Hangi Düğün Mekanında Hangi Ayakkabıyı Giymeli?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:22 dakika

21.07.2020

Doğru seçim yapılmazsa düğün günü sorun yaratacak en önemli aksesuarın gelin ayakkabısıdır! Gelin ayakkabısı modelini seçerken en önemli kriterlerden biri de düğün mekanın... Peki hangi mekana hangi gelin ayakkabısı gider diyorsan yanıtını bu yazımızda bulabilirsin!

gelin ayakkabısı modelleri

Kır Düğünü Ayakkabı Modelleri

Kır alanlarında yapılan organizasyonlar, diğer mekanlarda yapılan düğünlere kıyasla çok daha sıcak ve samimi ortamlar yaratır. Kır düğünleri için stil önerilerine de bakarak kır düğünlerinin ferah seçeneklerini görebilirsin.

 • Yeşillikler içinde bir düğünde genellikle çim alan bulunduğu için sivri topuklu gelin ayakkabılarından uzak durmalısın. Bunun yerine, kalın ve kısa ya da dolgu topluklu tasarımları tercih edebilirsin.

kır düğünü ayakkabıları

 • Uçuşan gelinlikler altında gelin babetleri, sandalet hatta parmak arası terlikler bile garip kaçmayacaktır. Tüm gün dans etmek için daha iyisi düşünülemez!

kır düğünü ayakkabıları

 • Eğer "Ben illa ince topuk tercih edeceğim" diyorsan da kır alanlarda rahatça yürüyebilmen için üretilen topuk koruyucu aparatlarla birlikte stiletto da tercih edebilirsin. Böylece hem rahat hareket imkanı bulabilirsin hem de hayalindeki modelden vazgeçmemiş olursun.

kır düğünü ayakkabıları

Kumsal Düğünü Gelin Ayakkabısı Modelleri

Eğer yumuşacık kumlar üzerinde, ayaklarınız suya değerken ''Evet'' diyecek olan şanslı gelinlerdensen topuklu ayakkabıları unutmalısın!

 • Plaj düğünlerinde çıplak ayaklarla dans etmeye ne dersin? "Yok ben ille de bir şey giyeyim" dersen de şık sandaletleri tercih edebilirsin.

kumsal düğünü ayakkabıları

En şık gelin sandaletleri için şu galerimizi inceleyebilirsin: Gelin Sandaleti Modelleri

 • Kumsal düğünlerinde giyebileceğin gelin ayakkabısı modelleri arasında espadriller de yer alıyor. Özellikle uzun boylu gelin adaylarına önerdiğimiz bu modelleri hem rahatlığı hem de şıklığı nedeniyle tercih edebilirsin.

kumsal düğünü ayakkabıları

 • Kumsaldan bahsedip de terliklere değinmeden geçmek olmaz. Düğün konseptine uygun aksesuarlarla süslü bantlı ya da parmak arası terlikler de bu mekan için ideal seçenekler arasında.

kumsal düğünü ayakkabıları

Tekne Düğünü Gelin Ayakkabısı Modelleri

Tekne düğünleri için ayakkabı seçerken dikkat etmen gereken, teknede zeminin sabit olmamasından dolayı düğün boyunca denge sorunu yaşamayacağın modeller arasından seçim yapmaktır.

 • Eğer topuklu bir model tercih etmeyi düşünüyorsan kalın, dolgu ya da kısa topuk gelin ayakkabılarını tercih edebilirsin.

tekne düğünü ayakkabıları

Hem şıklık hem rahatlık sunan ayakkabılar için şu yazımıza bakabilirsin: Rahat Gelin Ayakkabısı Modelleri

 • Son yıllarda gittikçe popüler hale gelen, hem şıklık hem de rahatlık sunan gelin spor ayakkabısı modelleri de tekne düğünleri için ideal. Tarzına ve konseptine uygun bir model seçebilirsin.

tekne düğünü ayakkabıları

 • Tekne düğünlerinde en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında simetrik ya da midi, mini gibi kısa tasarımlar da yer alıyor. Eğer sen de böyle bir gelinlik giyeceksen rahatlığının yanı sıra ayakkabının görüneceğini de hesaba katmalısın. Bu durumda rahatlık ve şıklık sunmasının yanı sıra sevimli bir görünüme de sahip olan bale ayakkabısı formunda babetlerden de giyebilirsin.

tekne düğünü ayakkabıları

Tarihi Mekan Düğünü Gelin Ayakkabısı Modelleri

Düğününü tarihi bir mekanda yapacaksan ihtişamlı tasarımları tercih edebilirsin. İster gelinliğinin tarzı ve rengiyle uyumlu bir seçim yapabilirsin.

 • Kalın, platform topuklu simli gelin ayakkabılarıyla mekanın ihtişamına uyum sağlayabilirsin.

tarihi mekan düğünü ayakkabıları

 • Taşlı gelin ayakkabıları da göz alıcı gelin ayakkabısı modellerini araştıran gelin adayları için ideal seçenekler arasında. Tarzına göre, incili, kristal ya da swarovski taşlı tasarımlar arasından seçim yapabilirsin.

tarihi mekan düğünü ayakkabıları

 • Tarihi mekanların nostaljik ambiyansına uyum sağlaması için vintage tarzda tasarımlara da yönelebilirsin.

tarihi mekan düğünü ayakkabıları

Gelin ayakkabısı seçimini yaparken şu yazımız da işine yarayabilir: Gelin Ayakkabısı Alırken Bunlara Dikkat

Otel Düğünü Gelin Ayakkabısı Modelleri

Otel düğünleri için de gösterişli gelin ayakkabıları uygun seçim olacaktır.

 • Tarihi mekan düğünlerine kıyasla daha modern ancak yine benzer ihtişama sahip tasarımları otel düğünlerinde giyebilirsin. Uzun boylu gelin adayları stilettolarla şık ve modern bir görünüm yakalayabilir.

otel düğünü ayakkabıları

 • Boyun çok uzun değilse, dolgu ya da kalın platform topuklu ayakkabılarla iddialı tarzını ortaya koyabilirsin. Taşlı, simli, yüksek topuklu tasarımlarla otel düğünlerinin ihtişamına ayak uydurabilirsin.

otel düğünü ayakkabıları

Fiyatlara da göz atmak ister misin?: Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları

Düğün Salonu Gelin Ayakkabısı Modelleri

Düğün salonlarında da göz alıcı tasarımları tercih edebilirsin. Bu noktada belirleyici olan gelinlik modelin, tarzın ve düğün konseptin olacaktır.

 • Romantik tarzda bir gelin adayıysan ve pembe rengi düğün konseptin olarak belirlediysen, krem ya da bej tonlarında bir gelinlik ile pudra tonlarında gelin ayakkabısı giyebilirsin.

düğün salonu ayakkabıları

 • Eğer klasik modellerden hoşlanıyorsan, platform topuklu gelin ayakkabıları senin için uygun seçim olabilir. dantelli gelin ayakkabısı modelleriyle de tarzını yansıtabilirsin.

düğün salonu ayakkabıları

Yüksek topuklu gelin ayakkabısı önerdiğimiz bu ihtişamlı mekanlarda evlenecek gelin adayları için de bu noktada ufak bir hatırlatma yapalım: Yanına mutlaka yedek bir gelin ayakkabısı almayı unutma. Böylece gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistindeyken ayakkabını kısa topuklu gelin ayakkabısı veya şık bir babetle değiştirebilirsin.

Restoran Düğünü Gelin Ayakkabısı Modelleri

Restoranlar; otel ve tarihi mekanlara nazaran daha rahat ve şaşaadan uzak düğün mekanlarıdır. Hatta sosyal tesisler, kulüp ve banket alanları da bu sınıfta sayabiliriz.

 • Bu mekanlarda büyük topuklar, gösterişli işlemeler yerine, modern stilettolar giyebilirsin.

otel düğünü ayakkabıları

 • Çok yüksek ve abartılı olmayan, küçük ışıltılı detaylara sahip gelin ayakkabılarını tercih etmen de uygun olacaktır. Saten kumaştan taşlı ayakkabılar doğru seçim olabilir.

otel düğünü ayakkabıları

 • Eğer bu mekanlara yakışan gelinliklerden olan yırtmaçlı tasarımları tercih edeceksen bilekten bağlı sade ayakkabıları da düşünmeni öneriyoruz. Bu modeller için ince bileklere sahip olman gerektiği konusunda da uyaralım.

otel düğünü ayakkabıları

Gelin ayakkabını seçerken en yeni trendlerden de ilham alabilirsin. En yeni gelin ayakkabısı modellerini incelemek istersen şu galerimize göz atabilirsin: Son Zamanlarda Sık Göreceğimiz En Trend Gelin Ayakkabısı Modelleri

Farklı düğün mekanlarına uygun gelin ayakkabısı modellerini anlattık. Sırada sana uygun modeli seçmek var. Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında düğününü yapacağın mekana en çok uyacak modeli belirleyebilir, şehrindeki gelin ayakkabısı firmalarının tasarımlarına göz atarak, aklındaki tasarımı kolayca bulabilirsin. Firmaları sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeyelebileceğini de unutma!

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

hande

Düğün Tarihi: 17.10.2014


plaj modelleri çok güzell


büşra

Düğün Tarihi: 17.10.2014


faydalı bi paylaşım olmuş teşekkürler