Jonathan ve Buket'in Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:13 dakika

05.08.2020

Düğün mekanı seçimimde, bana çok yardımcı olan Düğün.com’a teşekkür ederim.

Nasıl tanıştınız?

İngiltere’ye dil eğitimi için gittiğimde sınıfımdaki bir arkadaşımın evindeki partide tanıştık. Sınıf arkadaşımın eşi Jonathan’ın en yakın arkadaşıydı. O akşam tanışmış olsak da görüşmeye 5 ay sonra başladık.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

Evlenme teklifini ilişkimiz başladıktan bir buçuk sene kadar sonra İngiltere’de Southampton yakınlarındaki Victoria Park’ta aldım. İkimiz için de çok anlamlıydı gerçekten çünkü ilişkimiz başladıktan tam 6 ay sonra bu parkta geleceğe dair planlar yapmaya başlamıştık. Parkta dizlerinin üzerine çöküp evlenme teklifi ettiğinde çocukları ve aileleriyle parka gelenler bizi görüp alkışlamaya başladılar.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlenme teklifinden 2 hafta sonra Türkiye’ye gelip ailelerimizi tanıştırdık ve aile arasında nişan törenimizi yaptık. Nikahımız nişanımızdan üç ay sonra İngiltere’de kıyıldı ama nikah çok sade bir tören olduğundan bizim için çok yorucu olmadı. Önemli olan Türkiye’de gerçekleşecek düğün hazırlıklarıydı ki bu da tam bir yıl sürdü.

Buket ve Jonathan

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Davetiyelerimiz ve gelin buketinin ikisi de kendi tasarımımız ve kendi ellerimizle yaptığımız şeylerdi. Aynı zamanda düğüne gelen misafirlere vermek üzere hazırlamış olduğumuz hediyelerin yapım aşaması da gayet keyifliydi.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğün mekanı seçimimde, dugun.com ailesi olarak bana çok yardımcı olduğunuzu belirtmek isterim. Uzun süredir yurtdışında yaşayan biri olarak mekan seçimi gerçekten çok zorlu bir süreçti. Pek çok mekanla internet vasıtasıyla görüşüp fikir edinmiştik ve düğün tarihinden altı ay önce gelip bir de yüzyüze görüşüp karar vermek istedik. İlk görüştüğümüz yer olan Titanic Port Hotel ile anlaştık ve şimdi biliyorum ki, gerçekten çok doğru bir seçim oldu. Mekan seçiminde bizim için önemli olan kişi sayımıza uygun, merkezi ve misafirlere yakın bir mekan bulmaktı.
Ayrıca, bizim için düğün mekanı seçiminde Titanic Hotel’i seçmek bir tesadüf olsa da aslında hoş bir tesadüftü çünkü nikahımız da Titanic Gemisi'nin demir aldığı Southampton şehrinde, limanın karşısındaki nikah salonunda gerçekleşti.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Mekanla görüşmelerimiz sonrasında balo salonu süslemelerinin lila ve beyaz renklerde olmasına karar vermiştik. Ondan sonraki süreçte de davetiyelerimizi ve gelin buketini bu renklerde hazırlamaya özen gösterdik.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimiz ve nikah şekerlerimiz kendi tasarımımız ve el yapımı. Davetiye için materyal seçimimizi İngiltere’deki Handmade Card Company’den yaptık, düğün hediyeleri için ise seçimimiz Kapalı Çarşı yakınlarındaki Şark Han’dı.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi Vakko Wedding’den düğünden bir sene önce satın aldım, damatlığı ise İngiltere’den Ted Baker markasından düğünden üç ay kadar önce satın aldık.

Düğün günü unuttuğunuz. atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün günü unutulan herhangi bir şey olmadı. Sanırım nişan törenimizden sonra bu konuda çok dikkatliydik çünkü nişanda heyecandan ve karmaşadan, nişan çikolatalarını ve hazırladığımız hediyeleri misafirlerimize vermeyi unutmuştuk. Bu da bize iyi bir ders oldu sanırım.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Düğün töreni genel itibariyle Türk gelenekleri çerçevesinde gerçekleşti ama eşimin abisi bize küçük bir sürpriz yaptı. İngiltere’de geleneksel olarak düğün günü gelinin babası gelinin sol ayakkabısının içine, o gün için özel olarak hazırlanmış gümüş para koyduğunda bunun çifte iyi şans getirileceğine inanılıyormuş ve abisi de bize böyle küçük bir hediye getirmiş. Babam da parayı sol ayakkabımın tabanına koydu. Şanslıyım ki ayakkabımın içine silikon koydurmuştum parayı da onun altına yapıştırınca herhangi bir şekilde ayağımı rahatsız etmedi. Gümüş para hala ayakkabımın içinde ve çıkartmayı da düşünmüyorum.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğün için dans dersleri almıştık fakat gelinlikle dans etmek bir hayli meziyet isteyen bir durum. Dans esnasında bir kaç kez gelinliğimin eteğine takılsam da eşim beni öyle sıkı kavramış ki düşmekten kurtuldum.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı Mısır Sharm El Sheikh’de geçireceğiz.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Yağmur Öner

14/10/2014

Böyle hikayeler gördükçe bir an önce evlilik hazırlıklarımı hızlandırıp düğün gününü yaşamak istiyorum . Tebrik ederim :)


BI

Büşra Işık

14/10/2014

Gelinliğiniz çok güzel duruyor. Güzel bir seçim yapmıssınız:) Mutluluklar dilerim :)