İzmir Akşamı Kadar Sıcak Bir Aşk: Çiğdem ve Murat

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:21 dakika

06.01.2015

Evlilik teklifi nerde mi geldi dersiniz?

Ve tanıştılar…

Murat ile aynı şirkette çalışıyormuşuz. Çalışıyormuşuz diyorum; çünkü daha önce karşılaşmamıştık. Ben merkez ofiste çalışırken, o fabrikaya gidip geliyormuş. Yine aynı şirketten ortak bir arkadaşımız bizi birbirimize yakıştırıp tanıştırmak isteyince çok güzel bir İzmir akşamında deniz manzarası eşliğinde kalabalık bir sahil kafesinde tanıştık.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Zamansız gelen teklif

Seferihisar'da eşimle birlikte sık gittiğimiz bir şehir kulübü var. Yine orada olduğumuz bir akşam, eşim havuz kenarında, etrafı kandillerle süslenmiş bir masada, kırmızı şarap, mumlar ve hafif bir müzik eşliğinde yenen son derece romantik bir yemek organize etmişti. O gün teklif geldi mi? Hayır! (gülüyor) Teklifi ve yüzüğü; nişan alış verişi için oradan oraya koşuştururken, bir AVM’nin otoparkında arabanın içinde aldım.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Evleneceğin kişiyi ilk görüşte anlarsın

Evlilik, ileri bir süreçte istediğim ancak bu süreçte bana uzak gelen bir fikirdi. Eskiler bir erkeği ilk gördüğünde onun senin eşin olacağını anlıyorsun derlerdi. Gerçekten öyleymiş. 8 Ağustos'ta tanıştık ve henüz tanışalı iki ay olmuşken ekim ayı başında kendimizi nişan koşuşturmacası içerisinde bulduk. 13 Ekimde nişan törenimiz yapıldı ve düğün hazırlıklarımız başladı.

Tüm bu süreçte eşim bir de iş değiştirdi. İşbaşı yapmak için acilen Adana'ya gitmesi gerekiyordu. Düğüne son bir hafta kala dönebilecekti İzmir'e. Artık yalnızdım ve kına töreni de dahil düğün hazırlıkları için önümüzde sadece bir buçuk ay vardı.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Her şey yolunda gitti

Her biri ayrı bir keyifti aslında bizim için, Eşim Adana’ya gitmeden önce düğün yeri, organizasyon firması, davetiyeler ve nikah şekerleri, damatlık, beyaz eşya ve mobilya seçimleri için birkaç günlük bir zamanımız kalmıştı. Her bir seçimi çok kısa sürede ve içimize sinerek yapmamız gerekiyordu ve öyle de oldu. Körfez manzarası eşliğinde eğlence

Genelde kış sezonunda yapılan düğünler hepimizin bildiği gibi dört duvar arası, basık, kapalı salonlarda olur. Biz bunu istemiyorduk. Ferah, aydınlık, Körfez manzarası eşliğinde yenen bir düğün yemeği ve eğlencesi fikri bizim seçimimizde rol oynadı. Bu yüzden tercihimiz Tepekule İzmir oldu. İlk görüşmemizde bize samimiyet ve içtenlikle yaklaşan, ne istediğimizi anlayıp bize bu doğrultuda tercih ve çözümler sunan bir organizatörümüz vardı artık.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Kusursuz bir organizasyon

Biz herkesin keyif alabileceği, akıllarda kalmasını istediğimiz bir düğün istedik. Bu yüzden LaBru ile anlaşarak mekân süslemelerinden masa sandalye giydirmelerine, nedime bilekliklerinden damat ve arkadaşlarının yakalarına takılacak olan çiçeklere ve düğünde konuklara dağıtılacak hediyelere kadar onlarla görüşerek planladık. Kısacası detaylarla bizim adımıza son derece itinalı bir şekilde ilgilendiler. Yemek konusu ve servis de ayrıca özen gösterdiğimiz konulardı. Davet menüsünü önceden test etme fırsatımız da oldu.

Fotoğraf çekimleri, jenerik ve dış çekimler için Taylan ile anlaşarak 3 farklı mekanda çekimler gerçekleştirdik. Müzik konusunda da işimizi şansa bırakmayıp, yaptıkları işte en iyisi olduğunu bildiğimiz İzmir Express Orkestrası ile anlaştık. Stüdyolarında demoları dinleme, sahne alacak solistlerin performanslarını izleme, giriş-dans-pasta müzikleri seçme ve repertuarlarını önceden görme fırsatımız oldu.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Akordeon kumaş peçeteler ve lavanta şişeleri

Nikâh şekerlerimizi Kemal Kutucu'dan, davetiyelerimizi ise Polen Davetiye’den seçtik. Ayrıca düğüne katılan konuklarımıza, La Bru’nun hazırladığı özel tasarım Fransız gipürü ve somon rengi yapma çiçekle süslenmiş akordeon kumaş peçeteler ve yine peçeteler ile uyumlu minik lavanta şişeleri hediye ettik.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Tek atışta gelinlik- damatlık

Damatlığı düğüne bir buçuk ay kala D’S Damat’tan, gelinliğimi ise düğüne on gün kala Sisters'dan aldık. Bizim alışveriş konusunda tüm seçimlerimiz hep ilk girdiğimiz mağazalar oldu. Bu konuda ikimizin de uyumlu ve ne istediğini biliyor olması bizim için çok büyük bir avantajdı. Pozitif olun!

Bizim unuttuğumuz ya da atladığımız hiçbir şey olmadı. Bu kadar kısa bir sürede bunca hazırlığı yapıp bir de üzerine 1000 km uzaklıktaki farklı bir şehirde ev kurup yerleştirdik. Tavsiye olarak söyleyebileceğim tek şey panik ve endişeye yer vermemeleri ve pozitif olmaları. Böylece tüm bu hazırlıkları çok daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirler.

i̇zmir akşamı kadar sıcak bir aşk: çiğdem ve murat

Eyvah nikah tarihimiz!

Olmaz mı? Düğün günü için Tepekule’den gün alıp organizatörümüz Filiz Hanım ile sözleşmeyi imzaladıktan sonra nikâh için gün almadığımızı fark ettik ve koşarak Belediye'ye gittik. 9 Aralık 'ta nikah dairesinin kapalı olacağını ve o pazar nikah yapılamayacağını söylediler. Nikâh memuresinin odasına çıkıp tüm sevimliliğimizi kullanarak onu pazar günü nikâh dairesinin açılması ve oraya gelip nikâhımızı kıyması konusunda ikna ettik.

Geç gelen balayı Miami’de

Eşim iş değişikliği sebebiyle izin kullanamadı. Düğün sonrası üç gün İzmir Kaya Termal Convention Otel'de kaldık ve evimize döndük. Balayı için ise Mayıs ayında Miami'ye gidiyoruz.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

ÖÇ

Özlem Çağlar

10/05/2013

Ben İstanbul'da yasıyorumnişanlım izmirde...hem çalışıp hem düğün hazırlklarıyla ilgilenmek ve başka bir şehirde ev kuracak olmak biraz zor gibi görunuyor, dediğiniz gibi olumlu olmakta fayda var.inşallah bu süreç bizim içinde bu kadar güzel ve eğlenceli geçer.

Düğün.com

Düğün.com
Siz olumlu olduktan sonra eğlenceli geçeceğine eminiz Özlem Hanım :) Geri kalanlar içinse biz size yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiden kolaylıklar :)