Modern Gelinlikler

Modern şıklığın peşinde olan gelin adayları için birçok seçenek var! İşte en modern gelinlik modelleri!

Flovis

Model

: Flovis

Özellikler

: Klasik, Bohem, Modern, Tek omuz

9.000 TL - 18.000 TL

Gypsy

Model

: Gypsy

Özellikler

: İki parça, Bohem, Modern, V yaka

18.000 TL - 25.000 TL

1001

Model

: 1001

Özellikler

: Romantik, Modern, Helen, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Glamour Bridal 1

Model

: Glamour Bridal 1

Özellikler

: Romantik, Modern, İllüzyon yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Helenistik

Model

: Helenistik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

6.500 TL - 8.000 TL

UGB186S21

Model

: UGB186S21

Özellikler

: Modern, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

CSS 2

Model

: CSS 2

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, Sade, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

Tasarım Balık Model

Model

: Tasarım Balık Model

Özellikler

: Modern, V yaka

8.000 TL - 17.000 TL

CSS 5

Model

: CSS 5

Özellikler

: Romantik, Modern, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

SGE 8

Model

: SGE 8

Özellikler

: Modern, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Giava

Model

: Giava

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

9.300 TL - 18.600 TL

UGB185S21

Model

: UGB185S21

Özellikler

: Modern, Cesur, Spor, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Balık

Model

: Balık

Özellikler

: Modern, Cesur, Zayıf gösteren, Vintage, Boyundan bağlamalı

18.000 TL - 20.000 TL

MHM 43

Model

: MHM 43

Özellikler

: Modern, Romantik, Straplez

7.500 TL - 10.000 TL

78001

Model

: 78001

Özellikler

: Modern, Spor, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

10.000 TL - 19.000 TL

Suri

Model

: Suri

Özellikler

: Modern, Bohem, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

SET 41

Model

: SET 41

Özellikler

: Modern, Sade, Tek omuz

3.000 TL - 5.000 TL

Eslem Moda 5

Model

: Eslem Moda 5

Özellikler

: Bohem, Romantik, Helen, Modern, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

3096

Model

: 3096

Özellikler

: Romantik, Modern, Düşük omuz

3.000 TL - 7.000 TL

ARW 18

Model

: ARW 18

Özellikler

: Romantik, Modern, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

CSS 6

Model

: CSS 6

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, U yaka

5.000 TL - 7.000 TL

NSC 6

Model

: NSC 6

Özellikler

: Modern, Cesur, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

SET 45

Model

: SET 45

Özellikler

: Modern, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

1006

Model

: 1006

Özellikler

: Modern, Straplez

3.500 TL - 4.500 TL

Sayfa 1 / 68
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Modern Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Hangi Model Gelinlik Modern Olarak Adlandırılır?

Son trendlere dair detaylar barındıran, bulunduğumuz çağın ruhunu yansıtan en yeni gelinlik modellerini modern gelinlikler arasında gösterebiliriz. Son model gelinliklerde sadeleşme etkisi öne çıkarken ihtişamlı tasarımlar, farklı yorumlarıyla yeni trend gelinlik modelleri arasında yer buluyor. En son gelinlik modellerini araştıran gelinler için modern gelinliklere ilişkin detaylara geçelim.

Modern Gelinlik Modelleri Nelerdir?

En modern gelinlikler arasında sade tasarımları sayabiliriz. “Slip dress” de denilen, akışkan elbise formunda gelinlikler en sade ve modern modellerden. Mini ve midi gelinlikler de sadelik akımının trend olmasından payını alıyor ve en trend gelinlikler arasında yer buluyor. Pantolon, tulum gibi maskülen formlu gelinlikler de en sade ve en yeni gelinlikler arasında, minimalist gelinlere hitap ediyor.

Son moda gelinlik modelleri arasında ihtişamıyla göz alan tasarımlar da bulunuyor. Kabarık kısmı eklenip çıkarılabilen, iri fiyonklu, kat kat kumaşlardan oluşan kabarık etekli modeller gibi iddialı tasarımlar en modern ve trend tasarımlardan. Ayrıca ışıltılı detaylarla ve pelerinlerle hareketlendirilen gelinlikleri de son dönemlerin en moda tasarımları arasında sayabiliriz.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Modern Gelinlikler

Modern gelinliklerin her vücut tipine uygun seçenekleri bulunuyor. Farklı vücut tiplerine uygun bu gelinlik modellerine hızlıca bakalım: Armut vücut tipine sahip gelin adayları saten ya da tüllerin ağırlıkta olduğu sade A kesim gelinlik modelleri ile prenses kesim tasarımlarla geniş kalçalarını kamufle edebilir. Son yıllarda katlı etek tasarımıyla hacim kazanan kabarık gelinliklerin trendler arasında olduğunu belirtelim.

Elma vücut tipine sahip gelinler için ise kare ya da küçük yakalı, belden aşağısı ince, akışkan kumaşlardan, belden aşağısı ince, akışkan kumaştan, düz sade gelinlik modelleri ile modern bir görünüm yakalayabilir. Dikkatleri vücudun ince kısmı olan alt bölgesine çekmek için yırtmaç detayı bulunan tasarımlar arasından da seçim yapılabilir.

Orantılı vücut hatlarıyla dikkat çeken kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise sade balık gelinlik modelleriyle hoş bir görünüm yakalayabilir. Özellikle son yılların trend modelleri arasında olan işlemesiz kumaştan balık gelinlikler, bu vücut tipine sahip gelin adayların hatlarını öne çıkaracak en ideal seçenekler arasında. Balık kesim sırt dekolteli sade gelinliklerin bu vücut tipi için ideal, en trend modellerden olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları ise bel bölgesinin kıvrımsız yapısını kamufle edebilecek ve vücudu olduğundan daha kıvrımlı gösterecek modellere yönelmeliler. A kesim sade gelinlikler gibi belden oturan ve kabarık etekli gelinlikler bel bölgesini kıvrımlı gösterir. Sade düz kesim gelinlikler de kıvrımsız bel bölgesini kamufle ederek orantılı bir görünüm yaratabilir.

Düğün Mekanına Göre Modern Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçiminde düğününüzü yapacağınız düğün mekanını ve mevsimi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Modern gelinlikler özellikle kır, sahil, tekne, havuz başı gibi açık hava düğün mekanları ile restoran, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant mekanlara da çok yakışıyor.

İlkbaharda ya da yazın; kır, havuz başı ve sahil gibi açık alanları tercih edecek gelin adaylarına tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşların kullanıldığı gelinlikleri öneriyoruz. Restoran, kulüp gibi kapalı alanlarda ise az kabarık sade gelinlik modellerinden düz veya A kesim sade gelinlikler uygun olacaktır. Bu mekanların modern havasına eşlik etmesi için beyaz sade gelinlik modelleri arasından seçim yapılabilir.

Tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak gelin adaylarının da tercih edebileceği modern gelinlikler bulunuyor. Bu mekanlarda evlenecek gelin adayları, ipek, mikado, saten gibi göz alıcı kumaşların kullanıldığı, işlemesiz, sade kabarık gelinlik modelleriyle tarzından ödün vermeden mekanların ihtişamına uyum sağlayabilir.

En Modern Gelinlik Modelleri: Gelinlik Elbiseler

Sade tasarımlı gelinlik elbiseler, abartısız organizasyonlar olan nikah merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Fazla kabarık olmayan, elbise formunda gelinlik modelleri düz sade seçenekleriyle bu merasimlerin samimi havasına uyum sağlıyor. Son yıllarda sade tasarımların trendlerde öne çıkması, bu tarzdaki gelinliklerin en modern modeller arasında yer almasını sağlıyor.

Nikah için sade ve modern gelinlik elbiseler arasından, trendlere uygun bir model seçmek isteyenlere çok slip dress de denilen akışkan tasarımları öneriyoruz. Bu modellerinin trend olduğu bu dönemde, ipek, saten gibi akışkan kumaşların kullanıldığı zarif elbiselerle trendy bir görünüm yakalamak mümkün.

Modern Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Modern gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken birçok farklı seçenekle karşılaşabilirsiniz. Modern gelinlik modelleri arasından seçim yaparken gelinliğinizi markaların hazır tasarımları arasından bulabileceğiniz gibi firmaların özel dikim hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğudur.

Gelinliklerde kullanılan kumaşlar ve süsleme malzemeleri de fiyatlara etki eder. Farklı kumaşların kullanıldığı gelinliklerde farklı fiyatlar görebilmek mümkün. Çünkü gelinlikte, genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaşın ipek oranı arttıkça fiyatı da yükselir. Ünlü tasarımcıların gelinlik koleksiyonları arasından seçim yapmanız halinde, yerel markalara kıyasla daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de söyleyelim.

Modern gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.