Düğün Çiftleri&Düğün Mekanları

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:15 dakika

29.06.2020

Armada Hotel’in Ziyafet Müdiresi Zerrin Kelebek, düğün mekanı seçmeye çalışan çiftler için tecrübelerini paylaştı.

Öncelikle, Zerrin KELEBEK kimdir, bize biraz kendinizi tanıtır mısınız?

12 yıldır Armada Hotel’in Ziyafet Müdiresiyim. İşim gereği çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapıyorum ama en çok düğün organizasyonlarından keyif aldığımı itiraf edebilirim. Sanırım bunun en önemli sebebi; güzel ve umutlu bir başlangıca şahit olmayı ve çiftlerin heyecanlarını paylaşmayı da seviyor olmamdan kaynaklanıyor.

düğün çiftleri&düğün mekanları

Mekânların çokluğu çiftlerin seçimini zorluyor olmalı, peki çiftlerin düğün mekânı seçerken kriterleri ne olmalı?

Sektörün büyümesinin çiftlere avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. Bu sektörü ciddiye alan, iyi hizmet veren çok mekân olduğu gibi bunu tamamen ticari olarak değerlendirip hizmet veren mekânlar da var. Düğün günlerinin kâbusa dönüşmemesi için çok iyi araştırmaları, daha önceki yapılan düğünlerden referans almaları sanırım en etkili yol olacaktır. Web sitemizde Armada’da daha önce evlenen çiftlerden izin almak koşulu ile fotoğraflarına ve isimlerine yer veriyoruz. Reklam çalışmalarımızda da zaman zaman Armada’da evlenen çiftleri başrole koyduk. Bu da bizim markamıza ne kadar güvendiğimizin bir örneği aslında.

Gelelim bütçelere... Çiftler bütçeleri nasıl yapmalı, en doğru yol hangisi size göre?

Çiftlerin düğüne karar verdikleri andan itibaren ilk yaptıkları şey mekân mekân gezmek oluyor. Normal olarak kafaları çok karışıyor, ne istediklerini unutuveriyorlar. Ortaya çıkan sonuç karmaşadan başka bir şey değil. Bence ilk yapmaları gereken şey baş başa verip düğüne ayırdıkları toplam bütçeye karar vermeleridir. Ayırdıkları bütçe düğünden sonra onları ekonomik sıkıntıya sokmamalı. Bütçe yaptıktan sonra nasıl bir düğün hayal ettiklerini yazmalılar. Bu onların önceliklerini tespit etmelerine yardımcı olur. Bu tespitler yapıldıktan sonra ortaya reçete çıkar aslında. Geriye reçeteye uygun yer bulmak kalır.

düğün çiftleri&düğün mekanları

Ailelerin kararı etkili oluyor mu peki?

Tehlikeli bir soru ama cevaplandırayım yine de. Yaptığım düğün görüşmelerinde ne yazık ki çiftin istekleri ile ailelerin istekleri çok çakışıyor. Aileleri de anlıyorum, çocukları için en iyisini arzu ediyorlar ve tecrübelerinden faydalandırmaya çalışıyorlar. Farkında değiller ama mutlu etmeye çalışırken bu konuda en çok üzülen çocukları oluyor. Unutmamalıdırlar ki bu düğün kendi düğünleri değil ve artık trendler çok değişti..

Peki, sizin düğün organizasyonundaki ilk 3 sıralamanız ne olurdu?

Sanırım şahsi fikrimi öğrenmek istiyorsunuz. Ben bir profesyonelim, benim için düğün organizasyonunda her hizmet bir zincirin halkası olduğundan her şey önemlidir. Benim önceliğim kimliği olan mekânlardan yana olur. Konforuma düşkün biri olduğum için seçimimi birçok hizmeti alabileceğim ve özellikle konaklama imkânı olmasından dolayı otellerden yana kullanırım. Butik bir hotel tercih sebebim olabilir.. Klasik balo salonlarından ziyade kimliği olan mekânları tercih ederim. İkinci olarak; menü lezzeti ve servis kalitesidir. Konuklarımın en iyi şekilde ağırlanmasını isterim. Üçüncü sıraya; müziği koyabilirim. Birçok düğün paketini müzik dâhil oluşturuyorlar. Ben buna çok karşıyım mesela. Müzik kişiye özel olmalı. Kimi sazdan hoşlanır, kimi cazdan. Kimi DJ performans ister, kimi canlı müzik. Bunlar bile içlerinde ayrılır. Her şeyin dört dörtlük olduğu bir düğünde kötü müzik her şeyi berbat edebilir. Profesyonel olarak bunu Armada düğün paketlerine koymamamın en önemli sebebi budur. Çiftlerle karşılıklı konuşup ne tarz müzik istediklerini sormamın sebebi aslında ne tarz düğün istediklerinin cevabıdır.

düğün çiftleri&düğün mekanları

Gelelim Armada Hotel’e. Çiftlerin Armada’yı seçmesindeki temel sebebi nasıl tarif ederdiniz?

Armada Otel, tarihi merkezin kalbinde İstanbul aşıklarının buluşma noktasıdır.Şehirden değil ama onun karmaşasından uzakta, hatta denizden de ulaşılabilen bir yerde İstanbul'u dinlemek, İstanbul'u hissetmek, romantizmi doyasıya yaşamak ve evliliğin ilk anlarını ömür boyu yaşatmak isteyen çiftler, işte bu yüzden Armada'yı tercih ediyor. Armada Mutfağı’ndan çıkan lezzetli ve zengin menülerinin yanı sıra organizasyon alternatiflerimiz her düğünü birbirinden farklı hale getiriyor. Eski Mercedes otobüsümüz ile gelin alma, Ahırkapı Romanları ile gelin karşılama, İstanbul Hatırası Fotoğraf çekimlerimiz ve genel olarak Armada Usulü düğünler ile ilgili özel sitemizi inceleyerek ön fikre sahip olabilirler. Arzu edenleri yüz yüze görüşmeye bekleriz. Karşılıklı oturup Türk kahvesi eşliğinde sohbet ederiz. Kararları olumlu olursa mutluluklarına şahitlik edebilirsek ne mutlu bize. Bizim en büyük gayemiz akıllarında güzel anılar ve yıllar geçse de yüzlerinde tatlı bir gülümseme bırakabilmek.

Başarınızı nasıl ölçüyorsunuz?

Birçok kriteri var bunu ölçmenin. Sanırım en önemlisi; çiftler sizi düğününden sonra arıyor, ziyaret ediyor ve dostluğunu sürdürüyorsa bu onlarda güzel anılar bıraktığınız anlamına gelir.

Armada Hotel’i incelemek için tıklayın ve fiyat teklifi almak için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

ÖÇ

Ömür Çolak

18/10/2014

şu dönemde çok faydalı bi yazı oldu teşekkürler