Bunları Okumadan Gelin Takılarınızı Seçmeyin!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:32 dakika

25.08.2020

Büyük gün gelip çattığında gelin saçınızdan ayakkabınıza kadar eksiksiz ve mükemmel olmak istediğinizi biliyoruz. Düğün gününün en önemlilerinden birisi de kuşkusuz gelin takılarınız olacaktır. Mücevher, alyans ve takı seçiminizden önce bilmeniz gereken bazı şeylerin olduğunun farkında mısınız? İşte size bu konuda hayat kurtarıcı bir kaç tüyo...

Mücevherden Anlamak

Mücevher uzman işidir, bu bir gerçek. Ancak mücevherden temel seviyede anlamak; en azından aklınıza takılan soruları firmanızla konuşabilecek kadar konuya hakim olmak sandığınız kadar zor değil. Tek yapmanız gereken konunun detaylarıyla ilgili bilgi dağarcığınızı biraz genişletmek. Pırlantalar, değerli ve yarı değerli taşlarla ilgili araştırma yaparak başlayabilir, böylece mücevherlerinizi alacağınız firmaya doğru soruları sorarak sağlıklı bir alışveriş yapabilirsiniz .

bunları okumadan gelin takılarınızı seçmeyin!

Kendinizi Tanımak

Gelin takılarınızı seçerken kendinizi tanıyor olmanız da çok önemli. Vücut yapınız, yüz şekliniz, ten renginiz... Bütün bu fiziksel özellikleriniz ve hatta günlük yaşam alışkanlıklarınız takılarınızı seçerken sizi doğru yönlendirecek faktörler. Doğru mücevher nasıl seçilir sorusunun cevabı aslında kendinizi ne kadar iyi tanıdığınızda yatıyor. Boyunuz çok uzunsa nasıl takılar seçmelisiniz. kulak yapınıza göre hangi tür küpleri takmamalısınız, oval, kare, yuvarlak ya da kalp yüz şekillerinde doğru takı tercihi nedir? Bütün bunların cevabını bulursanız gelin takılarınızın seçiminde başarıya biraz daha yaklaşmış olursunuz.

Zevkinizi Eğitmek

Teknik anlamda yeterli bilgiyi edindiğinizi düşünüyorsanız, sıra mücevher kültüründe kendinizi geliştirmeye geldi. Biliyorsunuz, mücevherler sanat eserleridir. Sanat eserlerini anlamak ve takdir etmek içinse gözünüzü ve beğeni duygunuzu eğitmelisiniz. İnternette, kitapçılarda ve kuyumcularda bulabildiğiniz tüm modelleri incelemeli, işin uzmanlarıyla konuşmalısınız. Tüm bunların sonucunda sizin beğenilerinize ve hayat tarzınıza en uygun gelin takısını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

bunları okumadan gelin takılarınızı seçmeyin!

Firmanıza Güvenmek

Mücevher konusunda son sözü uzmanlar söyler. Eğer size güven veren kurumsal bir mücevher firmasıyla çalışırsanız sizi kullanım, materyallerin orijini ve fiyatlandırma konusunda doğru bilgilendirecek; kendiniz ve bütçeniz için en doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır. Aldığınız mücevherde kullanılan değerli taşların uluslarası sertifika kuruluşlarınca sertifikalandırılması en çok tercih edilen şeydir. Ama öncesinde mücevher ve pırlanta sertifikası nedir, ne değildir bir araştırma yapmanızda yarar vardır.

Nihai Karar

Düğün.com sayfalarında alyans ve takı konulu yazıları, bilmeniz gerekenleri okuyarak fikir edinebilir, galerileri gezerek modeller konusunda kendinize seçenekler yaratarak, model dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Sadece düğün.com çiftlerine özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilir, şehrinizdeki alyans ve takı firmalarına ulaşarak randevu alabilir, fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Düğün.com'la evlenmek eskisinden daha kolay!

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Alyans ve Takı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Tolga Çetin

Düğün Tarihi: 14.10.2014


her şeye rağmen aşk pırlantada da değil kalptedir o yüzden sembolik şeylerle çok uğraşmamak lazım


Berna Altın

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Güzel bir yazı olmuş, bilmeyenler için faydalı.