Sonbahar Düğünleri için Tema Önerileri

Bir sonbahar düğünü yapacaksanız ve bu düğün organizasyonuna damganızı vurmak istiyorsunuz. Düğün mekanı süslemeden, gelin buketine, atıştırmalıklardan, dekoratif objelere sonbahar düğünleri için tema önerileri!

Isıtan Fenerler

Sonbahar düğünlerinin bazı kilit noktaları vardır ki bunların başında serin bir havada içimizi en iyi ısıtan, sıcacık bir atmosfer yaratan mumlar ve fenerler gelir. Düğününüzü mumlarla, fenerlerle süslemek için sonbahardan daha uygun bir mevsim bulamazsınız. Nikah masanıza giden yolu, yemek masalarınızı, nikah masanızın üzerini mumluk, şamdan, fener gibi objelerle donatabilirsiniz. Yani düğününüzü ışıklarla süsleme fikrini bir düşünün. Ayrıca sonbahar temasına uygun olarak nikahınızın kıyılacağı masayı beyaz tasarlamak yerine ahşap mobilyadan ve kahverengi tonlar ağırlıklı olacak şekilde temin edebilirsiniz. Masa üzeri süslemeleri için değişik bir fikir de elmaları mumlara yuva olarak kullanmak olabilir. Elmaları minik tea-lightları içerisine sığdıracak şekilde tepesinden oyarak kendi doğal mumluğunuzu yaratabilirsiniz. Böylece mumlar etrafı ısıttıkça elmalar da tarifsiz, hoş bir koku yayacaklar.

fenerler mumlar - fenerler-mumlar

Uçuşan Yapraklar

Sonbaharın sembolü dökülen yaprakları düğününüze taşıyarak ufak bir detayla mevsimin romantizmini ve kızıllığını temsil edebilirsiniz. Düğün davetiyelerinde, düğünün akış programı ve menüsünü davetlilere sunan bildirimde, nikah hediyeliklerinin süslemesinde yaprak figürünü kullanabilirsiniz. Düğün organizasyon hilelerinde her servisin içerisine ait olduğu davetlinin isminin yazdığı tek bir yaprak koyarak misafirlerinizi hoş bir şekilde karşılayabilirsiniz. Sonbahar düğünleri için mekan önerileri içerisinden hangisinde karar kıldığınız da düğününüzde yaprak kullanımını çeşitlendirmenizi sağlayacak bir diğer faktördür.

yapraklar - yapraklar

Düğün Organizasyon İndirimleri

Ağırbaşlı Çiçekler

Bir sonbahar gelini iseniz gelin buketinizde ve saçlarınızın aralarında portakal nergisi, çuha çiçeği, şeker tabağı çiçeği, bahçe menekşesi, zinya gibi sonbaharda açan çiçekleri tercih edebilirsiniz. Sonbahar çiçek çeşitliliği açısından çok zengin olmadığından başvurabileceğiniz bir seçenekse cam çiçeklerdir. Düğününüzün diğer renkleriyle olan uyumu yakalayarak sonbaharın ruhuna yakışır turuncu tonlarını değerlendirebilirsiniz. Turuncu, kırmızı, yer yer mor renklerde çiçeklerin arasına yeşil yaprakları ve eklemeyi unutmayın. Atlamamanız gereken başka bir şey ise damadın yaka çiçeğini de turuncu ağırlıklı sizin el buketinizdeki çiçeklerle yakışan bir şekilde seçmeniz.

turuncu tonlarindan cicekler - turuncu-tonlarindan-cicekler

İştah Açıcı Atıştırmalıklar

Sonbahar düğünleri biraz alışılmışın dışına çıkmaya ve kendini tarzını yaratmaya uygun düğünlerdir. Gelelim düğününüzün atıştırmalıklarına. Örneğin aklınızda nikah şekeri ile ilgili değişik bir şey yapmak varsa bunu kolayca hayata geçirebilirsiniz. Nikah şekeri yerine davetlilerinize ev yapımı elma şekeri ikram edebilir, sunumu için ağaç dallarını tercih edebilirsiniz. Tıpkı 2014 düğünlerinde göreceklerimiz gibi meyveler sonbahar temasında da başrolde. Ayrıca gecenin sonunda düğün mekanınızın açık bir alanında barbekü yaparak bir sucuk – ekmek partisi verebilir, akabinde de fincanda çorba servisi yaparak davetlilerinizin gönlünde taht kurabilirsiniz. Böylece kimse düğün boyunca içtiği onca alkolden sonra çorbacı aramak zorunda kalmayacak!

sonbahar atistirmaliklari - sonbahar-atistirmaliklari

Yaratıcı Detaylar

Bir sonbahar düğünü yapıyorsanız organizasyon işleri hakkında iki değişik fikirle düğününüzde detaylarla fark yaratabilirsiniz. Balkabağı ve narın gücüne inanın! Düğün pastanızda ve düğün süslemesi için kullandığınız çiçeklerin aralarında narı tercih etmeniz herkesin hem gözüne hem de damağına hitap edecektir. Masaları numaralandırmak için obje, masa üzeri süslemesi için vazo ya da soğuk içecek saklamak için buz çanağı olarak balkabaklarını kullanabilirsiniz.

balkabagi nar - balkabagi-nar

Bu ve buna benzer pek çok tema seçimi ve uygulaması için kendi emeğinizi ortaya koyabileceğiniz gibi düğün organizasyon firmalarından da yardım alabilirsiniz. Hemen şehrinizdeki en uygun firmayı bulun, randevu ve fiyat teklifi isteyin:

Şehrindeki 194 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

EY Eda Yener

çok güzel görünüyorlarr. aklımı çeliyorsunuz :)

HA Hande Arul

çiçekler, fenerler.. hepsi çok güzel ve iç ısıtıcı