Artısıyla Eksisiyle Restoran Düğünleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:30 dakika

29.11.2018

Gelin restoran düğünlerini bir teraziye koyalım. Bir kefeye eksileri, bir kefeye artıları… Bakalım sizin için hangisi ağır basacak?

Sıcacık, samimi bir düğün

Eğer en yakınlarınızla birlikte samimi, sıcacık bir düğün yapmak gereksiz ayrıntılarla, yorucu organizasyonlarla uğraşmak istemiyorsanız düğün mekanları arasından sizin için en uygunu elbette bir restoran düğünü olacaktır. En yakın dostlarınızın ve ailenizin katılacağı bu düğünde herkes birbirini tanıyor olacak ve son derece rahat, görece sakin ve sessiz bu düğünün sohbeti, muhabbeti çok olacak. Dolayısıyla özel anları, paylaşılan hatıraları ile hiç unutulmayacak ve birbirinden güzel fotoğraf karelerine ev sahipliği yapacak restoranlar, sonbahar düğünleri için önerilen mekanlar arasında da yer alıyor.

sicacik samimi_bir_dugun

Yemekte butik hizmet

Yalnızca sonbaharda değil cıvıl cıvıl bahar aylarında yapılan düğünlerde de tercih edebileceğiniz restoran düğünlerinin en güzel yönlerinden biri de mekanın tek ve en özel grubu olacak olmanızdır. Tamamen size ayrılmış olan mekanda, ilgi ve alakanın gece boyunca sizi ve davetlilerinizi çok iyi hissettireceğinden eminiz. Bir restoran düğününün yarattığı en büyük beklenti elbette yemeklerdir! Diğer düğün yerlerinde olduğu gibi yemekler kalabalık bir gruba yapılmayacağı ve butik bir hizmet olacağı için her zaman diğer düğünlerden çok daha iyi bir sonuç verecektir. Üstelik mönüler sizin istediğiniz şekilde değiştirilebilir, özel taleplerinize göre yorumlanabilir.

yemekte butik hizmet

Hem şık hem ekonomik!

Diğer düğün mekanları fiyatları ile kıyaslandığında, restoran düğünleri hem şık hem de ekonomik organizasyonlar oldukları için bu iki özelliğe dikkat eden çiftler tarafından çokça tercih edilmektedir. Sade ama şık bir organizasyona yapacağınız ufak dokunuşlarla tarzınızı düğününüze rahatlıkla yansıtabilirsiniz. En önemli kozunuz masa düzenlemelerinizde yapacağınız ışık - gölge oyunları olacak. Davetlilerin damaklarına olduğu kadar gözlerine de hitap edecek şık sofralarda mumlar, baş harflerinizin yazılı olduğu kağıt fenerler, şamdanlar ya da kandiller olmalı. Düğününüzü ışıklarla süsleyin! Abartıdan ve gösterişten uzak ama kendi içinde bir asaleti olan özgün bir tarzınız varsa bu konsept tam size göre!

hem şık hem ekonomik

Davetli sayısına dikkat!

Restoran düğünlerinin en kritik yönü davetli listesi yaparken kendini gösterir. Eğer kalabalık bir aileniz varsa düğüne davet edeceğiniz kişileri kolayca eleyemeyecek ve bu konuda sıkıntı yaşayacaksınız. Çünkü bu tür mekanlar, otellere, kır düğünü mekanlarına ve diğerlerine göre çok daha küçük olur. Davetli listenizi oluştururken mekanın kapasitesinin imkan verdiği rakamlara sağdık kalmak, çağıramadığınız için daha çok insana açıklama yapmak durumunda kalabilirsiniz.

davetli sayisina dikkat2

Prenses gelinliğe veda

Eğer bir restoran düğünü yapmaya karar verdiyseniz çocukluk hayalinizdeki prenses gelinliğine veda etmelisiniz. Restoranlar mahiyetleri itibariyle gösterişli ve abartılı unsurları, bu gelinliğiniz bile olsa, kaldıramazlar. Aklınızda kabarık uzun ve tantanalı bir gelinlik varsa bir restoran düğünü organizasyonu ile yerini daha düz, sade ama şık bir modele bırakmalı.

Prenses gelinlige veda

Müzik ve kapanış saati sınırı

Restoran düğünlerinde sorun teşkil edecek başka bir konu ise müzik ve gecenin kapanış saati olacaktır. Restoranın lokasyonuna da bağlı olacak şekilde yerleşim yerlerine çok yakınsa müziğin sesinin çok açılamayacağı gibi kapanma saatinin de bir sınırı olabilir. Öte yandan düğününüzde canlı müzik için bir orkestra yer alsın istiyorsanız buna imkan verip vermediğini önceden öğrenmelisiniz. Ses sistemi ve bazı başka teknik detaylar yüzünden ya da en basiti bir sahneleri olmayışından restoran düğünleri canlı müzik için elverişli olmayabilir.

Artısıyla eksisiyle restoran düğünlerini bir teraziye koydunuz ve artılar ağır bastıysa o zaman hemen kendinize uygun bir yer seçmeye başlayabilirsiniz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DG

demet gölen

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Müzik çok sıkıntı benim için erkenden bitirmek istemem düğünü kesinlikle bu mekan seçimimin başlıca krşitrlerinden olacak


MK

meltem kansuz

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Çok gösteriş meraklısı değilim ve küçük bir organizasyon istiyorum sanırım restaurant düğünü yapıcam