2011’in Ünlü Gelinleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:27 dakika

29.06.2020

2011’in ünlü gelinleri kimlerdi, gelinlikleri nasıldı?

Kate Middleton & Prens William

Geride bırakmak üzere olduğumuz senenin en çok konuşulan düğünü şühpesiz İngiliz Kraliçesi’nin büyük torunu Prens William ile üniversite yıllarından beri beraber olduğu kız arkadaşı Kate Middleton’ın Londra’nın göbeğindeki West Minister Manastırı’nda 29 Nisan 2011 tarihinde gerçekleşen düğünleri oldu. BBC’nin naklen yayınladığı tören sırasında bütün dünya bu masalsı düğüne kilitlendi. Güzelliği ve zerafetiyle düğünün başrol oyuncusu haline gelen Kate Middleton’un gelinliğini İngiliz tasarımcı Sarah Burton yarattı. Kate Middleton Kraliçe tarafından kendisine ödünç verilen tacı, kendi ailesinin hediyesi olan elmas küpeleri ve dantel işlemeli sade gelinliğiyle göz alıcıydı.

Kate Middleton & Prens Williamı

Monaco Prensi II. Albert & Charlene Lynette Wittstock

Güney Afrikalı olimpik yüzücü Charlene Lynette Wittstock ile Grace Kelly’nin oğlu Monaco Prensi II. Albert, 30 Haziran’da dünya jet sosyetesinin de katıldığı bir törenle evlendiler. Gelinin gösterişten uzak, saten üzerine sade işlemelerle süslenmiş elbisesi atletik vücudunu ve uzun boyunu ön plana çıkarıyordu. Düğünden önce gelin adayının kaçma girişiminde bulunduğuna dair dedikoduların çıkması, magazinseverlerin düğüne dair coşku ve heyecanlarını kaybetmelerine neden oldu.

2011’in ünlü gelinleri

Kate Moss & Jamie Hince

1 Temmuz 2011’da rock yıldızı sevgilisi Jamie Hince ile evlenen ünlü top model ve stil ikonu Kate Moss, takipçilerini şaşırtmayarak tam da kendinden beklendiği tarzda “kendiliğinden şık” bir gelinlik ve dağınık saçlarla alternatif bir gelin görüntüsü yarattı. Gelinliğin, ırkçı söylemleri yüzünden Dior Modaevi’ndeki işine son verilen John Galliano tarafında tasarlandığı düğünde, kırda yapılan bir çingene düğünü konsepti kullanıldı. 16 adet nedimenin giysileri de bu tema doğrultusunda seçildi.

Kate Moss & Jamie Hince

Kim Kardashian

2011’in 20 Ağustos’unda evlenen Kim Kardashian özel hayatıyla ilgili pek çok konuyla olduğu gibi, gelinliğinin kim tarafından tasarlanacağı konusunda da kamuoyunu uzun süre meşgul etti. Gelinliği Vera Wang tarafından tasarlanan Ermeni asıllı show yıldızı, düğünün üzerinden iki ay geçmeden gerçekleşen boşanmasıyla da reklam evlililiği yaptığı yönündeki eleştirilere hedef oldu.

Kim Kardashian

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

AE

Açelya Erman

13/10/2014

Kim kardashian benim için en güzel gelin