Kına İçin Saç Modelleri Nasıl Olmalı? En Güzel Kına Saç Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:27 dakika

19.01.2021

Kına gecende yaptıracağın gelin saçı modeline henüz karar vermediysen sana yardımcı olacak detaylı bir yazı hazırladık. Kına için saç modelleri nasıl olur? Kına saçına karar verirken nelere dikkat etmelisin? Hepsini anlattık!

kına için saç modelleri

Kına Saç Modelleri ve Kına Saç Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Kınalık saç modellerin araştırırken dikkat etmen gereken bazı kriterler var. Yüz şeklin, kınanın yapılacağı mekan, elbisenin modeli ve kına organizasyonunun teması bunların başında geliyor. Aynı şekilde kına saç aksesuarlarının seçiminde de bu kriterler önem taşıyor. Yani gypsy temalı bir organizasyonda gösterişli Hürrem taçlarından takman uygun kaçmayabilir.

Tüm bu koşulları göz önünde bulundurduğunda, yapacağın kınaya uygun saç modeline rahatlıkla karar verebilirsin. Peki bu kriterlere yakından bakmak ister misin?

Yüz Şekline Göre Kına Gecesi Saçı Modelleri

5 çeşit yüz şekli var: Kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak ve kalp. Öncelikle yüzünün bu şekillerden hangisine daha yakın olduğunu belirlemende fayda var. Bunun için şu görsel sana yardımcı olabilir:

kına için saç modelleri

Gelin saçını seçmende de yardımcı olacak şu yazımızda, yüz şekline uygun gelin saçı modellerini detaylı olarak anlattık: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Yüz şekline göre saç modeline karar verirken dikkat etmen gereken nokta yüz hatlarını ovale yaklaştıracak illüzyonlar yaratmak. Yuvarlak yüz şekline sahipsen yüzünü daha uzun göstermeye ihtiyacın var. Bunun için dağınık, önde birer tutam saç bırakılmış topuzlara yönelebilirsin.

kına saç modelleri

Kalp yüz şekline sahip gelin adayları için önerimiz de ister atkuyruğu ister topuz ister açık kına saçı modeli seçsinler, tepeden bombeli tasarımları tercih etmeleri.

kına için saç modelleri

Köşeli, sert ve belirgin hatlı kare yüz tipine sahipsen de önden bukleler bıraktığın toplu modelleri seçebilir, katlı ya da dalgalı saçlarını açık bırakabilirsin.

kına için saç modelleri

Şu yazımız da makyajın için sana ilham verebilir: Kına Makyajı Modelleri

Uzun, dikdörtgen yüz şeklini daha kısa göstermek için de yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini artıran modelleri örnek verebiliriz. Kıvırcık ya da dalgalı modeller, ensede dağınık topuz modelleri kullanabilirsin.

kına saç modelleri

Bu modelleri bordo bir elbiseyle tamamlamaya ne dersin? İşte o elbiseler: Bordo Kına Elbisesi Modelleri

Mekana Göre Kına İçin Saç Modelleri

Saç modelleri kınanın yapılacağı mekana göre de değişiklik gösterebilir. Tarihi mekan veya otelde kına gecesi yapacak gelin adaylarının tercih edebileceği saç modelleridir. Gösterişli, dağınık kına topuzu ve kına taçlarını tercih edebilirsin.

Küçük bir davet salonu ya da bahçe gibi açık hava mekanlarında gerçekleşecek kına gecesi saçı modelleri ise daha sade, salaş tasarımlar olabilir. Dalgalı, açık kına saç modelleri ile örgülü saçlar da uygun seçenekler diyebiliriz.

kına saç modelleri

Birbirinden şık kına taçları için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Modern ve Şık Kına Tacı Modelleri

Elbiseye Göre Kına Gecesi Saç Modelleri

Gelin kına saç modelleri, kına elbisesi ile de uyumlu olmalı. Özellikle elbisenin yaka tipi, kınada yapılacak saç modellerini araştırırken dikkat etmen gereken noktalardan biri. Hakim, halter, illüzyon, bisiklet gibi kapalı yaka tiplerine sahip kına elbiseleri için, topuz ya da atkuyruğu gibi toplu kına saçı modellerini düşünebilirsin. Çünkü açık saç modelleri, bu tip kapalı yakalar ile boğucu bir görünüm yaratacaktır.

kına saç modelleri

Sana ilham verecek kına elbiseleri için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Kına Gecesi Abiyeleri

Straplez, askılı, derin V yakalı, düşük omuzlu tasarımları, açık yakalı elbiseler arasında sayabiliriz. Kınanda açık yakalı bir elbise giyersen, saç modelleri konusunda daha özgürsün demektir. Özellikle straplez kına elbiselerinin, boyun ve omuz bölgeni açıkta bıraktığı için karmaşık bir görüntü yaratması mümkün değil. Bu yüzden ister açık ister toplu modelleri tercih edebilirsin. Bu noktada belirleyici olan saç aksesuarın olabilir. Eğer alın tacı takmak istiyorsan saçlarını açık kullanabilirsin.

Derin V yakalı tasarımlarla düz ya da dalgalı açık saç modellerini tercih edebilirsin. Eğer saçların çok uzunsa ve dekoltenden rol çalmasını istemiyorsan atkuyruğu yaptırabilirsin. Elbisen kalın askılı bir tasarımsa, dağınık topuz modellerini de düşünebilirsin.

kına için saç modelleri

Elbisene uygun en güzel kına saç modellerini bulmanda sana yardımcı olacak şöyle bir yazımız da var: Elbise Seçimine Göre Kına Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Konsepte Göre Kına Gecesi İçin Saç Modelleri ve Kına Saç Aksesuarları

Kına gelin saç modelleri üzerinde belirleyici olan bir faktör de kına konsepti. Osmanlı, Hint ve gypsy gibi birbirinden eğlenceli temalardan birini seçeceksen saç modelin de buna uygun olmalı. Konsepte uygun kına için saç aksesuarları, sana yardımcı olabilir.

Gypsy temalı bir kınada saç modelleri konusunda özgürsün. İster dalgalı saçlarını açık bırak ister topla… Bu tema için önemli olan saç aksesuarın. Kırmızı güller, karanfillerden yapılan kına tacı ya da çiçekli kına tokası modelleri ile saçlarını süsleyerek konsepte uygun bir görünüm yakalayabilirsin.

kına için saç modelleri

Kına gecen için farklı seçimler yapmak istiyorsan şu yazımızı inceleyebilirsin: Alternatif Kına Gecesi Kıyafetleri ve Aksesuarları

Osmanlı döneminin şatafatlı, kaftanları, bindallıları ve gösterişli aksesuarlarının kına gecende boy göstermesini istiyorsan, konsept olarak bu dönemi tercih edebilirsin. Saç modelini istediğin gibi seçebilirsin ama aksesuarlara yer vermeden olmaz. İster kalın ister ince tokalar ya da taçlarla görünümünü tamamlayabilirsin.

İnce saç aksesuarlarıyla açık saç modelleri ve sade topuz, gösterişli taçlarla ise iddialı, dağınık topuzları kullanabilirsin.

kına için saç modelleri

Kına geceni evde yapmayı planlıyorsan, detaylar burada: Evde Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Hint konsepti de kına için tercih edilen popüler temalardan. Sen de rengarenk ve eğlenceli bir kına teması arıyorsan seçimin Hint konsepti olabilir. Hint temalı kınaya uygun saç modelleri genellikle alın aksesuarlı topuz modelleri oluyor. Işıltılı tonlarda, alnından sarkacak şekilde büyük aksesuarlarla görünümüne hareket katabilir, temana uygun bir kombine sahip olabilirsin.

kına için saç modelleri

Bu konsepte uygun kına elbiseleri için tıkla: Hint Gelinlikleri

Kına gecende gelin saçını seçerken sana yardımcı olması için anlatacaklarımız bu şekilde. Sen daha fazla model incelemek istersen şehrindeki kuaförlerin gelin saçı tasarımlarını inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilir, fiyat teklifi alabilirsin.

Kına gecende hangi şarkıların çalacağına hala karar veremediysen, şu yazımızı da mutlaka incele: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap