İzmir’de 200 Bin TL ile Nasıl Düğünler Yapılabilir?

Batuhan Cetin tarafından yazılmıştır.

2:36 dakika

13.06.2024

Düğün hazırlıklarında sırada mekan seçmek var ve müstakbel eşinle 200 bin TL'lik bir bütçe belirlediniz. Peki bu bütçeyle ne tür bir düğün yapılabilir? Senin için araştırdık!

alternatif metin

Palmiye Gölgesinin Tadını Çıkar

Eşsiz doğal güzellikleriyle hepimizi büyüleyen İzmir’de kır düğünü yapabileceğin sayısız seçeneğin bulunuyor. Elinde 200 bin TL gibi bir bütçe de olunca hayallerindeki düğünü yapacağın kır bahçesini bulmak daha da kolaylaşıyor. Rustik ve bohem konseptlere gönlünü kaptırdıysan, bir de bizim gibi palmiye ağacı aşığıysan bu madde senin için!

Three Palm Event & More, bu seçenekler arasında karşımıza çıkıyor. Kişi başı minimum 1000 TL’den hizmet veren mekanda 200 kişilik, ordövr tabağından tatlısına kadar zengin bir menüyle düğün yapmak mümkün. Aklında daha kalabalık bir düğün varsa palmiye ağaçları arasındaki mekanda kişi başı 750 TL üzerinden 260 kişilik kokteyl bir kır daveti düzenleyebilirsin.

Three Palm Event &

Bu Önerimiz Denizsiz Olmaz Diyenlere

İzmir’in deniz kenarı alternatifleriyle devam etmemek olmaz dedik! Uzun bir sahil şeridi bulunan şehir, düğününü masmavi denize karşı yapmak isteyen çiftlere onlarca seçenek sunuyor. Aklında öyle çok da kalabalık olmayan, elegant bir düğün istiyorsan, restoran düğünleri senin için harika olabilir. Bir de Ege manzarasını bu düğünlere taşıdığında, enfes bir gün geçirebilirsin!

Maya Bistro Hotel Beach, 200 bin TL ile deniz manzarasına karşı bir restoran düğünü yapabileceğin seçeneklerden yalnızca biri. Rustik atmosferli restoranda kişi başı minimum 2 bin TL ile 100 kişilik bir düğün yapabilirsin. Dilersen kokteyl bir düğün planlayıp davetli sayısını kişi başı 1000 TL’den 200 kişiye kadar çıkarma imkanın da var! Belirtmeden geçmeyelim: Mekan, menüleri Seferihisar’ın yerel üreticilerinden aldığıkaliteli malzemelerlehazırlıyor!

Maya Bistro Hotel Beach

İskelede Nikah, Denize Sıfır Bir Düğün

Deniz kenarında düğün yapabileceğin mekanlardan bahsettik. Peki ya denizin üstünde ”Evet!” diyebileceğin yerler? İzmir düğün mekanlarının arasında iskelesi olan pek çok lüks otel bulunuyor. 200 bin TL’lik bütçe ile düğününü yapabileceğin bu davet alanları, konuklarının akıllarından silinmeyecek, hem romantik hem göz alıcı bir atmosfer için birebir!

Ontur Otel Çeşme, bahsettiğimiz lüks oteller arasında yer alıyor. 5 yıldızlı otelin iskele üstünde bir nikah alanı da bulunuyor. Fiyatları minimum 3 bin TL’den başlayan otelde 65 kişilik samimi bir davet düzenleyebilirsin. Bu paket ile konuklarına dünya menüsünden lezzet sunabilir, otelin fotoğraf çekim alanından yararlanabilirsin!

Ontur Otel Çeşme

Peki ya Havuz Başında Modern Bir Davet?

İzmir düğün mekanları arasında her çifte uygun bir seçenek bulunabiliyor. Aklında şık aksesuarlarla süslenmiş modern bir davet alanı varsa, karşına onlarca havuz başı mekan çıkıyor. Bu mekanlarda 200 bin TL’lik bir bütçe ile ferah ve nezih düğünler düzenlenebiliyor.

Kırçiçeği Event Hall, bu tanıma uyan İzmir düğün mekanları arasında karşımıza çıkıyor. Bu mekanda kişi başı minimum 750 TL ile 260 kişilik bir düğün yapma şansın var. Bu paketin içinde ordövr tabağından ana yemeğe, ara sıcaktan düğün pastası ve meşrubata kadar zengin bir menü seni bekliyor. Mekanın paketinde arasından seçim yapabileceğin canlı müzik ve DJ hizmetleri de bulunuyor!

Kırçiçeği Event Hall

Gün Batımı Manzarasını Düğününe Taşı

İzmir’de cam düğün salonları, gün batımında harika anlara tanık olmak isteyen çiftlere kapılarını açıyor. Açılır-kapanır tavanlarıyla dört mevsim düğüne olanak sağlayan mekanlar, tavandan yere kadar geniş camlarıyla da keyifli manzarayı düğününe taşımana yardımcı oluyor.

İzmir Seyirtepe, bu tanıma uyan en popüler düğün mekanları arasında karşımıza çıkıyor. Burada minimum 750 TL üzerinden 260 kişilik bir düğün tercih edebilirsin. Düğün gününü hafta içi olarak ayarlarsan da minimum 500 TL üzerinden davetli sayını 400 kişiye kadar artırma imkanın var. İzmir’in şehir ve körfez manzarasını panoramik görmeni sağlayan bu mekanın paketlerine fotoğraf ve video çekimleri de dahil!

İzmir Seyirtepe

İzmir’de ortalama 200 bin TL’lik bir bütçe ile nasıl düğün yapabileceğine dair alternatifler sunduk. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! Şehrindeki birbirinden şık düğün mekanlarını bir arada inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçerek, hızlıca bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap