Sonbahar Düğünleri İçin Tema Önerileri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:42 dakika

06.03.2024

Düğününü sonbaharda yapmaya karar verdiysen, o mevsimin hakkını verecek bir organizasyon yapmalısın. “Sonbaharda düğün mü yapılır?” diyenleri bile kendine hayran bırakacak bir düğün organizasyonu yapman sandığından çok daha kolay. Zaten biz senin için temaları derledik, fikirleri verdik. Sana sadece uygulaması kalıyor!

Dillere destan bir sonbahar düğünü yapmaya hazır mısın?

Senin için listelediğim sonbahar düğün konseptlerinden bir kısmını kendin yapabilirsin. Ancak bazı temalar düğün organizasyon firmalarından destek almanı gerektirecek. Sen en iyisi buradan bir konsept beğen ve anlaştığın organizasyon firmasına istediğin temanın fotoğraflarını göster. Onlar zaten en iyisini yapacaktır.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

1- Kovboy Esintileriyle Düğününü Farklılaştır!

Sonbahar düğünü deyince aklımıza kahverengiler, turuncular geliyor. E bu kahverengi konseptleri artık biraz farklılaştırmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Düğününde kendini bir kovboy filmindeymiş gibi hissetmeye ne dersin? Cevabın “Evet” ise senin için bazı fikirler derledim.

● Kovboy ayakkabıları en temel öğemiz. İster onları saksı olarak kullan istersen de davetiyenin kesimini kovboy çizmesi olarak yaptır.

● O eski kovboy filmlerini hatırlarsan etraftaki saman balyaları da gözünde canlanacaktır. İşte sonbahar düğün mekanları bu saman balyalarıyla süslenebilir.

● Müstakbel eşinin bu konseptteki en özel aksesuarı kovboy şapkası olacak. Hatta isterse kravat takmak yerine boynuna bir fular da sarabilir.

● Düğün konseptini tamamlayacak bir diğer aksesuarın kovboy halatları ve nallar olabilir. Bunları mekan süslemesinde kullanabilirsin.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Bu panolar da sana fikir verecek: Birbirinden Şık Düğün ve Nişan Karşılama Panoları

2- Elmanın Tam Mevsimi!

Düğünlerdeki sonbahar konseptine baktığımızda karşımıza meyvelerle alakalı birçok seçenek çıkıyor. Armutlar, narlar… Ama bana kalırsa en güzellerinden biri kesinlikle elmalar ile oluşturulan düğün konseptleri. Peki bir düğünde elmayı nasıl değerlendirebilirsin:

● Öncelikle düğün pastası süslemende kesinlikle elmalara yer vermeni öneririm. Hatta dilersen direkt elma şeklinde bir pasta da yaptırabilirsin.

● Düğünden önce bir oturma düzeni hazırlarsan ve kişilerin oturması gereken yerlere isimlikler koyarsan işin çok kolaylaşacak. İşte bu isimlikleri elmalardan yapabilirsin.

● Masalara elmaları oyarak yapılmış mumluklar koyabilirsin.

● Bir köşe hazırlarsın. Bu köşede elma şekerleri, elma suları ve kıpkırmızı taze elmalar yer alır.

● Kim demiş gelin buketi sadece çiçeklerden olur diye? İrili ufaklı elmalarla çok güzel sonbahar gelin buketi modelleri yapılabiliyor.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Sonbahar gelin çiçeğine karar verirken bu galeri çok işine yarayacak: 20 Farklı Sonbahar Gelin Çiçeği Örneği

3- Karahindiba ile Dileklerin Gerçek Olsun!

Karahindiba çiçeğinin hayalleri gerçeğe dönüştürdüğü söylenir. E o zaman bu kadar anlamlı bir bitkiyi neden düğün konseptinde kullanmayalım? Dünyaca ünlü gelinlik markası da bizim gibi düşünmüş olacak ki, Pronovias en yeni gelinlik modellerinden birinde karahindiba işlemeleri kullanmış. Fotoğrafını böyle bırakıyorum:

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Gelinlik dışında karahindibaya düğününde şöyle yer verebilirsin:

● Sallantılı küçük cam fanusların içerisine karahindiba koyabilirsin. Hatta fanus yerine kavanozlara koyup ve üzerine bir not iliştirip davetlilerine hediye de edebilirsin.

● Düğün davetiyenin bir köşesinde basit bir karahindiba çizimine yer verebilirsin.

● Gelin buketinde çiçeklerin arasında karahindibalar yerleştirmeyi unutmamalısın.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Sonbaharda nişan yapacaklar için tema önerilerimiz de şu galerimizde: En İlham Verici Sonbahar Nişan Konsepti Seçenekleri

4- Kaktüsün Sevimliliği Düğününe Yansısın!

Değişik düğün konseptlerinden birinde şimdi sıra: Kaktüs! Sonbahar gelinleri de Üzerindeki renkli çiçekleri ve küçük sevimli görüntüleriyle kaktüsler düğünlerdeki yerini çoktan aldı.

● Öncelikle sonbahar düğünlerinde mekan girişine iki tane kocaman kaktüs saksısı koyabilirsin. Böylelikle davetlilere düğün temasını girişte vermiş olursun.

● Sonbahar davetiyelerinde illa kuru yaprak kullanılacak diye bir şey yok. Sen kaktüslü olanları incele. Bak burada da kaktüslü modeller var: Floral Davetiye Seçenekleri

● Nikah hediyeliği olarak kaktüs ve sukulentlerden vazgeçmemelisin. Küçücük saksılardaki bu hediyelikler davetlilerinin de çok hoşuna gidecek. Ayrıca burada da nikah şekeriyle ilgili birçok fikir var: Davetlilere Ne Hediye Etsek Diye Düşünen Çiftlere Nikah Şekeri Örnekleri

● Gelin buketine de canlı çiçeklerin arasında ince kaktüsler, sukulentler yerleştirebilirsin. Pembe çiçekler arasında kontrast oluşturarak, çok hoş görüneceğine emin olabilirsin.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Gelin buketinde canlı çiçeklerden vazgeçemeyenlerden misin? Bu galeri tam senlik: Canlı Gelin Çiçeği Modelleri

5- Bu da Kahvesiz Yapamayan Çiftlere Gelsin!

Sen ve müstakbel eşin tam bir kahve tutkunu musunuz? Sabahları kahve içmeden ayılamayan, kahvenin kokusunu uzak mesafeden bile alan bir çiftseniz düğün temalarından hangisini seçeceğiniz belli oldu bile. Bu serin havalarda kahve, battaniye ve film üçlüsünü destekleyecek bir sonbahar düğün konsepti kendisi. Kahveyi düğününde nasıl mı kullanacaksın? Şöyle:

● İçinde kahve çekirdekleri olan küçük kavanozları veya kahve çekirdekleriyle dolu, üzerinde isimlerinizin yazdığı kese kağıtlarını davetlilerine hediye edebilirsin.

● Düğün mekanında mutlaka bir kahve köşesi yapmanı öneririm. Bu köşeye espresso makineleri, kahve öğütücüler ve çok sayıda bardak koy; davetlilerin dilediğince kahve içsin!

● Düğün pastasını kahve çekirdekleri ve hatta içerisinde kahve olan çikolatalar süsleyebilir.

● Kahve kokulu mumlarla, kahve çekirdekleriyle süslenmiş mumluklarla masaları donatabilirsin.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Her mevsim uygulayabileceğin düğün temaları da burada: Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

5- Tavus Kuşu Renklerini Konseptinde Kullan!

Son zamanlarda nadiren de olsa görmeye başladığımız farklı düğün konseptlerinden birine geldi şimdi sıra. Tavus kuşunun kuyruğundaki o müthiş renkleri düğünün her alanında kullanabilirsin. Hatta sonbahar dış çekimlerinde de bu konsept çok işine yarayabilir.

● İşe gelin buketine tavus kuşu tüyleri eklemekle başlayabilirsin. Buna ek olarak saçında aynı aksesuarlardan kullanıp, makyajında bu tonlara yer verebilirsin.

● Sade bir gelinlik ve gelin saçıyla beraber kullanacağın ayakkabına tavus kuşu tüyü ekletebilirsin.

● Tavus kuşu tüyü şeklinde yapılmış olan şamdanlar var. Bunlar da masaları renklendirebilir.

● Davetiyeni nasıl yaptıracağını da çok fazla düşünmene gerek kalmadı sanki. Düz bir davetiyeye ekleyeceğin tüy bütün konsepti anlatmana yetecek değerde.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Düğün pastası seçmeden önce bunlara da bir göz at: İlginç Düğün Pastası Modelleri

7- Kurumuş Yapraklar, Başaklar ve İşte Sonbahar!

Sonbaharı anlatan en güzel düğün konseptlerinden biri kesinlikle kurumuş kahverengi ve sarı yaprakların kullanıldığı temalar. Ancak sonbahara özgü güzellikler bunlarla sınırlı değil elbette. Kurumuş yapraklar dursun bir köşede. Ayrıca başaklardan, kurutulmuş cipso çiçeklerden, lavantalardan da örnekler vereceğim.

● Bolca kullanabileceğin bitkilerden biri başak. Hem renginden hem de kuruluğundan kaynaklı sonbaharın temsilcilerinden biri adeta. Başakları kavanozlara veya vazolara koyup masaları süsleyebilirsin.

● Kuru ve renkli yapraklardan supla yapabilirsin. Emin ol bu düğününe bambaşka bir hava katacak.

● Sonbahar düğün fotoğraflarında ön plana çıkan aksesuardan biri de gelin buketi. İşte sen de gelin buketinde başakları ve kuru bitkileri kullanarak ortaya çok güzel kareler çıkmasını sağlayabilirsin.

● Nikah hediyeliği olarak kurumuş bitkilerden yapılmış küçük ebatta buketler hazırlayabilirsin. Bunları kraft kağıtlarla sarıp, hasır iplerle bağladığında çok sevimli duracaktır.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Rustik düğünlerde de kurumuş bitkilere oldukça fazla yer verilebiliyor. Örneklerini görmek istersen şöyle buyur: Modern Zamanın Köy Düğünü: Rustik Düğünler

8-Mistik Hava ile Düğünün Pozitif Geçsin!

İlginç düğün konseptlerinden biri olan mistik tarzın boheme benzediğini söyleyebilirim. Özellikle özgür ruhu ifade eden aksesuarları birbirine çok benziyor. Ancak bu düğün konseptinde farklı olarak tütsü gibi bazı doğal ürünlere de yer vereceğiz. Tabii güzel enerjisi olduğu düşünülen aksesuarlara da.

● Doğal taşları düğün mekanının çoğu alanında kullanabilirsin. İster büyük doğal taşları köşelere yerleştir istersen de masa numaralarını doğal taşlardan hazırlat.

● Rüya kapanlarının eskiden kabusları yok ettiğine inanılır ve bu nedenle her yatağın başında yer alırmış. İşte sen de düğününde kötü enerji istemediğini rüya kapanları kullanarak belli edebilirsin.

● Ateş, yüzyıllardır enerjisini kaybetmeyen ve insanları bir araya getirmekle bilinen bir simge. Sen de düğününü sonbaharda yapacaksın ve havalar serin olacak. Ortada yaktığın bir ateşle insanların içini ısıtabilirsin.

● Bol bol mum kullanabilirsin: Gelin yolunda, masalarda, sallantılı aksesuarlarda… Ayrıca tütsü ve tarçın da hoş kokular vermesi açısından kullanılabilir.

sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri sonbahar düğünleri i̇çin tema önerileri

Bohem düğün konsepti fikirleri de hoşuna gidebilir: Bohem Gelinlik Modelleri

Senin için derlediğim sonbahar düğün temaları bu şekilde. Sen de sonbaharda yapacağın düğün için profesyonel bir ekibin, seçtiğin konsepti uygulamasını istiyorsan şehrindeki düğün organizasyon firmaları ile çalışabilirsin. Firmaları sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğini ve ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Hande arul

Düğün Tarihi: 18.10.2014


çiçekler, fenerler.. hepsi çok güzel ve iç ısıtıcı


eda yener

Düğün Tarihi: 18.10.2014


çok güzel görünüyorlarr. aklımı çeliyorsunuz :)