Restaurant Düğünleri Hakkında Her Şey

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

06.08.2020

Bu soğuk kış günlerinde sıcacık, samimi tam da gönlünüzden geçen bir restaurant düğünü yapmaya karar verdiyseniz oyunu kuralına göre oynayın ve restaurant düğünleri hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmeden evlenmeyin!

Gelin ve Damattan Başlayalım

Restaurantlar gelinlik ve damatlıkta gösterişli unsurları taşımak için doğru düğün mekanları değildir. Bu yüzden kabarık olmayan, daha sade ama şık bir tasarım tercih etmelisiniz. Bu noktada gelinlerin yardımına Alice Temperley'in 2014 koleksiyonundaki modeller koşacak gibi duruyor. Gelelim damatlara! Şık bir pantolon ve rahat bir blazer ceket restaurant düğünlerine yakışacak bir damatlık alternatifi olabilir. Kutlama yapacağınız mekanın ambiyansına göre pantolon askısı; kravat ya da papyon yerine bir fular ya da yaka çiçeği, ceket yerine karizmatik bir yelek gibi alternatif aksesuarlar ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Restaurant düğünü çiftlerine gelinlik ve damatlık önerisi

Fiyatta Anlaşalım

Restaurant düğünlerinin maliyeti konusunda net bir rakam vermek diğer düğün mekanlarında olduğu gibi bir hayli zor. Öncelikle hangi şehirde evleniyor olduğunuz en temel belirleyen. Boğaz manzaralı restaurantlar arasından mı tercih yapacaksınız, davetli sayınız ne, menü seçiminiz ne yönde olacak gibi sorular rakamları netleştirecek unsurlar. İyisi mi siz öncelikle davetli sayınızı ve şehrinizi belirleyin. Ardından bulunduğunuz şehirdeki düğün mekanları arasından restaurantları inceleyip; ortalama maliyetini öğrenin.

Nasıl Dekore Etsek?

Restaurant düğünleri diğer düğünlere göre daha mütevazı bir kimlik taşıdığından bu özelliğini dekorasyona ve masa düzenine de yansıtmalısınız. Mekan dekorasyonunda tavandan sarkıtılmış cam baloncukların içerisine yerleştirilmiş tea-lightlarla ortama daha sıcak bir hava katabilirsiniz. Bu sarkıtlarla uyum sağlaması için masa üzeri süslemelerinde cam kavanozlardan yararlanabilir içerisine beyaz taze çiçekler koyabilirsiniz. En sevdiğiniz fotoğrafları çerçeveletip her masaya birer tane bırakabilirsiniz. Kitapların bu sıcak ortama yakışacak bir dekoratif unsur olduğunu da unutmayın.

Restaurant düğünlerinde masa ve dekorasyon süslemeleri

Ne Yesek Yedirsek?

Yapmanız gereken en önemli jest çoktan seçmeli bir mönü hazırlatmanız olacaktır. Vejeteryan hatta vegan konuklarınızı mutlu edebileceğiniz gibi diğer konuklarınız için de alternatifler yaratabilirsiniz. Kışın evleniyorsanız, başlangıç olarak mevsimsel mönü seçenekleri arasından rendelenmiş kaşar peyniri ve kızartılmış ekmekle servis edeceğiniz bir kremalı domates çorbası sunabilirsiniz. Ara sıcaklarda baharatlı tatlar ve farklı soslar ikram etmekten kaçmayın mevsim bunu kaldıracaktır. Ana yemek olarak kremalı patates ve taze kekik sos eşliğinde sotelenmiş istiridye mantar yatağında ızgara dana bonfilesi tercih edebilirsiniz. Düğün pastasına gelince, çok katlı, klasik bir pasta seçmek yerine, davetlilerinize tek kişilik minik pastalardan ikram edebilirsiniz.

Restaurantta düğün yapacaklara düğün pastası önerileri ve menü seçenekleri

Yanımıza Kar Kalanlar

Restaurant düğünlerinin artısını eksisini tarttığınızda bu, sizi karara biraz daha yaklaştıracaktır. Daha ekonomik oluşu, sıcak ve samimi bir organizasyon oluşu, daha kaliteli yemekler sunabiliyor oluşu, butik bir düğün olması itibariyle daha elit görünmesi gibi avantajlarını düşünecek olursanız; bir de içinize sinen bir restaurant bulursanız neden olmasın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

çiğdem bahçıvan

Düğün Tarihi: 09.10.2014


davetli sayı az olanlar ve gerçekten unutulmaz yaratıcı bir düğün düşünenler için çok faydalı bir yazı olmuş