Uzun Gelinlikler

En güzel uzun gelinlik modellerine hemen göz at!

16-004

Model

: 16-004

Özellikler

: Romantik, Uzun gösteren, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

YME 1

Model

: YME 1

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

helen

Model

: helen

Özellikler

: Görkemli, Klasik, Romantik, V yaka

₺6.000 - ₺9.000

ARW 20

Model

: ARW 20

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

NHC 1

Model

: NHC 1

Özellikler

: Romantik, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

EVA 20

Model

: EVA 20

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

₺5.000 - ₺7.000

MHM 44

Model

: MHM 44

Özellikler

: Sade, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Aybük

Model

: Aybük

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺7.000 - ₺10.000

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

CSS 1

Model

: CSS 1

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

LME 20

Model

: LME 20

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

₺2.500 - ₺3.700

NSM 1

Model

: NSM 1

Özellikler

: Romantik, Tek omuz

₺5.000 - ₺7.000

ZYK 1

Model

: ZYK 1

Özellikler

: Romantik, Modern, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

GME 20

Model

: GME 20

Özellikler

: Klasik, Romantik, V yaka

₺4.000 - ₺5.000

YME 2

Model

: YME 2

Özellikler

: Romantik, Vintage, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

BCG 1

Model

: BCG 1

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺3.000 - ₺10.000

SFK 22

Model

: SFK 22

Özellikler

: Modern, Cesur, Halter yaka

₺5.000 - ₺7.000

BRM 1

Model

: BRM 1

Özellikler

: Bohem, Romantik, Helen, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

NSC 1

Model

: NSC 1

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

MDY 22

Model

: MDY 22

Özellikler

: Görkemli, Cesur, İki parça, Boyundan bağlamalı

₺5.000 - ₺7.000

Violet

Model

: Violet

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Aivis

Model

: Aivis

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

₺10.000 - ₺15.000

AHC 1

Model

: AHC 1

Özellikler

: Bohem, Modern, V yaka

₺7.000 - ₺15.000

SET 44

Model

: SET 44

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Uzun Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Uzun Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

"Gelinlik dediğin yerlere kadar olur" diyen gelin adaylarının tercihi uzun gelinlik modelleri oluyor. Bu tasarımlar yere değecek uzunlukta oluyor. Hatta farklı kuyruklu tasarımları da uzun gelinlikler arasında gösterebiliriz. Bu modelleri özellikle bacakları kalın gelin adaylarına öneriyoruz.

Farklı Vücut Tiplerine Göre Uzun Gelinlik Modelleri

Elma, kum saati, armut... Vücut tipinize uygun etek kesimini bulmanız fit ve etkileyici bir görünüm yakalamanızı sağlar. İşte farklı etek kesimlerine uygun uzun gelinlik modelleri:

A Kesim Uzun Gelinlik Modelleri

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim uzun gelinlik modelleri sizin için ideal seçeneklerin başında geliyor. Bu tasarımların kabarık etekleri geniş basenlerinizi kamufle etmek için ideal.

Yırtmaçlı Uzun Gelinlik Modelleri

Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı uzun gelinlikler sizin için ideal. Bu tasarımların yırtmaçlı etek modeli ile dikkatleri geniş üst bedeninizden alıp, bacaklarınıza çekebilirsiniz.

Balık Kesim Uzun Etekli Gelinlik Modelleri

İddialı hatlara sahip kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına uzun balık etekli gelinlik modellerini öneriyoruz. Uzun boylu bir görünüm için balık gelinlikler ile kalın, platform topuklu gelin ayakkabıları giyebilirsiniz.

Düz Kesim Eteği Uzun Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücuda sahipseniz kıvrımsız bel bölgenizi düz kesim uzun gelinlikler ile kamufle edebilirsiniz. Belinizi ince göstermek için ise uzun etekli iki parça gelinliklerin sizin için uygun seçenekler arasında olduğunu da ekleyelim.

Hangi Mekana Hangi Uzun Etekli Gelinlik Modeli Yakışır?

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, uzun kuyruklu gelinlik modelleri tercih edilebilir. Kabarık etekler ve uzun kuyruklar bir araya geldiğinde ihtişamlı bir görünüm yaratıyor.

Kır ve kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan uzun etekli düz ya da A kesim gelinlikler giymek daha doğrudur. Rahat hareket edebilmek için kuyruksuz modellere yönelebilirsiniz.

Tekne gibi dengenin ve rahatça yürüyebilmenin önemli olduğu mekanlarda ise yere sıfır ya da bilekte biten gelinlikleri tercih edebilir, şıklığı ve konforu bir arada bulabilirsiniz.

Restoranlar ile kulüpler ve davet alanları gibi modern ve samimi düğün mekanlarında ise sade uzun gelinliklerden giymelisiniz. Biz özellikle son yılların en trend modellerinden olan slip dress de denilen uzun akışkan elbiseleri bu mekanlara çok yakıştırıyoruz.

Uzun Gelinlik Seçerken Bunlara da Dikkat

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, kapalı yaka ya da kollu uzun gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bolero, şal gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında ise uçuş uçuş hafif kumaşlardan uzun etekli tasarımlar ile etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Örneğin; 1920’lerden ilham alan vintage tarzda bir düğün yapacaksanız, bu dönemin ruhunu yansıtacak tasarımların yere kadar uzun hatta bazılarının bilekte bittiğini bilmelisiniz. Viktoryen dönemi esintilerini taşıyan bir düğünde ise uzun kuyruklu gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Özellikle kabarık ve kuyruklu gelinlik modelleri başta olmak üzere uzun gelinliklerle rahatça hareket edebilmek için tarlatanlardan yardım alabilirsiniz. Tarlatansız gelinlik modelleri arasından seçim yapmak isterseniz kuyruksuz ve az kabarık modelleri düşünebilirsiniz.

Uzun Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler uzun gelinlik fiyatlarına etki ediyor. Özel dikim uzun gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modelleri daha uygun fiyatlı oluyor. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikledir diyebiliriz.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Uzun gelinlikleri kiralama imkanı sunan birçok firma bulunuyor. Gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarından % 20-30 oranında daha uygun olduğunu da ekleyelim.

Hayalinizdeki uzun gelinlik için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.