Hangi Düğün Mekanında Hangi Ayakkabıyı Giymeli?

Doğru seçim yapılmazsa düğün günü size sorun yaratacak en önemli düğün aksesuarınız gelin ayakkabınız. Gelin ayakkabınızın seçiminde ise en önemli rolü oynayan şeylerden biri düğün mekanınız. 5 yıldızlı bir balo salonuna sandaletlerle gitmek istemeyeceğiniz gibi, toprak zeminde gerçekleşecek bir kır düğününde topukları toprağa batan topuklu gelin ayakkabısı da giymek istemezsiniz. İşte düğün mekanınıza uygun gelin ayakkabısı seçenekleriniz:

Tarihi Mekanlar ve Oteller

Düğününüz tarihi bir mekanda veya bir otelin balo salonunda olacaksa, topuklu ve ağır gelin ayakkabısı modellerini tercih edin. Dans pistindeyken ayakkabınızı kısa topuklu gelin ayakkabısı veya şık bir babetle değiştirebilirsiniz ama tüm ihtişamınızla salona girerken ayakkabılarınızın da aynı ihtişama sahip olması çok daha hoş görünecektir. Ama siz yanınıza mutlaka yedek bir gelin ayakkabısı almayı unutmayın. Saatlerce dans ettikten sonra o gösterişli ayakkabılarınız artık canınızı acıtmaya başlayabilir. Yedek gelin ayakkabınız tam bu anlarda yardımınıza koşacak.

tarihi_mekanlar_oteller - tarihi_mekanlar_oteller

Sosyal Tesis, Klüp ve Restoranlar

Sosyal tesisler, klüp ve banket alanları, bir de restoranlar; otel ve tarihi mekanlara nazaran daha rahat ve şaşaadan uzak düğün mekanlarıdır. O yüzden bu mekanlarda büyük topuklar, gösterişli işlemeler yerine, orta topuklu ve sade gelin ayakkabıları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Düğününüz yaz mevsimindeyse ve gelinliğiniz de uygunsa şık babetleri de gelin ayakkabısı olarak tercih edebilirsiniz.

sosyal_tesis - sosyal_tesis

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları İndirimleri

Kır Düğünü ve Nikah Sonrası Yemeği

Kır düğünleri ve nikah sonrası yemekleri diğer mekanlara göre çok daha sıcak ve samimi ortamlar yaratır. Kır düğünleri için stil önerilerine de bakarak kır düğünlerinin ferah seçeneklerini görebilirsiniz. Yeşillikler içinde bir düğün veya 50 kişiyle kutlayacağınız bir nikah sonrası yemeğinde çok daha özgür ve rahat olabilirsiniz. Kısa uçuşan gelinlikler altında gelin babetleri, sandalet hatta parmak arası terlikler bile garip kaçmayacaktır. Tüm gün dans etmek için daha iyisi düşünülemez.

kir_dugunu - kir_dugunu

Mavi Düğün ve Plaj Düğünleri

Eğer yumuşacık kumlar üzerinde, ayaklarınız suya değerken ''Evet'' diyecek olan şanslı gelinlerdenseniz topuklu ayakkabıları unutun. Babetin bile fazla gelebileceği plaj düğünlerinde çıplak ayaklarla dans etmeye ne dersiniz? Yok ben ille de bir şey giyeyim derseniz de şık sandaletler ve parmak arası terlikler sizi bekliyor.

mavi_dugun - mavi_dugun

Şehrindeki 145 Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarı Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

B Büşra

faydalı bi paylaşım olmuş teşekkürler

H Hande

plaj modelleri çok güzell