Bir Yıllık Evlilikten İtiraflar

Evlenenlerin yeni evli çiftlere tavsiyeler verdiği derlemelerimiz Evlenenlerden Evleneceklere Tavsiyeler ve 10 Düğün.com Çiftinden 10 Paha Biçilmez Tavsiye'den sonra şimdi de yeni evli çiftlere öneriler veren, deneyimlerini paylaşan, düğünden sonra başlayacak hayatınızla ilgili gerçekleri anlatan bir yazı paylaşıyoruz.Herkesin payına düşeni alacağına eminiz. Tüm bu anlatılanları yeni evli ve acemi bir kadının itirafları olarak değerlendirebilirsiniz. Yazılanlara gülebilirsiniz ama unutmayın bunların hepsi sizin de başınıza gelebilir. Aman dikkat!

itiraf12 - ikili

Çamaşır deterjanı sorunsalı

İlk üç ay çamaşır yumuşatıcısını, sıvı çamaşır deterjanı zannederek çamaşırları yıkadım. Sonuç: koskocaman bir hüsran… Temizlenmeyen çamaşırlar ve bolca küfür…

Yatakta biri mi var?

Evlendikten beş ay sonra biriyle birlikte uyumaya ancak alışabildim. Bir gün bunu eşime söylediğimde ise “İlk aylar neden yatağın en ucunda yattığını şimdi anladım” dedi.

Parça başı ütü

Bizim evde ütü ücretli kardeşim... Hiç kimse kusura bakmasın! Ütü yapmak için eşimden parça başına belirli bir miktarda para alıyorum. Ütüden nefret ettiğim için bu işi eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum ne yapayım yani…

Aspiratörün dayanılmaz gürültüsü

Bir akşam bize gelen arkadaşımla birlikte mutfakta yemek yaparken, yemek kokusu gitsin diye aspiratörü çalıştırdım. Arkadaşım, aspiratörün sesinden rahatsız olduğu için derecesini düşürdü. Bense onun sayesinde, aylardan beri kullandığım aspiratörün derecesinin, nereden düşürüldüğünü öğrendim!

Ve sigortalar atar

Evime çok önemli bir misafir gelecekti. O sabah erkenden kalktım, mutfağa girdim. En son olarak böreği yapıp fırına attıktan sonra temizliğe başladım. Aradan bir saat geçmesine rağmen hala böreğin pişmediğini fark ettim. Misafirler geldi, gitti ama ortada börek falan yok, rezil oldum tabii... Fırın tam da bozulacak günü bulmuştu! Peki, gerçekte börek neden pişmemiş biliyor musunuz? Fırını, bulaşık makinesini, çamaşır makinesini ve elektrik süpürgesini aynı anda çalıştırdığım için sigortalar atmış!

itiraf3 - koklanan_cicek

Çıraklıktan ustalığa

28 yıl boyunca yemek yapmayan ben, meğer bütün yemekleri yapmayı biliyormuşum! Senelerce yemek yaparken anneme yardım ettim, aman sakın yanlış anlamayın yardım dediğim; dolaptan domatesleri ya da salçayı çıkarmak falandı. Buna rağmen evlendikten sonra vahiy inmiş gibi bütün yemekleri takır takır yapmaya başladım. Beni asıl şaşırtansa annemin yemek yaparken söylediği püf noktalarının birer birer beynime kazınmış olmasıydı. Oysa annem yemek yapmakla ilgili bilgileri söylediği sırada, benim aklım beş karış havadaydı… Buna rağmen mutfakta tek başıma yemek yaparken annemin bütün söyledikleri teker teker beynimden geçiyordu.

Salçalı yoğurt çorbası mı?!?

Günlerden birinde yoğurt çorbası yapmaya karar verdim. Çorbanın içine ne bulduysam attım, salça da dahil! Çorbayı içerken, içimden çorbanın ne kadar güzel olduğunu düşünüyordum ki, eşim “Canım, çorba güzel olmuş ama bir misafir geldiğinde bu çorbadan yapma bence” diyerek beni çökertti.

Misafirden misafire...

Bir gün eşime, “Ertesi gün misafir gelecek” dediğimde “Ne güzel… Uzun zamandır ev temizlenmiyordu. Bu da bahanesi olur!” dedi. Tabii ben yine şok!

İşte asıl sevgi

Eşim, öyle abartılacak şekilde romantik biri değildir. Yani hiçbir özel günümüzü unutmaz falan ama klasikleşmiş aşk sözcüklerinden nefret eder. Bunun yerine sevgisini, davranışlarıyla belli etmeyi sever. Sevgiliyken bu konuyla ilgili sık sık tartışırdık ama evlendikten sonra bu konuyu bir mesele haline getirmeyi bıraktım. Neden biliyor musunuz? Çünkü eşim, geceleri uyurken, farkında olmadan elimi tutuyor. Bu da bana yetiyor.

Ve bir uyarı da misafirlere

Evime gelen misafirlere duyuru! Lütfen hiçbir odadaki dolabımı açmayın! Üzerinize bir şeyler düşerse, olacaklardan ben sorumlu değilim! Yeni evli çiftlere öneri olarak şimdilik aktaracaklarım bu kadar...

İşin şakası

Şaka bir yana birçok insan düğün hazırlıkları süresince ve evliliklerinin ilk aylarında çeşitli sıkıntılar yaşayabilir. Bu tür süreçleri stressiz ve daha az sorunla atlatabilmek, mevcut duruma daha rahat adapte olabilmek için değişen duygu durumlarıyla baş etmeyi öğrenebileceğiniz "Düğün Hazırlıkları Sırasında İlişkiniz Bozulmasın" yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (6)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ÖS Özge Seyfi

Çok iimiş bu yaa :)))

SEK Sude Eren Kara

eşime hergün ne yemek yapayım diye sorduğumda sen bilirsin derdi.birgün okadar ısrar ettimki kızdı ve sanki istesem yapabileceksin makarnadan başka birşey dedi ve o an şok ki şok.kocacım işte şimdi itiraf ediyorum işte ogün yediğin dolmayı ben değil ablaların yani sevgili görümcelerim yapmıştı.hatırladınmı hani şu bayılarak yediğin ve şaşkınlıktan donakaldığın dolmaları

D Düğün.com

kesinlikle biz de çok beğendik :))

ÖK Özlem Kindam

kendimi gördüm galiba ya :)

Y Yasemin

biz kadınlar nedense çok yumuşak kalpliyiz erkekler bazen çocuklaşabiliyor benim olan yemeğin neden onu yedin dediğimde kendi kendine söz verip ben bir daha senin yemeğine dokunmayacağım diyip aradan 3 saat geçip dondurmamı kaşıklaması ilginç oluyor benim için kocam bir çocuktan farkı yok erkekleri kadınlar yani biz yönetiyoruz yeri geldi onlar ama en büyük koz bizim elizde aslında bense eşimi 6 yıl önce kaymettim ama 6 yıl sonra tekrar kazandım sadece sabır ve iki eşinde ne kadar iyi bir şekilde alttan alması önemlidir.herkeze mutlu bir hayat diliyorum eşleriniz ve evlatlarınızla.

MSB Müge Serçek Biroğlu

Herkese selam, Yazının sahibi olarak sesleniyorum sizlere. Evleneli 2 yılı geçti, bir yazı daha yazsam mı diye düşünmüyor değilim hani! ;))) Ne dersiniz?