Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:32 dakika

09.11.2020

Yuvarlak yüz hatlarına orantılı bir görünüm vermene yardımcı olacak gelin saçı modellerini bu yazımızda ayrıntılarıyla anlattık! Hemen göz at!

yuvarlak yüze gelin saçı

Yuvarlak Yüz Şekli Nedir?

Yuvarlak yüz şekli özellikleri arasında en belirgini yüzün uzunluğu ve genişliğinin hemen hemen aynı olmasıdır. Bu yüz tipinde yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsizdir.

Yuvarlak Yüz Tipine Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Yuvarlak yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Bu noktalar birleştirildiğinde ortaya çıkan şablon yuvarlak ise bu yüz tipine sahipsin demektir.

yuvarlak yüze gelin saçı

Tüm yüz tipleri ve uygun gelin saçı modellerine ilişkin detaylı bilgiyi şu yazımızda bulabilirsin: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Yuvarlak Yüz Tipine Hangi Gelin Saçı Modelleri Yakışır?

Genel olarak tüm yüz tipleri en ideal yüz şekli olan ovale yaklaştırılmaya çalışılır. Yanakların dolgun yüzün dairesel olduğu bu yüz tipinde amaç yüzü olduğundan daha dar ve uzun göstermek olmalı.

Yuvarlak bir yüzü saçın üst bölgesinin hacimli olduğu saç modelleri daha oval gösterir. Örneğin; yuvarlak yüze gelin topuzu ararken daha çok tepesi hacimli topuzlara yönelmelisin.

yuvarlak yüze gelin saçı

Yuvarlak bir yüze uygun gelin saçı için bombeli, tepe noktası kabartılmış ya da krepelendirilmiş, hacimli bir atkuyruğu da yaptırabilirsin.

yuvarlak yüze gelin saçı

Gelin saçı modelini seçmeden önce şu yazımıza da bakmalısın: Gelin Saçı ve Makyajını Seçmene Yardım Edecek İpuçları

Yuvarlak yüzlü gelinler için saç modelleri arasında bir diğer seçenek de saçı ortadan ayırarak tepesi hacimli şekilde yarım toplamaktır. Uzun saçta doğal iri dalgalı perçemler, yuvarlak yüzlü gelinler için iyi bir seçenek. Böylece yüze hat ekleyerek yuvarlaklığı bir miktar törpülemiş olunur.

yuvarlak yüze gelin saçı

Fakat bu modeli sadece uzun saçlı yuvarlak yüzlü gelinler için öneriyoruz. Çünkü çok kısa modeller yuvarlak yüzü olduğundan daha toplu gösterir.

Bir diğer önerimiz kahküllü gelin saçı modellerinden uzak durman olacak. Kahkül, yuvarlak yüz şeklini yanlardan geniş gösterir. Kahküllerin varsa onları yüzünden uzaklaştırarak yüzünü olduğundan daha uzun gösterebilirsin.

Yüz şekline uygun gelin makyajına yönelik ipuçları da şu yazımızda: Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Yuvarlak Yüz Tipli Ünlüler Kimler?

Yuvarlak yüze uygun gelin saçı modelleri ararken ilham alabileceğin en iyi kaynaklardan bir tanesi de Kırmızı Halı, Altın Küre, Met Gala gibi geceler. Bu davetlere katılırken ünlüler saçlarını nasıl yaptırmış, hangi saç modellerini tercih etmiş diye takip edebilirsin.

Dünyaca ünlü isimlerin profesyonel saç tasarımcıları, makyözler ve yüz bilim uzmanlarıyla çalıştıklarını düşünürsek yuvarlak yüze giden gelin saçı modellerinin aşağı yukarı nasıl olduğunu anlayabilirsin.

Mila Kunis genellikle yuvarlak yüz hatlarını bombeli saç modelleriyle dengeleyen ünlüler arasında.

yuvarlak yüze gelin saçı

Miranda Kerr ise yüksek topuzlar için aksesuarlardan yaralanmayı seviyor. Ünlü ismin gösterişli bir taç ile tamamlanan sıkı topuz modeli sana ilham verebilir.

yuvarlak yüze gelin saçı

Drew Barrymore da dalgalı saçlarını yüzünün önüne düşürerek yüzünü daha ince gösterecek illüzyon yaratmasıyla biliniyor.

yuvarlak yüze gelin saçı

Ünlü gelinlerin saç modellerini incelemek için şu yazımıza da bakabilirsin: Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

Yuvarlak yüz şekline sahip gelin adaylarına saç modeli seçiminde yardımcı olacak detaylara değindik. Sırada yüz şekline uygun gelin saçını sana başarıyla uygulayacak firmayı bulmak var. Bunun için şehrindeki gelin saçı firmalarının profillerine göz atabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Dilan Doğan

Düğün Tarihi: 07.07.2017


bence güzel bir yüz yuvarlak yüz her yüz şeklinden daha güzeldir çünkü daha bebeksi gösteriyor uzun kare üçken gibi yüzler hic güzel deyil insanı biraz daha çirkin gösterebiliyor