Midi Gelinlikler

İster düğün ister nikahta giyebileceğin midi etekli gelinlikler burada!

Vintage Romantik Düşük omuz
LME 20
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 20

1.000 TL - 2.000 TL

Sade Straplez
Bellatrix
Merve Alkan Bridal

Model: Bellatrix

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Hakim yaka
FAP 60
Faike Polat

Model: FAP 60

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Tek omuz
SET 41
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 41

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
SET 33
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 33

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Straplez
FAP 44
Faike Polat

Model: FAP 44

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage Romantik Straplez
FAP 10
Faike Polat

Model: FAP 10

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage Romantik Straplez
M-0123
Neslihan Moda

Model: M-0123

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Bisiklet yaka
Fortuna
Knight Bride

Model: Fortuna

1.000 TL - 2.000 TL

Sade Romantik Vintage İllüzyon yaka
Nükhet Gelen Gelinlik & Tasarım Atölyesi 1
Nükhet Gelen Gelinlik & Tasarım Atölyesi

Model: Nükhet Gelen Gelinlik & Tasarım Atölyesi 1

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Hakim yaka
GAA 1
Gelinnist Arzu Ayar

Model: GAA 1

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Straplez
ASK 51
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 51

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Bisiklet yaka
AOM 5
Ahmet Özceyhan Moda Tasarım

Model: AOM 5

7.000 TL - 15.000 TL

Modern Romantik V yaka
BAI 8
Bandırma Ay Işığı Gelinlik

Model: BAI 8

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Bisiklet yaka
AYS 3
Ayşegül Kalelio Gelinlik Ümraniye

Model: AYS 3

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Kayık yaka
Angie
Ju İstanbul

Model: Angie

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Spor Straplez
AVR 29
Avrupa Modaevi

Model: AVR 29

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade V yaka
HLE 11
Hale Haute Couture & Bridal

Model: HLE 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
DLB 9
Dilber Yıldiz Fashion Home

Model: DLB 9

1.000 TL - 3.000 TL

Görkemli Modern Kayık yaka
Lilian
Ju İstanbul

Model: Lilian

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem V yaka
OZS 23
Özlem Süer

Model: OZS 23

5.000 TL - 7.000 TL

Sade U yaka
HLE 20
Hale Haute Couture & Bridal

Model: HLE 20

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
MOD 19
Moda İstanbul Gelinlik

Model: MOD 19

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Japone yaka
HLE 19
Hale Haute Couture & Bridal

Model: HLE 19

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vücut Tipine Göre Midi Gelinlik Modelleri

Diz altı etek boyuna sahip gelinlikleri midi gelinlik olarak adlandırabiliriz. Eğer uzun gelinlikler size göre değilse şıklığın yanı sıra konfor da sağlayan midi gelinliklerle hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Her etek kesimi ve tarza uygun seçenekleri bulunan bu tasarımların farklı vücut tiplerine uygun seçeneklerine göz atalım:

Armut vücut tipine sahip gelin adayları geniş basenlerini kamufle etmek için midi kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. İnce üst bedeni öne çıkarmak için de göğüs dekolteli, askılı tasarımlar, bu vücut tipine sahip gelin adayları için ideal.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için midi gelinlikleri tercih edebilir. Dikkatleri ince bacaklarınıza çekmek için yırtmaç detaylardan da yardım alabilirsiniz. Üst kısmı işlemesiz, sade kumaştan, V yakalı, düz ya da kalem formunda midi gelinlikler de bu vücut tipindeki gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında.

Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş midi gelinliklere yönelebilir. Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Midi Gelinlik Modelleri

Midi gelinlik modellerinin sahip olduğu farklı model seçenekleri, her tarzdaki gelin adayının kendine uygun bir model bulabilmesine olanak sağlıyor. İster romantik ister nostaljik ister minimalist zevkleriniz olsun, size hitap eden bir mini gelinlik bulabilmeniz mümkün. Farklı tarzdaki gelin adaylarının tercih edebileceği midi boy gelinlik modellerine kısaca değinelim:

Dantelli Midi Boy Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli midi boyda gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; ince kollu gelin adayları kolları dantelli gelinlikleri tercih edebilir.

Vintage Midi Gelinlik Modelleri

Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları da vintage tarzda midi gelinlik modellerine yöneliyor. Her döneme ait detaylar taşıyan midi gelinlik modellerini markaların ürün seçenekleri arasında bulabilmeniz mümkün. Örneğin; 20’lerin püsküllü tasarımları ile 70'lerin salaş tasarımlarından ilham alan midi boy gelinliklerle ait olduğunuzu düşündüğünüz döneme uygun bir gelin görünümü yaratabilirsiniz.

Sade Kısa Gelinlik Modelleri

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade diz altı gelinlik modelleri oluyor. Sade tasarımlar özellikle elegant ve samimi düğün mekanlarına çok yakışıyor. Örneğin; restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve fazla kalabalık olmayan düğünlerde sade midi gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımları ayrıca nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde giyebilirsiniz.

Organizasyon Türüne Göre Diz Altı Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçimleri artık yalnızca düğünler için değil. Düğün öncesi ya da sonrası yapılacak etkinlikler için de farklı tasarımlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için mini gelinlikler oldukça ideal. Bu organizasyonlara uygun midi boy gelinlik modellerine de değinmeden geçmeyelim.

Midi Boy Gelinlik Elbise Modelleri

Düğün ya da gelin-damat çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve zarif bir görünüme sahip olabilmek için midi gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Modern bir tarzınız varsa beyaz midi gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem gelinlik elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Bu zarif tasarımların save the date elbisesi olarak kullanılabileceğini de ekleyelim.

Midi Nikah Elbisesi Modelleri

Midi boy sade ve rahat gelinlikleri nikah töreninizde zarif bir görünüme sahip olmak için tercih edebilirsiniz. Tarzınıza göre sade, işlemeli, kabarık tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. İki parçalı sade elbiselerle, crop ceketli midi gelinlik modellerinin de nikah törenleri için uygun tasarımlar olduğunu da belirtelim.

Çıkarılabilir Etekli Midi Gelinlik Modelleri

Düğün için ayrı, nikah ya da after parti için ayrı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları, son yıllarda popüler olan eteği çıkabilen gelinlik modellerini de tercih ediyor. Katlı etekli gelinliklerde alt katlar çıkarılabilir formda tasarlanıyor. Böylece organizasyonun türüne ve tarzınıza göre eteğinizin boyunu ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; kuyruklu ek eteğiyle uzun görünüm kazanan gelinliğinizi düğünde giyebilir, after parti için ek katları çıkararak mini ya da midi etekli bir tasarım yaratabilirsiniz.

Midi Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Evden çıkış elbiseleri, gelin adaylarına şıklığın yanı sıra rahat hareket imkanı da sunmalı. Bu nedenle özellikle midi boy tasarımlar bu merasimler için oldukça ideal. Midi boy evden çıkış gelinlikleri özellikle minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Midi boy gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Siz de bu bilgileri göz önünde bulundurarak size en yakışacak modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Nasıl seçim yapmanız gerektiğini artık bildiğinize göre, modelleri de incelemeye başlayabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinliklere göz atabilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.