13 Farklı Nişan Konsepti Fikri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:55 dakika

16.12.2021

İnternette görüp de özendiğin o söz-nişan organizasyonlarında seni aslında neyin etkilediğini biliyor musun? Biz söyleyelim: Ahenk! Bunu yakalamak için de tek ihtiyacın bir konsept belirlemek! Sana yardımcı olacak 13 maddelik bir “nişan organizasyonu için değişik fikirler listesi” hazırladık!

13 farklı nişan konsepti fikri

Nişan organizasyonu için konsept belirlerken, ilk yapman gereken, bu organizasyonu nerede yapacağına karar vermek. Nişanını evde yapabileceğin gibi evinin ya da bir mekanın bahçesinde de gerçekleştirebilir, otel ya da davet salonu gibi bir mekan da tercih edebilirsin. Şimdi bu mekanlarda gerçekleştirebileceğin nişan konseptlerine bakalım:

Evde Nişan Konseptleri

Eğer evde nişan organizasyonu yapacaksan kendin hazırlanmayı tercih edebilir ya da bir profesyonelden yardım alabilirsin. Süslemelerini kendin hazırlayabileceğin gibi evde nişan organizasyonu yapan firmaların sayfalarını inceleyebilir, hayalindeki konsept için ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri

1- Satranç Nişan Söz Konsepti

Evde nişan organizasyonu fikirleri arıyorsan satranç temalı nişana ne dersin? Nişan masası üzerine, damalı masa örtüsü kullanabilir, satranç taşı figürlerinin kullanıldığı cupcakeler ve nişan pastanı yerleştirebilirsin. Yine farklı satranç taşı şeklindeki dekoratif bibloları nişan süsleri olarak kullanabilirsin.

Davetlilerine farklı nişan hediyelikleri vermek istersen siyah ve beyaz şah tasarımlı mumlar, unutulmaz hatıralardan olacaktır. Damat adayın için de konsepte uygun, at ve kale şeklinde kol düğmelerinden bulabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

İlginç nişan organizasyonu fikirleri arıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

2- Kozalak Söz Nişan Konsepti

Kış dekorasyonunun vazgeçilmezi kozalaklar, söz-nişan teması olarak da tercih ediliyor. Özellikle nişan masası aksesuarları olarak çok şık bir görünüm sağlıyor. Peki nişan saçında küçük kozalaklı aksesuarlar sence de çok hoş durmaz mı?

Aynı şekilde damadın yaka çiçeği olarak da kozalaklı tasarımları tercih edebilirsin. Ayrıca kozalak ve dallardan yapılan bir nişan kapı süsü de davetlilerin için hoş bir karşılama fikri olabilir.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Bu tavsiyelere de kulak kabartmanda fayda var: Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

3- Limon Nişan Söz Konsepti

Evde nişan konsepti olarak kullanılan limon, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapılacak nişan için değişik fikirler arasında. Nişan ve söz masası süslemelerinde kullanılan limonlar ve sarı detaylar ile cıvıl cıvıl bir dekorasyona sahip olabilirsin.

Yeşil yapraklı dalların ve limonlardan kullanıldığı nişan kapı süsleri de şık tasarımlar arasında. Giyeceğin uzun, sarı bir abiye, konsepte uyum sağlayabileceğin şık bir nişan elbisesi olabilir.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

4- Güz Renkleri Söz Nişan Teması

Evde nişan fikirleri arıyorsan sonbaharda yapacağın bir nişan organizasyonunda mevsimin renklerini evine taşıyabileceğin, güz renkleri konseptine ne dersin? Bu temaya uygun olacak şekilde bordo ya da turuncu bir elbise tercih edebilirsin.

Yine bu renklerde bir kurdele ile bağladığın nişan yüzüklerini kütük nişan tepsisine koyabilirsin. Damadın yaka çiçeğini de konsepte uygun seçmeyi unutma!

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Şu galerimiz de ilgini çekebilir: En İlham Verici Sonbahar Nişan Konsepti Seçenekleri

5- Bohem Makrome Nişan Konsepti

Söz, nişan, düğün… Evlilik süreçlerinin, sıkça tercih edilen nişan konsepti fikirlerinden bohem temasına uygun nişan süslemelerini kendin yapabileceğin gibi bir organizasyon firmasından da destek alabilirsin.

Nişan masası süslemesi konusunda alternatif fikirlere açıksan, masa arkası makromeler, rengarenk çiçekler, tüylerle hazırlanmış nişan masası konseptine uygun olacaktır. Ayrıca evde nişan süslemeleri hazırlayacaksan jüt kumaşı ve saman ipleri, nişan masası süsleme malzemeleri olarak kullanabilirsin. nişan tepsisi süslemesinde de, beyaz zarif çiçekler ile birlikte tercih edebilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Düğününü de bohem konseptte yapmak istersen şu yazımızda birbirinden farklı önerilerimizi inceleyebilirsin: Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Bahçede Nişan Konseptleri

Evde nişan töreni için değişik fikirlerin yanı sıra evinin, yazlığının ya da bir mekanın bahçesinde yapacağın nişan töreni için ilginç fikirler bakıyorsan senin için birkaç önerimiz var.

Bu tarzda bir organizasyon için sanattan ve spordan ilham alarak, farklı bir nişan organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Doğanın renklerini de kullanabileceğin bahçede nişan konsepti önerilerimize bakalım mı?

6- Ressam Bahçe Nişanı Konsepti

Doğanın canlı renklerini bir ressamdan daha iyi kim kullanabilir? O halde bahçede nişan süslemelerinde hayal gücünü konuşturabilirsin. Kelebek ve çiçeklerle süslü, palet şeklindeki bir nişan tepsisi sence de çok şık olmaz mı?

Ayrıca tuval şeklindeki küçük süsleri, masa süsü ya da yüzük yükselticisi gibi nişan süsleme malzemeleri olarak kullanabilirsin. Elle çizilmiş gibi detayları bulunan bir elbise ve damadın yakasına takacağın ufak bir palet figürüyle, eşinle birlikte temana uygun giyinebilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Nişan çiçeğini de rengarenk tasarımlardan seçebilirsin. Nişan çiçeği seçimine dair önerilerimiz için şu yazımıza bakabilirsin: Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

7- Tenis Temalı Söz Nişan Organizasyonu

Özellikle tenis sporuyla ilgilenen çiftler, nişan günlerinde de bu hobilerini konsept olarak kullanabilir. Üstelik, tenis maçlarındaki imrenerek izlediğimiz kadın tenisçilerin elbiseleri, neden beyaz nişan elbisesi olarak kullanılmasın ki? Minik raketleri ve tenis toplarını nişan pastanda, davetiyende ve damadın yakasında kullanabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Bahçede nişan için alternatif fikirlere şu yazımızdan da ulaşabilirsin: En İyisini Arayanlara: Bahçede Nişan Organizasyonu Fikirleri

8- Papatya Temalı Bahçe Nişanı

Bahçede nişan organizasyonu için daha uygun bir konsept olabilir mi? Nişan saçında, masa süslemesinde, küçük sepetler içinde, nişan tepsinde, davetiyende, kısacası nişan organizasyonunun her detayında kullanacağın papatyalar hem senin hem davetlilerinin içini açacak!

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Nişana uygun elbiseyi seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? Şu makalemiz sana yardımcı olabilir: Söz ve Nişan Elbiseni Seçerken Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

9- Müzik Söz Nişan Teması

Müzik her kutlamanın olmazsa olmazı. Peki neden bir nişan konsepti olmasın? O halde her yere biraz nota serpiştirelim. Davetiyeni, nişan pastanı, hatta nişan yastığını notalı tasarımlardan seçebilirsin. Damadın yakasına bir gitar, nişan elbisene de küçük balerinler yerleştirebilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Açık havada nişan organizasyonu yapacaksan şu galerimize göz atmalısın: Seçmekte Zorlanacaksınız: Açık Hava Nişan Konsepti Fikirleri

Mekanda Nişan Konseptleri

Bir mekanda yapacağın nişan organizasyonunun avantajı, duvar ve tavan süslemeleri olabilir. Bunun için anlaşacağın mekanın işbirliği içinde olduğu organizasyon firmalarıyla birlikte hareket edebilirsin. Bazı mekanlara dışarıdan organizasyon ekibi götürebilirsin.

Bunun için mekanla anlaşmadan önce sana sundukları konsept seçenekleri, organizasyon temalarını değerlendirip ona göre karar vermelisin. Peki mekanda gerçekleştirebileceğin konseptler neler olabilir? Onlara da bir göz atalım:

10- Yıldız Temalı Nişan

Yıldız deyince aklına öyle beş kollu parlak çizimler gelmesin. Samanyolunda yolculuktan bahsediyoruz. Nişan mekanının tavanını parlak yıldızların kapladığı bir gökyüzüne dönüştürebilirsin. Elbisende, davetiyende hatta masa süslemelerinde yıldız kümelerini kullanabilir, ışıltılı ve büyüleyici bir ambiyans yaratabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Peki nişan tepsini seçtin mi? Şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gümüş, Aynalı, Modern: Nişan Tepsisi Seçiminizi Yaptınız mı?

11-Deniz Konseptli Nişan

Deniz kıyısında bir mekanda yapacağın nişan töreni için konsept olarak yine denizi kullanabilirsin. Deniz kabuklu nişan masası süslemesi, deniz yıldızlı nişan saçı, denizi çağrıştıran nişan hediyeleri gibi dekorasyon fikirleri ile romantik ve şık bir nişan organizasyonu oluşturabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Birbirinden şık nişan masalarını incelemek istersen şu yazımız sana ilham verebilir: Birbirinden Şık Söz-Nişan Masası Süsleme Fikirleri

12- Mor Konseptli Söz-Nişan

Romantik bir nişan teması istiyorsan mor nişan konsepti sence de çok şık olmaz mı? Özellikle kapalı bir mekanda, örneğin bir davet salonunda gerçekleştireceğin nişanın dekorasyonunda lavantalar kullanabilirsin.

Özellikle nişan masası çiçeği olarak çok hoş duracaktır. Aynı şekilde nişan tepsisi süslemesi olarak mor lavantaları kullanabilir, nişanında temana uygun olarak, zarif, mor bir abiye giyebilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Pasta modelini hala seçemediysen: Nefis Nişan Pastası Modelleri

13- Vintage Söz Nişan Konsepti

Nostalji seven çiftler için uygun bir tema olan vintage nişan konsepti için kullanabileceğin çok fazla süsleme var. Kullanacağın tasarımlarda dikkat etmen gereken şu: Kendini hangi döneme ait hissediyorsun?

The Great Gatsby setinde nişan yapar gibi 1920’lerin eğlenceli ve şık tasarımlarına ne dersin? Flapper elbiselerden, tüylü masa dekorasyonuna, nişan pastandan davetiyene kadar her detayda dönemin izlerini yansıtabilirsin.

13 farklı nişan konsepti fikri 13 farklı nişan konsepti fikri

Nişan organizasyonu için hazırlıklarını yaparken bir profesyonelden destek alabilirsin. Seçtiğin mekanın anlaşmalı olduğu organizasyon firmaları hazırlıklarda sana yardımcı olacaktır. Ayrıca evde söz nişan organizasyonu yapan firmalar da var. Nişan organizasyonunun ortalama ne kadara mal olacağını merak ediyorsan, şu yazımız sana fikir verebilir: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Nişan mekanına göre konsept önerilerimiz bu şekilde. Sen de bu temalardan birini seçerek hem orijinal hem de şık bir organizasyona ev sahipliği yapabilirsin. Konseptin için şehrindeki organizasyon firmalarının sayfalarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap