E-23004
Meryem Cicerali Haute Couture
Görkemli Modern V yaka
16.000 TL - 21.000 TL
Navy Blue
Gülten Şen Moda Evi
Görkemli Romantik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Okyanus
İlanı Aşk Bridal
Görkemli Japone yaka
5.000 TL - 18.000 TL
BCG 3
Bride's Choice Gelinlik
Görkemli Romantik İllüzyon yaka
3.000 TL - 10.000 TL
BCG 4
Bride's Choice Gelinlik
Görkemli Romantik Straplez
3.000 TL - 10.000 TL
WHM 55
White House Moda Evi
Görkemli Bisiklet yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Model 3
Blanc Bridal
Görkemli Kışlık Vintage V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
EVS 5
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Görkemli Düşük omuz
8.500 TL - 12.000 TL
Beatris
Dai Wedding - Outlet
Görkemli Klasik Kayık yaka
12.500 TL - 25.000 TL
NES 5
Neslihan Moda
Romantik Klasik Görkemli Straplez
6.000 TL - 8.000 TL
Buğlem
Büşra Tezel Modaevi
Görkemli Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Sorina
Gülten Şen Moda Evi
Görkemli Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
Model 6
Blanc Bridal
Görkemli Romantik V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
SRM 7
Sara Moda Evi
Görkemli Gotik Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
ARW 12
Arus Wedding
Görkemli V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Glamour Bridal 8
Glamour Bridal
Görkemli Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
FLG 7
Filinta Gelinlik
Romantik Görkemli Straplez
3.500 TL - 8.500 TL
H-23010
Meryem Cicerali Haute Couture
Görkemli V yaka
23.000 TL - 30.000 TL
MHM 1
Mehtap Moda Evi
Romantik Görkemli V yaka
7.500 TL - 10.000 TL
BCG 5
Bride's Choice Gelinlik
Görkemli Romantik İllüzyon yaka
3.000 TL - 10.000 TL
ARW 14
Arus Wedding
Görkemli Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BCG 7
Bride's Choice Gelinlik
Görkemli Romantik Düşük omuz
3.000 TL - 10.000 TL
Şebnem Sönmez 37
Şebnem Sönmez
Görkemli Modern Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
OZL 7
Özlemce Gelinlik
Romantik Görkemli V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

İhtişamlı Gelinlik Nasıl Olur?

Düğününde göz alıcı bir görünüm isteyen gelin adaylarının tercihi ihtişamlı gelinlik modelleri oluyor. Bu tasarımlar gösterişli düğün mekanlarının ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yaratmak için tercih ediliyor. İhtişamlı tarzdaki gelinlik modelleri arasında kabarık etekli gelinlikler, ışıltılı detaylarla hareketlendirilmiş tasarımlar ve güçlü pelerinlerle tamamlanan düğün elbiselerini sayabiliriz.

Kabarık Gösterişli Gelinlik Modelleri

Kabarık etekli gelinlikler gösterişli tasarımların başında geliyor. Prenses kesim gelinlikler başta olmak üzere A kesim ve kaburga gelinlikler de hacimli etek tasarımıyla kabarık gelinlikler arasında yer alıyor. Son yılların en trend modelleri arasında yer alan kabarık katlardan oluşan katlı etekli gelinlikler de gösterişli gelinlikler arasında yer buluyor. Yalnızca A ve prenses gibi tasarımlar değil, balık etekli, diz altı kabarık gelinlikler de gösterişli gelinlik modelleri arasında sayabileceğimiz modellerden.

Işıltılı Gösterişli Gelinlik Modelleri

Işıltılı detaylara sahip taşlı, pullu, simli gelinlikler de görkemli modeller arasında. Düğününde tüm bakışları üzerinde toplamak isteyen gelinler parlayan detaylarla süslenmiş bu tasarımları tercih ediyor. Eteği kabarık, ışıltılı işlemeleri bulunan gelinlikler ise hem hacimli hem göz alıcı tasarıma sahip oldukları için en görkemli gelinlik modellerinden diyebiliriz.

Dubai Gelinlik Modelleri

İhtişamlı gelinliklerden bahsederken Dubai gelinliklere de değinmemek olmaz. En iddialı modeller arasında yer alan bu tasarımları genel olarak ışıltılı işlemeleri olan, kaburga benzeri etek kesimine sahip gelinlikler olarak tanımlayabiliriz. Özellikle tarihi bir mekanda ya da şık bir otelin davet salonunda yapılacak gösterişli düğünlere bu modellerin çok yakıştığını da söyleyelim.Pelerinli Görkemli Gelinlik Modelleri

Son yılların en trend aksesuarlarından olan pelerinler, güçlü bir silüet yaratmak için gelinlikle en çok tercih edilen aksesuarlardan. İster sade ister taş, tüy gibi detaylarla hareketlendirilmiş pelerinlerden tarzınıza en uygun olanla görkemli bir görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Pelerinli gelinliklerle karmaşık bir görüntü oluşmasını önlemek için duvak kullanmamanızda da fayda var.

Kuyruklu İhtişamlı Gelinlik Modelleri

Görkemli bir gelinlik istemeniz, illa ışıltılı ya da kabarık modeller seçmenizi gerektirmiyor. Gelinliğin etek, omuz ya da bel kısmından eklenebilen uzun kuyruklar da istediğiniz ihtişamı yaratmanıza yardımcı olabilir. Gelinliğinizle aynı kumaştan sade ya da işlemeli kuyrukla tamamlanmış tasarımlar arasından tarzınıza ve düğün mekanınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Görkemli Gelinlik Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Görkemli gelinlik modelleri arasından size uygun olanları seçmenize yardımcı olacak ipuçlarına da değinelim. İlk dikkat etmeniz gereken konu vücut tipiniz. Örneğin; kum saati vücut tipine sahipseniz orantılı hatlarınızı öne çıkaracak balık kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Armut vücut tipine sahip gelinlere ise geniş basenlerini kamufle etmelerine yardımcı olacak prenses ve A kesim gelinlikleri öneriyoruz.

Düğün mekanınız da dikkat etmeniz gerekenlerden biri. Eğer tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız kabarık ve kuyruklu modelleri tercih edebilirsiniz. Restoran ya da kulüp ve davet alanları gibi mekanlarda ise pelerinli düz kesim gelinlikler ideal seçim olacaktır. Düğün mevsiminize uzun ya da kısa kollu görkemli gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

Görkemli gelinlikler arasından bütçenize göre seçim yapabilmeniz için fiyatları etkileyen faktörleri de bilmelisiniz. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri gelinliğin kumaşıdır. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı gelinlik modelleri, kumaşı daha çok sentetik ağırlıklı olanlara göre daha pahalıdır. Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında.

Dünyaca ünlü gelinlik markalarının görkemli gelinlikleri, yerel markaların tasarımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Özel olarak diktireceğiniz gelinliğin de markaların hazır modellerine göre daha maliyetli olacağını bilmelisiniz. Aradığınız görkemli gelinliği bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.