İllüzyon Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

İllüzyon Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Sade ve işlemeli hayal tüllerin gelinliğin yaka kısmında kullanıldığı tasarımlar illüzyon yaka gelinlik olarak adlandırılıyor. Bu yaka tipi, dikkatleri vücudunun üst bölgesine çekiyor. Bu tasarımlarda tül görünmüyor, üzerine yapılan işlemeler vücudun bir parçasıymış gibi bir görünüme sahip oluyor. Hareketli bu yaka tipi ile karmaşık bir görünüm yaratmaması için toplu saç modellerini önerdiğimizi de ekleyelim.

Yakası Hayal Tül Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

İllüzyon yakalı tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü işlemeli, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Gelinlikte yer alan işlemelerin kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü dantelli gelinlik modellerini üst bedeni ince olan ve daha kalın görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Örneğin; armut vücut tipine sahip gelin adayları, işlemeli hayal tülden illüzyon yakalı A kesim gelinliklerle geniş basenlerini kamufle ederken, üst bedeninin de olduğundan kalın görünmesini sağlayabilir. Böylelikle dengeli bir görünüm yaratılabilir. Son yıllarda çokça gördüğümüz illüzyon yaka gelinlikler için adeta her yaka tipinin jokeri diyebiliriz.

İllüzyon yakada kullanılan, üzeri işlemeli ya da sade hayal tül, özellikle straplez gelinlikleri daha kullanışlı hale getirmek için tercih ediliyor. ​Yakası sade hayal tülden gelinlikler ise daha çok straplez gelinliklerin kaymasından endişe eden gelin adaylarına konfor sağlıyor. Üst kısmı hayal tülle tamamlanan illüzyon straplez gelinliklerle düğün boyu rahatça hareket etmek mümkün.

İllüzyon yakalar, göğüs dekoltesini dengelemek için de kullanılıyor diyebiliriz. Özellikle dekoltenin derin olduğu bölgelerde, işlemeli ya da sade hayal tül kullanılarak bu bölgenin hem çok açılmamasını sağlıyor hem de gelinliğe gizemli bir hava katıyor. Örneğin; derin V yakalı gelinliklerde çiçek işlemeli hayal tül kullanılıyor. Böylece yakanın açılmasının önüne geçilerek, şık bir detay yaratılıyor.

İllüzyon Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelinlik modelleri arasından seçim yaparken, düğün mekanı, mevsim, vücut tipi, gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. İllüzyon yaka gelinlik seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken koşullara yakından bakalım. Vücut yapınız gelinlik seçiminizi etkileyecek faktörler arasında. Örneğin; küçük göğüslü gelin adayları işlemeli illüzyon yaka gelinlikleri, iri göğüslere sahip gelinler ise sade hayal tülden illüzyon yakalı tasarımları tercih edebilir.

Düğün mekanınız da ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biridir. Eğer ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız seçeceğiniz gelinlik işlemeli kumaştan illüzyon yakalı kabarık tasarımlar olabilir. Daha samimi mekanlar için uygun gelinlik modelleri ise işlemesiz hayal tülden illüzyon yakası bulunan, akışkan elbise tarzı daha zarif tasarımlardır.

Düğün mevsiminize uzun ya da kısa kollu illüzyon yaka gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle sonbahar ve kış aylarında illüzyon yakanın tüm gövdeyle bütün olduğu; işlemeli hayal tülden gövde ve kolların kullanıldığı gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında ise illüzyon straplez yaka gelinliklerle hem mevsimle uyumlu fresh bir görüntü yaratabilir hem de rahatça hareket edebilirsiniz.

Bütçenize göre seçim yapabilmeniz için fiyatları etkileyen faktörleri de bilmelisiniz. Bu konudaki en önemli kriterlerden biri gelinliğin kumaşıdır. İpek oranı yüksek kumaşların gelinlik modelleri ağırlıklı sentetik ağırlıklı tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının illüzyon yaka gelinlikleri, yerel markaların tasarımlarına göre daha yüksek fiyatlıdır

Özel dikim gelinliklerin, markaların hazır model gelinliklerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu da söyleyelim. Ayrıca illüzyon yaka gelinliği satın almanız da kiralamanıza göre daha maliyetlidir. Bu konuda ufak bir ipucu vermeden geçmeyelim: Kiralık saten gelinlik fiyatları satılık modellere kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlıdır.

Aradığınız illüzyon yaka gelinliği bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz. Bu ürünleri size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğinizi de unutmayın. Ayrıca en beğendiğiniz illüzyon gelinlik modellerini not almanızı da öneriyoruz. Çünkü ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla kolayca iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.