En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:22 dakika

28.07.2020

2020’de klasik düğün anlayışımız değişiyor! Yeni evlenecek çiftler, resmiyetin hakim olduğu düğünler yerine daha samimi ve eğlenceli düğün organizasyonları düzenlemeyi tercih ediyor. Bu durum, düğün dekorasyon trendlerini de etkiliyor. Nasıl mı? Tüm detaylar bu yazıda!

düğün dekorasyon

2020 düğünlerinin merkezinde çiftler yer alıyor. Bu nedenle bahçe, kır ve kumsal düğünleri gibi samimimi düğün mekanları tercih ediliyor, dekorasyonda kişiselleştirilmiş tasarımlar öne çıkıyor. Eğlence de başrolde! Oyun alanları, ‘kendin yap köşeleri’ gibi alternatif seçenekler düğünlere renk katıyor.

Daha gösterişli ve ihtişamlı bir düğün isteyen çiftler için de “masalsı” düğün konseptleri en yeni trendler arasında. Tavandan sarkan çiçek kullanımı 2020'de devam ediyor. Led ışıklı tavan süslemeleri, ışıltılı gelin yolları gibi figürlerle masalsı bir ortam yaratılıyor. En yeni düğün dekorasyon trendlerine yakından bakalım:

Yılın Rengi: Klasik Mavi

Pantone Renk Enstitüsü, 2020’nin rengini "klasik mavi” olarak açıkladı. Sakinliği, güvenilirliği ve bağ kurmayı temsil eden bu renk, sadeliği ve zarafetiyle de zamansız bir şıklık vadediyor. Sen de bu rengi düğününde kullanmak istersen şamdanlardan kadehlere, masa örtülerinden nedime kıyafetlerine, gelin çiçeğinden davetiyene kadar bu renkte malzemeler seçebilirsin.

düğün dekorasyon

pantone 2020

düğün dekorasyon

Düğün dekorasyonuna karar verirken şu yazımız sana yardımcı olabilir: Düğün Dekorasyonu Seçme Rehberi

Kutlamaların Vazgeçilmezi: Balonlar

Rengarek balonlar 2020 düğünlerinde trendler arasındaki yerini alıyor. Farklı form, renk ve boyutlardaki balonlar 2020 düğünlerine renk ve enerji katıyor. Masa ve sandalyelerden gelin yoluna, fotoğraf köşelerinden gelin taklarına kadar her detayı rengarenk balonlarla süslemek mümkün!

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Balonları düğün teması olarak da seçebilirsin. Düğün temanı henüz seçmediysen şu yazımızdan da ilham alabilirsin:

Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

Romantik ve Masalsı: Işıklı Süslemeler

Düğünlere masalsı bir hava katmanın tek yolu renkli balonlar değil. Işıklı süslemeler de 2020 düğünlerine hem romantik hem de şıklık katıyor. Tavan, duvar, masalar ve gelin yolu süslemeleri için irili ufaklı ampuller ya da led ışıklar kullanılıyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Birbirinden şık düğün aydınlatmaları için sana ilham verecek şu galerimize de göz atabilirsin: Rüya Gibi: En Şık Düğün Işıklandırma ve Aydınlatma Örnekleri

Konfordan Vazgeçmeyenlere: Ev Eşyalı Alanlar

Samimi ve sıcak organizasyonların ve kır, kumsal, bahçe düşünlerinin öne çıktığını söylemiştik. Hal böyleyken çiftleri ve davetlileri evindeymiş gibi hissettirecek dekorasyon ögeleri de mekanları süslüyor. Evlerde kullanılan halı, koltuk, minder ve sehpa gibi eşyalar açık hava düğün mekanlarında kullanılıyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Bu bohem dekoru en çok kır düğünlerine yakıştırdığımızı da ekleyelim. Kır düğünü için daha fazla dekorasyon fikrine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Tek Renk Değil, Ombre

Düğün dekorasyonunda ağırlıklı olarak kullanılacak renk ne olursa olsun, renk geçişli ombreli görünümü tercih edebilirsin. Masa-sandalye süslerinde, gelin yolunda, nedime elbiselerinde, gelin çiçeğinde ombreli tasarımlara yönelebilirsin.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Çiftler Özel Hissetsin: Kişiselleştirilmiş Tasarımlar

2020 düğünlerinde, kişiselleştirilmiş tasarımlar öne çıkıyor. Çiftlerin isimlerinin baş harflerinden oluşan monogramlar tasarlanıyor ve peçetelerden masa örtülerine, düğün pastasından fotoğraf köşelerine kadar düğünün her yerinde kullanılabiliyor. Yalnızca monogramlar değil, çiftlerin illüstrasyonlarının kullanıldığı runnerlar, peçeteler ve karşılama tabelaları da 2020’nin özel tasarım dekorasyon ögeleri arasında yer alıyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Kapalı Alanlar da Yeşilleniyor: Çiçekli Tavan Süsleri

Kapalı mekanlarda görmeye alıştığımız çiçekli tavan süslemeleri 2020'de devam ediyor. Hatta açık hava düğünlerinde de masaların üzerinden çerçeve oluşturacak şekilde yerleştiriliyor ve düğünler masalsı bir havaya bürünüyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Eğlence Vadeden İnteraktif Alanlar

Eğlence, düğünlerin odak noktalarından biriyken davetlilerin yalnızca dans ederek eğlenmelerini düşünmek yetersiz kalabilir. Çünkü çiftler misafirlerinin yalnızca düğüne katılmakla kalmayıp düğünün bir parçası olmalarını istiyor.

Anlık fotoğraf çekimleri, kokteyl yapma stantları, dans dersleri gibi eğlenceli etkinlikler, konukların keyifli vakit geçirmesi için kullanılıyor. Özellikle açık hava düğünlerinde ayrılan oyun alanları ile hem çiftler hem de davetliler keyifli vakit geçiriyor! Rekabetin verdiği heyecan da cabası!

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Herkes İçin Yemek: Atıştırmalık Köşeler

Düğün dekorasyonunda konsept köşelere bir yenisi daha ekleniyor. Rengarenk tatlı köşeleri ve fotoğraf alanlarının yanına yemekli düğünler için tercih edilen atıştırmalık masaları da ekleniyor. Yemekli düğünlerde klasik menü seçeneklerinin yanı sıra diyet kısıtlamaları ya da çeşitli tatlara duyarlılıkları olan misafirleri için vegan, vejetaryen menü gibi alternatif seçeneklere yöneliyor. Bu hassasiyetle birden çok menü seçeneği sunmak yerine alternatif yiyecek stantları kuruluyor. Herkes istediği ürünlerden oluşan tabağını kendisi hazırlıyor.

düğün dekorasyon

2020 düğünlerinde hakim olacak dekorasyon trendlerine değindik. Peki bu fikirleri hayata geçirmek için profesyonel yardım alabileceğini de biliyor muydun? Bunun için şehrindeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçebilir, hayalindeki düğün dekorasyonunu gerçeğe dönüştürebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum