Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Yaz düğünleri denilince akla ilk o geliyor: Kır düğünleri! Durum böyle olunca da kır düğünü dekorasyonu hakkında bilgi edinmek isteyen çiftler için bir yazı hazırlamamak olmazdı! Sandalye ve masa süslemeleri nasıl olmalı, gelin yolu nasıl süslenmeli ve mekanı dekore ederken hangi detaylara dikkat edilmeli gibi pek çok sorunun cevabını bu yazıda bulabileceksin. Haydi, kalemi defteri al ve not etmeye hazırlan! Başlıyoruz…

Kır Düğünleri İçin Mekan Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yemyeşil çimenlerin ve ağaçların olduğu bir mekanda evlenmeye karar veren çiftler için öncelikle doğru organizasyon şirketi ile çalışmanın önemini vurgulamak istiyorum. Ne istediğini anlayan, seni tanımak için gayret gösteren ve verdiğin fikirleri geliştiren bir ekiple çalışarak, hayal ettiğinden öte bir düğün organizasyonu ile karşılaşabilirsin.

İyi bir şirket ile anlaştığını düşünüyorsan şimdi gelelim düğün mekanı süslemesinin nasıl yapılacağına. Öncelikle gözlerini kapat ve düğünün nasıl olmasını istediğini hayal et. Masa ve sandalye dizaynı, süslemeleri, küçük dekoratif detayları, aklına gelen her ayrıntıyı not et. Sonra da sana sunacağım önerilerle isteklerini harmanlayarak ortaya harika bir kır düğünü dekorasyonu çıkarabilirsin.

hmdbqedow2dg0xun - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Şimdi, ilk olarak kır düğünlerine çok yakıştırdığım ahşap malzemelerden bahsedelim. Doğal ortamla uyumlu görünecek bu ahşapları her alanda kullanabilirsin. Eminim ahşap masalar, sandalyeler ve süslemelerin olduğu bir konsept, düğününe farklı ve rustik bir tarz katacak. Düğün mekanında genel olarak çiçek ağırlıklı süslemeler kullanmanı öneriyorum. Örneğin, farklı dekoratif fikirlerle bir araya gelerek, ağaçlardan sarkıtılmış çiçekler harika görünebilir.

ts3x6skzrxpixesc - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Kır konseptine yakıştırdığım bir diğer mekan dekorasyonu da ışıklandırmalar! Ağaçlara sarılan ışık şeritleri ve sarkıtılmış lambalar, düğün mekanını çevreleyen ve sıraya dizilmiş renkli ampuller, bahçenin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş meşaleler ve çok daha fazlasını özgürce kır alanlarında kullanabilirsin.

m6zxughdcelpbmvy - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Düğün süslemelerine ilişkin daha farklı fikirler edinmek için galerimizi de inceleyebilirsin.

Kır Düğünleri İçin Masa Sandalye Süsleme

Kır düğünlerinde kullanılan masa ve sandalyeler dikkat çekici, estetik ve rahat olmalı. Bunun yanı sıra elbette mekanla uyum içerisinde olması da gerek! Haydi, kır düğünlerinde kullanılabilecek masa ve sandalyelerin nasıl olacağına ve nasıl süslenmesi gerektiğine bir bakalım:

jvrn0g8ghmawqvic - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Masa Süsleme

Kır mekanlarında en çok tercih edilen masalar taşınması kolay olanlardır. Genellikle yuvarlak ya da dikdörtgen olarak tercih edilen bu davet masalarını süslemek için de tema rengine uygun masa örtüleri kullanabilirsin. Zarif bir görüntü yakalamak içinse sana tavsiyem dantel bir örtü tercih etmen!

Ayrıca masa üzerinde kullanılacak beyaz çiçekler dantelin zarafetiyle harika bir ahenk yakalayacaktır. Dantel örtüyü her masada kullanmasan bile, aile bireylerinin bir arada olacağı protokol masasında tercih edebilir, diğer misafir masaları için de düz beyaz örtü serdirebilirsin.

duvpiucqrhlmcpim - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Peki, neden doğayla iç içe düğün yapmanın keyfini çıkarmak için bank masaları da göz önünde bulundurmayasın? Bu dikdörtgen masalarda şık ve gösterişli dekoratif ürünler kullanarak harika bir görüntü yakalayabilirsin.

Bu arada ahşap görüntüyü örtüyle kapatmanı önermiyorum. O yüzden çıplak masada yalnızca runner kullanabilirsin. Örneğin, bahçe düğünü için pötikare runnerlar çok hoş bir seçenek olabilir. Böylece düğün alanını adeta samimi bir piknik alanına çevirmiş olursun. Tabii fotoğrafta olduğu gibi düz renk de tercih edebilirsin.

cumzynosfjz44ajl - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Masa süslemeleri için kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan taptaze çiçekler kullanmanı tavsiye ediyorum. Cam supla yerine hasır supla seçebilir ya da son zamanlarda yaygın olarak kullanılan kütükleri de servis altlığı olarak değerlendirebilirsin.

Şamdan ya da küçük mumlarla masanı canlandırmayı da ihmal etme. Çünkü hava kararıp gece çöktüğünde mumlarla aydınlatılan masalar oldukça zarif görünecektir.

6nxasrapkfxtrkqe - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Yuvarlak masa kullanmak istersen de estetik görünüm için tema rengine uygun bir masa örtüsü kullanabilir ve çaprazlama iki runner tercih edebilirsin. Masa süslemesinde dallar ve yapraklarla beraber 2018 düğün dekorasyon trendleri arasında yer alan geometrik desenleri de kullanabilirsin.

fvkpec70aouevaw6 - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Sandalye Süsleme

Sandalye seçimi dekorasyonda önemli konulardan biridir. Çünkü görselliği olduğu kadar rahatlığı da önemlidir. Eğer bank tercih ediyorsan sandalyeyi düşünmeye gerek yok. Yuvarlak masa tercih edeceksen de son yıllarda popüler olan tiffany sandalyeleri önerebilirim. Zira şu ara kır düğünlerinde en çok kullanılan sandalyelerin bunlar olduğunu bilmelisin.

Sabit ve katlanabilir olmak üzere iki çeşit tiffany sandalye bulunuyor. Hangisini kullanmak istediğin konusunda tercih tamamen senin! Sandalyeler üzerinde minder kullanırsan, misafirlerinin oldukça rahat edeceğini de göz önünde bulundursan fena olmaz.

sbxodzbxqgvkrrhv - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Şimdi, biraz da sandalye süsleme konusuna değinelim. Tiffany sandalyeleri süslemek oldukça basit. Çünkü görünüm olarak zaten estetik bir yapıya sahipler. Sandalye giydirme işlemi yaptırmana gerek kalmadan, istediğin renkteki tüller ya da kurdelelerle sandalyeler süslenebilir. Böylece kolayca düğün mekanında şık bir görüntü yakalayabilirsin.

jfjjq1qn6ujz9gwx - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Ayrıca bu sandalyelerin başına helyum balonlar, çiçekler veya renkli kumaş parçaları da bağlatabilirsin. Sandalyelerin arkasından sarkan dallardan yapılmış çelenkler de farklı bir süsleme fikri olarak not defterinde bulunsun.

Plastik sandalyeler içinse sandalye giydirme tarzında süslemelere yönelmeni öneriyorum. Böylece sandalyenin görünümünü tamamıyla istediğin gibi değiştirebilirsin. Bunun için düz renk bir kumaş ve üzerine istediğin renkte bir tül tercih edebilirsin. Tavsiyem sandalyeleri daha estetik hale getirmek için çiçeklerden de yararlanman!

zihez9rlmasbf5ql - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Gelin Yolu Süsleme

İşte sıra, düğünün en önemli anlarından biri olan gelin damat çıkışı için hazırlanacak gelin yolu süslemesinde! Neden mi önemli? Çünkü bu, tüm misafirlerin seni ve müstakbel eşini göreceği ilk an! Tüm gözler alkışlar eşliğinde ikinizde olacak. Gelin yolu süslemesi yalnızca mekanın ambiyansını değil fotoğraflarınızdaki estetiği de tamamen değiştireceği için ayrıca özen göstermeni öneriyorum.

hc6kylewayrxsdjz - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Kır düğünü için gelin yolu süsleme seçeneği oldukça geniş. Anlaştığın organizasyon şirketi ile bir araya gelip biraz hayal gücünü kullanarak, harika sonuçlar elde edebilirsin. Elbette kır düğünündeki gelin yolunu çiçeklerden ayrı düşünmek imkansız!

Kırmızı halı üzerinde yürümek istersen etrafına ferforje çiçekler, bu ferforjelere bağlanmış uçan balonlar, gelin takına doğru yürürken başınızdan dökülecek çiçekler estetik bir görünüm oluşturabilir. Fotoğraflarda da harika görüneceğinden şüphem yok! Balon kullanıp kullanmamak, tercih meselesi elbette!

Ferforje gelin yolu süslemesinde yer alan çiçeklerin aynılarını gelin takı ve nikah kürsüsü üzerinde de kullanmanı tavsiye ediyorum. Bu tip süslemelerde bütünlüğün ve ahengin önemli olduğunu unutma!

anfdpz4o6ijeoaz2 - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Vintage düğün konsepti oluşturmak istersen, gelin yolu çiçekleri pastel tonlarda olabilir. Ayrıca ferforjelere renkli kumaşlar bağlayabilirsin.

Yalnızca çiçeklerin ve mumların olduğu bir gelin yolu süslemesi de yaptırabilirsin. Belki gelin damat çıkışında çok etkili görünmeyebilir ama hava karardığında mum ışıklarının aydınlattığı bu gelin yolu, tüm konukların fotoğraf çekim mekanı olacak!

g3keqzwu7aruogit - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Eğer rustik düğün düşünüyorsan, çiçeklerle beraber saman balyaları kullanarak farklı bir alternatif de oluşturabilirsin. Ayrıca gelin takını ağaç dallarından ve nikah kürsüsünü de fıçıdan yaptırabileceğini bilmeni istiyorum.

Vintage düğün konsepti oluşturmak istersen, gelin yolu çiçekleri pastel tonlarda olabilir. Ayrıca ferforjelere renkli kumaşlar bağlayabilirsin.

Doğanın bütünlüğünü bozmamak için kırmızı halı kullanmak istemezsen, çiçekle donatılmış bir yol yaptırabilirsin. Örneğin, beyaz gül yaprakları kır konsepti için harika bir seçenek olacaktır. Zaten ayaklarının atında güller olacağı için de gelin yolu boyunca devam eden ferforje çiçekleri minimumda tutarak sade bir konsept yaratabilirsin.

jvhjbvh4jokltxif - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Kır Düğünü İçin Alternatif Düğün Dekorasyon Fikirleri

Düğün mekanı, masa sandalye süsleme ve gelin yolundan sonra artık sıra küçük dekoratif fikirleri paylaşmaya geldi. Kır düğünlerine en çok yakıştırdığım dekorasyonlardan bir tanesi de anı ve fotoğraf köşesi.

Düğün salonlarında barkovizyonda gördüğün türden biraz daha farklı bu konsept. Çünkü müstakbel eşinle beraber çekilmiş fotoğrafları asacağın ve düğün fotoğrafları için fon olarak kullanacağın harika bir köşeden bahsediyorum! Nasıl mı?

cjwvibtor36p46ge - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Öncelikle rengarenk raptiyeler, mandallar ve polaroid fotoğraflara ihtiyacın olacak. Elbette klasik baskı fotoğraflar da kullanabilirsin ama polaroidin çok daha estetik görüneceğini de bilmeni istiyorum. Fotoğrafların dikkat çekici görünmesi için led ışıklarla tüm panoyu kaplayabilir, üzerine ağaç yaprakları, çiçekler ve istediğin farklı aksesuarları da ekleyebilirsin.

xpxxrpktiqelm3tk - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Bir diğer anı köşesi malzemesi, hasır ipler! Bunun için gerekli olan malzemeler küçük fotoğraf mandalları. Rengarenk ya da tek renk tercih edebilirsin. Fotoğrafları mandallarken aralara notlar da eklemeyi ihmal etme!

Fotoğraf köşesi haricinde bir de şekerleme köşesi dekore etmeye ne dersin? Uzun ahşap bir masayı tatlı köşesine çevirerek hoş ve keyifli bir sunum yapabilirsin. Servis tabakları için de kütükler harika bir seçim olabilir.

xwvzwr9lvq5rjhir - kır düğünü yapacaklar İçin dekorasyon Önerileri

Mutlaka İşin Uzmanı ile Çalış!

Düğün dekorasyonu hem büyük bir emek hem de güçlü bir hayal gücü ister! Bu nedenle profesyonel, sorunların üstesinden gelebilecek, alternatif ve farklı fikirler sunarak hayatının en güzel gününü daha da güzelleştirecek bir ekip ile mutluluğunu paylaşman gerektiğini unutma! Aradığını bulabilmek için de mutlaka organizasyon firmaları listesine göz at!

İşte hoşuna gideceğini düşündüğüm kır düğünü dekorasyon fikirlerini seninle paylaştım. Eklemek istediğin bilgiler varsa ya da aklına takılan sorular, yorumlar bölümüne yazarak bizimle paylaşabilirsin.

Şehrindeki 194 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.