V Yaka Gelinlikler

Her vücut tipi ve tarzla uyumlu V yaka gelinlik modellerini incele!

Romantik Vintage V yaka
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
NSG 1
Neşe Gelinlik

Model: NSG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem V yaka
MB006
Melis Bartu

Model: MB006

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik V yaka
VNW 15
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 15

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
Buğlem
Büşra Tezel Modaevi

Model: Buğlem

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
BNB 2
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 2

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage V yaka
IGN 9
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 9

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Spor Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
NEW 24
New In Style Moda Evi

Model: NEW 24

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
RGM 2
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 2

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Vintage V yaka
Alberta
Miry May Bridal

Model: Alberta

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Klasik V yaka
BRM 2
Bridelymade

Model: BRM 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
SRM 1
Sara Moda Evi

Model: SRM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
SRM 2
Sara Moda Evi

Model: SRM 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
EVA 1
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
GME 4
Gülten Moda Evi

Model: GME 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Cesur V yaka
IGN 7
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 7

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern V yaka
MAF 4
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 4

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

V Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Omuzlardan geniş başlayarak göğüslere doğru V şeklinde birleşerek inen yaka kesimine V yaka adı veriliyor. En yaygın gelinlik yaka tiplerinden olan V yakalar, kullanıldığı tasarıma boynu olduğundan daha uzun gösterme özelliği katıyor. V yakanın farklı formlardaki arasından gelinliğin etek kesimine, kumaşının türüne, düğün mekanınıza, vücut tipinize göre seçim yapabilirsiniz.

V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka kesiminin farklı derinlik ve genişlikte seçenekleri gelinlik modellerinde kullanılıyor. Genişliğine göre, dar ve geniş V yaka, derinliğine göre ise normal, derin ve çok derin V yaka tiplerini V yakaların çeşitleri arasında sayabiliriz.

Genişliğine göre V yakaların özelliklerine bakalım. Boyun ve omuzların birleştiği bölgeden, köprücük kemikleri kapatacak şekilde göğüslerin üstünde birleşen yaka kesimine dar V yaka adı veriliyor. Boynu uzun gelin adayları bu yaka tipini tercih edebilir. Geniş V yaka tipi ise boyundan omuzlara doğru olabildiğince uzak, göğüs çatalına doğru V çizerek inen yaka kesimidir. Bu yaka tipini ise omuzları dar ve boynu kısa gelin adaylarına öneriyoruz.

Derinliğine göre V yaka tipleri ve özelliklerine de değinelim. Az derin V yakalar göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte oluyor. Omuzları geniş, göğüsleri küçük gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebilir. Derin V yakalar ise göğüs bölgesinin hemen altında bitiyor. Göğüsleri küçük gelinlerin yanı sıra iri göğüslü gelin adayları da bu yaka kesimini tercih edebilir. Çünkü bu model iri göğüsleri ortadan bölerek ilgiyi dağıtma özelliğine de sahip. Çok derin V yakalar da boyundan göbek bölgesine kadar inebilen derinlikte cesur tasarımlardır. İddialı tarzdaki gelin adayları bu göğüs dekolteli gelinlikleri rahatlıkla giyebilir.

V Yaka Gelinlik ile Uyumlu Kol Tipleri

V yaka gelinlik modelleri birçok kol tipiyle uyum sağlıyor. Ancak öncelikle uzun kollu V yaka gelinliklere değinelim. Özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına derin V dekolteli uzun kollu V yaka gelinlikleri çok yakıştırıyoruz. Sonbahar ve kış aylarında düğün yapacak gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında bu gelinliklerin olduğunu da belirtelim.

Ancak ilkbahar ve yaz aylarında ise uzun kol uygun olmayacaktır. Özellikle kollarının fazla kalın ya da ince olmasından dolayı, kollu gelinlikleri tercih eden gelin adayları uzun yerine kısa, düşük ya da truvakar kollu gelinliklere yönelebilir.

Fit bir üst vücuda sahip gelinler askılı ya da kolsuz tasarımları rahatlıkla giyebilir. Omuzlarında geniş ya da dar gösterecek bir illüzyona ihtiyaç duymuyorsan V yaka ince askılı gelinliklerden giyebilirsin. Eğer geniş omuzların, iri göğüslerin varsa kalın askılı V yakalı gelinlikler daha uygun seçim olacaktır.

V Yaka Gelinlik İle Uyumlu Etek Kesimleri

Etek kabarıklığı arttıkça gelinliğin üst bedenin dekolte bölgesini taşıması ve sabit tutabilmesi zorlaşır. Ayrıca kabarık etekler yakadan da rol çalar. Bu nedenle V yakaların fazla kabarık olmayan etek kesimleriyle uyumludur. Bu ipucundan yola çıkarak, V yaka tipini en çok balık kesim gelinliklerle yakıştırdığımızı söyleyelim. Özellikle de kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına V yakalı balık gelinlikleri öneriyoruz.

Kabarık etekli bir gelinlikte V yaka tercih etmek istiyorsanız tercihinizi V yaka A kesim gelinlik modelleri arasından yapmanızda fayda var. V yaka tipini düz etek kesimine sahip gelinliklere de yakıştırıyoruz. Özellikle sade tasarımlı düz kesim gelinlikler, V yakalarla hareket kazanıyor.

V Yaka Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gelinlik firmalarıyla görüşmeye gittiğinizde geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşmanız mümkün. Bu fiyatları etkileyen kriterlere de değinmeden geçmeyelim. Gelinliğinizi teslim alma şekliniz bu etkenlerden en önemlileri arasında. Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Bu noktada kiralık V yaka gelinliklerin satılık V yakalı tasarımlara kıyasla % 20-30 oranında daha uygun olduğunu bilmelisiniz.

Gelinliğinizi, firmaların hazır modelleri arasından almanızın özel olarak diktirmenize göre daha düşük fiyatlı olacağını da ekleyelim. Çünkü hazır modeller arasından seçim yaparsanız, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacak ve özel dikimdeki işçilik ile süreye göre daha zahmetsiz olacaktır.

Gelinlikte kullanılan kumaş da fiyatları etkileyen faktörler arasında. Gelinlikteki ipek oranı yüksek modeller, sentetik oranı daha yoğun kumaşlardan yapılan gelinliklerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Örneğin; bu noktada, alacağınız V yaka gelinlik, saten kumaştan ise tül modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Gelinlikteki işlemeler de fiyatların değişmesine neden oluyor. Örneğin; klasik dantelli V yaka gelinliklerin, Fransız dantelli modellere göre daha uygun olduğunu görmeniz mümkün.

V yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Kendinize en uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık V yaka gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!