Abiye ve Nişanlık Modelleri

Ünlü abiye markalarını ve yılın trendi nişanlık modellerini incelemek için hemen Düğün.com'a gel!

Nişan Elbisesi Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapmalısınız?

Ailelerin sıcak ilişkiler kurma fırsatı bulabildiği, düğünün provası niteliğindeki nişan törenleri için abiye seçiminizi, nişanınızın gerçekleşeceği mekana, vücut tipinize, müstakbel eşinizle olan uyumunuza göre yapmalısınız. Bunu yaparken, nişan elbisenizin, sade bir abiyeden daha gösterişli olması gerektiğini unutmamalısınız. Sadece nişan fotoğraflarınıza bakıldığında bile, elbisenizden, nişanlanacak kişinin siz olduğunuz anlaşılmalı. Nişan organizasyonunuzu büyük bir salonda düzenleyecekseniz, taşlı, kabarık modelleri, daha mütevazi bir davet düzenleyecekseniz ışıltılı ama sade modelleri tercih edebilirsiniz.

Nişan elbisenizi seçerken abiye trendlerine de göz atarak, zamana ayak uydurabilirsiniz. Bu yılın abiye modasında altın ve limon tonlarını, kelebek etkisini, puantiye ve püskülleri fazlasıyla göreceksiniz.

Çiftlerin kıyafet seçiminde uyumlu olmasına dikkat edilmeli, gelin adayı ihtişamlı bir abiye tercih etmişken, damat adayının sportif bir takım elbisesi giymemesine özen gösterilmelidir.

Vücut Tipinize Uygun Nişanlık Modelleri Neler?

Abiye elbiseler arasından seçeceğiniz ve en şık bulduğunuz kıyafet bile eğer vücut tipinize uygun değilse hayal kırıklığına uğramanıza yol açabilir. Bu nedenle seçiminizi vücut tipinizi belirledikten sonra yapmalısınız. Doğru abiyenin kusurlarınızı gizleyip, kendinizde güzel bulduğunuz yerleri vurgulaması gerektiğini unutmamalısınız. Ne kadar çok elbise dener ve seçimleriniz konusunda cesur davranırsanız, doğru tercihler yapabilirsiniz.

Pek çok Türk kadını gibi siz de armut vücut tipine sahipseniz, straplez yaka, belden aşağıya A kesim inen uzun elbise modellerine yönelebilirsiniz. Kollarınızın kalın olmasından şikayet ediyorsanız, yarım kollu modelleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Kumaş Türlerini Seçmelisiniz?

Nişan kıyafetinizde kullanılan kumaş, elbisenin havasını tamamen değiştirir. Abiye elbiselerde en çok tercih edilen kumaşlar saten, tafta, şifon, organze, ipek ve Fransız dantelidir. Elbisenizin kumaş seçimini mevsime göre yapmaya özen göstermeli, kışın saten, mikado gibi tok kumaşları, yazın ise, tül, organze, şifon gibi daha ince kumaşları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra üzerinizde en iyi duracak kumaşların hangileri olduğunu da öğrenmelisiniz. Mesela saten vücut hatlarını çok fazla ortaya çıkardığı için kilolarından şikayet eden kadınların uzak durması gereken bir kumaş türüdür.

Abiyenizi seçerken, farklı kumaşları bir arada kullanarak da, hoş dokular elde edebilirsiniz. Örneğin ipek-saten kumaş kullanılan balık kesim bir nişanlık üzerine, çıkarılabilir tül etek ekletebilirsiniz.

Hangi Mekan İçin Ne Tarz Bir Elbise Seçmelisiniz?

Mekana ve konsepte uygun kıyafet seçiminde bulunmanız hem nişanınızın bütününe bakıldığında ahenk içerisinde bir görüntü sergilemenizi sağlayacak hem de gece boyu yaşayacağınız konforu artıracaktır. Evde yapacağınız bir nişan töreninde kısa elbise tercihinde bulunabilir, pudra tonlarda, sade bir seçim yapabilirsiniz. Böyle bir nişan töreninde rahat etmek ve olası kazaları önlemek için çok yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmemenizde fayda var.

Daha fazla nişanlık elbise modeli fikrine ihtiyaç duyarsanız, galerimizi de incelemenizde fayda var.

Yüzlerce abiye ve nişanlık modelinin yer aldığı bu sayfadaki galerilerimizi inceleyerek içerisinde olmak istediklerinizi seçebilir, bulunduğunuz şehre göre abiye elbise firmalarını listeleyebilirsiniz. Size özel indirimlerden yararlanmak ve firmalardan teklif almak için bir tık yeterli.