Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Dikkatleri vücudun üst bölgesine çekmek için göğüs dekolteli gelinlik modelleri en ideali!

ELF 12

Model

: ELF 12

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

5.000 TL - 8.000 TL

Helenistik

Model

: Helenistik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

6.500 TL - 8.000 TL

Jasmine

Model

: Jasmine

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Helen, Tarlatansız, Uzun gösteren, Spor, Zayıf gösteren, V yaka

21.900 TL

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

1001

Model

: 1001

Özellikler

: Romantik, Modern, Helen, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Balık

Model

: Balık

Özellikler

: Modern, Cesur, Zayıf gösteren, Vintage, Boyundan bağlamalı

18.000 TL - 20.000 TL

SMR 38

Model

: SMR 38

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Aybük

Model

: Aybük

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

7.000 TL - 10.000 TL

Violet

Model

: Violet

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Saten Sade

Model

: Saten Sade

Özellikler

: Sade, Spor, Uzun gösteren, V yaka

14.000 TL - 15.000 TL

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Tasarım Balık Model

Model

: Tasarım Balık Model

Özellikler

: Modern, V yaka

8.000 TL - 17.000 TL

Eslem Moda 1

Model

: Eslem Moda 1

Özellikler

: Romantik, Görkemli, İllüzyon yaka

5.000 TL - 7.000 TL

ESO 19

Model

: ESO 19

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

Prenses Gelinlik

Model

: Prenses Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

13.500 TL - 23.000 TL

Callido

Model

: Callido

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

CSS 1

Model

: CSS 1

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

BCG 1

Model

: BCG 1

Özellikler

: Romantik, V yaka

3.000 TL - 10.000 TL

Glamour Bridal 1

Model

: Glamour Bridal 1

Özellikler

: Romantik, Modern, İllüzyon yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Giava

Model

: Giava

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

9.300 TL - 18.600 TL

KRG 51

Model

: KRG 51

Özellikler

: Romantik, Kare yaka

5.000 TL - 7.000 TL

ESO 20

Model

: ESO 20

Özellikler

: Romantik, Helen, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

YYT 5

Model

: YYT 5

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

8.000 TL - 11.000 TL

ARW 20

Model

: ARW 20

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Sayfa 1 / 100
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Göğüs Dekolteli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Yaka Tipine Göre Göğüs Dekolteli Gelinlik Modelleri

Göğüslerin bir kısmını açıkta bırakan yaka tasarımına sahip gelinlikler göğüs dekolteli gelinlik olarak adlandırılır. Göğüs dekoltesi için gelinlik modellerinde en sık karşılaştığımız dekolte tipi diyebiliriz. Farklı göğüs büyüklüğüne göre farklı yaka kesimine sahip göğüs dekolteli gelinlikler, markaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. İşte göğüs dekoltesi için uygun yaka tipleri:

V Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Omuzlardan göğüslere doğru V harfi formunda inen bu yaka tipinin farklı derinliklerde seçenekleri bulunuyor. Az derin, derin ve çok derin V yakalarla tarzınıza uygun bir görünüm yaratabilirsiniz. V yaka kesimi ile küçük göğüslerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Derin V yakaların iri göğüslerde diyagonal bir efekt yaratarak göz yanılsaması oluşturduğunu, iri göğüsleri ortadan bölerek hacimli görüntüyü dağıttığını da belirtelim.

U Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Oyuk yaka da denilen, derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir U yakalar, narin yapılı gelin adaylarına zarif bir görüntü katıyor. Küçük göğüslü ve ters üçgen atletik vücut tipli gelin adayları U yaka gelinlikleri rahatlıkla giyebilir. Çünkü derin U yaka gelinlikler iri göğüslerde daha dengeli bir görünüm yaratır.

Kare Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

En çok tercih edilen yaka tiplerinden biri olan kare yaka, köprücük kemiği ve dekolte bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için uygun seçenekler arasında. Derin kare yaka gelinlikler boynu daha ince ve uzun gösterir. Kısa ve dolgun boyunlu gelin adayların da üst bedenini uzatır. Prenses, düz ve balık eteklerle şık bir görüntü yaratır.

Straplez Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Son yıllarda çokça tercih edilen, M yaka ya da öpücük yaka olarak da bilinen straplez kalp yaka, seksi ve gösterişli bir göğüs dekoltesine sahip olmak isteyen gelin adayları tarafından çok seviliyor. Bu dekolte, hacimli etek kesimleriyle de ihtişamlı bir görüntü yaratıyor. Kabarık eteklerle bu yaka tipini rahat kullanmak isterseniz illüzyon straplez modelleri de düşünebilirsiniz.

Düşük Omuzlu Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Prenses yakalı tasarımlar, göğüs dekoltesine sahip düşük omuz gelinlik modelleridir. Hem omuz hem de göğüs dekoltesi dekoltesi isteyen gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen prenses yaka, omuzlardan başlayarak iki eğrinin göğüslerin üstünde birleşiminden oluşan bir yaka formudur. Prenses yaka tasarımlar, romantik tarzdaki gelin adayları için uygun seçenekleri arasında.

İllüzyon Yakalı Göğsü Dekolteli Gelinlikler

Son yıllarda çokça gördüğümüz illüzyon yaka gelinlikler için adeta her dekolteli yaka tipinin jokeri diyebiliriz. Üzerinde işlemeleri bulunan ya da sade tasarımlı hayal tülden yakalar, illüzyon yaka olarak geçiyor. Bu zarif yaka tasarımı, özellikle straplez gelinlikleri daha kullanışlı hale getirirken gizemli ve seksi bir göğüs dekoltesi de yaratıyor.

Japone Yakalı Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Omuz kesimi olmayan ve kalp yaka gelinliklere bolero dikilmiş izlenimi veren Japone yaka da vücudun boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakıyor ve nostaljik tarzda bir görünümün yanı sıra zarif bir dekolte de yaratıyor. Japone yaka tipini, koltuk altından boyun kısmına kadar omuzlara oturan bir tasarıma sahip olduğu için ince yapılı gelin adaylarına öneriyoruz.

Vücut Tipine Göre Yakası Açık Dekolteli Gelinlik Modelleri

Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları, dikkatleri geniş basenlerindense vücudun ince üst kısmına çekmek için göğüs dekolteli tasarımları tercih ediyor. Küçük göğüsleri vurgulayarak ve geniş basenleri kamufle ederek dengeli bir görünüm yaratmak için en uygun tasarımların göğüs dekolteli A kesim gelinlikler oluğunu belirtelim.

İnce yapılı gelin adaylarına ise derin japone yakalı tasarımları öneriyoruz. Bu tasarımlar kıvrımlı hatları vurgularken, fit bir gövde görüntüsü yaratmak için de uygun. Vintage tarzdaki bu yaka tipine A ya da düz etek kesimlerini yakıştırdığımızı da ekleyelim. Elma vücut tipine sahip gelin adayları da çok derin olmayan V göğüs dekoltesiyle, dikkatleri üst bedenden ince bacaklara çekebilir.

Göğüs Dekolteli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlik fiyatlarına etki eden en önemli konulardan biri gelinliğin dikim şekli. Markanın hazır model göğüs dekolteli gelinlikleri arasından seçim yapmanız, dekolteli bir gelinliği özel olarak diktirmenize kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Çünkü özel dikim gelinlik fiyatları daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı oluyor.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan göğüs dekolteli gelinlikler, semtinizdeki mütevazi bir modaevinden alacağınız göğsü dekolteli tasarımlara göre daha yüksek fiyatlı etiketlere sahip oluyor. Bunun nedenleri arasında ise tasarımcı gelinliklerinin, kaliteli kumaş ve işlemelerden oluşması, işçiliğinin fazla ve marka değerinin yüksek olması gibi etmenleri gösterebiliriz.

İstediğiniz gelinliği giyebilmenizin iki yolu var: Satın almak ve kiralamak. Beğendiğiniz gelinliği saklamak isterseniz satın alabilir saklamak istemiyorsanız ya da bunun için yeriniz yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsiniz. Ayrıca kiralama metodu hayalinizdeki gelinliği giymenize engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsanız beğendiğiniz tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsiniz.

Bu durumda gelinlik mağazalarının kiralama fiyatları, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz. Göğüs dekolteli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan göğüs dekolteli gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!