Birbirinden Şık Söz ve Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

9:36 dakika

01.03.2022

Söz ve nişan masası hazırlama aşamasına geldiğine göre, seni de tatlı bir heyecan sardığını biliyoruz. Bu yazıda “Söz ya da nişan masası nasıl süslenir?, “Söz-nişan masa süslemeleri nelerdir?”, “Söz-nişan konsepti ile uyumlu masa süslemeleri nasıl olmalı?” gibi sorularına cevap bulacaksın!

birbirinden şık söz ve nişan masası süsleme fikirleri

Yeni evlenecek çiftler, söz ve nişan törenlerini bir arada yapabildikleri gibi, ayrı ayrı organizasyonlar olarak evde de yapabiliyorlar ya da bir mekan kiralamayı tercih edebiliyorlar. Buna göre de masa süslemeleri de farklılık gösteriyor. Haydi gel, şimdi sırasıyla söz ve nişan organizasyonları için masa süslemesinde neler yapabilirsin, birlikte inceleyelim.

Nişan Masası Süslemesinde Nelere Dikkat Edilir?

Söz ya da nişan masa süslemesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan süslemelerin, mekan ve dekorasyon ile bütünlük sağlamasıdır. Bu yüzden ilk karar vermen gereken şey, bu organizasyonu evde mi yoksa dışarıda mı yapacağın olmalı. Seçtiğin mekana göre nişan masası konsepti belirleyerek, dekorasyona başlayabilirsin.

Nişan Masası Süsleri Nasıl Seçilir?

Nişan törenin için konsept bir renk seçip, süslemeleri bu belirlediğin renge göre yapabilirsin. Somon, pudra, lila ve gold renkler son zamanlarda masa süslemelerinde sıkça karşılaştığımız renkler arasında. Eğer nişan organizasyonunu profesyonel ellere teslim etmeyi düşünüyorsan, düğün organizasyon şirketlerine başvurabilirsin.

Nişan Masası Süsleme

Bu yazı da nişanın için sana rehber olacak: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Mekana Göre Nişan Masası Süslemeleri Nasıl Olur?

Nişan organizasyonunu yaptığın mekan ne tarz nişan masa süsleri kullanacağının ipuçlarını verir. Evde yapacağın masa dekorasyonu ile düğün salonunda yapılacak dekorasyon aynı olmayacaktır. Nişanını evde yapacaksan, masa süslemesinde minimal aksesuarlar tercih edebilirsin. Masa üzerine renkli boncuklar, mevsim çiçekleri serpiştirebilirsin.

Nişan masası süsleme

Bu tavsiyelere de kulak kabartmanda fayda var: Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

Nişan konsepti

Nişan mekanı olarak bir kır bahçesi tercih edeceksen, doğanın renklerinden yararlanabilirsin. Peki nişan için bahçe süslemesi olarak neleri kullanabilirsin?

Bahçede nişan organizasyonu süslemeleri olan minimal saksılar içerisine yerleştirilmiş rengarenk çiçekler ve dallarla süslenmiş masalar gibi objeler, dekorasyonunda doğallık ve şıklık elde etmeni sağlar.

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Seçmekte Zorlanacaksınız: Açık Hava Nişan Konsepti Fikirleri

Nişan masası süslemesi konusunda alternatif fikirlere açıksan sana, masa arkası makromeler, rengarenk çiçekler, tüylerle süslü bohem tarzda dekore edilmiş bir nişan masası önerebiliriz.

Ayrıca bohem düğün konsepti fikirleri de nişanında sana yardımcı olabilir: Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Söz ve nişan masası

Nişan Masası Aksesuarları Nelerdir?

Şık bir nişan organizasyonu detaylarda gizlidir. Seçtiğin masa örtüsünden nişan tepsine, ikramlıklarından şamdanlara kadar tüm nişan için masa süsleme malzemeleri senin tarzını yansıtmalı. Peki söz nişan masası aksesuarlarını nasıl seçmelisin, nelere dikkat etmelisin? Kısaca anlatalım:

Nişan Masa Örtüsü

Nişan için masa örtüsü seçimini, konsept rengine göre yapman önemli. Nişan masanı gösterecek olan masa örtüsü ile diğer süslemelerinin birbiri ile ahenk içerisinde olması gerekir. Masa örtüsü olarak dantel, şifon, organze, saten gibi kumaşlar seçebileceğin gibi, parlak renklerde pul işlemeli ya da simli kumaşlar da tercih ederek ortama ışıltı katabilirsin.

Nişan masası süslemeleri

Dilersen süslü, ışıltılı örtüler yerine daha doğal tercihlerde de bulunabilirsin. Runnerlar, püsküllü el örgüsü örtüler tercih edebileceğin diğer nişan masa örtüsü modelleri arasında.

Söz masası

Şamdanlar

Nişan için masa süsleri arasında şamdanların yeri ayrıdır. Eğer nişan mekanı olarak bir düğün salonu ya da otelin balo salonunu kiralayacaksan, alabildiğine gösterişli şamdanlara masa süslemelerinde yer verebilirsin. Unutma mekanın tavan yüksekliği arttıkça, şamdanlarının boyu da aynı oranda artabilir. Tekli şamdan kullanabileceğin gibi, çoklu şamdan da tercih edebilirsin.

Nişan masası aksesuarları

Nişan Masası Çiçeği

Nişanlığınla ve nişan mekanındaki diğer süslemelerle uyumlu renklerde nişan masası çiçeği kullanabilirsin. Eğer açık alanda nişan yapıyorsan, özellikle taze mevsim çiçekleri kullanmanı öneriyoruz. Nişanın evde ya da başka kapalı bir mekanda olacaksa yapay çiçeklere yönelebilirsin. İlkbaharda sarı papatyalar ve cipso; sonbaharda pastel tonlarda yapay çiçek kullanabilirsin.

Nişan masası çiçeği

Nişan Pastası

Bu organizasyonların en güzel süsü nişan pastasıdır. Nişanlarda, davetli sayısı daha az olduğu için, genellikle bir iki katlı pastalar tercih ediliyor. Sadece pasta, şekerleme, kek ve nişan kurabiyelerinden oluşan bir tatlı masasıyla da konukların aklını başından alabilirsin.

Nişan pastası

"İstanbul'da nişan pastası fiyatları nasıl?" diye kara kara düşünmene gerek kalmadı: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Nişan Masası Fonu

Nişan masanı daha da gösterişli hale getirmek istiyorsan, yaratıcılığın sınırı yok. Fon süsleme malzemeleri kullanarak evde bile harikalar yaratabilirsin. Hem bu süslü nişan masası arka dekoru, çok hoş fotoğraf kareleri elde etmeni sağlayacak, bizden söylemesi.

Belirlediğin konsepte ve nişan mekanına göre fon olarak tül, şifon, saten kumaş kullanabileceğin gibi, ip perdeler, aynalar, büyük çerçeveler, dekoratif kapılar da tercih edebilirsin. Dilersen fonu ışıklandırabilir ya da yukarıdan aşağıya çiçekler sarkıtabilirsin. Birbirinden şık nişan masası fonları için şu galerimize bakabilirsin: En Şık 15 Nişan Masası Arka Dekor Örneği

Nişan masası fonu

Nişan Tepsisi

Nişan tepsisi de nişan masanın dekorasyonunda yer alan aksesuarlardan bir diğeridir. Gümüş, aynalı, kütük, kasnak olarak hazırlanabilen tepsilerden nişan masan için uygun olan birini seçerek, tarzını ortaya koyabilirsin.

Evde Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Nişan törenini evde yapmayı planlıyor ve “Evde nişan masası nasıl süslenir?” diye merak ediyorsan, ortama bir organizasyon firmasının eli değmiş gibi hava katacak şahane ve pratik önerilerimiz var senin için:

►Evde nişan masası süsleyeceksen, işe masa arkası fonu ile başlayabilirsin. Konsept rengine uygun, perde boyutunda kestireceğin büyük bir kumaşı, perde ruleti ile kornişe geçir. Böylece fonun hazır.

Masa arkası fonu

►Evde nişan süslemeleri arasında en kolay bulunanı balonlardır. Nişan konsept rengin ile uyumlu tonlarda seçeceğin ve helyum gazı ile dolduracağın balonların ucunu rafya kağıtları, tüller, danteller ile bağlayarak, tavandan sarkıtabilirsin.

►Evde nişan töreni için değişik fikirler arıyorsan, sıradaki önerimize de bayılacağına eminiz: Eğer konsept rengin metalik ise sarı, pembe altın ve gümüş renklerde boyayacağın farklı boylardaki şişelerle harika birer vazo yapabilirsin.

Nişan süslemeleri

Şık Nişan Masası Örnekleri

Şimdi sana ilham vereceğini umduğumuz zevkli şekilde hazırlanmış birbirinden şık nişan masası modellerine geldi sıra. Aşağıda senin için sıralayacağımız nişan masası süsleme modelleri içinden bakalım en çok hangilerini beğeneceksin. Minimalist bir gelin adayıysan çiçeklerle soft renklerin uyumuna, bir kır bahçesinde nişan töreni yapmak istiyorsan da bu piknik konseptli masa dekorasyonuna bayılacağına eminim.

Şık nişan masası

Nişan masanın en önemli parçası olan pastaların siparişi verebileceğin şirin butik pastacılar da burada: Nişan Pastası Yaptırabileceğiniz Butik Pastacılar

Vintage temalı bir nişan yapmayı planlıyorsan, retro telefon, eski resim çerçeveleri, daktilo, eski kitaplar sayesinde bu konsept ile uyumlu harika bir masa süslemesine sahip olabilirsin. Bak buradaki sevimli ve uygulaması kolay fikirler de çok hoşuna gidecek: İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

Söz masası

Mor çiçekler ve altın renginin uyumu ile bezeli böyle bir masa süslemesine ne dersin? En sevdiğin çiçeklerle süsleyeceğin masa dekoru ile mekanı çiçek bahçesine çevirebilirsin.

Nişan masası

Nişan giriş şarkına hala karar veremediysen şu yazımıza göz at: En Güncel Nişan Giriş Müzikleri

Söz Masası Süsleme

Aslına bakarsan, söz masası süsleme ile nişan masası süsleme arasında fazla bir fark yok. Tek bilmen gereken eğer söz ve nişanı bir arada kutlamayacaksan söz masalarının, nişan masalarına göre daha sade şekilde dekore edilmesi gerektiğidir.

Söz kesme genellikle isteme töreni ile birlikte kız tarafının evinde gerçekleşir. Tamamen evde gerçekleşecek böyle bir törende, söz masası kiralayabilirsin. Peki “Söz masası nasıl süslenir?” beraber inceleyelim.

Söz masalarında genellikle, söz yüzüklerinin yer aldığı tepsi, süslemeli söz masa örtüsü, söz pastası, çeşitli ikramlar, kadehler yer alır. Bunların yanı sıra çeşitli süsleme malzemeleriyle de masanın dekorasyonu yapılır. Söz masası hazırlama aşamasından önce, tıpkı nişan ve düğünlerde olduğu gibi bir konsept renk belirlemek, işini kolaylaştıracaktır.

Söz Konsepti Seçimi

Söz konsepti belirlerken, sözünün yapılacağı mevsimden ilham alabilirsin. Örneğin; söz kesme törenin sonbaharda olacaksa kahverengi ve sarı tonlarından, kış mevsiminde olacaksa beyaz, kırmızı, bordodan yararlanarak evde söz masası süsleme işinin üstesinden gelebilirsin.

Nişan masası çiçeği

İlkbahar ve yaza elbette yeşiller, kırmızılar, pembeler yakışır. Ayrıca söz masası süslemeleri arasında beyaz cipso çiçekler de kullanmak konsept ile uyumlu bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kış aylarında söz kesecek çiftler, söz masası konsepti olarak kış temasını kullanarak, masa süslemelerinde kozalaklara, kar tanesi ve kardan adam figürlerine yer verebilirler.

Söz Masası Süsleme Malzemeleri

Süsleme yapacağın mekan ve söz masası ufaksa malzemelerin sayısını ve boyutunu da o oranda azaltmanı öneriyoruz. Kalabalık bir söz masasının şık görünmeyeceğine emin olabilirsin. Şık ve konsept ile uyumlu renklerde bir söz masası örtüsü, masa aydınlatmaları olarak minik mumluklar, renkli boncuklar ya da konsept ile uyumlu minik figürleri, masa süslemesi olarak kullanabilirsin.

Söz masası malzemeleri arasında ayrıca iki katlı ikramlıkları, cupcake standlarını, söz pastası için supla tabaklarını ve aynalı tepsileri saymak mümkün.

Söz masası çiçeği

Makası da unutma: Söz / Nişan Makası Modelleri ve Fiyatları

İçleri pembe mevsim çiçekleri ile dolu telden hazırlanan daireleri, masanın üzerine denk gelecek şekilde tavandan aşağı sarkıtarak da ortama hoş bir hava katabilirsin. Beyaz örtülü, sade bir masa ile hoş bir uyum yakalayacaktır. Söz ve nişan masası süslemelerini tamamladım, işim bitti diye düşünme. Zamanı geldiğinde bu konuda da fikir edinmek istersen, “Düğün Masası Süslemesi Nasıl Yapılır?” başlıklı makaleyi okuyabilirsin.

Pembe nişan masası

Söz ve Nişan Hediyelikleri Nelerdir?

Söz ve nişan masalarını hem dekoratif olmaları hem de tören sonunda misafirlere armağan edilmelerinden dolayı, nişan hediyeleri de süsler. Nişan ya da sözde dağıtılan hediyeler arasında anahtarlıklar, çikolata kutuları, cam ya da kristal objeler, koku taşları yer alabilir. Üzerine küçük notlar iliştirilmiş sukulentler ya da hasır kumaş ve lavantalar ile süslenmiş mumlar da hoş birer hediyelik olabilir.

Nişan hediyelikleri

Söz ve Nişan Masası Süslemesi Yapan Firmalar

Nişan törenlerinin en görkemli öğesi olan söz / nişan masanı süslemede sana destek olacak firmaların bazılarını derledik. Fikir vermesi açısından firmaların sayfalarını inceleyebilir, nişan masası süsleme fiyatları için beğendiğin firmalardan teklif alabilirsin.

1- She Wedding & Events

İster sade ister gösterişli... Nasıl bir nişan organizasyonu istediğine karar ver, She Wedding & Events gerçeğe dönüştürsün. Demo masa, konsept geliştirme gibi hizmetler alabileceğin firmanın şehir dışında hizmet seçeneği bulunduğunu da ekleyelim.

She Wedding Events

2- DOA Wedding

Modern tasarımlarıyla dikkat çeken DOA Wedding ile anlaştığında fresh bir mekan süslemesine, modern bir nişan organizasyona sahip olacağını bilmelisin. Üstelik ister hayalindeki temayı firma ile gerçeğe dönüştürebilir istersen firmadan konsept danışmanlığı hizmeti alabilirsin.

DOA Wedding

3- Lylawedding

Sade ve zarif bir nişan süslemesi istiyorsan Lylawedding tam senlik bir organizasyon firması. En yeni trendleri takip ederek, hayata geçirdiği çalışmalarda uygulayan firmanın profilinden önceki çalışmalarına göz atarak ilham alabilirsin. Ayrıca hayalindeki konsept için firma ile iletişime geçerek tema geliştirme hizmetinden yararlanabilirsin.

lylawedding

4- Y23 Organizasyon

Mekanın ve masanın süslenmesi, masa ve sandalye temini, giydirilmesi, masa üstü dekorları gibi konsept hizmetlerini birlikte kararlaştırıp, gerçekleştirebileceğiniz bir ekibe bakalım şimdi. Y23 Organizasyon'dan aynı zamanda catering hizmeti, pasta, fotoğraf ve video, havai fişek, sanatçı temini ve DJ gibi detaylarla ilgili de görüşebilirsin.

Y23 Organizasyon

5- Organizasyon Melekleri

Organizasyon stilini "Yaratıcı, tarza uygun, yenilikçi ve kaliteli" olarak tanımlayan bir firma önereceğiz şimdi! Organizasyon Melekleri, birbirinden farklı konseptlerde masa süslemeleri yapıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel birçok kampanya da sunuyorlar.

Organizasyon Melekleri

6- Mekselina Desing & Event

Mekselina Desing & Event; profesyonel kadrosuyla uzun süredir düğün, nişan ve kına gibi etkinliklerin organizasyonlarını yapıyor. Şimdi firmayla çalışmış bir çiftin yorumuna bakalım:

Demet & Ali: "Dilediğimiz gibi en mutlu günümüzü gerçekleştiren Tuba Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Her şey hayal ettiğimizin de üstündeydi ve bütün misafirlerimiz en az bizim kadar organizasyona hayran oldular. Her şey için çok teşekkürler Mekselina!"

Mekselina Desing

7- Mis Organizasyon

Gümüş süslemelerin asaletinin nişan organizasyonunda hakim olmasına ne dersin? Metalik suplalar, şamdanlar ile aynı tonlarda fonların arasına serpiştirilmiş çiçeklerle çok hoş bir ambiyans yaratabilirsin. Bunun için Mis Organizasyon ile çalışabilirsin.

mis organizasyon

8- Miness Davet & Organizasyon

Miness Davet & Organizasyon; şık ve kaliteli organizasyonlar düzenliyor. Göz alıcı çiçek aranjmanları kullanıyor, diğer tüm detayları da belirlediğiniz konsepte göre hazırlıyorlar. Yurt içinin yanı sıra yurt dışında da birçok organizasyona imza atıyorlar.

Miness Davet Organizasyon

9- Erna Organizasyon

Bohem tarzda süslemeleriyle dikkat çeken Erna Organizasyon, rengarenk ve farklı tasarımlara imza atıyor. Özellikle söz ya da nişan törenini kır alanında yapacaksan firmayla çalışabilirsin. Daha önceki çalışmalarına göz atmak için firma profilini incelemeyi untuma!

erna Organizasyon

10- Sera Organizasyon

Rengarenk ve cıvıl cıvıl organizasyonlar için Sera Organizasyon'u tercih edebilirsin. Sade tasarımlara, rengarenk çiçekler ve aksesuarlarla şık bir hava katan firma, iç açıcı bir ambiyans yaratıyor!

Sera Organizasyon

"Nişan ve sözde masa süsleme nasıl olur?", "Hangi malzemeler kullanılır?", "Nelere dikkat etmek gerekir?" gibi kafanda dönüp dolaşan sorulara, bu yazı ile cevap verebildiğimi umuyorum. Hem nişan hem düğün organizasyonunda en yeni düğün trendleri de sana ilham verebilir.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum