Gizli Aşkın Mutlu Sonu: Ceyda ve Bahadır

2:35 dakika

22.10.2014

Bir düğün gününde yaşanabilecek komik aksilikleri bilmek istemez misiniz? O zaman buyrun Ceyda ile Bahadır'ın düğün hikayesini beraber dinleyelim.

Nasıl tanıştınız?

İşyerinde tanıştık. Hemen yıldırım aşkı olmadı, 6 ay kadar sonra şirketçe yaptığımız bir organizasyonda yakınlaştık ve beraberliğimiz başladı. Aynı işyerinde karşılıklı masalarda 2.5 sene kadar kimselere duyurmadan flört ettik.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Nasıl evlenme teklifi aldınız - ya da ettiniz?

Evlenme teklifi etmeyi kafaya koymuştum. Tektaş yüzüğü, üzerine baş harflerimizin lazerle yazıldığı prosese kadar kendim sıfırdan Kapalıçarşı'da yaptırdım. Nasıl vereceğim diye düşünürken, Ceyda'yla bir Çeşme tatilinde keşfettiğimiz ve Ceyda'nın hayran kaldığı restoranın İstanbul şubesinin yeni açıldığını öğrendim. Aradım, en iyi masayı ilk cumartesi gününe ayırttım ve gittik. Yemeğin sonunda, öncesinde gelen çiçeklerle beraber evlilik teklifini ettim.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Bir ömür sürdü diyebilirim. Öncesinde düğün gibi bir nişan yaptık, 285 kişi katılmıştı. Onun hazırlıkları, o biter bitmez düğün hazırlıkları derken son 1.5 seneyi hazırlıkla geçirdik. Düğün hazırlıklarına Eylül 2013 te başladık diyebilirim.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

İkimiz için de dans dersleri aldığımız aşama en keyiflisiydi.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Düğün mekânınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Şehir içinde, nikah salonuna ve evlere yakın olması, 5 yıldızlı nezih bir hotel olması, yeni bir tesis olması, alkollü olması, balo salonunun geniş ferah olması ve tabii ki bütçeye uygun olması bizim için en önemli kriterlerdi.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Ceyda: Gelinliğe ve düğün hediyelerine çok önem verdim. Misafirlere el yapımı sabunlar ve kendimizin hazırladığı nikah şekerleri verildi. Nikah şekerlerinin kutuları yurtdışından getirildi. Özel şeker köşesi yaptım. Tüm düğünde kumru kuşlar teması vardı.

Bahadır: Düğün dansları. Önceden beri hayal ettiğim, düğünde eşimle zeybek oynamak vardı. Ders aldık ve koreografisini kendimiz hazırladık. Düğün gecesinden 1 gün önce akşam saatlerinde hala otelde prova yapıyorduk.

Düğün müzikleri de ayrıca önemliydi. Sadece DJ'in listesiyle yetinmeyip, kendimiz de müzikler bulup listeyi şekillendirdik.

Davetiye, nikâh şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Kuzenimin eşi, moda davetiye bayisi. Davetiyeleri kendisinden temin ettik. Doğan Şekerleme'den nikah merasimi şekerleri ve düğün şekerlerini aldık. Düğün için şeker kap ve kağıtlarını yurtdışından özel getirtip hazırladık. ,

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliği Seval Gelinlik'ten, damatlığı ise Sarar Nişantaşı'ndan düğüne bir ay kala aldık. Gömlekle ilgili detaylar için (daraltma, manşete işleme gibi) parçalar ayrıca fabrikaya gönderildi ve bu işlem 2 hafta sürdü.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Bahadır: Çok önemli bir şeyi, ikinci gömleği yanıma almayı unuttum. Tek gömlekle koca gün geçmez. Düğün günü gömlek aldım, berberde sürülen pudralar gömleğe bulaştı, kuru temizleme yaptırdım, ütülettim. 1.5 saat zaman kaybı. Sonrasında inanılmaz stres yaşattı bu kaybedilen zaman. Araç süsleme 1 saatten fazla sürdü, 15 dakika olmasını beklerken... Düğünde eşime takacağım alyansı unuttuk! Ayrıca tüm işlerin peşinden koşturacak bir dostunuz olması çok önemli, o gün herşey ters gitmeye aday. Herşeyi düşünemiyorsunuz.

Ceyda: Nikahta takı kurdelelerini unuttuk.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Yöresel bir şey olmadı. Sadece zeybek oynadık, o çok özeldi. Çok beğenildi, düğün sonunda bir daha oynattılar.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Takacağım alyansı unutmam komikti bence.

gizli aşkın mutlu sonu: ceyda ve bahadır

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Birleşik Arap Emirlikleri-Ras al Khaimah.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 yorum

Meral Özel

25/07/2014

Çoookkk mutlu olun... Kuş gibi cıvıldayan çocuklarınız olsun... Bahadır'ın ablası Funda'nın arkadaşıyım... Zeybek dansınızı izlemek çok keyifliydi....


CS

Ceyda Selvi

03/09/2014

Çok teşekkür ederiz iyi dilekleriniz için :)


MG

Merve Günday

07/01/2015

Ceyda hanım SEV&AL; ekibi olarak mutluluğunuzun devamını dileriz :-)