İzmir Seyirtepe
5,0
(25 Yorum)
4. yıl
Karşıyaka
3 saatte cevap verir

Butik düğüne uygunModern ve ihtişamlıAçılır-kapanır tavanCam tavanKolonsuzMenü tadımıCanlı müzikGeniş otopark

100 - 700 Kişi
1.400
750 TL
İncele

Diğer Firmalar

Balçova Yaşam Park

200 - 1500 Kişi
80.000 - 100.000 TL

Balçova Şirin Garden

100 - 450 Kişi
100.000 - 150.000 TL

Balçova Ali Osman Düğün Salonu

100 - 625 Kişi
60.000 - 80.000 TL

Balçova İnciraltı Garden Life

100 - 625 Kişi
40.000 - 60.000 TL

Balçova Temiz Bahçem Kır Düğün Salonu

100 - 625 Kişi
80.000 - 100.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Balçova Düğün Salonları

Düğün salonları, yeni evlenecek çiftlerin en çok tercih ettiği düğün mekanları arasında. Her tarza, bütçeye ve davetli sayısına uygun seçeneği bulunması, bu mekanları çiftler arasında popüler hale getiriyor. İzmir Balçova da düğün salonları açısından oldukça zengin bir ilçe diyebiliriz.

İlçedeki düğün salonları, genelde kapalı düğün mekanları düzenliyorlar. Bazılarının bahçe ve teras gibi açık alanları da bulunuyor. Özellikle kır düğünü için uygun fiyatlı ve geniş kapasiteli mekan arayan çiftlerin tercihi İnciraltı düğün salonları oluyor. İlçenin İnciraltı bölgesindeki çok sayıda geniş yeşil alana sahip kır düğün salonları, çiftlere İzmir’in esşiz doğası eşliğinde keyifli bir düğün ortamı vadediyor.

İzmir Balçova düğün salonlarında yemekli ya da yemeksiz kokteyl şeklinde organizasyonlar düzenleniyor. Yemekli organizasyonlar, düğün salonlarının kendi mutfaklarının yanı sıra anlaşmalı catering firmaları ile de çiftlere diledikleri menü seçeneklerini sunuyor. Dilerseniz bu mekanlarda, farklı menü seçeneklerini düğünden önce tadarak deneyimlemeniz de mümkün.

Balçova düğün salonlarının kapasiteleri 400 kişiden başlıyor ve 2000 kişiye kadar çıkabiliyor. Bu nedenle kalabalık düğünler için Balçova düğün salonlarını tercih edebilirsiniz.

Balçova’da bir düğün salonuyla anlaşmadan önce mekanın yüksek tavanlı olup olmadığına bakmanızda fayda var. Çünkü kapalı düğün salonlarını tercih edecek çiftlerin davetlilerine ferah bir ortam sunması önemli. Ayrıca mekanın kolonsuz olması veya kolonu varsa davetlilerin görüş açılarını engellememesi de dikkat etmeniz gereken önemli detaylar arasında yer alıyor.

Balçova Düğün Salonları Hangi Hizmetleri Veriyor?

Balçova düğün salonları yalnızca düğün için alan sağlamakla kalmıyor, ayrıca catering, süsleme, organizasyon, müzik gibi alanlarda da hizmet veriyor. Bu hizmetler için firmaların ya kendi ekipleri oluyor ya da anlaşmalı firmalarla, çiftlerin ihtiyaçlarını yanıtlamaya çalışıyor. Bu hizmetlere de kısaca değinelim.

Balçova düğün salonları arasından seçimizi yaptığınızda ses ve ışık sistemi için başka bir firmayla anlaşmanıza gerek kalmıyor. Salonların bünyesinde her iki sistem ve bunlar için sorumlu ekip bulunuyor.

Düğününüz için ayrıca bir fotoğrafçı aramaya da ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü birçok Balçova düğün salonunun fotoğraf ve kamera ekibi bulunuyor. Düğününün hiçbir anını kaçırmak istemeyen çiftler için tüm organizasyon baştan sona kayıt altına alınıyor. Özel anlar, profesyonel fotoğraflarla ölümsüzleştiriliyor. Davetlilerinizle çekilen fotoğraflar anında bastırılıp, onlara sunulurken düğün sonrası tüm fotoğraflar size teslim ediliyor.

Düğünlerin vazgeçilmez etkinliği olan pasta kesme seremonisi için de Balçova düğün salonlarıyla görüşmenizde fayda var. Salonlarında ağırlıklı olarak maket pasta kesildiğini de belirtelim.

Müziksiz düğün olmaz. Siz istediğiniz tarza karar verin yeter! Balçova düğün salonları, standart paketlerinde DJ hizmeti yer alıyor. Ancak siz canlı müzik isterseniz dilediğiniz tarzdaki müzik grupları da bulunuyor. Ayrıca çalınmasını istediğiniz ya da istemediğiniz tarz ve şarkılarla ilgili, ekiple önceden görüşebilmeniz mümkün.

İstediğiniz tarzda bir düğün mekanı süslemesi, hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirebilmenize olanak sağlar. Balçova’daki düğün salonlarının standart süslemeleri bulunuyor. Ancak bazı mekanlar çiftlere farklı renk ve konsept alternatifleri sunabiliyor. Dilerseniz aklınızdaki düğün konseptine uygun düğün süslemeleri için de Balçova düğün salonları ile görüşebilirsiniz.

Balçova’da Düğün Salonu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Balçova’da düğün salonlarıyla görüşmeye başlamadan önce mutlaka davetli sayınızı netleştirmelisiniz. Ortalama bir sayı belirledikten sonra bu rakamla eş değer kapasiteye sahip düğün salonları arasından tercih edebileceğiniz mekanları listeleyebilirsiniz.

Düğün salonları uygun fiyat seçenekleriyle, çiftlerin sıkça tercih ettiği düğün mekanlarından oluyor. Balçova düğün salonları da uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Düğün salonu araştırmanıza başlamadan önce müstakbel eşinizle birlikte bir bütçe planlaması yaparak, düğün mekanı için ne kadarlık bir ödeme yapabileceğinizi önceden belirlemenizi öneriyoruz. Böylece çok sayıda düğün salonu arasından seçim yapmanız daha kolay olacaktır.

Balçova’daki düğün salonları genellikle kapalı alanlarda hizmet veriyor. Eğer siz de kapalı bir alanda düğün yapmayı düşünüyorsanız, seçtiğiniz mekanın ferah olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu durumda seçiminizi yüksek tavanlı düğün salonları arasından yapmanızda fayda var. Ayrıca salonun kolonsuz veya az kolonlu olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. Çünkü salonlarda yer alan kolonlar, davetlilerin görüş açısını kısıtlar ve onların en özel anlarınıza tanıklık etmesinin önüne geçebilir.

Balçova’daki düğün salonlarıyla görüşürken sundukları hizmet seçeneklerini de öğrenmenizde fayda var. Anlaşmalı fotoğrafçısı var mı? Yemekler salonun kendi mutfağında mı yapılıyor yoksa anlaşmalı bir catering firması mı var? Organizasyon hizmeti veriyor mu? Düğün mekanı süslemesinde sunduğu renk ve konsept seçenekleri neler ve sizin istediğiniz konsepte uygun süsleme yapabiliyor mu? Bu gibi soruları, mekan yetkililerine yönelterek, salonla ilgili detaylı bilgi edinmeniz mümkün.

Balçova Düğün Salonu Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Balçova düğün salonları çiftlere özel paketler sunuyor. Bu paketlerde genellikle süsleme, DJ, maket pasta gibi standart hizmetler yer alıyor ve fiyatlar bu hizmetlere göre belirleniyor. Fiyat da toplu olarak veriliyor. Yani düğün salonunda yemeksiz bir düğün yapmak istiyorsanız sunulan bu toplam fiyatı ödemeniz gerekiyor.

Eğer yemekli bir organizasyon yapmayı düşünüyorsanız davetli sayınıza göre kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Bu durumda fiyatlar, menünün içeriğine göre belirleniyor. Örneğin; ana yemek kırmızı etten yapılıyorsa, beyaz etten yapılan bir ana yemeğin yer aldığı menüye kıyasla daha yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Menüde yer alan içeceklerin alkollü olması halinde de fiyatlar artıyor.

Düğün tarihiniz de fiyatlara etki eden bir başka kriter. Sonbahar ve kış aylarında düğün salonlarına talep, ilkbahar ve yaz aylarına kıyasla daha az oluyor. Bu durum, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde fiyatların daha yüksek olmasına neden oluyor. Ayrıca hafta içi organizasyonlarının hafta sonu yapılan düğünlere kıyasla daha uygun fiyatlı olduğunu da ekleyelim.

Balçova düğün salonları arasından seçim yaparken ihtiyacınız olabilecek ipuçlarından bahsettik. Sırada size uygun mekanı bulmak var! Bulunduğunuz sayfada Balçova düğün mekanlarını listeleyebilir, istediğiniz kriterlere göre filtreleme yapabilirsiniz. Firmaların profil sayfalarını ziyaret ederek fotoğraflarını inceleyip, hizmet bilgilerine de göz atmanız mümkün. İlginizi çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Düğün Salonları

Tüm Şehirler Düğün Salonları

Diğer Düğün Salonları