Ankara'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:24 dakika

07.02.2022

Nişan masanın en güzel aksesuarı pasta olacak! O nedenle görselliği, lezzeti ve fiyatı dört dörtlük olan bir model seçmelisin. Ankara’daki nişan pastası fiyatlarını araştırdık. Ayrıca pastacı önerilerinde de bulunduk. Seni yazıya alalım!

Ankara Nişan Pastası

Ankara Nişan Pastası Fiyatları

Pasta firmalarının birbirinden farklı fiyatlandırma yöntemleri var. Büyük pastaneler ve butik pastacıların fiyat politikaları değişiyor.

Ankara’da pastanelere baktığımızda kilo ile hesaplama yaptıklarını görüyoruz. Mesela 100 kişilik pasta istediğini söylediğinde, ilk önce o pastanın kaç kilogram olduğunu hesaplıyorlar. Sonra ona göre bir rakam veriyorlar.

Pastanelerde kilo başına fiyatlar; şeker hamursuz pasta için 60 TL’den, şeker hamurlu olanlarda da 70 TL’den başlıyor.

Butik pastaneler ise dilim başına fiyat veriyorlar. Onlara gidip 100 kişilik pasta istediğinde, birim fiyatla dilim sayısını çarpıp ortaya toplam rakamı çıkarıyorlar. Ankara’daki bu pastacılarda da dilim başı fiyatlar 25 TL’den başlıyor.

Nişan pastası fiyatları Ankara’da ortalama olarak şöyle:

  • 50 kişilik nişan pastası fiyatları 500 – 1.200 TL aralığında.

  • 100 kişilik nişan pastası fiyatları 1.000 – 1.800 TL aralığında.

  • 200 kişilik nişan pastası fiyatları 2.000 – 3.000 TL aralığında.

ankara'da nişan pastası fiyatları ve 10 pastane önerisi

Herkes nişanını konuşsun: En Popüler Ankara Nişan Mekanları

Nişan Pastası Ankara’da Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

Ankara butik pasta fiyatlarını etkileyen bazı unsurlar var. Eğer bütçeni iyi kullanmak ve çok harcama yapmak istemiyorsan listelediğimiz etkenleri dikkate alabilirsin:

  • Dilim Sayısı / Kilo: Dilim sayısı ve kilogram üzerinden hesaplanan nişan pastalarında, hacim arttıkça birim fiyat azalıyor. Mesela 50 kişilik pasta için dilim başına 30 TL ödeyeceksen, 100 kişilik pastada bu rakam 25 TL’ye düşebiliyor.

  • Pasta Tasarımı: Bazı firmalar, fiyatlarını pastanın modeli üzerinden verebiliyorlar. Yani istediğin pastanın çok işçiliği varsa fiyatlar artıyor. Özel tasarım pasta Ankara’daki pastacılar tarafından büyük bir özenle yapılıyor. Talep edilirse çiftin figüründen, konsept tasarıma kadar her detay hazırlanabiliyor.

Ankara Nişan Pastası Fiyatları

  • Dış Kaplama: Nişan pastanın şeker hamuruyla mı kaplanmasını istiyorsun? Eğer isteğin bu yöndeyse, krema kaplı pastalara göre biraz daha fazla ödeme yapman gerekiyor. Bu arada son yıllarda yarı kaplamalı pastaların trendler arasında olduğunu da belirtelim.

  • Firmaya Göre: Büyük pastanelerdeki nişan pastası fiyatları, butik firmalara göre daha uygun oluyor. Çünkü devamlı üretim yaptıkları için rakamları yüksek tutmuyorlar. Butik pastacılarda ise kişiye özel tasarımlar üzerine çalışıldığı için fiyatlar bir tık daha fazla olabiliyor.

Ankara Pastacılar

Organizasyon firmalarının fiyatları da bu yazıda: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

Ankara Pastane Önerileri

Nişan için pasta siparişi Ankara’da nereden verilir? İşte nişan arifesindeki çiftlerin kafasını karıştıran bir soru da bu! İşinizi nasıl kolaylaştırırız diye düşündük ve Ankara’daki pastacıları listeledik:

1- Ceremi Butik Pasta

Ankara pasta siparişi alan firmalar açısından oldukça zengin! Listeye Ceremi Butik Pasta ile başlayalım. Pastacı, Çankaya’da yer alıyor.

Dilersen kendilerini ziyarete gidip, ücretsiz pasta tadımı yapabilirsin. Ama öncesinde fiyat teklifi almanda fayda var!

Ceremi Butik Pasta

2- Liva Grup - Kerkeli

Ankara Liva Pastanesi, çiftler arasında çok popüler. Yenimahalle’de yer alan Liva, 1970 yılından beri pastacılık sektöründe hizmet veren bir marka.

Birbirinden farklı pasta modelleri mevcut. Talep olursa diyabet, yumurtasız, laktozsuz, fındıksız pasta üretimleri de yapıyorlar.

Liva Grup Kerkeli

3- Pinky Pie Pasta

Ankara butik pastacılarından Pinky Pie, Çankaya’da konumlanmış. Pastacıda kullanılan malzemeler, gönül rahatlığıyla tüketebileceğin 1. sınıf markalardan oluşuyor.

Çiftlerin hayal ettikleri pastayı yapmak için onları titizlikle dinliyor ve ona göre bir tasarım ortaya çıkarıyorlar. Nişan pastalarının üzerine koydukları figürler de çok hoş duruyor.

Pinky Pie Pasta

4- Vanilla Stüdyo

Vanilla Stüdyo, nişan pastalarının yanı sıra kurabiyeler ve cupcakeler de yapıyor. Nişan masana koymak üzere bu ürünlerden de yaptırabilirsin.

Pastalarına da istediğin malzemeyi ekletebilir, dilediğin süslemeyi yapmalarını isteyebilirsin! Firma sayfasına girip şeker hamuruyla yaptıkları pasta modellerini de incelemeni öneriyoruz.

Vanilla Stüdyo

5- Cakes Pasta

Cakes Butik Pasta Ankara’da birbirinden renkli ve farklı modelleri çiftlere ulaştırıyor. Firma, pastalarında kaliteli malzeme kullanıyor. Ayrıca malzemelerin taze olmasına da büyük özen gösteriyor.

Pasta ve cupcake süslemesi konusunda da çok başarılılar.

Cakes Pasta

cakes pasta

cakes pasta

Firmayı İncele

6- Ferlife Chocolate & Patisserie

Ankara pastacılarından Ferlife da Çankaya’da konumlanmış. Ferlife; "Tatlı Mutluluklar" sloganı ile hareket ediyor. Çikolata, cupcake ve makaron gibi farklı ürünler de sunuyorlar.

Ayrıca bu firmanın en sevdiğimiz özelliklerinden biri, tüm pastalarında gerçek Belçika çikolatası kullanmaları!

Ferlife Chocolate Patisserie

7- Biscotti Mia

Ankara’da pasta siparişi verebileceğin Biscotti Mia, nişan esnasında ihtiyacın olan birçok lezzeti sunuyor. Çikolatalar, kekler, pastalar ve çok daha fazlası!

Çikolata üzerine fotoğraf baskısı da yapıyorlar. Bu çok sık rastlamadığımız bir süsleme yöntemi. Diğer farklılıkları için de firma sayfasını ziyaret edebilirsin.

Biscotti Mia

8- Pilita Pastaevi

Bu pastane Ankara’daki hemen hemen her çifte hitap ediyor. Klasik modellerden uzaklaşmak istemeyenler de özel tasarım yaptırmak isteyen çiftler de Pilita Pastaevi’nde dilediği pastayı yaptırabilir.

Hazır pasta modellerinin daha uygun fiyatlı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Pilita Pastaevi

9- Bonelli

Ankara tasarım pasta firmalarından biri de Bonelli! Pastacı, Akay’da yer alıyor. Düğün, nişan, söz gibi her tür özel davet ve kutlamalarda pasta çeşitleriyle çiftlere hizmet veriyorlar.

Tek katlı modellerin yanı sıra 2-3 katlı pastalar için de buradan fiyat alabilirsin.

Bonelli

Bonelli

Bonelli

Firmayı İncele

10- Tubi Pasta Kurabiye

Tubi Pasta Kurabiye’nin yetkilileri "Mutluluklar bir dilim pasta ile başlasın, eğlenceli kutlamalarınız bir dilim pasta ile sürsün" diyor. Nişan organizasyonundaki stresi azaltmanın en etkili yollarından biri pasta yemek ve bu sayede serotonin salgılamak!

Tubi Pasta’nın isme ve kişiye özel hazırladığı tüm nişan pastaları için firma sayfasını ziyaret etmeyi unutma.

Tubi Pasta Kurabiye


Pastacılar ve pasta fiyatları Ankara’da bu şekilde. Nişan pastanı seçmeyi son ana bırakmamanı öneriyoruz. Sen en iyisi şimdiden firmalarla görüş, fiyat teklifi al, kafan rahat olsun!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Ankara'daki Küçük Nişan Mekanları

Söz ve Nişan Magnetleri Arayanlar İçin 10 Nikah Şekeri Firması

Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

Ankara'da Nişan Yapılacak Cafeler

Şehir Şehir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum