En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:01 dakika

05.09.2023

2023'te düğünlerin odak noktası samimiyet ve eğlence... Mekanın her bir köşesi eğlence için ayrılıyor, detaylarda "farklılık" ön plana çıkıyor. Canlı renkler düğünlere enerji katarken çevre dostu detaylara ilgi artıyor. İşte 2023 düğün organizasyon trendleri!

2023 düğün dekorasyon

Yılın Rengi: Viva Magenta!

Dünya renk enstitüsü Pantone, her yıl modadan dekorasyona birçok alanda renk trendlerini belirliyor. Enstitü, 2023 yılının rengini ise pembenin en tatlı tonlarından “Viva Magenta” olarak açıkladı. Trendlerle uyumlu bir düğün dekorasyonu istiyorsan davetiyeden çiçeklere, tüllerden masa örtüsüne kadar birçok alanda bu rengi kullanabilirsin.

2023 düğün dekorasyon

Şık ve Konforlu Çadırlar

En yakınlarınızı ve sevdiklerinizi tek bir çatı altında toplamış hissi yaratan düğün çadırları 2023’te daha da popüler hale gelmeye devam edecek. Açık hava düğünü yapmak isteyen ancak havanın buna imkan tanımadığı mevsimlerde evlenecek çiftler için de tam bir kurtarıcı! Açık hava düğünlerinin son yıllarda sıkça tercih edilmesi çadırlara olan ilgili de artırıyor.

2023 düğün dekorasyon

Mekana çadır kurdurmak için organizasyon firmalarından yardım alabilirsin. Adresler de şurada: Açık Hava Düğünlerinin Kurtarıcısı Düğün Çadırı Modelleri

Çevre Dostu Detayları Unutmayalım

Son dönemlerde çiftler sorumlu bir şekilde ev sahipliği yapmanın yollarını arıyor. Bu da israfı azaltmak ve olabildiğince çevre dostu olmaya çalışmak anlamına geliyor. Düğün mekanları daha yeşil hale geliyor, çiftler ise tercihlerini havayı temizleyen bitkiler, kurutulmuş çiçekler, plastik yerine kağıt pipetler sunmak gibi daha hassas seçeneklerden yapıyor. Hediyeliklerde ise fidanlar, tohumlu ürünler öne çıkıyor.

düğün dekorasyon

Saksılı Bitkiler

Doğa dostu detaylardan bahsetmişken düğün dekorasyonunda hatrı sayılır bir öneme sahip düğün çiçekleriyle ilgili trendi de paylaşalım. Canlı çiçeklerin koparılmasını istemeyen, ancak bu bitkilerin romantizmini ve enerjisini düğününde isteyen çiftler için dekorasyonda saksılı bitkiler öne çıkıyor.

en yeni düğün dekorasyon trendleri arasında neler var?

Hafta İçi, Gündüz ve Çok Günlük Düğünler

2021’de başlayan hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgi 2023’te de trendler arasındaki yerini alıyor. Mekanların bu zamanlarda programının hafta sonu günlere ve akşam saatlerine kıyasla daha müsait olması ve uygun fiyat seçenekleri sunması da hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgiyi artırıyor.

Düğününü planlarken bunu birkaç güne yaymaya ne dersin? Herkes şehirdeyken, düğün öncesi ve sonrası etkinlikleri planlama fırsatını yakalayabilir. Konukların yalnızca düğün gününde sizinle kutlama yapmalarına değil, aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle bazı ek anılar yaratmalarına olanak tanıyan üç günlük bir hafta sonu deneyimine sahip olabilirsiniz.

Elde Küçük, Masada Büyük Buketler

Düğün çiçekleri denince akla hem gelin buketi hem de dekorasyonda kullanılan süslemeler geliyor. Özellikle de masa süsleri… Dev masa süsleri son dönemlerde oldukça popüler ancak 2023’te büyük masa buketlerini sıkça göreceğiz. Gelin el buketleri küçülürken, masa ortası çiçekleri büyüyor ve düğünlere aynı anda hem ihtişam hem zarafet hem de şıklık katıyor! Davetlilerin birbirini görememesi gibi bir endişen varsa, ince ayaklar üzerinde yükselen masa ortası süslerini tercih edebilirsin.

düğün dekorasyon

Dikkat Çekici Taklar

Klasik tak modellerine 2023'te daha kişiselleştirilmiş ve daha dikkat çekici modeller ekleniyor. İsimlerin ya da çifte özel tasarlanmış monogramların kullanıldığı, çiçekler, led süslemeler gibi romantik ve göz alıcı detaylar içeren taklar bu yıl popüler.

düğün dekorasyon

Vintage Detayların Modası Geçmiyor

Düğünlere nostaljik detaylar çok yakışıyor! Özellikle açık hava düğünlerinde kullanılan retro ürünler, bu özel günlerin romantizmini artırıyor. 2023'te sıkça göreceğimiz vintage detay arasında ise özellikle aynalı, varaklı karşılama panoları ile karavan içecek ya da fotoğraf köşeleri var!

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Eğlence Alanları Artıyor

Bundan böyle düğünlerde eğlence, sadece dans etmekten ibaret değil. Çiftler artık hem kendilerinin hem de davetlilerinin düğünden zevk almasını önemsiyor. Bu durum, trendler arasında oyun köşelerinin yer almasını sağlıyor. Langırtlar, sürpriz çarkları, illüzyon gösterileri, 2023 düğünlerinde görmeye alışacağımız detaylar...

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Konuk Defterlerine Alternatifler Geliyor

Bu özel günden hatıra kalacak, konukların en samimi dileklerini not düştükleri "konuk defterleri" artık görsel ve işitsel bir hal alıyor. Davetliler artık notlarını sesli olarak kaydediyor, puzzle parçalarına not alıyor ya da "photobooth"larla keyifli kareler bırakıyor.

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

2023 düğünlerinde hakim olacak organizasyon trendlerine değindik. Peki bu fikirleri hayata geçirmek için profesyonel yardım alabileceğini de biliyor muydun? Bunun için şehrindeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçebilir, hayalindeki düğün dekorasyonunu gerçeğe dönüştürebilirsin!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum