Gotik Gelinlikler

Gotik tarz bir gelinlik giyerek, düğününde farklı tarzını konuşturabilirsin!

Romantik Gotik Straplez
NSM 2
Nisse Moda

Model: NSM 2

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Gotik Romantik V yaka
SRM 7
Sara Moda Evi

Model: SRM 7

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Gotik Cesur Hakim yaka
Glamour Bridal 42
Glamour Bridal

Model: Glamour Bridal 42

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Gotik Hakim yaka
GAA 2
Gelinnist Arzu Ayar

Model: GAA 2

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Gotik Cesur Düşük omuz
SAG 5
Sagaza Couture

Model: SAG 5

10.000 TL - 30.000 TL

Gotik V yaka
MNE 8
Mine Ertuğrul Atelier

Model: MNE 8

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Gotik Cesur V yaka
OZS 19
Özlem Süer

Model: OZS 19

5.000 TL - 7.000 TL

Gotik V yaka
NES 8
Nes Moda

Model: NES 8

3.000 TL - 5.000 TL

Gotik Düşük omuz
Gülnaz Yıldırım Gelinlik 36
Gülnaz Yıldırım Gelinlik

Model: Gülnaz Yıldırım Gelinlik 36

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Gotik Düşük omuz
MXV 58
Maxvera Gelinlik

Model: MXV 58

5.000 TL - 7.000 TL

Gotik Romantik Hakim yaka
TS1
Yeşim Gelinlik

Model: TS1

7.000 TL - 10.000 TL

Gotik V yaka
Onyx
Pronovias

Model: Onyx

10.000 TL - 20.000 TL

Gotik Tek omuz
Sapphire
Pronovias

Model: Sapphire

10.000 TL - 20.000 TL

Gotik V yaka
2020 Vera Wang Az Kabarık Renkli
Vakko Wedding

Model: 2020 Vera Wang Az Kabarık Renkli

10.000 TL - 20.000 TL

Gotik Tek omuz
Tourmaline
Pronovias

Model: Tourmaline

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Bohem Gotik V yaka
Danza
Gold Moda

Model: Danza

4.500 TL - 6.500 TL

Gotik Modern Cesur V yaka
2021 Vera Wang Ceketli Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2021 Vera Wang Ceketli Gelinlik

5.000 TL - 7.000 TL

Gotik V yaka
Obsidian
Pronovias

Model: Obsidian

10.000 TL - 20.000 TL

Görkemli Romantik Gotik Straplez
2019 Vera Wang Straplez Prenses Kesim Gelinlik
 

Model: 2019 Vera Wang Straplez Prenses Kesim Gelinlik

 
Sade Romantik Gotik Straplez
2019 Vera Wang Kırmızı Kuşaklı Renkli Gelinlik
 

Model: 2019 Vera Wang Kırmızı Kuşaklı Renkli Gelinlik

 
Gotik
deneme - gotik
 

Model: deneme - gotik

 
Modern Romantik Gotik Straplez
2019 Vera Wang Renkli Straplez Gelinlik
 

Model: 2019 Vera Wang Renkli Straplez Gelinlik

 
Sade Romantik Gotik U yaka
2019 Vera Wang Nude Renkli Gelinlik
 

Model: 2019 Vera Wang Nude Renkli Gelinlik

 
Gotik Bisiklet yaka
2019 Naeem Khan Altın Renkli A Kesim Gelinlik
 

Model: 2019 Naeem Khan Altın Renkli A Kesim Gelinlik

 

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Gotik Gelinlik Nasıl Olur?

Farkı, iddialı ve feminen bir görünüm isteyen gelin adaylarının tercihi gotik gelinlikler oluyor. Gotiğin aslında karışık bir tarzı ifade ettiği düşünülse de doğru parçalarla etkileyici ve zarif bir görünüm yakalamak mümkün. Gotik tarzı genellikle karanlık, umutsuz ancak cazibeyi ortaya çıkaran bir tarzdır. Kadife, ince dantel, ipek, tül, şifon gibi kumaşlar ile tasarlanan gotik gelinlikleri, süslü kolye ve çivili ayakkabılar gibi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Gotik Siyah Gelinlik Modelleri

Özellikle sonbahar kış aylarında gotik tarzın koyu renkleri ideal bir görünüm yaratacaktır. Gotik gelinlik denince ilk akla gelen modeller siyah gelinlikler oluyor. Asimetrik fırfır etekli, düşük kollu siyah gelinlikler bu tarzın en bilinen seçenekleri arasında. Ayrıca son yıllarda tamamen siyah değil, siyah detaylarla tamamlanan beyaz gelinliklerin de trendler arasında yer aldığını söyleyelim.

Renkli Gotik Gelinlikler

Siyahın yanı sıra diğer koyu renkler olan koyu erik, bordo, derin deniz, fuşya, açık kahve ve zümrüt yeşili tonları da alternatif gotik gelinlik renkleri arasında. Renkli gelinlikler arasından ten renginizin tonuna yakışanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz renkteki çiçeklere ve aksesuarlara buketinizde de yer vermeyi unutmayın. Böylece farklı görünümünüzü şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Dantelli Gotik Gelinlik Modelleri

Gotik trendi yakalamak için dantel detayları da unutmamalısınız. Dantelli gelinlikleri yaz ya da kış fark etmeksizin her mevsimde tercih edebilirsiniz. Romantik bir görünümdense daha cesur ve iddialı bir görünüm yaratmak için dantelli, pelerinli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Örneğin; tamamı dantelli mini bir gelinliği aynı desende uzun kuyruklu bir pelerinle tamamlayarak son derece sofistike ve feminen bir görünüm yaratabilirsiniz.

Gotik Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Nasıl bir model olursa olsun gelinlik seçim yaparken unutmamanız gereken en temel kural, vücut tipinize uygun bir tasarım seçmek olmalı. Bu nedenle öncelikle vücut tipinize uygun gelinlikleri denemelisiniz. Bu sayede sizin için ideal olan etek kesimini, yaka tipini, kumaş türlerini ve işlemeleri keşfetmeniz mümkün.

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim ve prenses kesim renkli gelinlikler sizin için uygun diyebiliriz. Bu modellerle basenlerinizin olduğundan daha geniş görünmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca fırfırlı, katlı etekli gotik gelinlikler de bu vücut tipi için ideal seçenekler arasında.

Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı gotik gelinlikler sizin için ideal. Asimetrik etekli gelinlikler de gotik tarzınızı yansıtabilmeniz için ideal seçenekler arasında. Bu modellerle dikkatleri ince bacaklarınıza çekebilir, göğüslerinizin olduğundan küçük görünmesini sağlayarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kum saati vücut tipi için balık kesimler, dikdörtgen vücutlar için ise iki parça gotik gelinliklerin uygun olduğunu da ekleyelim. Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; sonbaharda bordo, ilkbaharda yeşil gotik gelinlikleri tercih edebilir, mevsimle uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Buket, toka, taç, ayakkabı gibi aksesuarlarınızda da bu renkleri kullanmanızda fayda var.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Örneğin; gotik tarzın ortaya çıktığı 90’lardan ilham alabilir, bu dönemin ruhunu yansıtan tasarımları tercih edebilirsiniz. Asimetrik etekli siyah bir gelinlik ile dumanlı bir makyaj yaptırabilir, fileli ya da dantelli aksesuarlarla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gotik gelinlik modellerine ilişkin size fikir verecek ipuçlarına değindik. Sırada tarzınızı en iyi yansıtacak modeli bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gotik gelinlikleri inceleyebilirsiniz. Size uygun diğer özellikleri de seçerek hayalinizdeki gelinliği kolayca bulabilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.