Düğün Gününde Gelinliğiniz ve Siz

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

29.06.2020

Gelinliğinizi düğün gününe kadar nasıl saklayacağınızı, saç ve makyajınız yapıldıktan sonra rahatça nasıl giyeceğinizi ve kutlama boyunca gelinliğiniz içinde nasıl hareket edeceğinizi öğrenmelisiniz. Böylece o gün ruj bulaşmış bir gelinlik , tarlatan ve topuklu ayakkabı kombinasyonuyla nasıl yürüyeceğini şaşırmış bir gelin yerine; gülücükler saçarken rahat hareket eden bir gelin olursunuz.

Giyerken Yardım Alın

Gelinliğinizi giyerken kesinlikle yardım alın. Giyinmenize en az iki kişi yardım etmeli. Bu yüzden düğünden önce hangi arkadaşınız size nasıl yardım edebilir belirleyip onlardan neler isteyeceğinizi önceden bildirin. Siz dik bir şekilde dururken bir kişi gelinliğin üzerinize geçmesini ve oturmasını sağlarken bir kişi de saçınızın ve makyajınızın bozulmasına engel olmalı. Şansınız varsa bu iş için üç kişi birden gelir ve iki kişi gelinliği havada tutarken üçüncü kişi gelinliğin eteğinin ve kuyruğunun doğru yerlerde olduğundan, fermuar, düğme, kopça ve bağcıkların doğru bağlandığından emin olur.

düğün gününde gelinliğiniz ve siz

Üzerinizde Rahat Taşıyın

Giyinmek için olduğu kadar bu özel günde gelinlikle rahat hareket etme yöntemleri için de; daha önce evlenen dostlarınızdan veya gelinlikçinizden yardım almalısınız. Gelinliğin tarlatanı ve etekleri, gündelik kıyafetler veya daha önce giydiğiniz abiyelerden daha farklı olarak birçok hareketinizi kısıtlayacaktır. Ayağınızdaki topuklu ayakkabılar, etekleriniz ve gelinliğinizin dikim özellikleri sizi bir kalıp gibi sardığından; yürürken,otururken, dans ederken ve aklınıza gelebilecek tüm hareketlerinizi nasıl daha rahat hale getireceğiniz konusunda aile büyüklerinizden başlayıp tüm evlenmiş arkadaşlarınızdan öneri almalısınız.

düğün gününde gelinliğiniz ve siz

Gelinlik İndirimleri

Pınar Bent
%22 Indirim
633 31 41
Pınar Bent

Düğün.com Çiftlerine Özel Gelinlik Paketi Sadece 19.500₺!

Elif Platin Haute Couture
%32 Indirim
78 5 16
Elif Platin Haute Couture

Tüm Modellerimiz %30 İndirimle 13.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla

Gelinliğinizi Koruyun

Gelinliğinizi düğün anına kadar koruyabilmek için giyerken yüzünüzü ipek bir kumaşla örtün. Makyajınız ve saçlarınız yapılırken gelinliğinize kozmetik bulaşmaması için bir pelerin kullanın. Makyajınızı kendisi yapan becerikli gelinlerdenseniz makyaj sırasında fondötenli ellerinizle gelinliğinizi ellemeyin. Düğünden hemen önce gelin ve damadın baş başa yemek yemesi adettendir. Gelinliğinizle masaya otururken sandalyenizi biraz uzakta tutup yemeğinizi tabağa eğilerek yiyin.

İnsani İhtiyaçlar

Elbette en ideali gelinliğinizi giydikten sonra tuvalete gitmemenizdir. Ama içerisinde bulunduğunuz ekstra heyecanlı durum yüzden gelinlikle tuvalete gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak düğün anına kadar vakit geçireceğiniz mekanda temiz ve yerleri ıslak olmayan bir tuvaletin size rezerve edilmesini sağlayın. Ve ihtiyacınız olduğunda kendinizden emin bir şekilde tuvalete yönelin. Gidin gidin, çekinmeyin. Bunu başaracaksınız!

Her Şey Tamam

Artık gelinliğinizi nasıl saklamanız gerektiğini, düğün günü nasıl giyineceğinizi ve o gün davranışlarınız kısıtlanmadan nasıl hareket edeceğinizi biliyorsunuz. Peki, başrol oyuncunuz için siz hazırsınız da o hazır mı? Henüz karar vermediyseniz ve gelinliğiniz hazır değilse acele edin ve son dakika gelinlerinden olmayın. Şehrinizdeki en güzel modellere sahip firmaları bir arada bulacağınız sayfalarımızdan kolayca gelinliğinizi seçin!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

dehan paça

Düğün Tarihi: 20.10.2014


her konuda bu kadar rahat bi şekilde fikir sahibi oluyoruz teşekkürler.


hülya kalcı

Düğün Tarihi: 20.10.2014


siz rahat hissettikten sonra gerisi problem değil ama ksinlikle yardım alın