteme evi araştırması yapanlar için firma önerimiz de var:

Elifçe Şirin Mutfak Davet Salonu

Ümraniye’de yer alan Elifçe Şirin Mutfak Davet Salonu, söz ve nişan kutlamalarına ev sahipliği yapıyor. Mekanın 4 farklı davet alanı bulunuyor. Vintage konseptin hakim olduğu ilk salonumuzda, 80 kadar misafir ağırlanabiliyor. Şehir manzaralı salonun dans pisti de var.

Mekanın 20 kişi kapasiteli vintage tarzda "İsteme Salonu" da bulunuyor. Yüksek tavanlı ve kolonsuz yapıda. Bahçe alanında ise 100 kişiye kadar organizasyonlar düzenlenebiliyor. “Dört mevsim salonu”nun ise açılır kapanır tavanı ve profesyonel ses sistemi de var. Burada 40 kişiye kadar olan organizasyonlarınızı gerçekleştirilebiliyor.

Elifçe Şirin Mutfak Davet Salonu’nun çiftlere sunduğu hizmetler arasında organizasyon sorumlusu, canlı müzik/DJ, dans ekibi, ses ve ışık sistemi, yemek ve kokteyl servisi, süsleme de yer alıyor. Daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için firmayla iletişime geçmeyi unutma!

isteme evi

Event By Masal

Event By Masal, Küçükçekmece'de yer alıyor. 100 kişilik kapalı bir alana sahip butik bir etkinlik mekanı. Mekanda bir mutfak alanı bulunuyor ayrıca kahve alanı da var. İsteme merasimini burada yapılabiliyor. Mekanın ses sistemi sayesinde, etkinliklerinizi müzikle daha renkli hale getirebiliriz. Dilerseniz mekan, boş şekilde de kiralanabiliyor. Kendi organizasyon firmanı getirip hayalinizdeki konsepti de uygulayabilirsiniz.

Davetlilere lezzetli atıştırmalıklar sunmak için firmanın menülerini incelemeni tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi ve fiyatlar hakkında bilgi almak için firmayla iletişime geçebilirsin.

isteme evi

Limma Brasserie ve Restaurant

Şişli'de hizmet veren Limma Brasserie ve Restaurant, açık ve kapalı alan seçenekleri sayesinde kız isteme merasimlerini her mevsim ağırlayabiliyor. Yemyeşil ağaçların arasındaki bahçesini ve açılır-kapanır tavan özellikli kapalı alanını hizmetinize açan restoran, birbirinden güzel yemekli ve kokteyl menüler hazırlıyor. Mekanın iki farklı alanında da 200 kişiye kadar olan organizasyonlar düzenlenebiliyor.

Restoranın sunduğu DJ veya canlı müzik hizmetlerinde de yararlanabilir, bu güzel günü en iyi şekilde hatırlayabilirsin. Daha fazla bilgi almak için vakit kaybetmeden firmayla iletişime geç!

isteme evi

Amore Event

Amore Event, Ankara Etimesgut'ta yer alıyor. Kız isteme merasimi hizmeti sunan mekanın 250 kişilik bir alanı var. Altın detaylı dekorasyon parçaları ve sarkıt avizelerle süslenmiş olan davet alanı, modern ve ihtişamlı merasimlere ev sahipliği yapıyor. Amore Event, söz ve kız isteme törenlerini bir arada yapmak isterseniz buna uygun paketler hazırlıyor. Aynı zamanda davet alanlarını da buna uygun olarak süslüyorlar.

Mekanın hizmet verdiği farklı menüleri inceleyip buna göre kararınızı vermenizi öneriyoruz. Detaylı bilgi almak için firmayla iletişime geçmeyi unutma!

isteme evi

Amore Event

Amore Event

Firmayı İncele

Nevizade

Nevizade, kız isteme merasimini Etimesgut'ta yapmayı düşünen çiftler için kapılarını açıyor. Modern ve sade dekorasyonu ile dikkat çeken firmanın 150 kişilik bir davet alanı bulunuyor. Yüksek tavanıyla havadar bir törene olanak sağlayan mekan, kullanılan beyaz ve pembe dekorasyon parçaları ile romantik bir atmosfer sunuyor. Oturma düzeni için ise isteğinize göre ayna kaplamalı uzun masalar veya yuvarlak alternatifler kullanılıyor.

Aperatif lezzet ağırlıklı çalışan mekanın menüsünde, arasından seçim yapabileceğiniz birçok ikramlık bulunuyor. Daha detaylı bilgi almak için firmanın organizasyon görevlisiyle iletişime geçebilirsiniz.

isteme evi

Nevizade

Nevizade

Firmayı İncele

Gloria Wedding Plus

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Gloria Wedding Plus'ta 250 kişiye kadar olan kız isteme merasimleri yapılabiliyor. Zengin hizmet paketiyle göz önüne çıkan firmanın takımında profesyonel dans ekipleri de yer alıyor. Davetlilerinize sunulacak ikramlara özen gösteren mekanda; İtalyan, Akdeniz ve yöresel lezzetlere yer veriliyor. Gloria Wedding Plus, önceden görüştüğünüz bir organizasyon firmasıyla iş birliği yapmayı da kabul ediyor.

Mekanın çeşitli hizmetleri hakkında bilgi almak ve kendiniz için en uygun paketi oluşturmak için biran önce iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

isteme evi


İsteme evlerine ilişkin detayları paylaştık. Daha fazla seçenek için şehrindeki söz-nişan mekanlarına da göz atabilirsin. Firmaları sana uygun özelliklere göre filtreleyip, ilgini çekenlerle iletişime geçerek bilgi ve fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Söz ve Nişan Mekanları

Her bütçeye uygun söz ve nişan mekanları Düğün.com'da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Söz, Nişan Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanları Firmaları

Söz, Nişan Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum