Elbise Seçimine Göre Kına Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:25 dakika

09.11.2020

Kına elbiseni seçtin. Peki ya saç modelin? Elbisene göre nasıl bir kına saçı yaptıracağına henüz karar veremediysen sana yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Kına konseptine göre seçtiğin elbise, elbisenin yaka tipi gibi kriterleri nasıl değerlendirebileceğini anlattık. Haydi, birlikte bakalım!

kına saç modelleri

Elbisenin Özelliğine Göre Kına Saç Modelleri

Kına elbisene göre gelin saçı modelini seçerken, elbisenin yaka tipini göz önünde bulundurabilirsin. Öncelikle kına gecesi abiye modelinin straplez, kayık, hakim, halter, bisiklet, illüzyon, V yaka ya da tek omuzlu gibi yaka tiplerinden hangisine sahip olduğunu belirlemende fayda var. Tabii elbisenin pelerinli, sırt dekolteli ya da düşük omuzlu olması gibi özellikleri de kına gelin saçı modelini etkiler. Nasıl mı? Anlatalım:

Kapalı Yaka Elbiseler İçin Kına Başı Modelleri

Hakim, halter, illüzyon, bisiklet gibi yaka tiplerine sahip kına elbiseleri ile toplu kına saçı modellerini düşünebilirsin. Çünkü açık saç modelleri, bu tip kapalı yakalar ile boğucu bir görünüm yaratacaktır.

Gelelim önerilerimize: Hakim yaka gibi boyun bölgeni tamamen kaplayan modellerle kına topuzu ya da atkuyruğu yaptırabilirsin. Yalnızca hakim yakalı modeller değil, bisiklet ve dar V ya da U yakalı tasarımlarla da toplu saç modelleri uygun olacaktır.

kına saçı modelleri

kına saçı modelleri

Bu bilgilere düğününde de ihtiyaç duyacaksın. Daha fazlası tavsiye istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Gelinlik Modeline Uygun Gelin Saçı Önerileri

Açık Yaka Elbiseler İçin Kınalık Saç Modelleri

Straplez, askılı, derin V yakalı, düşük omuzlu tasarımları, açık yakalı elbiseler arasında sayabiliriz. Kınanda açık yakalı bir elbise giyersen, saç modelleri konusunda daha özgürsün demektir.

Özellikle straplez kına elbiselerinin, boyun ve omuz bölgeni açıkta bıraktığı için karmaşık bir görüntü yaratması mümkün değil. Bu yüzden ister açık ister toplu modelleri tercih edebilirsin. Bu noktada belirleyici olan saç aksesuarın olabilir. Eğer alın tacı takmak istiyorsan saçlarını açık kullanabilirsin.

Derin V yakalı tasarımlarla kına gecesi düz ya da dalgalı açık saç modellerini tercih edebilirsin. Eğer saçların çok uzunsa ve dekoltenden rol çalmasını istemiyorsan atkuyruğu yaptırabilirsin. Eğer elbisen kalın askılı bir tasarımsa, dağınık topuz modellerini de düşünebilirsin.

kına saçı modeli

Peki gelin saçlarında durum nasıl? Açık gelin saçlarıyla ilgili tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: Açık Gelin Saçı Modelleri

Omuz ve boyun bölgene güvendiğin için düşük omuzlu ya da straplez bir model tercih ettiysen saçlarını toplu modellerden seçebilirsin. Kına gecesinin hareketli ortamına uyum sağlaması için sade bir topuzdansa örgülü modellere yönelebilirsin.

açık kına saç modelleri

Sana ilham verecek kına elbiseleri için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Kına Gecesi Abiyeleri

Sırt Dekolteli Kına Elbisesi İçin Saç Modelleri

Sırt dekolteli bir abiye giyeceğin kına gecesi için, saç modelleri arıyorsan, sana topuz ve atkuyruğu seçeneklerini öneriyoruz. Ama tabii sen kına için açık saç modellerini de tercih edebilirsin. Bu durumda poz verirken saçlarını yana alarak, dekolteni öne çıkarmayı unutma!

kına saç modelleri

Şu yazımızdaki modeller de sana ilham verebilir: Kına İçin Saç Modelleri Nasıl Olmalı? En Güzel Kına Saç Modelleri

Tarzına Göre Kına Gecesi Saç Modelleri ve Kına Saç Aksesuarları

Elbisenin modeli kadar tarzı da kınada yapılacak saç modelleri üzerinde belirleyici oluyor. Bunun için önce kına konseptine karar vermeli, elbiseni de buna göre seçmelisin. Gypsy, Hint ve Osmanlı gibi konseptler, en çok tercih edilen kına gecesi temalarından. Sen de bu temalardan birini seçeceksen senin için önerilerimize de kulak vermelisin:

Birbirinden eğlenceli kına gecesi konseptlerini şuradan inceleyebilirsin: En Güzel 5 Kına Gecesi Fikri

Gypsy Konseptli Kına Gecesi İçin Saç Modelleri ve Kına Başı Aksesuarları

Kına gecen ismiyle bile eğlence vadetsin istiyorsan gypsy temalı bir kına gecesi yapabilirsin. Bunun için püskül ve tül detaylı, katlı etekli elbiseleri tercih edebilirsin. Böyle bir organizasyon için tercih edebileceğin kına saç modelleri ise sade ense topuzu ve çiçekli kına başı aksesuarları olabilir.

Sıkı ense topuzunu ister çiçekli gelin tacı modelleri ile istersen de çiçekli kına saç tokası seçenekleriyle tamamlayabilirsin.

alternatif metin

Sen de kına gecen için sıradan değil farklı seçimler yapmak istiyorsan şu yazımızı inceleyebilirsin: Alternatif Kına Gecesi Kıyafetleri ve Aksesuarları

Hint Konseptli Kına İçin Saç Modelleri

Son dönemlerin en çok tercih edilen kına konseptlerinden biri de Hint temalı organizasyonlar. Hint temalı kınaya uygun saç modelleri genellikle alın aksesuarlı topuz modelleri oluyor. Hint kına elbisesi modelleri hareketli tasarımlar olduğundan, karmaşık bir görünüm yaratmamak için sen de toplu saç modellerini tercih edebilirsin.

Gold ya da metalik tonlarda, alnından sarkacak şekilde büyük kına gecesi saç aksesuarlarıyla görünümüne hareket katabilir, temana uygun bir kombine sahip olabilirsin.

kına gecesi modelleri

Bu konsepte uygun elbiseni almadıysan şu yazımıza da bak: Hint Gelinlikleri

Osmanlı Konseptli Kına Gecesi Saçı Modelleri

Bol işlemeli, ağır kumaşlardan gösterişli kaftan ve bindallılar, bordo ya da kırmızı kadifelerle altın varakların kullanıldığı kına tahtları ve altın renkli süslemelerle kına gecende mükemmel bir Osmanlı konsepti gerçekleştirebilirsin.

Osmanlı konseptli bir organizasyon için gelin kına saç modelleri genellikle aksesuarlı tasarımlar oluyor. Sen de Osmanlı temalı kına için saç aksesuarlarını araştırıyorsan tarzına göre karar verebilirsin. İster ışıltılı tokaları istersen gösterişli taçları kullanabilirsin.

İnce aksesuarlarla tercih edebileceğin kına başı açık, düz saçlar olabilir. Gösterişli taçlarla ise dalgalı, açık saçları ya da dağınık topuz modellerini kullanabilirsin.

kına saç modelleri

Kına makyajına karar vermediysen şu yazımız sana ilham verebilir: Kına Makyajı Modelleri

Evde Kına Gecesi

Kına organizasyonun evde olacaksa tercih edebileceğin kına gecesi gelin başı modellerinden de hemen bahsedelim.

Eğer bir organizasyon firmasıyla anlaştıysan, yukarıda bahsettiğimiz temaları evinde de hayata geçirebilirsin. Ancak evde, çok kalabalık olmayan, sade bir organizasyon gerçekleştireceksen, elbiseni ve kına saçı modelini de sade tasarımlar arasından seçebilirsin.

Açık dalgalı saçlar ya da zarif topuzlar ile ışıltılı kına saç tokalarını tercih edebilirsin. İnce, çiçekli gelin taçlarını da kullanabileceğin aksesuarlar arasında sayabiliriz.

kına tokası

Nişan törenini de evde yapacaksan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

Kına organizasyonun için elbisenle uyum sağlayacak en güzel kına saç modellerini anlattık. Daha fazla model incelemek için şehrindeki kuaförlerin modellerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Elif Afyon

Düğün Tarihi: 05.07.2020


Harika