Bahar ve Emrah'ın Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:06 dakika

10.05.2020

Kıyıdan biraz açılmıştık ki, Emrah cebinden yüzüğü çıkardı ve...

Nasıl tanıştınız?

Evlenmemizden 20 ay önce aynı şirkette çalışmaya başladık. Başlarda sadece tanışıklığımız varken 3. ayın sonuna doğru aramızda bir çekim olduğunu fark ettik ama aynı şirkette bu tür yakınlaşmaların hoş olmayacağını düşündüğümüzden bir adım atamadık. Gel gelelim Emrah bir gün yurtdışı seyahatine gitmişti. 2 gün boyunca da bana ne bir telefon etti ne de bir mesaj attı. Haliyle döndüğünde onu biraz tersledim. O durumu başta benim ondan hoşlanmadığım olarak yorumlasa da uzun süren bir mesajlaşmanın ardından kendisinden ne kadar çok hoşlandığımı anladı. Ve ertesi gün buluşmaya karar verdik.

bahar ve emrah'ın hikayesi

Evlenme teklifini nasıl aldınız?

Bir gün Emrah, bir arkadaşımızın bizi teknesiyle dolaşmaya davet ettiğini söyledi. Ben de kaç zamandır değişik bir şeyler yapmak istediğimi ve gidebileceğimizi söyledim. İş yorgunluğu, stresi epey uzaklaştırmıştı bizi. Bir 15 Eylül günü arabaya atladık ve Kuruçeşme’ye tekneye binmek üzere yola çıktık. Arkadaşlar tekneyle bizi oradan alacaktı. Tekneye varınca bizi teknenin kaptanı karşıladı ve arkadaşlarımızın bizi karşıda, Fenerbahçe’de beklediğini söyledi. Tabi inandım ben de. Ben sürekli Evren nerde niye böyle bir şey yaptı derken Emrah boş ver diye beni geçiştiriyordu. Sonra birden bire piknik sepetinin içinden şarap şişesi ve kadehler çıkardı. İlk yudumları aldıktan sonra, kıyıdan da biraz açılmıştık ki, Emrah cebinden yüzüğü çıkardı ve evlenme teklifi etti. Tabi o anda ben olanlara inanamaz bir halde gözümden yaşlar boşalmaya başladı. ‘Evet’ bile diyememişim ki Emrah cevabımı tekrar sormak zorunda kaldı. Meğerse Evren bizi hiç çağırmamış ve bu organizasyon da sadece beni kandırmak için yapılmış. Çok da başarılı oldu. Ve hayatımda unutamayacağım çok özel anlarımdan biri oldu.

bahar ve emrah'ın hikayesi

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz? İlk hangi aşamadan başladınız?

Önce aileleri tanıştırdık. Onların da onayını aldıktan sonra 2,5 ay içerisinde söz ve nişanı birlikte, evde aile içinde yaptık. Nişan sonrasında ilk iş olarak düğün tarihini belirleyip hemen düğün yeri bakmaya başladık.

Gelin ve Damat olarak hangi aşamalarda birlikte kararlar verdiniz?

Biz bugüne kadar bütün kararlarımızı ortak vermeye çalıştık. İkimiz de şu veya bu olacak diye birbirimize diretmedik. Eve aldığımız perde tüllerden tutun da koltuğun kumaşına kadar birlikte karar verdik. Bir tek nikâh mı düğün mü yapacağımız konusunda kararsızlıklarımız oldu ama onu da ikimizi de çok mutlu eden bir sonla neticelendirdik.

Gelinlik ve damatlık seçme süreci nasıl geçti? Düğünden ne kadar önce hazırlığı tamamlandı?

Emrah: Bu süreci gelinlik damatlık süreci olarak tanımlamamak lazım aslında, sadece gelinlik desek daha doğru olur. Gelinlik için Şubat ayında gezmeye başladık ve gene her yere birlikte gittik. Bahar’ın bir markadan beğendiği gelinliği içimize en çok sinen yerde diktirmeye karar verdik. Çok da doğru karar vermişiz. Anneler de görüp içine sinince, gelinlik işinde bir tek Bahar’ın provaları kaldı. Damatlığa gelince bir gün ağabeyimle birlikte 4-5 mağaza gezdikten sonra kararımızı verdik. Hafta içinde Bahar’la birlikte gidip onun da görüşünü aldıktan sonra hemen damatlığı aldım.

Davetiye, nikâh şekeri gibi detayları seçerken neleri göz önünde bulundurdunuz?

Emrah: Bu tür detaylarda Bahar’ın tercihlerini göz önünde bulundurduk. Davetiyede Bahar’ın beğendiği davetiyeyi çalıştığımız bir matbaacıya yaptırdık. Yine nikâh şekerinde de Bahar’ın beğendiği bir modeli seçip yaptırdık. Bahar: Düğünümü hep açık havada olmasını hayal etmiştim ve aynı adım gibi bir Bahar gelini olmayı istiyordum. Düğünümüz Mayıs ayında bahar mevsiminde olacaktı. Davetiye ve nikâh şekerinin de uyumlu olmasını istiyordum. Her ikisi de bahar düğününe yakışanlar oldu. Emrah’ın da dediği gibi tercihler benim tercihlerim oldu.

bahar ve emrah'ın hikayesi

İlk dans parçamız hangisiydi, sizin için anlamı neydi?

Bahar: İlk dans parçamız Dalida – Protofino'du. Bizim için çok önemliydi. Çünkü Emrah’ın bana teknede evlenme teklifi ettikten sonra çalan bir parçaydı ve o an çok duygusal anlar yaşıyorduk. İlk dans parçamızın bu olmasını istedik.

Tüm Hazırlıklar sırasında en çok hoşunuza giden, keyif aldığınız aşama hangisiydi?

Emrah: Düğünümüzden yaklaşık bir ay önce özel ders almaya başlamıştık. İlk dans parçamız çok özeldi ve ilk dansımızın da özel olmasını istiyorduk. Bunun için Taksim’de bir dans okuluna gittik. Dersler çok eğlenceliydi. En çok keyif aldığımız sanırım bu olmuştu.

Düğün Fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat ettiniz, çekiminiz sırasında en aklınızda kalan sahne hangisi oldu?

Bahar: Samimi, gerçek ve sürpriz dolu. Fotoğrafçımızı kuzenimin düğün fotoğraflarını çektiği gün tanımıştım ve fotoğrafları gördükten sonra başka bir fotoğrafçıyı düşünmeme gerek kalmamıştı. Düğün tarihimiz belli olur olmaz onu aradım ve öyle yaptığım için de çok mutluyum. Çekimler sırasında karşımızdaki kişiler sıradan fotoğrafçılar değildi, sanki ailemizden gibilerdi. Bu yüzden çok rahattık. Çekimler çok doğal olmuştu. Fotoğrafları elimize aldığımızda o kadar gerçekçiydi ki her baktığımda o anı tekrar yaşıyor gibiyim. Tabi ki bana yaptıkları sürprizi asla unutamam. Bir video... Çok şanslıyız ki çocuklarımıza göstereceğimiz bir anımız var.

Düğününüz sırasında en çok heyecanlandığınız veya duygulandığınız anı anlatır mısınız?

Emrah: Düğün sırasında aslında duygusallıktan çok şaşkınlık ve koşturmaca hâkimdi. Ne olduğunu bile anlayamadan düğün bitti desek yeridir. Ama ikinci dans olarak Bahar’ın Zuhal Olcay’dan “Bana ellerini ver” adlı şarkıyı kendi söylemesi, ikimizi de çok duygulandırdı. Bahar: Nikâh kıyıldığı anda kalbimin hızlı hızlı çarpışını asla unutamam. Sanki yerinden fırlayacakmış gibiydi. O andaki heyecanımın tarifi asla olamaz.

bahar ve emrah'ın hikayesi

Düğünlerini planlamaya başlamış çiftlerimize ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Emrah: Bütün alınan kararları ortak vermeye çalışsınlar. Erkekler için söylüyorum son sözü siz söyleyin, “PEKİ” bile deseniz siz söyleyin. Bahar: Son 1 aya fazla bir şey bırakmasınlar ki sadece o anın heyecanı kalsın üzerilerinde. Biz öyle yaptık ve bunun faydasını gördük. 6 ay önce başladık hazırlıklara ve bu süreci 5 ayda tamamladık. Hazırlıklara erken başlamakta büyük fayda var.

KÜNYE

Mekan: Florya Sosyal Tesisleri / Havuzlu Bahçe

Fotoğraflar: Vega Photo Art

Saç ve Makyaj :Grisa Kuaför Saç Gürbüz Bey ve makyaj Rabia Hanım

Alyanslar: Arpaş

Düğün Dansı:Dalida - Portofino

Balayı Yeri: Kıbrıs Cratos Premium Hotel

Gelinlik: Avşar Gelinlik

Damatlık: Sarar

Davetiye: Filmon Matbaacılık

Gelin Ayakkabısı:Divan Kundura

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

LB

Leyla Başaran

15/10/2014

mutluluklar güzel bi hikaye..


ŞA

Şeyma Avcı

15/10/2014

Evlilik teklifi çok romantik denizin ortasında..