Alternatif Kına Gecesi Kıyafetleri ve Aksesuarları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:06 dakika

05.10.2020

Kına gecesinde ne giyilir diye araştırırken karşına kaftan ve bindallı seçenekleri ile klasik gelin kına elbiseleri çıkıyor olabilir. Aradığın bu değilse senin için alternatif seçenekleri sıraladık! Kına için elbise modellerinden saç aksesuarlarına, duvaktan ayakkabıya kadar modern kına aksesuar seçeneklerini bir araya getirdik! Haydi hemen incele!

kına kıyafetleri

Modern Bir Kınada Ne Giyilir?

Kına gecesinde ne giyilir denince aklına gelen yanıtlar, bindallı, kaftan ve kırmızı kına abiyesi olabilir. Bindallı ve kaftanın kına yakma seremonisi sırasında giyildiğini düşünürsek gecenin büyük bir kısmını kına elbisesi ile geçireceksin. Sen alışılmış tasarımların dışında farklı bir model tercih etmek istiyor olabilirsin. İster “Kınada kırmızı giyilir” diyenlerden ol ister farklı bir tasarım arayanlardan… Her tarzda farklı seçenekler bulman mümkün.

Bu arada bindallı ve kaftan modelleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Kaftan Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kırmızı Kına Elbisesi Modelleri

Kına elbisesi kırmızı olur diyen gelin adayları için birbirinden şık, farklı kına elbisesi seçenekleri bulunuyor. Kabarık, sade, uzun, kısa… Tarzını ve rahatlığını düşün, kararını ver!

Bu modeller de sana fikir verebilir: Kırmızı Kına Elbisesi Modelleri

Uzun Kırmızı Kına Abiyesi

Sade kına elbiselerinin tarzını yansıtacağını düşünüyorsan sana önerimiz etek kısmı şifon ya da tül kumaştan, uçuş uçuş abiye modelleri diyebiliriz.

kırmızı kına abiyesi

Aradığın model daha gösterişli bir tasarımsa, kaftan bile gerektirmeyecek iddialı kına gecesi abiyelerini tercih edebilirsin.

alternatif metin

Modern kına elbisesi arıyorsan, kabarık kına elbisesi modelleri arasından A kesimli tasarımları öneriyoruz. Kırmızı kabarık kınalık modellerinin iki parçalı alternatifleri de en yeni abiyeler arasında. Aradığın modeller bunlar olabilir mi?

kabarık kına kıyafeti

Kına organizasyonunda sana yardımcı olabilecek şöyle bir yazımız var: Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Kısa Kına Elbisesi Modelleri

Kısa kına elbiselerinden giymek istiyorsan, ister dar kesimli ister kabarık kına elbisesi modellerini değerlendirerek hem rahat hem şık bir seçim yapabilirsin. Ayrıca önü kısa, arkası uzun kına gecesi elbiseleri kabarık tasarımlı modelleri ile bu gece için tercih edebileceğin elbiselerden.

kısa kına elbisesi

Kına mekanına henüz karar vermediysen şu yazımız sana yardımcı olabilir: Uygun Fiyatlı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

Alternatif Kına Kıyafeti Seçenekleri

Kına gecesi abiyelerinin kırmızının yanı sıra farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Gerçekleştireceğin kına gecesi organizasyonunun temasına göre bordo, yeşil ve beyaz abiyeleri tercih edebileceğin kınalık elbiseler arasında sayabiliriz.

Farklı kına gecesi temalarına da göz atmak istersen şeni şöyle alalım: En Güzel 5 Kına Gecesi Fikri

Bordo Kına Abiyeleri

Bordo kına elbisesi modelleri, gelin adaylarının en sevdiği seçeneklerden. Bordo renkte kına gecesi kıyafetleri arasından ister uçuş uçuş ister püsküllü modelleri tercih edebilir, hem cool hem şık bir tasarımı bu özel gecende giyebilirsin.

bordo kına elbisesi

Sade tasarımlı bordo kına gecesi elbise modellerinin yanı sıra kısa, hareketli tasarımlar da kına geceleri için uygun. Asimetrik, sırt dekolteli ya da payetli elbiseler de gösterişli ve eğlenceli kına gecelerine uyum sağlamak için tercih edilebilir.

bordo kına elbisesi

Galerimizi incelemeyi unutma: Bordo Kına Elbisesi Modelleri

Yeşil Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi elbise modellerine en çok yakışan renklerden biri de yeşil. Gösterişli bir kınada giyilecek kıyafetler işlemeli, kabarık tasarımlar olabilir. Ancak diyelim ki Hint konseptli bir kına yapacaksın. Bu durumda tek askılı, Hint kıyafetini çağrıştıran bir yeşil kına elbisesi de tercih edebilirsin. Dilersen beline gold tonlarda bir kemer takabilirsin.

yeşil kına elbisesi

Kına modellerinde de alternatif seçenekleri düşünebilirsin. Birbirinden şık kına modelleri için şu galerimize bakabilirsin: Bugünün Modern Gelinlerine Gelin Kınası Modelleri

Pembe Kına Gecesi Abiyeleri

Hint kına kıyafeti demişken, pembe renkli abiyeleri de kına için elbise bakan gelin adaylarına önerebiliriz. İster Hint konseptli ister renk temalı bir organizasyonda pembe abiyeleri tercih edebilirsin. Uçuş uçuş bir tasarım arıyorsan katlı elbiseleri, cıvıl cıvıl bir abiye arıyorsan da alacalı elbiseleri düşünebilirsin.

pembe kına elbisesi

pembe kına elbisesi

Bu konsepte en uygun elbiseler için şu yazımıza da bakabilirsin: Hint Gelinlikleri

Beyaz Kına Elbisesi

Bu gecede kimin gelin olduğunun her fotoğrafta ayırt edilebilmesini istiyorsan, gelinliği çağrıştıran, şık bir beyaz kına elbisesi de giyebilirsin. Kına için abiye modelleri arasından beyaz renkte bir elbise seçeceksen sana önerimiz, metalik ya da gold işlemeli tasarımlar ile püskül detaylı modeller olacak. Çünkü dans ederken kıyafetin de göz alıcı olmalı ve tüm hareketlerine eşlik etmeli!

beyaz kına elbisesi

Elbisene göre kına saçını nasıl yaptırman gerektiğini biliyor musun? Şu yazımızda anlattık: Elbise Seçimine Göre Kına Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Kına Saç Aksesuarları

Saçın için tercih edebileceğin kına aksesuarları, yalnızca kırmızı taçlarla sınırlı değil. Gold tonlarda zarif taçlar, değişik tokalar ve incili alın taçlarını, kına için saç aksesuarları arasında sayabiliriz.

kına saç aksesuarları

Şık ve modern kına saç aksesuarları için şu yazımıza bakabilirsin: Kına Gecesi İçin En Yeni Kına Saç Aksesuarları

Kına Tacı

Kına gecesi aksesuarları arasında olmazsa olmazlardan diyebileceğimiz taçlar, eski tarz, gösterişli, klasik tasarımların yanı sıra farklı alternatifleriyle de göz dolduruyor. İnci detaylı, çiçekli kına gecesi taçları ile gold detaylı, Helenistik tasarımlar, gelin adaylarının tercih edebileceği alternatif modellerden.

kına tacı

Birbirinden şık kına taçları için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Modern ve Şık Gelin Kına Tacı Modelleri

Kına Duvağı / Kına Örtüsü

Annelerimizin çeyizimize koyduğu, kısa, kenarları işli, kırmızı kına gecesi gelin duvaklarının da farklı alternatifleri var. Uzun, kuyruklu, gold işlemeli kına duvakları ile puantiyeli tasarımlar sence de çok hoş değil mi?

kına duvağı

Kınada kullanacağın aksesuarları nereden temin edeceğini biliyor musun? Şu yazımıza göz atabilirsin: Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

Kına Ayakkabısı

Abiye kına elbiseleri ile tercih edebileceğin ayakkabılar için elbisenin rengi ve tarzına dikkat etmende fayda var. Kırmızı kına elbiseleri ile aynı renkte ayakkabıların yanı sıra nude ya da metalik ve gold tonlardaki parıltılı gelin ayakkabılarını da tercih edebilirsin.

Eğer farklı renkte abiye kına elbiselerinden giyeceksen, elbisenin renginde ya da işlemeleriyle uyumlu tonlarda renkli gelin ayakkabılarını düşünebilirsin.

Sürekli ayakta olacağını düşünürsek, ayakkabının rahat olmasına da dikkat etmelisin. Kısa, kalın topuklu gelin ayakkabıları hem şık hem de rahat bir seçim olabilir.

kına ayakkabısı

Kına gecene renk katacak aksesuarlar için şu galerimizi inceleyebilirsin: Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuarları

Ünlülerin Kına Gecesi Elbisesi Modelleri

Kına gecesinde giyilecek kıyafetler konusunda araştırma yapan gelin adaylarına ünlülerin seçimleri de ilham verebilir diye düşündük. Dilersen farklı seçimleriyle dikkat çeken ünlülerin kına elbiselerine de göz atalım:

Ünlü sunucu Simge Fıstıkoğlu, kına için kıyafet seçimini kırmızı renkte, dantel detaylı, uzun bir abiyeden yana yapmıştı. Oyuncu Mert Fırat ile dünya evine giren İdil Fırat ise üstü ışıltılı, katlı etekli, uzun bir abiye giymişti.

Şarkıcı Bengü, kına gecesi için metalik işlemeli, düşük kollu kısa bir elbise tercih ederken, oyuncu Fahriye Evcen ise seçimini, çıkarılabilir tül etekli, sade bir kırmızı elbiseden yana yapmıştı.

ünlülerin kına elbiseleri

Farklı kına gecesi kıyafet ve aksesuarları arayan gelin adayları için önerilerimiz bu şekilde. Ancak seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Şehrindeki kına aksesuarı firmalarının modellerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Kına Aksesuarları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

Hayat Şentürk

Düğün Tarihi: 04.10.2020


Gerçekten bence fırfırlı beyaz elbise çok güzel kesinlikle tercih ederim


ayla limancı

Düğün Tarihi: 14.10.2014


güzel bir makale ellerinize sağlık


elif korkmaz

Düğün Tarihi: 14.10.2014


bende fırfrılı elbiseyi tercih ederim ve bulabilirsem kırmızı eldiven ama sadece fotoğraf çekilirken kullanmak için :)


ümmühan kılıç

Düğün Tarihi: 14.10.2014


fırfırlı kabarık elbise çok güzelmiş kesinlikle öyle bir elbise kına gecesinde giyilebilir şimdiden kendi elbisemi bulmak için aramalara başladım