V Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
EVS 1
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
Vega
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 41
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ASB 14
As Brides
Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-005
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
ELP 40
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79051
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik V yaka
10.000 TL - 15.000 TL
FMD 2
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
Pileli Prenses
Pınar Bent
Görkemli V yaka
25.000 TL - 30.000 TL
A Kesim
Pınar Bent
Klasik Romantik Uzun gösteren V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
Spica Mini
Merve Alkan Bridal
Modern V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
16-004
Hayal Moda Evi
Romantik Uzun gösteren V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Martha
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 4
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
NSC 6
Nergis Şahan Couture
Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Model 6
Blanc Bridal
Görkemli Romantik V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
ELP 39
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 3
Bridelymade
Bohem Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 4
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
Buğlem
Büşra Tezel Modaevi
Görkemli Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

V Yaka Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • V yaka gelinlik fiyatları ne kadar?
  V yaka gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler V yaka gelinlik modelleri nelerdir?
  Hem şık hem de rahat olması nedeniyle V yaka A kesim gelinlik modellerini bu yaka tipine sahip en popüler gelinlikler arasında gösterebiliriz. Derinliğine göre ise göğüs bölgesinin hemen altında biten az derin V yaka gelinlik modelleri göğüsleri küçük gelinlerin ilgisi nedeniyle en popüler tasarımlar arasında yer alıyor.
 • V yaka gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre v yaka gelinlik denildiğinde İstanbul 30.762, İzmir 6.245, Ankara 5.290, Bursa 4.445, ve Adana 2.786 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • V yaka gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre v yaka gelinlik denildiğinde beyaz 3.743, kırık beyaz 655, krem 229 ve renkli 90 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

V Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Omuzlardan geniş başlayarak göğüslere doğru V şeklinde birleşerek inen yaka kesimine V yaka adı veriliyor. En yaygın gelinlik yaka tiplerinden olan V yakalar, kullanıldığı tasarıma boynu olduğundan daha uzun gösterme özelliği katıyor. V yakanın farklı formlardaki arasından gelinliğin etek kesimine, kumaşının türüne, düğün mekanınıza, vücut tipinize göre seçim yapabilirsiniz.

V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka kesiminin farklı derinlik ve genişlikte seçenekleri gelinlik modellerinde kullanılıyor. Genişliğine göre, dar ve geniş V yaka, derinliğine göre ise normal, derin ve çok derin V yaka tiplerini V yakaların çeşitleri arasında sayabiliriz. Genişliğine göre V yakaların özelliklerine bakalım.

Boyun ve omuzların birleştiği bölgeden, köprücük kemikleri kapatacak şekilde göğüslerin üstünde birleşen yaka kesimine dar V yaka adı veriliyor. Boynu uzun gelin adayları bu yaka tipini tercih edebilir. Geniş V yaka tipi ise boyundan omuzlara doğru olabildiğince uzak, göğüs çatalına doğru V çizerek inen yaka kesimidir. Bu yaka tipini ise omuzları dar ve boynu kısa gelin adaylarına öneriyoruz.

Derinliğine göre V yaka tipleri ve özelliklerine de değinelim. Az derin V yakalar göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte oluyor. Omuzları geniş, göğüsleri küçük gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebilir. Derin V yakalar ise göğüs bölgesinin hemen altında bitiyor. Göğüsleri küçük gelinlerin yanı sıra iri göğüslü gelin adayları da bu yaka kesimini tercih edebilir.

Çünkü bu model iri göğüsleri ortadan bölerek ilgiyi dağıtma özelliğine de sahip. Çok derin V yakalar da boyundan göbek bölgesine kadar inebilen derinlikte cesur tasarımlardır. İddialı tarzdaki gelin adayları bu göğüs dekolteli gelinlikleri rahatlıkla giyebilir.

V Yaka Gelinlik ile Uyumlu Kol Tipleri

V yaka gelinlik modelleri birçok kol tipiyle uyum sağlıyor. Ancak öncelikle uzun kollu V yaka gelinliklere değinelim. Özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına derin V dekolteli uzun kollu V yaka gelinlikleri çok yakıştırıyoruz. Sonbahar ve kış aylarında düğün yapacak gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında bu gelinliklerin olduğunu da belirtelim.

Ancak ilkbahar ve yaz aylarında ise uzun kol uygun olmayacaktır. Özellikle kollarının fazla kalın ya da ince olmasından dolayı, kollu gelinlikleri tercih eden gelin adayları uzun yerine kısa, düşük ya da truvakar kollu gelinliklere yönelebilir. Fit bir üst vücuda sahip gelinler askılı ya da kolsuz tasarımları rahatlıkla giyebilir. Omuzlarında illüzyona ihtiyaç duymuyorsan V yaka ince askılı gelinliklerden giyebilirsin.

V Yaka Gelinlik ile Uyumlu Etek Kesimleri

Etek kabarıklığı arttıkça gelinliğin üst bedenin dekolte bölgesini taşıması ve sabit tutabilmesi zorlaşır. Ayrıca kabarık etekler yakadan da rol çalar. Bu nedenle V yakaların fazla kabarık olmayan etek kesimleriyle uyumludur. Bu ipucundan yola çıkarak, V yaka tipini en çok balık kesim gelinliklerle yakıştırdığımızı söyleyelim. Özellikle de kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına V yakalı balık gelinlikleri öneriyoruz.

Kabarık etekli bir gelinlikte V yaka tercih etmek istiyorsanız tercihinizi V yaka A kesim gelinlik modelleri arasından yapmanızda fayda var. V yaka tipini düz etek kesimine sahip gelinliklere de yakıştırıyoruz. Özellikle sade tasarımlı düz kesim gelinlikler, V yakalarla hareket kazanıyor.

V Yaka Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gelinlik firmalarıyla görüşmeye gittiğinizde geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşmanız mümkün. Bu fiyatları etkileyen kriterlere de değinmeden geçmeyelim. Gelinliğinizi teslim alma şekliniz bu etkenlerden en önemlileri arasında. Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Bu noktada kiralık V yaka gelinliklerin satılık V yakalı tasarımlara kıyasla % 20-30 oranında daha uygun olduğunu bilmelisiniz.

Gelinliğinizi, firmaların hazır modelleri arasından almanızın özel olarak diktirmenize göre daha düşük fiyatlı olacağını da ekleyelim. Çünkü hazır modeller arasından seçim yaparsanız, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacak ve özel dikimdeki işçilik ile süreye göre daha zahmetsiz olacaktır.

Gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatları etkileyen faktörler arasında. Gelinlikteki ipek oranı yüksek modeller, sentetik oranı daha yoğun kumaşlardan yapılan gelinliklerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Örneğin; bu noktada, alacağınız V yaka gelinlik, saten kumaştan ise tül modellere göre daha yüksek fiyatlıdır.

V yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Kendinize en uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık V yaka gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!