Ziberlin Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Ziberlin Kumaş Gelinlik Nasıl Olur?

İpek karışımlı mikado gelinlik kumaşı ziberlin adıyla biliniyor. Ziberlin kumaş gelinlikler mikado tasarımlara kıyasla daha mat bir görünüme sahip oluyor. Amerikan satenle benzer görünüme sahip olan ziberlinin saten kumaştan en belirgin farkı, bu kumaşın çizgili dokumasının gözle görülür şekilde belli olması diyebiliriz. Bu kumaş, genellikle tamamen sade, pürüzsüz görünümlü modellerde kullanılıyor.

Farklı Vücut Tiplerine Göre Ziberlin Gelinlik Modelleri

Ziberlin gelinlik kumaşı tüm etek kesimleriyle uyum sağlıyor. Ancak farklı etek kesimlerine sahip ziberlin gelinlikler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken vücut tipiniz ve düğün mekanınız gibi kriterlerdir. A kesim ziberlin gelinlik modellerini armut vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Bu gelinlikler ile geniş basenleri kamufle edip, ince üst bedeninizi öne çıkarabilirsiniz.

Prenses kesim ipek mikado gelinliklerle de hem zarif hem de iddialı bir görünüm yakalamanız mümkün. Prenses kesimlerin ihtişamı ziberlin kumaşın zarafetiyle buluştuğunda ortaya tarihi düğün mekanları, oteller gibi görkemli mekanlarda yapılacak organizasyonlara yakışacak şıklıkta tasarımlar çıkıyor. Bu kumaştan gelinlikler tarzıyla ve kalınlığıyla genellikle sonbahar-kış aylarında, tarihi mekan, otel düğünü gibi ihtişamlı mekanlarda yapılacak organizasyonlar için ideal.

Düz kesim gelinlik modelleri de ziberlin kumaşla uyum sağlayan tasarımlardan. Eğer sade gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa ziberlin kumaştan düz kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller özellikle bel bölgesi kıvrımsız, dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için ideal. Son yıllarda trend olan slip dress formundaki ziberlin gelinlikler de sizin için uygun olabilir.

Ziberlin Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Ziberlin gelinlik modelleri geniş bir fiyat aralığında etiketlendiriliyor. Gelinliğin markası, dikim şekli gibi bazı kriterlerin fiyatlara etki etmesi, birçok farklı fiyatta ziberlin gelinlik modeliyle karşılaşmanızı sağlıyor. Ziberlin kumaşın ipek oranı yüksek olduğu için mikado ve sentetik ağırlıklı diğer gelinlik kumaşlarına göre daha pahalı olduğunu da söyleyelim.

Eğer ziberlin kumaştan bir gelinlik giymek istiyorsanız dikim şekline göre iki seçeneğiniz var. İlki markaların hazır model ziberlin gelinlikleri diğeri ise ziberlin kumaştan özel gelinlik dikim işlemi. Bu iki seçenek arasında fiyat farkı olduğunu bilmelisiniz. Çünkü hazır model gelinlikler birkaç küçük tadilatla size uygun hale getiriliyor.

Özel dikim hizmetinde model sizin için sıfırdan üretildiği için daha fazla emek ve zaman gerektiriyor. Gelinliğinizi süsleyen detaylar da tasarımın fiyatını etkiliyor. Örneğin; klasik güpürlerle hareketlendirilen modeller, maliyeti klasik güpürlere kıyasla daha yüksek olan Fransız dantelli gelinliklere göre daha uygun fiyatlıdır. Gelinlik alışverişinde tercihiniz ekonomik modellerden yanaysa gelinlik kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Kiralık ziberlin gelinlik fiyatlarının satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun olduğunu belirtelim. Ziberlin gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Sırada size uygun gelinliği bulmak var! Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!