Kendinden İşlemeli Gelinlikler

Kendinden işlemeli gelinlik modelleri son yılların en trend tasarımları arasında!

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Lola

Model

: Lola

Özellikler

: Klasik, Romantik, Kare yaka

8.000 TL - 10.000 TL

ESO 19

Model

: ESO 19

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

16-004

Model

: 16-004

Özellikler

: Romantik, Uzun gösteren, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Jasmine

Model

: Jasmine

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Helen, Tarlatansız, Uzun gösteren, Spor, Zayıf gösteren, V yaka

21.900 TL

FLG 1

Model

: FLG 1

Özellikler

: Romantik, Straplez

3.500 TL - 8.500 TL

Navy Blue

Model

: Navy Blue

Özellikler

: Görkemli, Romantik, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

ESO 21

Model

: ESO 21

Özellikler

: Bohem, Romantik, Tarlatansız, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

FLG 2

Model

: FLG 2

Özellikler

: Romantik, V yaka

3.500 TL - 8.500 TL

A Kesim

Model

: A Kesim

Özellikler

: Klasik, Romantik, Uzun gösteren, V yaka

18.000 TL - 25.000 TL

Balık

Model

: Balık

Özellikler

: Modern, Cesur, Zayıf gösteren, Vintage, Boyundan bağlamalı

18.000 TL - 20.000 TL

ASB 14

Model

: ASB 14

Özellikler

: Romantik, V yaka

9.000 TL - 12.000 TL

Wilma

Model

: Wilma

Özellikler

: Görkemli, V yaka

27.000 TL - 30.000 TL

Pileli Prenses

Model

: Pileli Prenses

Özellikler

: Görkemli, V yaka

25.000 TL - 30.000 TL

WHM 55

Model

: WHM 55

Özellikler

: Görkemli, Bisiklet yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Lilies

Model

: Lilies

Özellikler

: Sade, Vintage, Tarlatansız, Zayıf gösteren, V yaka

20.000 TL

RGM 5

Model

: RGM 5

Özellikler

: Romantik, V yaka

9.000 TL - 12.000 TL

ASB 19

Model

: ASB 19

Özellikler

: Klasik, Romantik, Straplez

9.000 TL - 12.000 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Bisiklet yaka

26.300 TL

Model 7

Model

: Model 7

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

7.999 TL - 8.999 TL

ESO 20

Model

: ESO 20

Özellikler

: Romantik, Helen, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

OZL 4

Model

: OZL 4

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Model 4

Model

: Model 4

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

8.000 TL - 9.000 TL

ESO 22

Model

: ESO 22

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

Sayfa 1 / 42
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kendinden İşlemeli Gelinlik Nasıl Olur?

Düz kumaş üzerine işlenen desenlerin hareketlendirdiği, üzerinde süslemeler bulunan kumaşlardan tasarlanan gelinlik modelleri, işlemeli gelinlik olarak adlandırılıyor. Dantel, taş, pul, payet gibi detaylar ile hareketlendirilen kumaş türleriyle yapılan gelinlikler kendinden işlemeli tasarımlar arasında yer alıyor. Gelinlikte kullanılan işlemeler, tasarıma hareket kattığı gibi kullanıldığı bölgeye de hacimli bir görünüm veriyor. Kendinden işlemeli modellerinin farklı seçeneklerine bakalım:

Dantel İşlemeli Gelinlik Modelleri

Romantik gelinlerin vazgeçilmezi kendinden dantel işlemeli gelinlikler, hayal tül üzerine işlenerek tasarlanan dantel kumaşlardan tasarlanıyor. Hareketli tasarıma sahip gelinliklerin en popüler seçeneklerinden olan dantelli gelinliklerin farklı tarzlara da hitap ediyor. Bu kumaş, özellikle straplez, derin V gibi açık yakaların kullanımını kolaylaştırmak için de kullanılıyor. Fransız dantelinde bulunan işlemeler kumaş üretilirken oluşturuluyor.

Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

Kendinden işlemeli gelinlik kumaşlarının en bilinenleri arasında taş işlemeli olanlar da yer alıyor. Gelinliğe ışıltı katmak için kullanılan taş işlemeli kumaşlar, swarovski, inci, kristal gibi taş çeşitleriyle süslenebiliyor. Bu işlemeler gelinliğin tamamında kullanılabildiği gibi sadece etek, kol ya da gövde gibi bölümlerini süslemek için de tercih ediliyor.

Payetli Gelinlik Modelleri

Eğer göz alıcı bir gelinlik istiyorsanız tek seçeneğiniz taşlı modeller değil. Kendinden işlemeli ışıltılı gelinlik kumaşları arasında payetli olanlar da yer alıyor. Tamamı payetten oluşan kumaşlar ile aralarına payet serpiştirilmiş desenli kumaşlar ihtişamlı gelinliklerde sıklıkla kullanıyor. Bu detaylar, kabarık olmayan tasarımları hareketlendirmek için de sıklıkla kullanılıyor.

Kasnak Gelinlik Modelleri

Gelinlik kasnağı ince işçilikle hazırlanan ve tamamının detaylıca işlendiği bir işleme türüdür. Bu işlemelerle hazırlanan gelinlikler, kasnak model gelinlik olarak adlandırılır. Kasnak işleme gelinlikler özellikle ihtişamlı bir görünüm isteyen gelinler için idealdir. Balo tipi düğünler için tercih edilen kasnak gelinlik modelleri, göz alıcı görünümüyle özel tasarım gelinlik arayanların ilk seçenekleri arasında yerini alır.

İşlemeler Gelinliğin Hangi Kısımlarında Kullanılır?

İşlemeli gelinlik kumaşı gelinliğin yaka, kol, etek gibi belirli bir bölgesinde kullanıldığı gibi tamamında da tercih edilebiliyor. Bu noktada bilmeniz gereken, işlemelerin kullanıldığı bölgeye hareket kattığı gibi hacim de verdiğidir. Yani fazlalıklarınızın olduğu bölgelerde işlemelerin yer almamasına dikkat etmelisiniz. Daha kalın göstermek istediğiniz bölgelerinizde işlemeli kumaşların bu özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Yakası İşlemeli Gelinlik Modelleri

Yakalarda kullanılan işlemeler, dünyaca ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Bu modellerde işlemeler, gelinliğin sadece yaka kısmında bulunuyor. En popüler örnekleri illüzyon yakalı gelinlikler diyebiliriz. Hayal tül üzerinde kullanılan işlemeler, desenler sanki vücudun bir parçasıymış gibi bir illüzyon yaratıyor. Özellikle sade gelinliklerle kullanılan bu detaylar, mücevher kullanmaya da ihtiyaç bırakmıyor.

Kolları İşlemeli Gelinlik Modelleri

Kollu gelinlik modelleri de kendinden işlemeli seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Kolları işlemeli gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının, kollarının kalınlığına göre dar ya da bol kollu modellere yönelmesini öneriyoruz. Eğer ince kollarınız varsa kolları dar ve işlemeli modellere yönelebilirsiniz. Bol kollar ise kollarındaki fazlalıkları kamufle etmek isteyen gelin adayları için ideal.

Eteği İşlemeli Gelinlik Modelleri

Bu modeller klasik gelinlikler arasında yer alıyor ve modası hiç geçmiyor. İşlemeli kumaşlar eteğin tamamında kullanıldığı gibi yalnızca etek uçlarında da tercih edilebiliyor. Tüm etek kesiminde kullanılan işlemeli kumaşların ise dantel ya da ince bocuk ve pullu olması sık karşılaştığımız bir durum. Eteği işlemeli gelinliklerin gövdesinin sade kumaştan olmasında da fayda var.

Tamamı İşlemeli Gelinlik Modelleri

Bu seçim biraz riskli de olsa markaların sıklıkla imza attığı modeller arasında yer alıyor. Özellikle düz ve balık kesim gelinliklerde karşımıza çıkıyor. Bütün bir görünüm yarattığı için kum saati ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının en çok ettiği modeller arasında olduğunu da söyleyelim.

O nedenle tamamında işlemelerin kullanıldığı gelinlikleri balık gelinlikleri kum saati vücut tipindeki; düz kesim tamamı işlemeli kumaştan gelinlikleri ise dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Gelinliğin bütününde işlemeli kumaşın kullanılmasının, kilolu bir görünüm yaratması riskini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bu nedenle zayıf gelin adaylarının tamamı işlemeli gelinliklerle en az bir beden büyük görünebileceğini de belirtelim. İşlemeli gelinliklerin çeşitleri ve kimler için ideal olduğu gibi detaylara değindik. Size en uygun modeli bulunduğunuz sayfadaki ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de belirtelim.