Modern Gelinlikler

Firmaları Göster
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 12.500 TL
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Modern Romantik Cesur Sade Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Suri
Merve Alkan Bridal
Modern Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 5
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Modern Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Bohem Romantik Modern Helen Cesur Spor Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Zayıf gösteren Uzun gösteren Bisiklet yaka
46.243,03 TL
Şebnem Sönmez 45
Şebnem Sönmez
Modern Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 47
Şebnem Sönmez
Modern Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
UGB185S21
Kaudupul Bridal
Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
UGB181S21
Kaudupul Bridal
Sade Romantik Modern V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Hermes
Madame Amour
Modern Sade V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
CSS 6
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Modern Romantik Cesur U yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Balık
Pınar Bent
Vintage Modern Cesur Zayıf gösteren Boyundan bağlamalı
18.000 TL - 20.000 TL
Spica
Merve Alkan Bridal
Sade Tarlatansız Zayıf gösteren Modern Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
KRG 5
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Modern Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Nelly
Miry May Bridal
Modern Bohem V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
KRG 6
Kırçiçeği Gelinlik
Vintage Romantik Modern Sade V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NES 9
Neslihan Moda
Romantik Modern V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
2023 Lela Rose Askılı Gelinlik
Sade Modern Görkemli Uzun gösteren Degaje yaka
30.000 TL - 40.000 TL
NSC 6
Nergis Şahan Couture
Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
UGB186S21
Kaudupul Bridal
Modern Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
White
Miry May Bridal
Modern Görkemli Düşük omuz
17.000 TL - 22.000 TL
BTM 3
Büşra Tezel Modaevi
Romantik Modern V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
MRM 5
Miry May Bridal
Romantik Modern İllüzyon yaka
6.000 TL - 8.500 TL
Nil
Studio Bride
Sade Romantik Modern Cesur Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Modern Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Modern gelinlik fiyatları ne kadar?
  Modern gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler modern gelinlik modelleri nelerdir?
  En modern gelinlikler arasında sade tasarımları göstermemiz mümkün. Akışkan elbise formunda slip dress gelinlikler en popüler sade ve modern modellerden. Mini ve midi gelinlikler de sadelik akımının trend olmasından payını alıyor ve en trend gelinlikler arasında yer buluyor. Pantolon, tulum gibi maskülen formlarda sade ve modern gelinliklere de son yıllarda ilginin arttığını söyleyebiliriz.
 • Modern gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre modern gelinlik denildiğinde İstanbul 17.449, Ankara 2.647, Bursa 1.706, İzmir 1.675, ve Kocaeli 833 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Modern gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre modern gelinlik denildiğinde beyaz 1.487, kırık beyaz 329, krem 143 ve renkli 87 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Hangi Model Gelinlik Modern Olarak Adlandırılır?

Son trendlere dair detaylar barındıran, bulunduğumuz çağın ruhunu yansıtan en yeni gelinlik modellerini modern gelinlikler arasında gösterebiliriz. Son model gelinliklerde sadeleşme etkisi öne çıkarken ihtişamlı tasarımlar, farklı yorumlarıyla yeni trend gelinlik modelleri arasında yer buluyor. En son gelinlik modellerini araştıran gelinler için modern gelinliklere ilişkin detaylara geçelim.

Modern Gelinlik Modelleri Nelerdir?

En modern gelinlikler arasında sade tasarımları sayabiliriz. “Slip dress” de denilen, akışkan elbise formunda gelinlikler en sade ve modern modellerden. Mini ve midi gelinlikler de sadelik akımının trend olmasından payını alıyor ve en trend gelinlikler arasında yer buluyor. Pantolon, tulum gibi maskülen formlu gelinlikler de en sade ve en yeni gelinlikler arasında, minimalist gelinlere hitap ediyor.

Son moda gelinlik modelleri arasında ihtişamıyla göz alan tasarımlar da bulunuyor. Kabarık kısmı eklenip çıkarılabilen, iri fiyonklu, kat kat kumaşlardan oluşan kabarık etekli modeller gibi iddialı tasarımlar en modern ve trend tasarımlardan. Ayrıca ışıltılı detaylarla ve pelerinlerle hareketlendirilen gelinlikleri de son dönemlerin en moda tasarımları arasında sayabiliriz.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Modern Gelinlikler

Modern gelinliklerin her vücut tipine uygun seçenekleri bulunuyor. Farklı vücut tiplerine uygun bu gelinlik modellerine hızlıca bakalım: Armut vücut tipine sahip gelin adayları saten ya da tüllerin ağırlıkta olduğu sade A kesim gelinlik modelleri ile prenses kesim tasarımlarla geniş kalçalarını kamufle edebilir. Son yıllarda katlı etek tasarımıyla hacim kazanan kabarık gelinliklerin trendler arasında olduğunu belirtelim.

Elma vücut tipine sahip gelinler için ise kare ya da küçük yakalı, belden aşağısı ince, akışkan kumaşlardan, belden aşağısı ince, akışkan kumaştan, düz sade gelinlik modelleri ile modern bir görünüm yakalayabilir. Dikkatleri vücudun ince kısmı olan alt bölgesine çekmek için yırtmaç detayı bulunan tasarımlar arasından da seçim yapılabilir.

Orantılı vücut hatlarıyla dikkat çeken kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise sade balık gelinlik modelleriyle hoş bir görünüm yakalayabilir. Özellikle son yılların trend modelleri arasında olan işlemesiz kumaştan balık gelinlikler, bu vücut tipine sahip gelin adayların hatlarını öne çıkaracak en ideal seçenekler arasında. Balık kesim sırt dekolteli sade gelinliklerin bu vücut tipi için ideal, en trend modellerden olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları ise bel bölgesinin kıvrımsız yapısını kamufle edebilecek ve vücudu olduğundan daha kıvrımlı gösterecek modellere yönelmeliler. A kesim sade gelinlikler gibi belden oturan ve kabarık etekli gelinlikler bel bölgesini kıvrımlı gösterir. Sade düz kesim gelinlikler de kıvrımsız bel bölgesini kamufle ederek orantılı bir görünüm yaratabilir.

Düğün Mekanına Göre Modern Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçiminde düğününüzü yapacağınız düğün mekanını ve mevsimi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Modern gelinlikler özellikle kır, sahil, tekne, havuz başı gibi açık hava düğün mekanları ile restoran, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant mekanlara da çok yakışıyor.

İlkbaharda ya da yazın; kır, havuz başı ve sahil gibi açık alanları tercih edecek gelin adaylarına tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşların kullanıldığı gelinlikleri öneriyoruz. Restoran, kulüp gibi kapalı alanlarda ise az kabarık sade gelinlik modellerinden düz veya A kesim sade gelinlikler uygun olacaktır. Bu mekanların modern havasına eşlik etmesi için beyaz sade gelinlik modelleri arasından seçim yapılabilir.

Tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak gelin adaylarının da tercih edebileceği modern gelinlikler bulunuyor. Bu mekanlarda evlenecek gelin adayları, ipek, mikado, saten gibi göz alıcı kumaşların kullanıldığı, işlemesiz, sade kabarık gelinlik modelleriyle tarzından ödün vermeden mekanların ihtişamına uyum sağlayabilir.

En Modern Gelinlik Modelleri: Gelinlik Elbiseler

Sade tasarımlı gelinlik elbiseler, abartısız organizasyonlar olan nikah merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Fazla kabarık olmayan, elbise formunda gelinlik modelleri düz sade seçenekleriyle bu merasimlerin samimi havasına uyum sağlıyor. Son yıllarda sade tasarımların trendlerde öne çıkması, bu tarzdaki gelinliklerin en modern modeller arasında yer almasını sağlıyor.

Nikah için sade ve modern gelinlik elbiseler arasından, trendlere uygun bir model seçmek isteyenlere çok slip dress de denilen akışkan tasarımları öneriyoruz. Bu modellerinin trend olduğu bu dönemde, ipek, saten gibi akışkan kumaşların kullanıldığı zarif elbiselerle trendy bir görünüm yakalamak mümkün.

Modern Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Modern gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken birçok farklı seçenekle karşılaşabilirsiniz. Modern gelinlik modelleri arasından seçim yaparken gelinliğinizi markaların hazır tasarımları arasından bulabileceğiniz gibi firmaların özel dikim hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğudur.

Gelinliklerde kullanılan kumaşlar ve süsleme malzemeleri de fiyatlara etki eder. Farklı kumaşların kullanıldığı gelinliklerde farklı fiyatlar görebilmek mümkün. Çünkü gelinlikte, genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaşın ipek oranı arttıkça fiyatı da yükselir. Ünlü tasarımcıların gelinlik koleksiyonları arasından seçim yapmanız halinde, yerel markalara kıyasla daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de söyleyelim.

Modern gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.