Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 8:06 DK

21.03.2019

Yaz düğünleri denilince akla ilk o geliyor: Kır düğünleri! Durum böyle olunca da kır düğünü dekorasyonu hakkında bilgi edinmek isteyen çiftler için bir yazı hazırlamamak olmazdı! Mekanı dekore ederken hangi detaylara dikkat edilmeli, kır düğünü süslemeleri nasıl olmalı, gelin yolu nasıl süslenmeli ve ortalama bir kır düğünü ne kadara mal olur gibi pek çok sorunun cevabını bu yazıda bulabilirsin. Haydi, kalemi defteri al ve not etmeye hazırlan! Başlıyoruz!

kır düğünü dekorasyon

Kır Düğünleri İçin Mekan Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Öncelikle kır düğünü nasıl olur diye düşünelim: Yemyeşil çimenlerin ve ağaçların olduğu bir alanda, abartıdan uzak, ferah ve şık bir düğün, sadelikten yana tüm gelinlerin hayali! Sen de kır düğünü yapmak istiyorsan öncelikle doğru kır düğünü mekanını bulmalısın. Davetli sayısı, farklı hava koşullarına göre sunduğu çözümler, alanın genişliği gibi kriterlere göre mekan arayışına girebilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Kır düğünü konseptlerinden senin ve eşin için uygun bir konsepte karar vermelisin. Vintage, romantik, bohem düğün konsepti gibi temaların kır düğünlerine çok yakıştığını söylemeden geçmeyelim.

Konseptine karar verdikten sonra süslemelerine göre kır düğünü dekorasyonuna geçebiliriz. Şimdi gözlerini kapat ve düğünün nasıl olmasını istediğini hayal et. Masa ve sandalye dizaynı, süslemeleri, küçük dekoratif detayları, aklına gelen her ayrıntıyı not et. Sonra da sana sunacağımız kır düğünü süsleme fikirleri ve önerilerle isteklerini harmanlayarak ortaya harika bir kır düğünü dekorasyonu çıkarabilirsin.

Düğün mekanını bulmanda şu yazımız da sana yardımcı olabilir: İstanbul’da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Kır Düğünü Masa Sandalye Süslemeleri

Kır düğünlerinde kullanılan masa ve sandalyeler dikkat çekici, estetik ve rahat olmalı. Bunun yanı sıra elbette mekanla uyum içerisinde olması da gerek! Haydi, kır düğünlerinde kullanılabilecek masa ve sandalyelerin nasıl olacağına ve nasıl süslenmesi gerektiğine bir bakalım:

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

En son düğün trendlerini organizasyon firmalarına sorduk: Uzmanlardan Son Yıllarda Öne Çıkan 10 Düğün Süsleme Önerisi

Kır Düğünü Masa Süslemeleri

Kır mekanlarında en çok tercih edilen masalar taşınması kolay olanlardır. Genellikle yuvarlak ya da dikdörtgen olarak tercih edilen bu davet masalarını süslemek için de tema rengine uygun masa örtüleri kullanabilirsin. Zarif bir görüntü yakalamak içinse sana tavsiyem dantel bir örtü tercih etmen!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Yuvarlak masa kullanmak istersen de estetik görünüm için tema rengine uygun bir masa örtüsü kullanabilir ve çaprazlama iki runner tercih edebilirsin.

Peki, neden doğayla iç içe düğün yapmanın keyfini çıkarmak için bank masaları da göz önünde bulundurmayasın? Bu dikdörtgen masalarda şık ve gösterişli dekoratif ürünler kullanarak harika bir görüntü yakalayabilirsin.

Bu arada ahşap görüntüyü örtüyle kapatmanı önermiyorum. O yüzden çıplak masada yalnızca runner kullanabilirsin. Örneğin, bahçe düğünü için pötikare runnerlar çok hoş bir seçenek olabilir. Böylece düğün alanını adeta samimi bir piknik alanına çevirmiş olursun. Tabii fotoğrafta olduğu gibi düz renk de tercih edebilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Masa süslemeleri için kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan taptaze çiçekler kullanmanı tavsiye ediyorum. Ayrıca çiçekler, dallar ve yapraklarla beraber oluşturulan runnerlar da masa süslemene çok hoş bir görünüm katabilirsin.

Şamdan ya da küçük mumlarla masanı canlandırmayı da ihmal etme. Çünkü hava kararıp gece çöktüğünde mumlarla aydınlatılan masalar oldukça zarif görünecektir.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Kır Düğünü Sandalye Süslemeleri

Sandalye seçimi dekorasyonda önemli konulardan biridir. Çünkü görselliği olduğu kadar rahatlığı da önemlidir. Eğer bank tercih ediyorsan sandalyeyi düşünmeye gerek yok. Yuvarlak masa tercih edeceksen de son yıllarda popüler olan tiffany sandalyeleri önerebilirim. Zira şu ara kır düğünlerinde en çok kullanılan sandalyelerin bunlar olduğunu bilmelisin.

Sabit ve katlanabilir olmak üzere iki çeşit tiffany sandalye bulunuyor. Hangisini kullanmak istediğin konusunda tercih tamamen senin! Sandalyeler üzerinde minder kullanırsan, misafirlerinin oldukça rahat edeceğini de göz önünde bulundursan fena olmaz.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Kır düğünü mekan süslemelerinin önemli bir parçası da sandalye süslemeleri. Düğün sandalye süslemelerinde en çok tercih edilen seçenek, tiffany sandalyeleri tüllerle süslemek oluyor. Çünkü görünüm olarak zaten estetik bir yapıya sahipler. Sandalye giydirme işlemi yaptırmana gerek kalmadan, istediğin renkteki tüller ya da kurdelelerle sandalyeler süslenebilir. Böylece kolayca düğün mekanında şık bir görüntü yakalayabilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Ayrıca bu sandalyelerin başına helyum balonlar, çiçekler veya renkli kumaş parçaları da bağlatabilirsin. Sandalyelerin arkasından sarkan dallardan yapılmış çelenkler de farklı bir süsleme fikri olarak not defterinde bulunsun.

Plastik ya da ahşap sandalyeler içinse sandalye giydirme tarzında süslemelere yönelmeni öneriyorum. Böylece sandalyenin görünümünü tamamıyla istediğin gibi değiştirebilirsin. Bunun için düz renk bir kumaş ve üzerine istediğin renkte bir tül tercih edebilirsin. Tavsiyem sandalyeleri daha estetik hale getirmek için çiçeklerden de yararlanman!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Ayrıca, şeffaf plastik sandalyeleri kullanarak kır düğünü aksesuarları arasından hem farklı hem de şık bir tercih yapabilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Şeffaf tasarımlar en yeni düğün dekorasyon trendleri arasında da yer alıyor. Sen de 2019'un düğün dekorasyon trendlerini incelemek istersen şuraya bakabilirsin: 2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

Gelin Yolu Süsleme

İşte sıra, düğünün en önemli anlarından biri olan gelin damat çıkışı için hazırlanacak gelin yolu süslemesinde! Neden mi önemli? Çünkü bu, tüm misafirlerin seni ve müstakbel eşini göreceği ilk an! Tüm gözler alkışlar eşliğinde ikinizde olacak. Gelin yolu süslemesi yalnızca mekanın ambiyansını değil fotoğraflarınızdaki estetiği de tamamen değiştireceği için ayrıca özen göstermeni öneriyorum.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Kır düğünü için gelin yolu süsleme seçeneği oldukça geniş. Anlaştığın organizasyon şirketi ile bir araya gelip biraz hayal gücünü kullanarak, harika sonuçlar elde edebilirsin. Elbette kır düğünündeki gelin yolunu çiçeklerden ayrı düşünmek imkansız!

Kırmızı halı üzerinde yürümek istersen etrafına ferforje çiçekler, bu ferforjelere bağlanmış uçan balonlar, gelin takına doğru yürürken başınızdan dökülecek çiçekler estetik bir görünüm oluşturabilir. Fotoğraflarda da harika görüneceğinden şüphem yok! Balon kullanıp kullanmamak, tercih meselesi elbette!

Ferforje gelin yolu süslemesinde yer alan çiçeklerin aynılarını gelin takı ve nikah kürsüsü üzerinde de kullanmanı tavsiye ediyorum. Bu tip süslemelerde bütünlüğün ve ahengin önemli olduğunu unutma!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Gelin yolunda yürürken müstakbel eşinle göz alıcı görünmek istemez misin? Şu yazımızda gelin ve damat için stil önerilerimiz var: Kır Düğünleri İçin 7 Stil Önerisi

Kır düğün konseptleri arasından vintage düğün konseptini değerlendirmek istersen, gelin yolu çiçeklerini pastel tonlarda seçebilirsin. Ayrıca ferforjelere renkli kumaşlar bağlayabilirsin.

Yalnızca çiçeklerin ve mumların olduğu bir gelin yolu süslemesi de yaptırabilirsin. Belki gelin damat çıkışında çok etkili görünmeyebilir ama hava karardığında mum ışıklarının aydınlattığı bu gelin yolu, tüm konukların fotoğraf çekim alanı olup, hatıra olarak harika kır düğün fotoğraflarına sahip olmalarını sağlayacak!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Eğer rustik düğün düşünüyorsan, çiçeklerle beraber saman balyaları kullanarak farklı bir alternatif de oluşturabilirsin. Ayrıca gelin takını ağaç dallarından ve nikah kürsüsünü de fıçıdan yaptırabileceğini bilmeni istiyorum.

Vintage düğün konsepti oluşturmak istersen, gelin yolu çiçekleri pastel tonlarda olabilir. Ayrıca ferforjelere renkli kumaşlar bağlayabilirsin.

Doğanın bütünlüğünü bozmamak için kırmızı halı kullanmak istemezsen, çiçekle donatılmış bir yol yaptırabilirsin. Örneğin, beyaz gül yaprakları kır konsepti için harika bir seçenek olacaktır. Zaten ayaklarının atında güller olacağı için de gelin yolu boyunca devam eden ferforje çiçekleri minimumda tutarak sade bir konsept yaratabilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Kır düğünü herkesin hayali, tabii bir de gerçekler var: Kır Düğünü Hayal Edip Düğün Salonunda Evlenenlerin Anlayabileceği 10 Şey

Kır Düğünü Süsleme Malzemeleri

İlk olarak kır düğünlerine çok yakıştırdığım ahşap malzemelerden bahsedelim. Doğal ortamla uyumlu görünecek bu ahşapları her alanda kullanabilirsin. Eminim ahşap masalar, sandalyeler, suplalar, karşılama tabelaları gibi dekoratif malzemelerin olduğu bir kır düğünü konsepti, düğününe farklı ve rustik bir tarz katacak. Cam supla yerine hasır supla seçebilir ya da son zamanlarda yaygın olarak kullanılan kütükleri de servis altlığı olarak değerlendirebilirsin.

kır düğünü süsleme malzemeleri

Düğün mekanında genel olarak çiçek ağırlıklı süslemeler kullanmanı öneriyorum. Örneğin, farklı dekoratif fikirlerle bir araya gelerek, ağaçlardan sarkıtılmış çiçekleri şık ve zarif kır düğünü süsleme örnekleri arasında gösterebiliriz.

Kır düğünü için önerilerimiz sadece dekorasyonla sınırlı değil. Şurada da gelin saçı önerilerimizi bulabilirsin: Kır Düğünlerine En Çok Yakışacak Saç Modelleri

kır düğünü süslemeleri

Kır Düğünü Işıklandırmaları

Peki ya kır düğünü ışıklandırmaları? Kır konseptine yakıştırdığım bir diğer mekan dekorasyonu malzemesi de istediğin şekilde kullanabileceğin ışık şeritleri. İster ağaçlara sarılı düğün mekanını çevreleyen ve sıraya dizilmiş renkli ampuller, bahçenin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş meşaleler ve çok daha fazlasını özgürce kır alanlarında kullanabilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Düğün süslemelerine ilişkin daha farklı fikirler edinmek için galerimizi de inceleyebilirsin.

Kır Düğünü İçin Alternatif Düğün Dekorasyon Fikirleri

Kır düğünü için yaratıcı fikirler arıyorsan düğün mekanı, masa-sandalye süsleme ve gelin yolundan sonra artık sıra küçük dekoratif fikirleri paylaşmaya geldi.

Kır Düğünü İçin Anı Köşesi

Kır düğünlerine en çok yakıştırdığımız dekorasyonlardan bir tanesi de anı ve fotoğraf köşesi. Düğün salonlarında barkovizyonda gördüğün türden biraz daha farklı bu konsept. Çünkü müstakbel eşinle beraber çekilmiş fotoğrafları asacağın ve düğün fotoğrafları için fon olarak kullanacağın harika bir köşeden bahsediyorum! Nasıl mı?

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Öncelikle rengarenk raptiyeler, mandallar ve polaroid fotoğraflara ihtiyacın olacak. Elbette klasik baskı fotoğraflar da kullanabilirsin ama polaroidin çok daha estetik görüneceğini de bilmeni istiyorum. Fotoğrafların dikkat çekici görünmesi için led ışıklarla tüm panoyu kaplayabilir, üzerine ağaç yaprakları, çiçekler ve istediğin farklı aksesuarları da ekleyebilirsin.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Bir diğer anı köşesi malzemesi, hasır ipler! Bunun için gerekli olan malzemeler küçük fotoğraf mandalları. Rengarenk ya da tek renk tercih edebilirsin. Fotoğrafları mandallarken aralara notlar da eklemeyi ihmal etme!

Kır Düğünü Çadırı

Kır düğünlerine en çok yakışan dekorasyon ögelerinden biri de çadırlar! Özellikle bohem düğün konseptine çok yakışan çadırları çiçeklerle süsleyebilirsin, etrafına beyaz dantel kumaş sarabilirsin, dalları saten kumaşlarla çevreleyebilirsin.

Kır düğünü hangi aylarda olur diye düşünürsek özellikle sonbaharda ve yazın yapılacak düğünlerde, mekanının belirli yerlerine bu çadırları konumlandırman güneş ve yağmurdan korunmak için işlevsel olacaktır.

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Ayrıca kır mekanlarında sıklıkla uygulanan bohem düğün konsepti fikirleri de dekorasyonda sana fikir verebilir. Kır düğünü çadırı, halı, düş kapanı gibi alternatiflerin yer aldığı şu makalemizden ilham alabilirsin: Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Kır Düğününde Avize Olur mu?

Kır düğünü malzemelerinden bahsederken gösterişli avizeleri saymak aklına gelir miydi? Düğününde avizelerin ihtişamından mahrum kalmak istemeyen çiftlerin imdadına asma avizeler yetişiyor! Nasıl mı? Şöyle:

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Çiçeklerle süslenmiş kır mekanına hangi şarkıyla giriş yapacaksın? İşte senin için bir müzik listesi: En İyi Düğün Giriş Müzikleri

Kır Düğünü Şeker Köşesi

Kır düğünü malzemeleri arasından en tatlı olanlara özel bir yer açmaya ne dersin? Fotoğraf köşesi haricinde bir de şekerleme köşesi dekore edebilirsin. Uzun ahşap bir masayı ya da bir merdiveni tatlı köşesine çevirerek hoş ve keyifli bir sunum yapabilirsin. Peki ya pamuk şekerler? El arabasına yerleştirilen pamuk şekerler, düğününde renk katacak!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Mutlaka İşin Uzmanı ile Çalış!

Düğün dekorasyonu hem büyük bir emek hem de güçlü bir hayal gücü ister! Hayalindeki kır düğünü organizasyonunu gerçekleştirecek, sorunların üstesinden gelebilecek, alternatif ve farklı fikirler sunarak hayatının en güzel gününü daha da güzelleştirecek bir ekip ile çalışman gerektiğini unutma! Aradığını bulabilmek için organizasyon firmaları listesine göz atabilir, kır düğünü süsleme fiyatları hakkında bilgi almak için firmalarla iletişime geçebilirsin!

kır düğünü yapacaklar için dekorasyon önerileri

Hoşuna gideceğini düşündüğümüz kır düğünü dekorasyon fikirlerini seninle paylaştık. Kır düğünü dekorasyonunda en yeni trendlerden de ilham alabilirsin. Peki en yeni düğün trendlerine ne kadar hakimsin? Testi çöz, söyleyelim:

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum