İlksen ve Deniz'in Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:11 dakika

08.01.2015

Sizden önce evlenen çiftler neler yapmış...

Nasıl tanıştınız?

Deniz: İlksen şu andaki işyerimize geçici bir süre için gelmişti. Kalıcı olması için sanırım gerekli her şeyi yaptım :)

Nasıl evlenme teklif aldınız ya da ettiniz?

Deniz: Evlilik teklifi için bir çok plan vardı kafamda. Önce yüzüğü aldım tabii ki. Yüzüğü aldıktan sonra ise bekleyemedim ve sıradan bir günde aniden teklif ettim. Çok doğaçlama ve içten gelişti her şey...

İlksen: Evlenmeye karar verdiğiniz kişiden elbet bir gün bir teklif geleceğini tahmin edersiniz. Bu süreçte önceden özenle planlandiği belli olan anlarda (özellikle şık akşam yemeklerinde) romantik bir teklif bekleyebilir insan:) Ancak o kadar beklenmedik ve o kadar doğal bir tekif aldim ki Deniz'den şaşkınlıktan sesim çıkmadı.. Minicik bir “evet”i zor söyleyebildim :))

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz?

İlksen & Deniz: Bu tamamıyla her detayı en ince ayrıntısına kadar planlanlamanız gereken bir süreçmiş, öncelikle bunu farkettik. İlk olarak düğün mekanını belirledik ve düğün tarihi alarak başladık işe. Daha sonra gelinlik seçimi ve siparişinden, davetlilerin hangi masada oturacağına kadar uzanan uzun bir liste oluşturduk. Hepsini zaman içerisinde birer birer yaptık. Burada en önemli olan nokta zamanlamayı doğru ayarlayabilmek. Mesela; gelinliği en başta sipariş veriyorsunuz ki dikilmesi bir kaç ay sürdüğü için siz de o esnada diğer yapılacaklarla uğraşabilin.

Düğün kolaj

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

En çok fotoğraf çekimi aşamalarından keyif aldık. Özellikle davetiye çekiminden başlayarak düğün gününe kadar olan tüm çekimler çok keyif aldığımız süreçler oldu. Fotoğrafçımız Ufuk Sarışen'di ve genelde insanların gerildiği çekim anlarında bize çok keyifli dakikalar yaşattı.

Fotoğraflarınızın çekimi için nasıl bir hazırlık süreci geçirdiniz, fotoğrafçınıza ve çekim yerlerine nasıl karar verdiniz?

Fotoğraf çekimleri tüm hazırlık sürecinin en önemli parçalarından biri. Yıllar sonra en mutlu günümüzü bu karelerle hatırlayacağımızın farkında olduğumuzdan fotoğrafçımıza karar verirken oldukça ince eleyip sık dokuduk. Ne istediğimizi anlayan, bizimle aynı frekansı yakalayabilen hatta bizi yönlendirebilen profesyonel birini seçtik. Çekimleri de Çırağan Sarayı’ nda yaptık ve hepsinden çok memnun kaldık.

Aksilikler geldi mi başınıza düğün günü?

Hangi birinden bahsetsek! Gelinliği aldığımızda duvağın farklı olduğunu öğrenince yaşadığımız kriz beni bir kaç yaş yaşlandırdı diyebilirim. Ya da düğün günü benim gördüğüm ve aslında ufak tefek olan ama İlksen’ in kesinlikle görmemesi gereken bazı aksaklıkları saklamaya çalışırken harcadığım çaba tarihte gereken önemi ve yeri almalı diye düşünüyorum.

Ya komik bir anı?

İlksen: Hazırlıklar esnasında bir gelin olarak başıma gelen çok az şeyi komik buluyordum haliyle : ) Şimdi ise geriye dönüp bakınca hepsine çok gülüyorum. Duvak tam bir krizdi, nikah için kapıdan çıkmak üzereyken sağ elimdeki boşluğu son anda farkedip çiçeğimin gelin odasından getirilmesi, çıkış esnasında gelinliğe takılıp merdivenlerden yuvarlanmayalım diye Deniz’in beni tutma çabaları hepsi ayrı birer macera...

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

3 yorum

SI

Sinem Işık

14/10/2014

Düğün yaparken erkenden hazırlanmaları cok iyi olmuş benim cok az vaktim kaldı kasımda düğünüm var napıcam bilmiyorum


حاع

حسين ابو عبدو

13/06/2019

كيف بدي فعل حسابي ?


حاع

حسين ابو عبدو

13/06/2019

انا ما عن بعرف فعل الحساب