Sinema Perdesinden Taşan Bir Aşk: Seda & Ozan

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:08 dakika

10.05.2020

Sizin evlilik teklifi hikayeniz de bu kadar ilginç mi?

Dugun.com çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

İkimiz de aynı şirkette çalışıyoruz, tanışmak zor olmadı yani. Seda şirkete girdiğinde, onu görür görmez hemen tanışmak istedim. İlk görüşte aşk bu olsa gerek...

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Nasıl evlenme teklifi ettiniz?

Seda’nın doğum gününde ona bir sürpriz hazırlamak istedim ve o sürprizin de en büyük parçası evlenme teklifi olacaktı. Haftalar öncesinden başladım planlamaya. Önce bir sinema salonuyla anlaştım, sonra bütün arkadaşlarını organize ettim. Herkesten bir doğum günü kutlama videosu istedim. Türkiye’de olmayanlar da dahil. Seda’nın ablası Avusturalya’daydı ve daha önce hiç tanışmamıştık. Onun o videoda olması çok etkili oldu. Sonrasında kendim de video çekerek bütün görüntüleri birleştirdim. Güzel bir yerde yemek yedikten sonra sinemaya gittik. Her şey sıradan gözüküyordu, bütün arkadaşlarımız salonun içerisindeydi ve salon karanlıktı. Yerimize oturduk o sırada fragmanlar oynuyordu. Sonra video başladı. Seda’nın yüzü her geçen an daha çok gülüyordu. En sona ablasının videosunu koydum ve ondan sonra da elbette benim videomu. Böylece hem görüntüyle hem de yanında ona evlenme teklifi ettim. Sonrasında ışıklar açıldı, bütün arkadaşlarımız gözüktü. Sinema salonunun arkasındaki bardan pasta, şampanyalar, konfetiler vs. geldi… Her şey süperdi ve tabi ki cevap evet oldu.

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik kararı altıktan tam bir sene sonra evlendik. Hazırlıklarımız 1 sene sürdü ama düğün yeri için seçimimizi yaptıktan sonra her şey çok daha kolay ilerledi. Sanırım en zoru düğün mekanına karar vermek, gerisi daha rahat akıp gidiyor.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Genelde herkes için gelinlik seçimi veya ev dekorasyonu oluyor ama bizim için en eğlencelisi düğünde arkadaşlarımızla yapacağımız sürpriz düğün dansının provalarıydı.

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz, kriterleriniz nelerdi?

Bizim için en önemli kriter hizmet anlayışıydı. Çünkü düğün yapılacak mekan ne kadar güzel olursa olsun, verilen hizmet kötü olursa o düğün hiçbir şeye benzemez. Ama Limak Eurasia Luxury Hotel her şeyiyle mükemmeldi. Yeni olmasının dışında çok zevkli döşenmiş bir oteldi. Düğün günü odamız, salonumuz her şey çok iyiydi. Bundan önce birçok kez otel düğünlerinde bulunduk ve hiçbiri bizi etkilememişti ve hatta kesinlikle otelde düğün yapmayız diyorduk ama bu fikrimiz Limak sayesinde değişti. Yazın evlenecek bile olsaydık, Limak Eurasia Luxury Hotel’i tercih ederdik.

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detayları önemsediniz ve önceden karar verdiniz?

Düğünde çalınmasını istediğimiz müzik türlerinden, yapacağımız süslemelere ve gelen misafirlerin nasıl karşılanacağına kadar bütün detaylara çok önem verdik. Tüm detaylarımızda Dila Hanım bize çok destek oldu, yol gösterdi ve bizi Şahnaz Yıldız Organizasyon firmasının sahibi Şahnaz Hanım’la tanıştırdı. Düğünde uygulanacak her şeyin fikrini samimiyetiyle bize anlattı ve biz daha pahalı, gereksiz şeyler istediğimizde bile bize gerek olmadığını söyleyerek mantıklı düşünmeye yönlendirdi. Kendi kızına, oğluna davranır gibi davrandı. Zaten hala ailemiz ve misafirlerimiz de yapılan organizasyonun kalitesinden bahsediyorlar. Düğün videosunda da fark ettik ki, Şahnaz Hanım ve Dila Hanım hiçbir an arkamızdan ayrılmamış ve suratlarından da ne kadar gururlu ve mutlu oldukları anlaşılıyordu. Onlara çok teşekkür ederiz.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nasıl sağladınız?

Bir arkadaşımızın vasıtası ile bütün davetiye ve nikah şekerlerimizi Kadıköy Efes Pasajı içerisindeki Hera’dan aldık. Hatta nikah şekerimiz, ufak kavanozlarda sunduğumuz baldı. Çok güzellerdi.

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Gelinliği Pronovias’dan, damatlığı ise Vakko’dan satın aldık.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Hiç bir şey atlanmadı. Bu konuda en önemli tavsiyemiz kesinlikle kendinizi profesyonellere bırakmanız. Biz kendimizi Dila Hanım ve Şahnaz Hanım’a bıraktık ve onlar bizim yerimize her ayrıntıyı, sorunu halletti. Bize de sadece eğlenmek kaldı.

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Buna geleneksel denmez ama güzel bir dans koreografisi hazırladık arkadaşlarımızla birlikte. Ne kadar eğlendiğimizi fotoğraflarımızdan görebilirsiniz. Bu arada koreografinin en önemli şarkısı Gangnam Style’dı.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Bir yemek firmasının motorlu kuryesinin bile gelin arabamızın önünü kesmesi…

sinema perdesinden taşan bir aşk: seda & ozan

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Yılbaşında New York! Rüya gibiydi.

Evlenme hazırlığında olan Dugun.com çiftlerine bir tavsiyeniz var mı?

Bizim tavsiyemiz dans dersi alıp adımlarını kaçırmamak için ter dökeceklerine doğaçlama ve rahat bir dans yapsınlar. Çünkü o anda doğaçlama yapılan dans inanın çok daha güzel oluyor.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

ÜÇ

Ümüt Çamurlu

15/04/2013

Herşey süperdi. Bu mutluluklarının ömür boyu sürmesini dilerim.


Gülşen Çavuş

20/10/2014

Gelinliğinizi çok begendim. mutluluklar dilerim. :)