Kendinden İşlemeli Gelinlikler

Firmaları Göster
16-004
Hayal Moda Evi
Romantik Uzun gösteren V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Holly
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Klasik Görkemli V yaka
25.000 TL - 31.000 TL
April
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Kayık yaka
29.000 TL - 37.000 TL
ASB 14
As Brides
Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
Linda
Meryem Cicerali Haute Couture
Vintage Romantik Zayıf gösteren Klasik Görkemli Düşük omuz
26.000 TL - 32.000 TL
Model 7
Blanc Bridal
Romantik Düşük omuz
7.999 TL - 8.999 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
A Kesim
Pınar Bent
Klasik Romantik Uzun gösteren V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
Model 4
Blanc Bridal
Romantik Helen V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
BRM 5
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Prenses Gelinlik
Pınar Bent
Görkemli Kayık yaka
20.000 TL - 28.000 TL
Wilma
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli V yaka
27.000 TL - 30.000 TL
Balık
Pınar Bent
Vintage Modern Cesur Zayıf gösteren Boyundan bağlamalı
18.000 TL - 20.000 TL
ASB 26
As Brides
Romantik İllüzyon yaka
9.000 TL - 12.000 TL
ASK 7
Aşk-ı Şura Gelinlik
Romantik Klasik Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Silvia
Meryem Cicerali Haute Couture
Modern Helen Uzun gösteren Cesur Gotik Görkemli Straplez
26.000 TL - 32.000 TL
Pileli Prenses
Pınar Bent
Görkemli V yaka
25.000 TL - 30.000 TL
ASB 21
As Brides
Romantik Klasik Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
16-015
Hayal Moda Evi
Klasik Kışlık Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
BRM 9
Bridelymade
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
ASB 29
As Brides
Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
BRM 8
Bridelymade
Romantik Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Sandra
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Spor Cesur Görkemli V yaka
24.000 TL - 29.000 TL
ASB 23
As Brides
Romantik Helen Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Kendinden İşlemeli Gelinlik Nasıl Olur?

Düz kumaş üzerine işlenen desenlerin hareketlendirdiği, üzerinde süslemeler bulunan kumaşlardan tasarlanan gelinlik modelleri, işlemeli gelinlik olarak adlandırılıyor. Dantel, taş, pul, payet gibi detaylar ile hareketlendirilen kumaş türleriyle yapılan gelinlikler kendinden işlemeli tasarımlar arasında yer alıyor. Gelinlikte kullanılan işlemeler, tasarıma hareket kattığı gibi kullanıldığı bölgeye de hacimli bir görünüm veriyor. Kendinden işlemeli modellerinin farklı seçeneklerine bakalım:

Dantel İşlemeli Gelinlik Modelleri

Romantik gelinlerin vazgeçilmezi kendinden dantel işlemeli gelinlikler, hayal tül üzerine işlenerek tasarlanan dantel kumaşlardan tasarlanıyor. Hareketli tasarıma sahip gelinliklerin en popüler seçeneklerinden olan dantelli gelinliklerin farklı tarzlara da hitap ediyor. Bu kumaş, özellikle straplez, derin V gibi açık yakaların kullanımını kolaylaştırmak için de kullanılıyor. Fransız dantelinde bulunan işlemeler kumaş üretilirken oluşturuluyor.

Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

Kendinden işlemeli gelinlik kumaşlarının en bilinenleri arasında taş işlemeli olanlar da yer alıyor. Gelinliğe ışıltı katmak için kullanılan taş işlemeli kumaşlar, swarovski, inci, kristal gibi taş çeşitleriyle süslenebiliyor. Bu işlemeler gelinliğin tamamında kullanılabildiği gibi sadece etek, kol ya da gövde gibi bölümlerini süslemek için de tercih ediliyor.

Payetli Gelinlik Modelleri

Eğer göz alıcı bir gelinlik istiyorsanız tek seçeneğiniz taşlı modeller değil. Kendinden işlemeli ışıltılı gelinlik kumaşları arasında payetli olanlar da yer alıyor. Tamamı payetten oluşan kumaşlar ile aralarına payet serpiştirilmiş desenli kumaşlar ihtişamlı gelinliklerde sıklıkla kullanıyor. Bu detaylar, kabarık olmayan tasarımları hareketlendirmek için de sıklıkla kullanılıyor.

Kasnak Gelinlik Modelleri

Gelinlik kasnağı ince işçilikle hazırlanan ve tamamının detaylıca işlendiği bir işleme türüdür. Bu işlemelerle hazırlanan gelinlikler, kasnak model gelinlik olarak adlandırılır. Kasnak işleme gelinlikler özellikle ihtişamlı bir görünüm isteyen gelinler için idealdir. Balo tipi düğünler için tercih edilen kasnak gelinlik modelleri, göz alıcı görünümüyle özel tasarım gelinlik arayanların ilk seçenekleri arasında yerini alır.

İşlemeler Gelinliğin Hangi Kısımlarında Kullanılır?

İşlemeli gelinlik kumaşı gelinliğin yaka, kol, etek gibi belirli bir bölgesinde kullanıldığı gibi tamamında da tercih edilebiliyor. Bu noktada bilmeniz gereken, işlemelerin kullanıldığı bölgeye hareket kattığı gibi hacim de verdiğidir. Yani fazlalıklarınızın olduğu bölgelerde işlemelerin yer almamasına dikkat etmelisiniz. Daha kalın göstermek istediğiniz bölgelerinizde işlemeli kumaşların bu özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Yakası İşlemeli Gelinlik Modelleri

Yakalarda kullanılan işlemeler, dünyaca ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Bu modellerde işlemeler, gelinliğin sadece yaka kısmında bulunuyor. En popüler örnekleri illüzyon yakalı gelinlikler diyebiliriz. Hayal tül üzerinde kullanılan işlemeler, desenler sanki vücudun bir parçasıymış gibi bir illüzyon yaratıyor. Özellikle sade gelinliklerle kullanılan bu detaylar, mücevher kullanmaya da ihtiyaç bırakmıyor.

Kolları İşlemeli Gelinlik Modelleri

Kollu gelinlik modelleri de kendinden işlemeli seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Kolları işlemeli gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının, kollarının kalınlığına göre dar ya da bol kollu modellere yönelmesini öneriyoruz. Eğer ince kollarınız varsa kolları dar ve işlemeli modellere yönelebilirsiniz. Bol kollar ise kollarındaki fazlalıkları kamufle etmek isteyen gelin adayları için ideal.

Eteği İşlemeli Gelinlik Modelleri

Bu modeller klasik gelinlikler arasında yer alıyor ve modası hiç geçmiyor. İşlemeli kumaşlar eteğin tamamında kullanıldığı gibi yalnızca etek uçlarında da tercih edilebiliyor. Tüm etek kesiminde kullanılan işlemeli kumaşların ise dantel ya da ince bocuk ve pullu olması sık karşılaştığımız bir durum. Eteği işlemeli gelinliklerin gövdesinin sade kumaştan olmasında da fayda var.

Tamamı İşlemeli Gelinlik Modelleri

Bu seçim biraz riskli de olsa markaların sıklıkla imza attığı modeller arasında yer alıyor. Özellikle düz ve balık kesim gelinliklerde karşımıza çıkıyor. Bütün bir görünüm yarattığı için kum saati ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının en çok ettiği modeller arasında olduğunu da söyleyelim.

O nedenle tamamında işlemelerin kullanıldığı gelinlikleri balık gelinlikleri kum saati vücut tipindeki; düz kesim tamamı işlemeli kumaştan gelinlikleri ise dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Gelinliğin bütününde işlemeli kumaşın kullanılmasının, kilolu bir görünüm yaratması riskini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bu nedenle zayıf gelin adaylarının tamamı işlemeli gelinliklerle en az bir beden büyük görünebileceğini de belirtelim. İşlemeli gelinliklerin çeşitleri ve kimler için ideal olduğu gibi detaylara değindik. Size en uygun modeli bulunduğunuz sayfadaki ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de belirtelim.