Save The Date Elbisesi

Save the date fotoğraflarında etkileyici görünmeni sağlayacak en şık elbiseler burada!

Modern Cesur Sade Straplez
SMC  1
Sema Çiçekçi

Model: SMC 1

5.000 TL - 7.000 TL

Sade V yaka
Aida
Vipgelinlik

Model: Aida

 
Romantik Bohem V yaka
Yasemen
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Yasemen

3.000 TL - 5.000 TL

Helen V yaka
Lux Cecile
Studio Bride

Model: Lux Cecile

2.000 TL - 4.000 TL

Romantik Bohem V yaka
MDC 12
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 12

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade Vintage Kayık yaka
Eslem Moda 24
Eslem Moda

Model: Eslem Moda 24

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Cesur V yaka
AS207127
Mesemias

Model: AS207127

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Sade Bohem V yaka
AS207120
Mesemias

Model: AS207120

3.500 TL - 5.000 TL

Bohem Cesur Straplez
AS207126
Mesemias

Model: AS207126

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Tarlatansız V yaka
Patitia
Knight Bride

Model: Patitia

2.500 TL - 4.000 TL

Sade Bohem V yaka
Kate Long
Knight Bride

Model: Kate Long

2.500 TL - 4.000 TL

Bohem V yaka
Cassandra
Knight Bride

Model: Cassandra

2.500 TL - 4.000 TL

Sade Bohem Hakim yaka
Crickett
Knight Bride

Model: Crickett

1.000 TL - 1.500 TL

Romantik Sade Bohem V yaka
ESO 19
Esra Özcan

Model: ESO 19

3.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Bohem V yaka
DLS 2
Dilek Süslüer

Model: DLS 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Bohem İki parça Straplez
Elif Aygün Atelier 11
Elif Aygün Atelier

Model: Elif Aygün Atelier 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Helen Kare yaka
2025
White or White

Model: 2025

1.000 TL - 3.000 TL

Bohem V yaka
By İlkay Bayhan 9
By İlkay Bayhan

Model: By İlkay Bayhan 9

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade Vintage Straplez
White & White Modaevi 18
White & White Modaevi

Model: White & White Modaevi 18

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem V yaka
DLS 18
Dilek Süslüer

Model: DLS 18

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bohem Kışlık Tarlatansız Bisiklet yaka
Jaqar Fatma Karakullukçu İnci Kemerli Dantel Gelinlik
Fatma Karakullukçu

Model: Jaqar Fatma Karakullukçu İnci Kemerli Dantel Gelinlik

1.000 TL - 3.000 TL

Modern V yaka
E-1934
Esin Arıcan Haute Couture

Model: E-1934

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Sade Bohem Helen Kayık yaka
ESO 13
Esra Özcan

Model: ESO 13

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Bohem Düşük omuz
Grace
Ju İstanbul

Model: Grace

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Save The Date Elbisesi Nedir?

Düğün gününüzü özel bir çalışmayla duyurmak istiyorsanız save the date çekimi yaptırabilirsiniz. Peki bu çekimde nasıl bir gelinlik giymeliyim diye merak ediyorsanız size save the date elbiselerinin özelliklerinden bahsedeceğimizi belirtelim.

Save the date çekimlerinde giyilen elbiselerin şık, çekim konseptine uygun ve tarzınızı en iyi yansıtan model olması gerekiyor. Ama bir genelleme yapmak gerekirse ve standart bir fotoğraf çektireceğini düşünürsek beyaz sade bir elbise tercih edebilirsin. Düğün tarihinizi müjdeleme açısından beyaz elbise modelleri güzel bir seçim olabilir.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Save The Date Elbise Modelleri

Save the date çekim elbisenizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu vücut tipiniz. Elma, armut, kum saati, dikdörtgen ya da ters üçgen gibi vücut tipleri arasından hatlarınıza en uygun olanını belirleyip, fazlalıklarınızı kamufle edecek, güvendiğiniz bölgelerinizi öne çıkaracak modellere yönelebilirsiniz.

Örneğin; basenleriniz genişse ve gövdeniz, alt bedeninize göre daha inceyse armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipindeki gelin adaylarına, basenlerini kamufle edip, ince gövdeyi öne çıkaracak save the date gelinlik modellerini öneriyoruz. Bunun için en uygun modellerin, A kesim tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Göğüsleri büyük, gövdesi alt bedenine göre kalın olan elma vücut tipine sahip gelinlere ise ince bacaklarını öne çıkaracak modelleri öneriyoruz. Yırtmaçlı, asimetrik etekli ya da mini boy tasarımlar ile dikkatleri düzgün bacaklarınıza çekebilirsiniz. Elbisenin üst kısmının ise İşlemesiz ve hafif dekolteli olması, göğüslerinizin olduğundan küçük görünmesini sağlayabilir.

Save the date çekim elbisesi tercih edilen konsepte göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; Western konseptli bir çekim yapacaksanız, fırfır ve volan gibi detaylarla hareketlendirilmiş, fazla kabarık olmayan bir elbiseyi, kovboy şapkası ve çizmeler ile tamamlayabilirsiniz. Ya da kahverengi bir gömlek giymeyi tercih edebilirsiniz. Kış konseptli bir fotoğraf çekiminde ise şal, bere gibi aksesuarlarla tamamladığınız bir kombin yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücüne kalmış...

Tarza Göre Save The Date Elbisesi Modelleri

Romantik, iddialı, bohem ya da vintage… Her tarza uygun bir save the date çıkış elbisesi modeli bulabilmek mümkün. En çok tercih edilen modeller dantel ya da güpür detaylı tasarımlar oluyor. Bu detaylarla hoş bir görünüm kazanan modelleri özellikle romantik gelin adaylarına öneriyoruz.

Farklı tarzınızı yansıtacak bir save the date elbisesi istiyorsanız renkli modellere yönelebilirsiniz. Bej, pudra, pembe, kırık beyaz gibi seçenekleri arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. En trend gelinlikler arasında karşımıza çıkan ışıltılı detaylı tasarımlar da save the date elbisesi olarak tercih edilebiliyor. Tamamı ışıltılı modellerdense daha sade olan ince işlemeli pırıltılı modeller arasından seçim yapmanız, save the date çekimlerinin sadeliği ile daha çok uyum sağlayacaktır.

Sade tasarımlı beyaz elbiseler de save the date çekimlerinde en çok kullanılan modellerden. Özellikle minimal tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler, abartıdan uzak, sade evden çıkış elbiselerini tercih edebilir.

Tek omuz save the date elbiseleri de en trend modeller arasında. Özellikle zarif omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu tasarımlara yönelebilir. Tek omuzlu elbiselerin Helenistik görünümü, vintage tarzda modellerden hoşlanan gelinler için de ideal.

Etek Boyuna Göre Save The Date Elbisesi Modelleri

Save the date çekimlerinde her boyda elbiseleri giyebilirsiniz. Uzun, kısa ya da mini tasarımlar arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Çok kabarık olmayan uzun sade gelinlik modelleri bu çekimlerde sıklıkla tercih ediliyor. Tarzınıza göre fırfırlı, volanlı, dantelli ya da tamamı sade uzun elbise modellerini değerlendirebilirsiniz.

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, save the date elbiseleri arasında bu boyda tasarımların karşımıza çıkmasını sağlıyor. Rahat ve şık bu modeller romantik bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. Midi gelinlikler ise minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Save The Date Elbisesi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Save the date elbisesi modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model save the date elbiseleri özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekiyor bu da fiyatların artmasına neden oluyor.

Farklı kumaşlardan save the date elbiseleri arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü modelde kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı tasarımları ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün… Tasarımın işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli save the date elbiselerinde Fransız danteli kullanılması, klasik dantelli modellerden daha yüksek fiyatlara neden oluyor.

Save the date elbisenizi satın almanız ya da kiralamanız halinde de fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık modellerin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz.

Save the date elbisesi modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken ürünler için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.