Birbirinden Şık Söz ve Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:47 dakika

29.04.2024

Söz ve nişan masası hazırlama aşamasına geldiğine göre, seni de tatlı bir heyecan sardığını biliyoruz. Bu yazıda “Söz ya da nişan masası nasıl süslenir?, “Söz-nişan masa süslemeleri nelerdir?”, “Söz-nişan konsepti ile uyumlu masa süslemeleri nasıl olmalı?” gibi sorularına cevap bulacaksın!

birbirinden şık söz ve nişan masası süsleme fikirleri

Nişan Masası Süslemesinde Nelere Dikkat Edilir?

Söz ya da nişan masa süslemesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan süslemelerin, mekan ve dekorasyon ile bütünlük sağlamasıdır. Bu yüzden ilk karar vermen gereken şey, bu organizasyonu evde mi yoksa dışarıda mı yapacağın olmalı. Seçtiğin mekana göre nişan masası konsepti belirleyerek, dekorasyona başlayabilirsin.

Evde Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan törenini evde yapmayı planlıyor ve “Nişan masası evde nasıl süslenir?” diye merak ediyorsan, ihtiyacın olan şeylerin söz masası malzemeleri listesi ile çok benzer içeriklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Vereceğimiz örnekler ile hem söz masası nasıl hazırlanır hem de nişan masasında neler olur, anlatmış olacağız. Ortama bir organizasyon firmasının eli değmiş gibi hava katacak şahane ve pratik önerilerimiz var senin için:

►Evde söz masası süsleme işine masa arkası fonu ile başlayabilirsin. Konsept rengine uygun, perde boyutunda kestireceğin büyük bir kumaşı, perde ruleti ile kornişe geçir. Böylece fonun hazır.

Masa arkası fonu

►Evde söz süslemeleri arasında en kolay bulunanı balonlardır. Nişan konsept rengin ile uyumlu tonlarda seçeceğin ve helyum gazı ile dolduracağın balonların ucunu rafya kağıtları, tüller, danteller ile bağlayarak, tavandan sarkıtabilirsin.

►Evde söz masası hazırlama için değişik fikirler arıyorsan, sıradaki önerimize de bayılacağına eminiz: Eğer konsept rengin metalik ise sarı, pembe altın ve gümüş renklerde boyayacağın farklı boylardaki şişelerle harika birer vazo yapabilirsin.

Nişan süslemeleri

Mekana Göre Nişan Masası Süslemeleri Nasıl Olur?

Evde yapacağın masa dekorasyonu ile düğün salonunda yapılacak dekorasyon aynı olmayacaktır. Nişan masası için gerekenler evde nişan törenleri için tarza da bağlı olarak daha sade dekorasyonlar olabiliyor. Nişanını mekanda yapacaksan, eve kıyasla daha ihtişamlı bir organizasyon tercih edebilirsin. Şık mekanların sahip olduğu görkemli dekorasyon ve süsleme seçeneklerini değerlendirebilir, hayalindeki nişan konseptini gerçekleştirebilirsin.

Nişan masası süsleme

Nişan masası süslemesi konusunda alternatif fikirlere açıksan sana, masa arkası makromeler, rengarenk çiçekler, tüylerle süslü bohem tarzda dekore edilmiş bir nişan masası önerebiliriz.

Söz ve nişan masası

Nişan Masası Aksesuarları Nelerdir?

Şık bir nişan organizasyonu detaylarda gizlidir. Seçtiğin masa örtüsünden nişan tepsine, ikramlıklarından şamdanlara kadar tüm nişan için masa süsleme malzemeleri senin tarzını yansıtmalı. Peki söz nişan masası aksesuarlarını nasıl seçmelisin, nelere dikkat etmelisin? Kısaca anlatalım:

 • Nişan için masa örtüsü

 • Şamdanlar

 • Nişan masası çiçeği

 • Nişan pastası

 • Nişan Masası Fonu

 • Nişan tepsisi

 • Nişan Hediyelikleri

  Şık Söz Nişan Masası Süsleme Örnekleri

  Şimdi sana ilham vereceğini umduğumuz zevkli şekilde hazırlanmış birbirinden şık nişan masası modellerine geldi sıra. Aşağıda senin için sıralayacağımız nişan masası süsleme modelleri içinden bakalım en çok hangilerini beğeneceksin. Minimalist bir gelin adayıysan çiçeklerle soft renklerin uyumuna, bir kır bahçesinde nişan töreni yapmak istiyorsan da bu piknik konseptli masa dekorasyonuna bayılacağına eminim.

  1- Rustik Nişan Masaları

  İster sade ister gösterişli... Ahşap görünümünü sevenlerin tercih edebileceği bu rustik nişan masasını senin için Gülsüm Aydemir Event düzenleyebilir. Demo masa, konsept geliştirme gibi hizmetler alabileceğin firmanın şehir dışında hizmet seçeneği bulunduğunu da ekleyelim.


  Asrın Organizasyon

  2- Led Işıklı Nişan Masaları

  Led ışıklar ile çiçeklerin bulunduğu bir fon, sadelikten yana olanların beğeneceği türden. Romantik bir hava katan ışıklı fon ile zarif bir nişan masası için Lylawedding ile çalışabilirsin. Çeşitli trendleri takip ederek, hayata geçirdiği çalışmalarda uygulayan firmanın profilinden önceki çalışmalarına göz atarak ilham alabilirsin. Ayrıca hayalindeki konsept için firma ile iletişime geçerek tema geliştirme hizmetinden yararlanabilirsin.


  lylawedding

  Lylawedding

  Lylawedding

  Firmayı İncele

  3- Romantik Nişan Masaları

  Romantik bir nişan masası isteyenler için bir firma önereceğiz şimdi! Organizasyon Melekleri, birbirinden farklı konseptlerde masa süslemeleri yapıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel birçok kampanya da sunuyorlar.


  Organizasyon Melekleri

  4- Çiçekli Sade Nişan Masaları

  Çiçekleri ve sade görünümü sevenlerin bu nişan masası örneğini beğeneceğine eminiz. Sade ve şık çiçeklerin hakim olduğu bir nişan masası istiyorsan, New Organizasyon senin için iyi bir seçenek olabilir. "Tüm stillere hitap ediyoruz" sloganını benimseyen firma, uzun yıllardır bu sektörde olmanın getirdiği deneyimle eksiksiz organizasyonlar düzenliyor.


  New Organizasyon

  5- Vintage Nişan Masaları

  Vintage ve rustik dekorasyonları sevenlerin bu nişan masası tarzını bulabilecekleri bir firma önereceğiz. Vintage tarzda süslemeleriyle dikkat çeken Erna Organizasyon, sadece vintage değil, modern ve romantik gibi birçok tarzda eşsiz tasarımlara imza atıyor. Doğanın renklerini ve antika görünümlü eşyaları seviyorsan, daha önceki çalışmalarına göz atmak için firma profilini incelemeyi unutma!


  erna Organizasyon

  6- Balonlu Nişan Masaları

  Balonlarla kaplı bir fon fikrini sevdiysen, renkleri uyumlu bir şekilde kullanan şık tasarımlarıyla dikkat çeken Rüya Organizasyon'a göz atabilirsin. Sahip oldukları çeşitli nişan masası tasarımları arasında cam masa, zarif çiçekler ve ayna gibi unsurlar yer alıyor. Daha önceki çalışmalarına göz atmak için firma profilini inceleyebilirsin.


  birbirinden şık söz ve nişan masası süsleme fikirleri

  7- Cam Nişan Masaları

  Cam nişan masaları gittikçe daha çok karşılaştığımız tasarımlardan birisi. Modern bir görünüm veren, kimi zaman aynaya çok yakın bir yansıtmaya sahip olan parlak camlar, şık bir nişan masası isteyenler için ideal. Fotoğrafta görebileceğiniz örnek, Exenwedding Decoration'a ait. Dilediğiniz konsepti gerçekleştirmeyi amaçlayan firma, birçok farklı tarzda dekorasyon ve süsleme imkanı sunuyor. Demo masa ve konsept geliştirme olanaklarını sunan firmanın profiline girerek daha önceki çalışmalarına göz atabilirsin.


  birbirinden şık söz ve nişan masası süsleme fikirleri

  8- Perdeli Nişan Masaları

  Nişan masasını güllerle kaplanmış perdeli bir fon ile tamamlamak, zarif nişan masası örneklerinden birisi diyebiliriz. Beyaz perde ile beyaz güllerin birleşimi olan bu örnek Night Organizasyon'a ait. Vintage tarzdan modern tarza, dileyebileceğiniz birçok tarzda tasarımları görmek için firmanın sayfasını inceleyebilirsin.


  birbirinden şık söz ve nişan masası süsleme fikirleri

  9- Baş Harflerinizin Birleştiği Nişan Masaları

  Baş harflerinizin balonlar ve çeşitli süslemelerle yazılı olduğu bir nişan masası istiyorsan, modern tasarımlarıyla dikkat çeken DOA Wedding ile anlaştığında fresh bir mekan süslemesine, modern bir nişan organizasyona sahip olacağını bilmelisin. Üstelik ister hayalindeki temayı firma ile gerçeğe dönüştürebilir istersen firmadan konsept danışmanlığı hizmeti alabilirsin.


  DOA Wedding

  10- Çiçekli Nişan Masaları

  Çiçeklerin nişan masasına çok yakıştığını biliyoruz. Sevdiğiniz renklerdeki çiçeklerden oluşan, romantik bir hava katan ışıklı fon sahip gösterişli bir nişan masası için Mis Organizasyon ile çalışabilirsin.


  mis organizasyon

  "Nişan ve sözde masa süsleme nasıl olur?", "Hangi malzemeler kullanılır?", "Nelere dikkat etmek gerekir?" gibi kafanda dönüp dolaşan sorulara, bu yazı ile cevap verebildiğimi umuyorum. Söz ve nişan organizasyonunu emin ellere bırakmak ve bu süreçte sadece mutluluğuna odaklanmak istersen, söz ve nişan organizasyon firmalarıyla çalışabilirsin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap