Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Firmaları Göster
Model 8
Blanc Bridal
Romantik Kare yaka
7.999 TL - 8.999 TL
EVS 1
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
YSE 1
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
10.000 TL - 15.000 TL
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
NSM 1
Nisse Moda
Romantik Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Violet
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Şebnem Sönmez 47
Şebnem Sönmez
Modern Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
NSC 2
Nergis Şahan Couture
Bohem Romantik Vintage Helen Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Model 7
Blanc Bridal
Romantik Düşük omuz
7.999 TL - 8.999 TL
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 2
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Bohem Düşük omuz
8.500 TL - 12.000 TL
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Modern Romantik Cesur Sade Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
ELP 41
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 40
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 46
Şebnem Sönmez
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Balık
Pınar Bent
Vintage Modern Cesur Zayıf gösteren Boyundan bağlamalı
18.000 TL - 20.000 TL
EVS 4
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Uri
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Jasmine
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Romantik V yaka
39.083,76 TL
YYT 4
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Suri
Merve Alkan Bridal
Modern Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Göğüs Dekolteli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Göğüs dekolteli gelinlik fiyatları ne kadar?
  Göğüs dekolteli gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler göğüs dekolteli gelinlik modelleri nelerdir?
  En çok tercih edilen gelinlik dekolte tipi olan göğüs dekoltesinin birçok farklı seçeneği var. V yakalı göğüs dekolteli gelinlikler bunlardan en popüleri diyebiliriz. U ve kare yakalı göğüs dekolteli gelinlik modelleri de sıkça tercih edilen dekolteli tasarımlar arasında. Son yıllarda illüzyon yaka göğüs dekolteli gelinlik modellerine ilginin arttığını da söylemeden geçmeyelim.
 • Göğüs dekolteli gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre göğüs dekolteli gelinlik denildiğinde İstanbul 58.599, İzmir 12.340, Ankara 11.917, Bursa 7.997, ve Adana 4.169 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Göğüs dekolteli gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre göğüs dekolteli gelinlik denildiğinde beyaz 6.808, kırık beyaz 1.281, krem 503 ve renkli 199 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Yaka Tipine Göre Göğüs Dekolteli Gelinlik Modelleri

Göğüslerin bir kısmını açıkta bırakan yaka tasarımına sahip gelinlikler göğüs dekolteli gelinlik olarak adlandırılır. Göğüs dekoltesi için gelinlik modellerinde en sık karşılaştığımız dekolte tipi diyebiliriz. Farklı göğüs büyüklüğüne göre farklı yaka kesimine sahip göğüs dekolteli gelinlikler, markaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. İşte göğüs dekoltesi için uygun yaka tipleri:

V Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Omuzlardan göğüslere doğru V harfi formunda inen bu yaka tipinin farklı derinliklerde seçenekleri bulunuyor. Az derin, derin ve çok derin V yakalarla tarzınıza uygun bir görünüm yaratabilirsiniz. V yaka kesimi ile küçük göğüslerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Derin V yakaların iri göğüslerde diyagonal bir efekt yaratarak göz yanılsaması oluşturduğunu, iri göğüsleri ortadan bölerek hacimli görüntüyü dağıttığını da belirtelim.

U Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Oyuk yaka da denilen, derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir U yakalar, narin yapılı gelin adaylarına zarif bir görüntü katıyor. Küçük göğüslü ve ters üçgen atletik vücut tipli gelin adayları U yaka gelinlikleri rahatlıkla giyebilir. Çünkü derin U yaka gelinlikler iri göğüslerde daha dengeli bir görünüm yaratır.

Kare Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

En çok tercih edilen yaka tiplerinden biri olan kare yaka, köprücük kemiği ve dekolte bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için uygun seçenekler arasında. Derin kare yaka gelinlikler boynu daha ince ve uzun gösterir. Kısa ve dolgun boyunlu gelin adayların da üst bedenini uzatır. Prenses, düz ve balık eteklerle şık bir görüntü yaratır.

Straplez Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Son yıllarda çokça tercih edilen, M yaka ya da öpücük yaka olarak da bilinen straplez kalp yaka, seksi ve gösterişli bir göğüs dekoltesine sahip olmak isteyen gelin adayları tarafından çok seviliyor. Bu dekolte, hacimli etek kesimleriyle de ihtişamlı bir görüntü yaratıyor. Kabarık eteklerle bu yaka tipini rahat kullanmak isterseniz illüzyon straplez modelleri de düşünebilirsiniz.

Düşük Omuzlu Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Prenses yakalı tasarımlar, göğüs dekoltesine sahip düşük omuz gelinlik modelleridir. Hem omuz hem de göğüs dekoltesi dekoltesi isteyen gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen prenses yaka, omuzlardan başlayarak iki eğrinin göğüslerin üstünde birleşiminden oluşan bir yaka formudur. Prenses yaka tasarımlar, romantik tarzdaki gelin adayları için uygun seçenekleri arasında.

İllüzyon Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Son yıllarda çokça gördüğümüz illüzyon yaka gelinlikler için adeta her dekolteli yaka tipinin jokeri diyebiliriz. Üzerinde işlemeleri bulunan ya da sade tasarımlı hayal tülden yakalar, illüzyon yaka olarak geçiyor. Bu zarif yaka tasarımı, özellikle straplez gelinlikleri daha kullanışlı hale getirirken gizemli ve seksi bir göğüs dekoltesi de yaratıyor.

Japone Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Omuz kesimi olmayan ve kalp yaka gelinliklere bolero dikilmiş izlenimi veren Japone yaka da vücudun boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakıyor ve nostaljik tarzda bir görünümün yanı sıra zarif bir dekolte de yaratıyor. Japone yaka tipini, koltuk altından boyun kısmına kadar omuzlara oturan bir tasarıma sahip olduğu için ince yapılı gelin adaylarına öneriyoruz.

Vücut Tipine Göre Yakası Açık Dekolteli Gelinlik Modelleri

Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları, dikkatleri geniş basenlerindense vücudun ince üst kısmına çekmek için göğüs dekolteli tasarımları tercih ediyor. Küçük göğüsleri vurgulayarak ve geniş basenleri kamufle ederek dengeli bir görünüm yaratmak için en uygun tasarımların göğüs dekolteli A kesim gelinlikler oluğunu belirtelim.

İnce yapılı gelin adaylarına ise derin japone yakalı tasarımları öneriyoruz. Bu tasarımlar kıvrımlı hatları vurgularken, fit bir gövde görüntüsü yaratmak için de uygun. Vintage tarzdaki bu yaka tipine A ya da düz etek kesimlerini yakıştırdığımızı da ekleyelim. Elma vücut tipine sahip gelin adayları da çok derin olmayan V göğüs dekoltesiyle, dikkatleri üst bedenden ince bacaklara çekebilir.

Göğüs Dekolteli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlik fiyatlarına etki eden en önemli konulardan biri gelinliğin dikim şekli. Markanın hazır model göğüs dekolteli gelinlikleri arasından seçim yapmanız, dekolteli bir gelinliği özel olarak diktirmenize kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Çünkü özel dikim gelinlik fiyatları daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı oluyor.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan göğüs dekolteli gelinlikler, semtinizdeki mütevazi bir modaevinden alacağınız göğsü dekolteli tasarımlara göre daha yüksek fiyatlı etiketlere sahip oluyor. Bunun nedenleri arasında ise tasarımcı gelinliklerinin, kaliteli kumaş ve işlemelerden oluşması, işçiliğinin fazla ve marka değerinin yüksek olması gibi etmenleri gösterebiliriz.

İstediğiniz gelinliği giyebilmenizin iki yolu var: Satın almak ve kiralamak. Beğendiğiniz gelinliği saklamak isterseniz satın alabilir saklamak istemiyorsanız ya da bunun için yeriniz yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsiniz. Ayrıca kiralama metodu hayalinizdeki gelinliği giymenize engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsanız beğendiğiniz tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsiniz.

Bu durumda gelinlik mağazalarının kiralama fiyatları, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz. Göğüs dekolteli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan göğüs dekolteli gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!