Tesettürlü Prenses Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Birbirinden ihtişamlı ve şık prenses model tesettür gelinlik modelleri ve fiyatlarını incelemek için doğru yerdesiné

Romantik V yaka
NSG 1
Neşe Gelinlik

Model: NSG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLB 13
Melis Bartu

Model: MLB 13

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Bisiklet yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Hilal
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: Hilal

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Straplez
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Hakim yaka
AGA 11
Agraf Atelierr

Model: AGA 11

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Klasik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Callido

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SDY 24
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 24

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Helen Tek omuz
HAN 49
Hanzade Altaylı

Model: HAN 49

9.100 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEH 1
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
IMN 21
İmza Novia

Model: IMN 21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
ELP 1
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 1

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Vintage V yaka
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Angel
Madame Amour

Model: Angel

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Prenses model gelinlik tesettürlü gelin adaylarının en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Bu ihtişamlı tasarımları özellikle geniş basenlerini kamufle etmek, ince belini vurgulamak ve olduğundan daha kilolu görünmek isteyen gelinler için en ideal gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Kabarık prenses gelinlik modelleri tesettürlü gelinlerden geniş basenli ve ince gövdeli yani armut vücut tipine sahip olanlar için en uygun tasarımlardan. Bu tasarımların kabarık etekleri, geniş basenleri kamufle ederken ince üst bedeni de öne çıkardığı için fit bir görünüm yaratmak için bire bir.

Prenses gelinlik tesettürlü ve ince belli gelinler için de uygun seçenekler arasında. Eteğin belden başlayarak hacim ve hareket kazması ince ve kıvrımlı bel bölgesini zarifçe vurguluyor. Bu nedenle olduğundan kıvrımlı vücut hatlarına sahip gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında yer buluyor.

Kabarık tesettür prenses gelinlikler de sahip olduğu hacimle, olduğundan kalın görünmek isteyen kapalı zayıf gelinlere önerdiğimiz tasarımlar arasında. Üstü işlemeli, eteği sade bir tasarımla tüm vücudu olduğundan daha kilolu ve fit göstermek mümkün.

Kum saati vücut tipine sahip gelin adayları için uygun tesettür gelinlik modelleri prenses kesimin de arasında yer aldığı tüm kesimde tasarımlar diyebiliriz. Bu vücut tipinde prenses tesettür gelinlikler orantılı ve kıvrımlı gövdeyi vurgularken kabarık etekleri fit görünmeyi engellemiyor.

Farklı Tarzlara Uygun Prenses Model Tesettür Gelinlik Modelleri

Romantik, iddialı, sade… Her tarza uygun bir prenses tesettür gelinlik bulmak mümkün. Farklı tarzlara uygun prenses model türbanlı gelinliklere yakından bakalım:

Dantelli Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları, dantel detaylarıyla hareketlendirilmiş tesettür prenses gelinliklerle tarzını ortaya koyabilir. Dantel detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığını da seçim yaparken göz önünde bulundurmakta fayda var. Örneğin; romantik tarzda bir tesettür prenses gelinlik arayan küçük göğüslü gelin adayları üst kısmı dantelli tasarımlara yönelebilir.

Uzun Kuyruklu Prenses Model Tesettür Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modellerinin üç etek çeşidi bulunuyor: Kuyruksuz ve tam daire olan etek, arkaya doğru U yaparak uzanan etek ve olabildiğince uzun tam kuyruklu etek. Tam kuyruklu modeller ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünlerde göz alıcı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Kaburga Tesettür Gelinlik

Kapalı prenses gelinlik modellerinin son yıllarda en çok tercih edilen çeşitlerinden biri de kaburga kesim tasarımlar oluyor. İhtişamlı görünümüyle iddialı tarzını yansıtmak isteyen gelin adayları, kaburga gelinliklerin muntazam şerit formunda etekleriyle hoş bir görünüm yakalıyor.

Sade Kapalı Prenses Gelinlik Modeli

Aradığı şıklığı doğallıkta bulan gelin adayları, sade tasarımlı gelinlikleri tercih ediyor. Az işlemeli ya da işlemesiz kumaştan prenses model gelinlik tesettürlü gelinler için şık ve zarif bir seçenek. Bu gelinlikler sade olduğu için fazla abartılı olmayan bir gelin başı tasarımıyla birlikte kullanılabilir.

Çıkarılabilir Etekli Kapalı Prenses Model Gelinlik

Hem düğün hem de düğün sonrası organizasyon için ayrı bir görünüm isteyen gelin adayları için uygun tesettür gelinlik prenses model çıkarılabilir etekli tasarımlar olabilir. Son yıllarda sıkça görmeye başladığımız eteği çıkabilen gelinlik modelleri düğünün ilerleyen saatlerinde hem daha rahat etmenizi hem de bir gelinlik ile iki farklı görünüme sahip olmanıza da olanak sağlıyor. Gelinliğin eteğini çıkararak nikah elbisesi olarak da kullanabilir, kabarık etekli tasarımı düğünde giyebilirsiniz.

Tesettür Prenses Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Düğün mekanına uygun gelinlik seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konu, mekanın büyüklüğü ve ambiyansıdır. Buna göre prenses model tesettür gelinlikleri özellikle balo salonlarında evlenecek gelin adaylarına öneriyoruz.

Bir otelin balo salonu, geniş bir düğün salonu ve yalı, saray, kasır gibi tarihi mekanlara ihtişamlı düğün mekanlarıdır. Düğün mekanının büyük, organizasyonun ihtişamlı olduğu düğünlerde kendini gösteren ve bir hacim kaplayan kabarık gelinlikler daha ideal. Bu nedenle kabarık prenses tesettür gelinlik modellerini bu mekanlara yakıştırdığımızı söyleyebiliriz.

Tarzınıza göre bu mekanlarda taşlı prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. İster tamamı taşlı kabarık gelinlik modellerini seçebilir isterseniz de sadece üst kısmı ya da eteği taşlı tasarımlardan giyebilirsiniz.

Prenses Tesettür Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Prenses kesim tesettür gelinlik modellerini araştırırken farklı fiyat seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Bunun için gelinlik alışverişine çıkmadan önce fiyatları etkileyen faktörleri de bilmenizde fayda var. İşte ipuçları:

Gelinliğin hazırlanmasında iki seçenek bulunuyor: Hazır modeller ve özel dikim gelinlik modelleri. Bu noktada bilmeniz gereken markaların hazır model prenses tesettür gelinlikler, özel olarak diktirdiğiniz bir kabarık tesettür gelinliğe kıyasla daha uygun fiyatlı olacaktır. Çünkü özel dikim hizmeti hem vakit alması hem de işçilik gerektirmesi gibi nedenlere bağlı olarak daha maliyetli oluyor.

Gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatlara etki ediyor. Sentetik karışımlı kumaşlar, ipek oranı yüksek gelinlik kumaşlarına göre daha uygun oluyor. Bu nedenle eğer düşük maliyetli bir prenses tesettür gelinlik istiyorsanız sentetik oranı yüksek kumaşların kullanıldığı modellere yönelmelisiniz.

Tasarımı süslemede kullanılan işlemeler de fiyat farkına neden oluyor. Örneğin; klasik dantele göre daha pahalı olan Fransız danteliyle hareketlendirilen gelinlik modelleri prenses tesettür tasarımlar da dahil olmak üzere daha yüksek ücretle etiketlendiriliyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Gelinlik firmalarının ilgilendiğiniz modelini daha uygun fiyata giyebilmek isterseniz kiralama seçeneği olup olmadığını da sorabilirsiniz. Kiralık gelinlik fiyatlarının, satılık olanlara kıyasla % 20-30 oranında daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Prenses model tesettür gelinliklere ilişkin detaylara değindik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan modelleri inceleyebilir, ilginizi çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.