YYT 6
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
8.000 TL - 11.000 TL
BRP 6
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
SDY 24
Sude Yağmur Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
NHC 1
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Model 7
Blanc Bridal
Romantik Düşük omuz
7.999 TL - 8.999 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NSM 1
Nisse Moda
Romantik Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 1
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
16-005
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NSM 2
Nisse Moda
Romantik Gotik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Roza
Madame Amour
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
GME 20
Gülten Moda Evi
Klasik Romantik V yaka
4.000 TL - 5.000 TL
NSC 2
Nergis Şahan Couture
Bohem Romantik Vintage Helen Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
BRM 2
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRP 5
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Şebnem Sönmez 46
Şebnem Sönmez
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Uri
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 2
Özlemce Gelinlik
Romantik Düşük omuz
3.000 TL - 5.000 TL
Suri
Merve Alkan Bridal
Modern Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
YYT 4
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
8.000 TL - 11.000 TL
UGB186S21
Kaudupul Bridal
Modern Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 3
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Görkemli Düşük omuz
12.000 TL - 17.000 TL
Şebnem Sönmez 47
Şebnem Sönmez
Modern Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Uzun Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Uzun gelinlik fiyatları ne kadar?
  Uzun gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler uzun gelinlik modelleri nelerdir?
  Etek boyuna göre en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında uzun etekli tasarımlar öne çıkıyor. Boyu uzun göstermesi nedeniyle oldukça popüler olan bu tasarımlar arasında yere kadar uzayan gelinlikler ilgi görüyor. Sade bir görünüm ve rahat hareket etmek isteyen gelin adayları bu modellere yöneliyor. İhtişamlı bir görünüm isteyenlerin tercihi ise eteği kuyruklu gelinlikler oluyor.
 • Uzun gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre uzun gelinlik denildiğinde İstanbul 75.771, İzmir 15.952, Ankara 15.205, Bursa 10.971, ve Adana 5.877 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Uzun gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre uzun gelinlik denildiğinde beyaz 9.541, kırık beyaz 1.735, krem 627 ve renkli 243 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Uzun Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

"Gelinlik dediğin yerlere kadar olur" diyen gelin adaylarının tercihi uzun gelinlik modelleri oluyor. Bu tasarımlar yere değecek uzunlukta oluyor. Hatta farklı kuyruklu tasarımları da uzun gelinlikler arasında gösterebiliriz. Bu modelleri özellikle bacakları kalın gelin adaylarına öneriyoruz.

Farklı Vücut Tiplerine Göre Uzun Gelinlik Modelleri

Elma, kum saati, armut... Vücut tipinize uygun etek kesimini bulmanız fit ve etkileyici bir görünüm yakalamanızı sağlar. İşte farklı etek kesimlerine uygun uzun gelinlik modelleri:

A Kesim Uzun Gelinlik Modelleri

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim uzun gelinlik modelleri sizin için ideal seçeneklerin başında geliyor. Bu tasarımların kabarık etekleri geniş basenlerinizi kamufle etmek için ideal.

Yırtmaçlı Uzun Gelinlik Modelleri

Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı uzun gelinlikler sizin için ideal. Bu tasarımların yırtmaçlı etek modeli ile dikkatleri geniş üst bedeninizden alıp, bacaklarınıza çekebilirsiniz.

Balık Kesim Uzun Etekli Gelinlik Modelleri

İddialı hatlara sahip kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına uzun balık etekli gelinlik modellerini öneriyoruz. Uzun boylu bir görünüm için balık gelinlikler ile kalın, platform topuklu gelin ayakkabıları giyebilirsiniz.

Düz Kesim Eteği Uzun Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücuda sahipseniz kıvrımsız bel bölgenizi düz kesim uzun gelinlikler ile kamufle edebilirsiniz. Belinizi ince göstermek için ise uzun etekli iki parça gelinliklerin sizin için uygun seçenekler arasında olduğunu da ekleyelim.

Hangi Mekana Hangi Uzun Etekli Gelinlik Modeli Yakışır?

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, uzun kuyruklu gelinlik modelleri tercih edilebilir. Kabarık etekler ve uzun kuyruklar bir araya geldiğinde ihtişamlı bir görünüm yaratıyor.

Kır ve kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan uzun etekli düz ya da A kesim gelinlikler giymek daha doğrudur. Rahat hareket edebilmek için kuyruksuz modellere yönelebilirsiniz.

Tekne gibi dengenin ve rahatça yürüyebilmenin önemli olduğu mekanlarda ise yere sıfır ya da bilekte biten gelinlikleri tercih edebilir, şıklığı ve konforu bir arada bulabilirsiniz.

Restoranlar ile kulüpler ve davet alanları gibi modern ve samimi düğün mekanlarında ise sade uzun gelinliklerden giymelisiniz. Biz özellikle son yılların en trend modellerinden olan slip dress de denilen uzun akışkan elbiseleri bu mekanlara çok yakıştırıyoruz.

Uzun Gelinlik Seçerken Bunlara da Dikkat

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, kapalı yaka ya da kollu uzun gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bolero, şal gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında ise uçuş uçuş hafif kumaşlardan uzun etekli tasarımlar ile etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Örneğin; 1920’lerden ilham alan vintage tarzda bir düğün yapacaksanız, bu dönemin ruhunu yansıtacak tasarımların yere kadar uzun hatta bazılarının bilekte bittiğini bilmelisiniz. Viktoryen dönemi esintilerini taşıyan bir düğünde ise uzun kuyruklu gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Özellikle kabarık ve kuyruklu gelinlik modelleri başta olmak üzere uzun gelinliklerle rahatça hareket edebilmek için tarlatanlardan yardım alabilirsiniz. Tarlatansız gelinlik modelleri arasından seçim yapmak isterseniz kuyruksuz ve az kabarık modelleri düşünebilirsiniz.

Uzun Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler uzun gelinlik fiyatlarına etki ediyor. Özel dikim uzun gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modelleri daha uygun fiyatlı oluyor. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikledir diyebiliriz.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Uzun gelinlikleri kiralama imkanı sunan birçok firma bulunuyor. Gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarından % 20-30 oranında daha uygun olduğunu da ekleyelim.

Hayalinizdeki uzun gelinlik için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.