Lavanta Kokulu Bahar Düğünleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:05 dakika

29.06.2020

Siz de mor tutkunuysanız bu düğün fikri size çok iyi gelecek.

Baharın müjdecisi lavanta Güney Fransa’da olduğu gibi Türkiye’de de oldukça fazla yetişiyor ve seviliyor. Özellikle İstanbul çevresi, Bursa ve Ege bölgesinde yetişiyor. Mart ve Haziran arasında çiçeklenen lavanta, büyüleyici kokusuyla ve zarif görünümüyle hepimizin vazgeçilmezi… Aynı zamanda lavanta kokusunun sakinleştirici ve stres azaltıcı özelliği olduğu da biliniyor.

lavanta kokulu bahar düğünleri

lavanta kokulu bahar düğünleri

Lavantanın anlamına gelince, eski zamanlardan beri sevgiyi temsil ettiğine ve kötülükleri uzak tuttuğuna inanılıyor. Bu çiçek aynı zamanda saflığın ve temizliğin simgesi olarak kabul ediliyor. Rüyada lavanta aldığını görmek ise “evliliğin müjdecisi” olarak yorumlanıyor. Evlilikte uğurlu olduğuna inanılan lavanta, düğününüzde konuklarınıza gecenin hatırası olarak armağan edebileceğiniz özel bir alternatif… Örneğin üzerilerinde baş harflerinizin işlendiği keten lavanta keselerini, hem hoş bir hatıra hem de konuklarınızın evinde kullanabileceği bir hediyelik olarak sunabilirsiniz.

lavanta kokulu bahar düğünleri

lavanta kokulu bahar düğünleri

lavanta kokulu bahar düğünleri

Lavantalı gelin buketleri, pastalar, sofra dekorları, sandalye süslemeleri… Hepsi bir uyum içinde muhteşem görünecek. Özellikle kır düğünleri için tercih edebileceğiniz bu konsepti, kuş kafesi gibi vintage detaylarla daha nostaljik ve özel hale getirebilirsiniz. Lila renginin yumuşaklığı ve zerafeti ile konuklarınızın içi açılacak. Kır düğünleri için Dugun.com’un önerdiği mekanlara göz atabilirsiniz. Farklı illerde çok güzel seçenekleriniz var… Bakmışsınız Ege’de bir sahil kasabasında nefis bir kır düğünüyle evlenmişsiniz :)

lavanta kokulu bahar düğünleri

lavanta kokulu bahar düğünleri

Bir de Lavanta renkli bir gelin ayakkabısı seçtiniz mi, son parça da tamamlanmış olacak. :)

lavanta kokulu bahar düğünleri

Sevginiz daim olsun…

lavanta kokulu bahar düğünleri

Fotoğraflar kaynak:

Elizabethannedesigns.com, Angeldesucre.com, Ruffledblog.com, Greenweddingshoes.com, Stylemepretty.com, Styleunveiled.com, Weddingchicks.com, Weddingbee.com

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

B

bade

Düğün Tarihi: 24.10.2014


konsepti çiçek olarak belirlemek çok yaratıcı olmuş. mevsimine göre çiçek seçimiyle baya ucuza getirebilir