Save The Date Elbisesi

Save the date fotoğraflarında etkileyici görünmeni sağlayacak en şık elbiseler burada!

Pinkmoon After Party Mini Gelinlik

Model

: Pinkmoon After Party Mini Gelinlik

Özellikler

: Modern, Cesur, V yaka

1.000 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Spor, Tarlatansız, İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

46.243,03 TL

Transparan Helen

Model

: Transparan Helen

Özellikler

: Romantik, Straplez

14.000 TL - 15.000 TL

ESO 19

Model

: ESO 19

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

Saten Sade

Model

: Saten Sade

Özellikler

: Sade, Spor, Uzun gösteren, V yaka

14.000 TL - 15.000 TL

Ensta

Model

: Ensta

Özellikler

: Tarlatansız, Vintage, Kayık yaka

12.000 TL - 24.000 TL

Pinkly Nişan Söz Elbisesi

Model

: Pinkly Nişan Söz Elbisesi

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

2.500 TL

Alice Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Alice Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Romantik, Uzun gösteren, V yaka

27.176 TL

Black

Model

: Black

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Gotik, Kare yaka

20.000 TL - 25.000 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Cesur, Bisiklet yaka

46.243,03 TL

NEW 12

Model

: NEW 12

Özellikler

: Romantik, Modern, Bohem, İki parça, Kare yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Angel

Model

: Angel

Özellikler

: Cesur, Tarlatansız, İki parça, V yaka

15.000 TL

ESO 13

Model

: ESO 13

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, Helen, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

Lux Cecile

Model

: Lux Cecile

Özellikler

: Helen, V yaka

2.000 TL - 4.000 TL

Eslem Moda 24

Model

: Eslem Moda 24

Özellikler

: Romantik, Sade, Vintage, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

AS207127

Model

: AS207127

Özellikler

: Bohem, Cesur, Straplez

5.000 TL - 8.000 TL

AS207120

Model

: AS207120

Özellikler

: Sade, Bohem, Romantik, Modern, V yaka

8.000 TL - 12.000 TL

AS207126

Model

: AS207126

Özellikler

: Bohem, Cesur, Straplez

7.500 TL - 11.000 TL

SMC  1

Model

: SMC 1

Özellikler

: Modern, Cesur, Sade, Straplez

8.500 TL - 12.000 TL

Aida

Model

: Aida

Özellikler

: Sade, V yaka

DLS 2

Model

: DLS 2

Özellikler

: Modern, Cesur, Bohem, V yaka

5.500 TL - 9.000 TL

Elif Aygün Atelier 11

Model

: Elif Aygün Atelier 11

Özellikler

: Romantik, Modern, Bohem, İki parça, Straplez

9.000 TL - 12.000 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu İnci Kemerli Dantel Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu İnci Kemerli Dantel Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bohem, Kışlık, Tarlatansız, Bisiklet yaka

2.000 TL - 5.500 TL

ROG  36

Model

: ROG 36

Özellikler

: Bohem, Straplez

6.000 TL - 19.000 TL

Sayfa 1 / 3
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Save The Date Elbisesi - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Save The Date Elbisesi Nedir?

Düğün gününüzü özel bir çalışmayla duyurmak istiyorsanız save the date çekimi yaptırabilirsiniz. Peki bu çekimde nasıl bir gelinlik giymeliyim diye merak ediyorsanız size save the date elbiselerinin özelliklerinden bahsedeceğimizi belirtelim.

Save the date çekimlerinde giyilen elbiselerin şık, çekim konseptine uygun ve tarzınızı en iyi yansıtan model olması gerekiyor. Ama bir genelleme yapmak gerekirse ve standart bir fotoğraf çektireceğini düşünürsek beyaz sade bir elbise tercih edebilirsin. Düğün tarihinizi müjdeleme açısından beyaz elbise modelleri güzel bir seçim olabilir.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Save The Date Elbise Modelleri

Save the date çekim elbisenizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu vücut tipiniz. Elma, armut, kum saati, dikdörtgen ya da ters üçgen gibi vücut tipleri arasından hatlarınıza en uygun olanını belirleyip, fazlalıklarınızı kamufle edecek, güvendiğiniz bölgelerinizi öne çıkaracak modellere yönelebilirsiniz.

Örneğin; basenleriniz genişse ve gövdeniz, alt bedeninize göre daha inceyse armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipindeki gelin adaylarına, basenlerini kamufle edip, ince gövdeyi öne çıkaracak save the date gelinlik modellerini öneriyoruz. Bunun için en uygun modellerin, A kesim tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Göğüsleri büyük, gövdesi alt bedenine göre kalın olan elma vücut tipine sahip gelinlere ise ince bacaklarını öne çıkaracak modelleri öneriyoruz. Yırtmaçlı, asimetrik etekli ya da mini boy tasarımlar ile dikkatleri düzgün bacaklarınıza çekebilirsiniz. Elbisenin üst kısmının ise İşlemesiz ve hafif dekolteli olması, göğüslerinizin olduğundan küçük görünmesini sağlayabilir.

Save the date çekim elbisesi tercih edilen konsepte göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; Western konseptli bir çekim yapacaksanız, fırfır ve volan gibi detaylarla hareketlendirilmiş, fazla kabarık olmayan bir elbiseyi, kovboy şapkası ve çizmeler ile tamamlayabilirsiniz. Ya da kahverengi bir gömlek giymeyi tercih edebilirsiniz. Kış konseptli bir fotoğraf çekiminde ise şal, bere gibi aksesuarlarla tamamladığınız bir kombin yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücüne kalmış...

Tarza Göre Save The Date Elbisesi Modelleri

Romantik, iddialı, bohem ya da vintage… Her tarza uygun bir save the date çıkış elbisesi modeli bulabilmek mümkün. En çok tercih edilen modeller dantel ya da güpür detaylı tasarımlar oluyor. Bu detaylarla hoş bir görünüm kazanan modelleri özellikle romantik gelin adaylarına öneriyoruz.

Farklı tarzınızı yansıtacak bir save the date elbisesi istiyorsanız renkli modellere yönelebilirsiniz. Bej, pudra, pembe, kırık beyaz gibi seçenekleri arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. En trend gelinlikler arasında karşımıza çıkan ışıltılı detaylı tasarımlar da save the date elbisesi olarak tercih edilebiliyor. Tamamı ışıltılı modellerdense daha sade olan ince işlemeli pırıltılı modeller arasından seçim yapmanız, save the date çekimlerinin sadeliği ile daha çok uyum sağlayacaktır.

Sade tasarımlı beyaz elbiseler de save the date çekimlerinde en çok kullanılan modellerden. Özellikle minimal tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler, abartıdan uzak, sade evden çıkış elbiselerini tercih edebilir.

Tek omuz save the date elbiseleri de en trend modeller arasında. Özellikle zarif omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu tasarımlara yönelebilir. Tek omuzlu elbiselerin Helenistik görünümü, vintage tarzda modellerden hoşlanan gelinler için de ideal.

Etek Boyuna Göre Save The Date Elbisesi Modelleri

Save the date çekimlerinde her boyda elbiseleri giyebilirsiniz. Uzun, kısa ya da mini tasarımlar arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Çok kabarık olmayan uzun sade gelinlik modelleri bu çekimlerde sıklıkla tercih ediliyor. Tarzınıza göre fırfırlı, volanlı, dantelli ya da tamamı sade uzun elbise modellerini değerlendirebilirsiniz.

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, save the date elbiseleri arasında bu boyda tasarımların karşımıza çıkmasını sağlıyor. Rahat ve şık bu modeller romantik bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. Midi gelinlikler ise minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Save The Date Elbisesi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Save the date elbisesi modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model save the date elbiseleri özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekiyor bu da fiyatların artmasına neden oluyor.

Farklı kumaşlardan save the date elbiseleri arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü modelde kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı tasarımları ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün… Tasarımın işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli save the date elbiselerinde Fransız danteli kullanılması, klasik dantelli modellerden daha yüksek fiyatlara neden oluyor.

Save the date elbisenizi satın almanız ya da kiralamanız halinde de fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık modellerin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz.

Save the date elbisesi modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken ürünler için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.