Tektaşımı Kendim Seçtim: Zeynep ve Mustafa!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:10 dakika

10.05.2020

Bu süreç ilk başta güzel, sona doğru yoran ve strese sokan bir süreç. Sonrasında kıymetini anlıyorsunuz. Keyfini çıkarın, sevdiğiniz bir adamla hayatınız birleştireceğinizi düşünün ve rahatlayın. Mutluluğunuzu ertelemeyin. Evlenin!

Sevgili Zeynep ve Mustafa nasıl tanıştınız?

Mustafa'yı ilk Fenerbahçe – Galatasaray derbi maçında bir kafede maç izlerken gördüm. Kuzenimin eşinin arkadaşıydı beraber gitmiştik maç izlemeye. Orada ilk gördüğümde arkadaşım Ezgi ile aynı anda ne kadar Buğra Gülsoy’a benziyor demiştik. Aradan 2 ay geçti kuzenimin erkek arkadaşı şimdiki eşi Kadir bizi yakıştırmış. Bir araya getirdiler, güya ikimizin de haberi yok. Birkaç kez buluştuk. Buluştukça etkilendik birbirimizden. Sonrası malum!

just_married

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Mustafa çok zorlandı bu aşamada… Pek sürpriz bir evlenme teklifi olduğunu söyleyemeyeceğim hatta tek taşımı bile kendim seçmiştim. Bir Pazar sabahı Ağva’ya kahvaltıya gitmiştik orada çıkardı verdi. Bunu saymam dedim ama tabi devamı olmadı, sonrası pamuk ipliği...

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

07.02.2015’te nişanlandık. Ondan sonra koşturmacamız başladı. Düğün.com bana bu süreçte çok yardımcı oldu. Ciddi bir piyasa araştırmasına başladım. Mesleğimden dolayı bu işlere yatkınım. Fiyat teklifi aldım birçok yerden. Yaklaşık 8 ay kadar her hafta sonumuz doluydu diyebilirim.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Seçim yaparken nelere dikkat ettiniz?

Düğün mekanı bu işin en stresli kısmıydı bana göre. İlk başta sadece gençlerle kokteyl tarzı eğlence düşündük ama sonra hayatımda 1 kere olacağı için ailelerimizi de yanımızda istedik ve otel düğününde karar kıldık. Yine araştırmalarıma başladım sizin aracılığınızla fiyat teklifi aldım birçok otelden. Bizim bütçemize en uygun hem de oturduğumuz yere yakın olan Crowne Plaza Oryapark’ı tercih ettik. Yeni bir otel olduğu için otelin içi gerçekten çok şıktı, tasarımı dizaynı, salonun ferahlığı, yemekleri vs. her şey mükemmeldi.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Düğün Süsleme Hizmetleri diye bir firmayla anlaştık. Firma sahibi Esin Hanım bana her konuda çok destek oldu. Fikir verdi sürekli irtibat halindeydik. Abartıdan uzak sade olması önemliydi benim için çünkü otel zaten çok gösterişliydi istediğim gibiydi her şey. Masaların üzerinde kafesler ve içinde ortancalar vardı. Sandalyeler ise ekru ve mor organze tüllerle kaplandı. Gözü yormayan hoş bir görüntü çıktı ortaya.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim günü nasıldı?

Düğün fotoğraflarımızda Esra Pozan ile çalıştık. Benim de fotoğrafa olan ilgimden dolayı uzun zamandır takip ettiğim bir fotoğrafçıydı. Henüz bir koca adayı bile yokken düğün fotoğrafçım belliydi aslında… Fotoğraf çekimleri çok eğlenceli geçti, düğün günü olmadığı için ayrıca keyifliydi ilk başta tekrar gelinlik giyinmek saç makyaj tekrar yaptırmak benim için zor gelmişti ama doyamamışım onu anladım. Keşke her gün o gün olsa…

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Gelinliğini nereden aldın? Aklındaki gelinliğe sahip olabildin mi her şey bittiğinde?

Gelinlik için aklımda bir model değil ama belli bir tarz vardı. Kadıköy’de Nurbanu ModaEvi. Bu konuda çok başarılılar. Ablamın da gelinliğin onlar diktiği için direk oraya gittim aklımdaki tarza çok yakın bir model beğendim, üzerinde bir kaç değişiklik yaptık ve istediğim gelinlik ortaya çıktı. 3 kere prova yaptık ve sonuç mükemmeldi.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Gelin saçı ve makyajınızı nerede yaptırdın? Sonuç seni tatmin etti mi?

Bağdat Caddesin’deki Hasan Yoldaş’a gittim. Saç ve makyaj konusunda özellikle makyajda Serpil Hanım gerçekten çok iyi. Benim için en önemliler listesindeydi ve en önemlisi kuaförden çıktığımda halimden memnundum.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Davetiyede özellikle daha soft bir tasarım istiyordum. Kraft kağıt tercih ettim. Benim çalıştığım matbaacı bu konuda bana çok yardımcı oldu. Kendimiz sade ve şık bir davetiye tasarladık. Buna benzer olması için de nikah şekerini de hasır kumaştan kaplı kavanoz içinde mum verdik. Mum kavanozlarını instagramdan buldum. Şeker Kavanozum isimli bir hesaptan siparişleri alıyor. Tavsiye ederim. Nikah şekeri için de ayrıca doğal taştan magnet yaptırdık.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Peki, davetiye sözünüz neydi?

Ömür boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Dans kursuna gittiğiniz mi? İlk dans parçanız hangisiydi?

Yok, hayır gitmedik. Hatta ilk provamızı salona girmeden otel odasında yaptık. Kenan Doğulu / Gelinim!

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Birkaç olay oldu aslında ama aklımda ilk kalan arkadaşlarım Kadıköy’ün ortasında trafiği durdurup beni arabadan indirip oynatmasıydı. Tabi bu sırada arkamızdaki araçlardan bolca güzel sözler duymadık değil.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Her an çok özel ve güzeldi çok eğlenceli bir düğün oldu herkes çok eğlendi, her karesi aklımda ama ilk girişteki heyecanım bambaşkaydı.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

En duygusal anı?

Düğün bitti. Annemle ve babamla öpüştük ve ayrıldık o an kendimi çok tuhaf hissettim. Çok duygulandım.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Balayınızı nerede yaptınız?

Voyage Belek - Antalya!

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Araştırın, sorun, gidin, görün! Aklınızda soru işareti kalmadan organize bir şekilde ilerleyin.

Bu süreç ilk başta güzel, sona doğru yoran ve strese sokan bir süreç. Sonrasında kıymetini anlıyorsunuz, güzel koşturmacaymış diyorsunuz. Keyfini çıkarın, sevdiğiniz bir adamla hayatınız birleştireceğiniz düşünün ve rahatlayın. Ev düzeceğim diye düğündeki ayrıntıları atlamayın. Unutmayın ki o gün bir gün bir daha geri gelmeyecek o günün mükemmel olması için elinizden geleni yapın sonrası için pişman olmayın. Ev dekorasyonunu her zaman yapabilirsiniz, halınızı, perdenizi, avizenizi sonra da karar verip seçebilirsiniz. Ancak düğününüz geri gelmez.

Bu süreç gerçekten çok yorucu ama bir o kadar keyifliymiş... Her şey bitince anlıyorsunuz. Keyfini çıkarın, stres yapmayın. Gerçekten özveriyle tek tek her şeyle ilgilenip boş vermeyince her şey güzel olup bittikten sonra inanılmaz huzurlu oluyorsunuz. Mutluluğunuzu ertelemeyin. Evlenin!

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum