Midi Gelinlikler

İster düğün ister nikahta giyebileceğin midi etekli gelinlikler burada!

LME 20

Model

: LME 20

Özellikler

: Vintage, Romantik, Düşük omuz

1.000 TL - 2.000 TL

Bellatrix

Model

: Bellatrix

Özellikler

: Sade, Straplez

3.000 TL - 5.000 TL

SET 41

Model

: SET 41

Özellikler

: Modern, Sade, Tek omuz

3.000 TL - 5.000 TL

NEW 19

Model

: NEW 19

Özellikler

: Romantik, Modern, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

SET 33

Model

: SET 33

Özellikler

: Romantik, Straplez

3.000 TL - 5.000 TL

M-0123

Model

: M-0123

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Straplez

3.000 TL - 5.000 TL

GAA 1

Model

: GAA 1

Özellikler

: Vintage, Romantik, Hakim yaka

12.000 TL - 17.000 TL

ASK 51

Model

: ASK 51

Özellikler

: Sade, Straplez

7.500 TL - 10.500 TL

BYB 5

Model

: BYB 5

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

8.500 TL - 12.000 TL

AYS 3

Model

: AYS 3

Özellikler

: Klasik, Romantik, Bisiklet yaka

8.500 TL - 12.000 TL

AVR 29

Model

: AVR 29

Özellikler

: Modern, Romantik, Spor, Straplez

7.500 TL - 10.500 TL

Viky

Model

: Viky

Özellikler

: Sade, Modern, V yaka

9.000 TL - 17.500 TL

Angie

Model

: Angie

Özellikler

: Modern, Kayık yaka

9.000 TL - 12.000 TL

Olivia

Model

: Olivia

Özellikler

: Sade, Romantik, Modern, Düşük omuz

9.000 TL - 17.500 TL

Lilian

Model

: Lilian

Özellikler

: Görkemli, Modern, Kayık yaka

9.000 TL - 12.000 TL

OZS 23

Model

: OZS 23

Özellikler

: Romantik, Bohem, V yaka

9.000 TL - 12.000 TL

Elie Saab 6

Model

: Elie Saab 6

Özellikler

: Vintage, Romantik, Bisiklet yaka

17.000 TL - 34.000 TL

OLC 42

Model

: OLC 42

Özellikler

: Bohem, Romantik, Straplez

2.000 TL - 3.500 TL

LWD 02

Model

: LWD 02

Özellikler

: Sade, Romantik, Vintage, Degaje yaka

17.500 TL - 34.500 TL

LWD 01

Model

: LWD 01

Özellikler

: Klasik, Romantik, Kayık yaka

17.500 TL - 52.000 TL

2019 Viktor & Rolf Fırfır Detaylı Midi Boy Gelinlik

Model

: 2019 Viktor & Rolf Fırfır Detaylı Midi Boy Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Sade, Vintage, Romantik, Sade, Vintage, Hakim yaka , Hakim yaka

2021 Inbal Dror Midi Boy Gelinlik

Model

: 2021 Inbal Dror Midi Boy Gelinlik

Özellikler

: Modern, Straplez

2020 Inbal Dror Cepli Gelinlik

Model

: 2020 Inbal Dror Cepli Gelinlik

Özellikler

: Modern, Cesur, V yaka

2019 Naeem Khan Midi Boy Gelinlik

Model

: 2019 Naeem Khan Midi Boy Gelinlik

Özellikler

: Modern, Bisiklet yaka

Sayfa 1 / 2
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Midi Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Vücut Tipine Göre Midi Gelinlik Modelleri

Diz altı etek boyuna sahip gelinlikleri midi gelinlik olarak adlandırabiliriz. Eğer uzun gelinlikler size göre değilse şıklığın yanı sıra konfor da sağlayan midi gelinliklerle hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Her etek kesimi ve tarza uygun seçenekleri bulunan bu tasarımların farklı vücut tiplerine uygun seçeneklerine göz atalım:

Armut vücut tipine sahip gelin adayları geniş basenlerini kamufle etmek için midi kabarık gelinlik modellerini tercih edebilir. A ve prenses etek kesimine sahip gelinlikler basenleri gizlemek için uygun seçim olacaktır. İnce üst bedeni öne çıkarmak için de göğüs dekolteli, askılı tasarımlar, bu vücut tipine sahip gelin adayları için ideal.

Üst bedeni alta oranla daha geniş olan elma vücut tipine sahip gelinler ise ince bacaklarını öne çıkarmak için midi gelinlikleri tercih edebilir. Dikkatleri ince bacaklarınıza çekmek için yırtmaç detaylardan da yardım alabilirsiniz. Üst kısmı işlemesiz, sade kumaştan, V yakalı, düz ya da kalem formunda midi gelinlikler de bu vücut tipindeki gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında.

Bel bölgesi düz inen, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları ise düz kesim, salaş midi gelinliklere yönelebilir. Ayrıca son yıllarda markaların koleksiyonları arasında sıkça görmeye başladığımız iki parça göbek dekolteli gelinliklerin de belin olduğundan daha kıvrımlı görünmesine yardımcı olacak bir illüzyon yarattığını da eklemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Midi Gelinlik Modelleri

Midi gelinlik modellerinin sahip olduğu farklı model seçenekleri, her tarzdaki gelin adayının kendine uygun bir model bulabilmesine olanak sağlıyor. İster romantik ister nostaljik ister minimalist zevkleriniz olsun, size hitap eden bir mini gelinlik bulabilmeniz mümkün. Farklı tarzdaki gelin adaylarının tercih edebileceği midi boy gelinlik modellerine kısaca değinelim:

Dantelli Midi Boy Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adayları, dantelli gelinlik modellerini çok seviyor. Kolu, gövdesi, eteği ya da tamamı dantelli midi boyda gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Olduğundan daha kalın göstermek istediğiniz bölgede dantel detaylardan yardım alabilirsiniz. Örneğin; ince kollu gelin adayları kolları dantelli gelinlikleri tercih edebilir.

Vintage Midi Gelinlik Modelleri

Nostaljik tasarımları beğenen gelin adayları da vintage tarzda midi gelinlik modellerine yöneliyor. Her döneme ait detaylar taşıyan midi gelinlik modellerini markaların ürün seçenekleri arasında bulabilmeniz mümkün. Örneğin; 20’lerin püsküllü tasarımları ile 70'lerin salaş tasarımlarından ilham alan midi boy gelinliklerle ait olduğunuzu düşündüğünüz döneme uygun bir gelin görünümü yaratabilirsiniz.

Sade Kısa Gelinlik Modelleri

Zarafetini konuşturmak isteyen minimalist gelin adaylarının tercihi sade diz altı gelinlik modelleri oluyor. Sade tasarımlar özellikle elegant ve samimi düğün mekanlarına çok yakışıyor. Örneğin; restoran, kulüp ve davet alanlarında yapılacak sade ve fazla kalabalık olmayan düğünlerde sade midi gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımları ayrıca nikahta ya da nikah sonrası yemeğinde giyebilirsiniz.

Organizasyon Türüne Göre Diz Altı Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçimleri artık yalnızca düğünler için değil. Düğün öncesi ya da sonrası yapılacak etkinlikler için de farklı tasarımlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Düğün çekimleri, after parti ya da nikah gibi farklı organizasyonlar için mini gelinlikler oldukça ideal. Bu organizasyonlara uygun midi boy gelinlik modellerine de değinmeden geçmeyelim.

Midi Boy Gelinlik Elbise Modelleri

Düğün ya da gelin-damat çekimlerinde rahatça hareket edebilmek ve zarif bir görünüme sahip olabilmek için midi gelinlik elbiseleri tercih edebilirsiniz. Modern bir tarzınız varsa beyaz midi gelinlikleri, vintage tarzda tasarımlar ilginizi çekiyorsa da krem gelinlik elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Bu zarif tasarımların save the date elbisesi olarak kullanılabileceğini de ekleyelim.

Midi Nikah Elbisesi Modelleri

Midi boy sade ve rahat gelinlikleri nikah töreninizde zarif bir görünüme sahip olmak için tercih edebilirsiniz. Tarzınıza göre sade, işlemeli, kabarık tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. İki parçalı sade elbiselerle, crop ceketli midi gelinlik modellerinin de nikah törenleri için uygun tasarımlar olduğunu da belirtelim.

Çıkarılabilir Etekli Midi Gelinlik Modelleri

Düğün için ayrı, nikah ya da after parti için ayrı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları, son yıllarda popüler olan eteği çıkabilen gelinlik modellerini de tercih ediyor. Katlı etekli gelinliklerde alt katlar çıkarılabilir formda tasarlanıyor. Böylece organizasyonun türüne ve tarzınıza göre eteğinizin boyunu ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; kuyruklu ek eteğiyle uzun görünüm kazanan gelinliğinizi düğünde giyebilir, after parti için ek katları çıkararak mini ya da midi etekli bir tasarım yaratabilirsiniz.

Midi Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Evden çıkış elbiseleri, gelin adaylarına şıklığın yanı sıra rahat hareket imkanı da sunmalı. Bu nedenle özellikle midi boy tasarımlar bu merasimler için oldukça ideal. Midi boy evden çıkış gelinlikleri özellikle minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Midi boy gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Siz de bu bilgileri göz önünde bulundurarak size en yakışacak modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Nasıl seçim yapmanız gerektiğini artık bildiğinize göre, modelleri de incelemeye başlayabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinliklere göz atabilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.