Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:50 dakika

03.05.2024

Açık hava düğünleri denilince akla ilk o geliyor: Kır düğünleri! Durum böyle olunca da kır düğünü dekorasyonu hakkında bilgi edinmek isteyen çiftler için bir yazı hazırlamamak olmazdı! Mekanı dekore ederken hangi detaylara dikkat edilmeli, kır düğünü süslemeleri nasıl olmalı? Hepsini anlattık!

kır düğünü dekorasyon

Kır Düğünleri İçin Mekan Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Öncelikle "Kır düğünü nasıl olur?" diye düşünelim: Yemyeşil çimenlerin ve ağaçların olduğu bir alanda, abartıdan uzak, ferah ve şık bir düğün, sadelikten yana tüm gelinlerin hayali! Sana sunacağımız kır düğünü süsleme fikirleri ve önerilerle isteklerini harmanlayarak ortaya harika bir kır düğünü dekorasyonu çıkarabilirsin.

Kır Düğünü Süsleme Malzemeleri

Kır düğününe çok yakışan süsleme malzemeleri arasında ahşap malzemeler ve çiçekler vazgeçilmezlerden. Rustik bir hava katan ahşap detayları ve çiçekleri; masalar, sandalyeler, suplalar, karşılama tabelaları gibi çeşitli alanlarda kullanabilirsin. Kır düğünlerine yakıştırdığımız süsleme örneklerine ve sana ilham vermesi için birlikte çalışabileceğin düğün organizasyon firmalarının çalışmalarına kısaca göz atalım:

Kır Düğünü Masa Sandalye Süslemeleri

Kır düğünlerinde kullanılan masa ve sandalyeler dikkat çekici, estetik ve rahat olmalı. Bunun yanı sıra elbette mekanla uyum içerisinde olması da gerek! Haydi, kır düğünlerinde kullanılabilecek masa ve sandalyelerin nasıl olacağına ve nasıl süslenmesi gerektiğine bir bakalım:

Kır Düğünü Masa Süslemeleri

Kır düğünlerine çok yakışan masa seçenekleri arasında kuşkusuz ahşap masalar yer alıyor. Rustik bir görünüm katan bu konseptteki masaları örtü ile kapatmanı önermiyoruz. Tülden bir runner kullanabilir, dilersen bu örnekteki gibi yeşil dallar ve yapraklar ile doğal bir runner görünümü verebilirsin. Mumların romantik bir hava kattığı bu örnek Five Flowers And Events firmasına ait.

Mes Davet Organizasyon


Düğünün için bir tema belirlerken seçtiğin bir renk paleti olabilir. Özellikle de doğanın yeşil tonlarını masaya taşımak isteyebilirsin. Görseldeki masa örneği, belirlediğin tema ve konsepti geliştirme seçeneği sunan Organizasyon Melekleri firmasına ait. Masanın renkleriyle uyumlu çiçekler ve mumlar ile şık servis takımlarını beğendiysen, firmanın diğer çalışmalarına bir göz atabilirsin.

Organizasyon Melekleri


Kır düğünü diyince akla gelen bir diğer tema hasır sandalyeler ve servis takımları. Görseldeki gibi krem ve kahve tonlarının hakim olduğu bir masa popüler rustik ve vintage temaların güzel örneklerinden birisi. New Organizasyon firmasına ait bu örnekte kütük parçasının kullanıldığı masa ortası çiçeği, cam vazolarda çiçekler ve mumların uyumlu bir birleşimini görebilirsin. Firmanın farklı masa örneklerini görmek için sayfasını ziyaret edebilirsin.

New Organizasyon


Kır Düğünü Sandalye Süslemeleri

Kır düğünü sandalyeleri için popüler seçeneklerden bir tanesi olan ahşap sandalyelerin beyaza boyanmış halleri şık bir görünüm veriyor. Tavsiyemiz, bu tür sandalyelerde misafirlerinin rahat edebilmesi için minder de kullanmak. Görseldeki örnekte sandalyenin rengiyle uyumlu minderleri ve süsleme olarak kullanılan çiçekleri görebilirsin.

Sultan Organizasyon firmasına ait olan bu organizasyonda kullanılan çiçekler sandalyelerin bir köşesinde yer alıyor ve temaya uygun pastel tonlarda seçiliyor. Hayalindeki kır düğününe yakışacak birçok farklı sandalye süslemelerini firmanın sayfasında bulabilirsin.

She Wedding


Kır düğünlerinde en çok tercih edilen sandalyelerin tiffany sandalyeleri olduğunu bilmelisin. Kendiliğinden şık bir görünüme sahip bu sandalyeler, birçok temaya uyarlanabiliyor. Ahşap ve beyaz detayların olduğu bu örnekte, sandalyeler için jüt kumaşlardan yapılmış sade süslemeler yer alıyor. Rustik temayı sevenlerin, doğayla uyumlu tonlar ve malzemeler isteyenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bir firma olan Happy Day Organizasyon'un diğer çalışmalarına da göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Happy Day Organizasyon


Sıradaki sandalye süsleme ilhamı hem sade hem de sıra dışı bir görünüm isteyenler için ideal. Ahşap sandalyelerin koyu tonuna eşlik eden sade bir tül ile zarif bir görünüm elde edebilirsin. Çiçek yerine zeytin dalı ve limonlar birleştirilerek oluşturulan canlı görünüm, kır düğünü temasının eşsiz örneklerinden birisi. Görseldeki örneği beğendiysen, Dika Davet ile çalışarak istediğin tema ne olursa olsun kusursuz bir düğün organizasyonuna sahip olabilirsin.

Dika Davet

Dika Davet

Dika Davet

Firmayı İncele

Gelin Yolu Süsleme

Yemyeşil bir alanda beyaz bir yol, gelin yolunun en zarif halinden birisi diyebiliriz. Kır düğünü temasına uyan beyaz renk, doğanın tonlarıyla da uyumlu olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Görseldeki örnekte gelin yolunun kenarına dizilmiş uzun, çiçekli şamdanlar ve mumlar ile şık bir görünüm elde eden Five Flowers And Events firmasının modern ve estetik görünümlü çalışmasını beğendiysen, sayfalarını ziyaret etmeni öneriyoruz.

Five Flowers And Events


Gelin yolu bir platform üstünde olsun istiyorsan, senin için bunu gerçekleştirebilecek bir firma önerisine sahibiz. Perla Design & Event firmasına ait bu gelin yolunun kenarları modern, şık ve zarif bir görünüm katan beyaz güllerle kaplı. Kır düğününü daha modern bir görünümde isteyen gelin adaylarının sevebileceği bu fikir için firma ile iletişime geçebilirsin.

Perla Design &


Kırmızı gelin yolu fikrinden vazgeçemeyenler, kır düğününe oldukça yakışan bir örneğiyle karşınızdayız. NLP Davet Organizasyon firmasına ait bu örnekte sade ama şık bir gelin yolu görebilirsin. Kırmızı renginin doğayla uyumlu bir tonunu kullanan firma, sade bir yol ile kırmızının oluşturduğu görkemli görünümü koruyor. Modern ve şık tasarımlar dikaktini çekiyorsa firmanın diğer çalışmalarına da bir göz atabilirsin.

NLP Davet Organizasyon


Kır Düğünü İçin Anı Köşesi

Müstakbel eşinle beraber çekilmiş fotoğraflarını asacağın bir anı köşesi fikrini sevdiysen, aşağıdaki görselde güzel bir örneğini bulabilirsin. Succe Life Organizasyon'a ait bu örnekte led ışıklarla kaplı bir ahşap çerçeve içerisinde fotoğraflarını asabiliyorsun. Baş harflerinizin de bulunduğu çerçeve şık çiçeklerle kaplı. Bu tasarımı beğendiysen firmanın diğer tasarımlarına göz atmayı isteyebilirsin.

Succe Life Organizasyon


Rose Events'e ait bu örnekte ise fotoğrafları asmak için palet kullanılıyor. Kenarı çiçeklerle kaplı palet üstünde fotoğraflarını tatlı ve küçük mandallar ile iplere asabiliyorsun. Rustik bir görünüm katan bu tasarımı dilediğin takdirde senin için düzenleyebiliyorlar. Firmanın sayfasını ziyaret ederek diğer çalışmalarını da gözden geçirebilirsin.

Rose Events


Klasik bir demirden tag tasarımı üstüne gerilmiş fotoğraflar ile romantik bir hava yaratabilirsin. Fondaki yemyeşil yapraklar ile uyumlu beyaza boyanmış ince demirden bir anı köşesi fikrini beğendiysen, görselin ait olduğu Jade Event Studio'nun örnekleri seni bekliyor!

Jade Event Studio


Kır Düğünü İçin Alternatif Düğün Dekorasyon Fikirleri

Kır Düğünü Çadırı

Farklı kır düğünü dekorasyon dikirilerindne birisi de çadırlar. Özellikle bohem düğün konseptine çok yakışan çadırları çiçeklerle süsleyebilirsin, etrafına beyaz dantel kumaş sarabilirsin. Fotoğraftaki bohem çadır örneği DOA Wedding & Events firmasına ait.

DOA Wedding &


Kır Düğününde Avize Olur mu?

Kır düğünü malzemelerinden bahsederken gösterişli avizeleri saymak aklına gelir miydi? Düğününde avizelerin ihtişamından mahrum kalmak istemeyen çiftlerin imdadına asma avizeler yetişiyor! Görseldeki avize örneğini ve daha birçok farklı modeli Miness Wedding Events firmasının sayfasında bulabilirsin.

Miness Wedding EventsKır düğünü düzenlerken istediğin konsept ve ihtiyacın olabilecek her türlü dekorasyona ulaşmak için kır düğünü organizasyon firmaları ile anlaşabilirsin. Senin yorulmana gerek kalmadan hayallerini gerçekleştirebilecek profesyonel bir ekip sayesinde düğününün kusursuz geçtiğinden emin olabilirsin!

En İyi Düğün Giriş Müzikleri

En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

İstanbul’da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Uzmanlardan Son Yıllarda Öne Çıkan 10 Düğün Süsleme Önerisi

En Trend Düğün Sandalyesi Süsleme Fikirleri

Kır Düğünleri İçin 7 Stil Önerisi

Kır Düğünü Hayal Edip Düğün Salonunda Evlenenlerin Anlayabileceği 10 Şey

Kır Düğünlerine En Çok Yakışacak Saç Modelleri

Düğün süslemelerine

Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap