U Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

U Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Omuzlardan geniş başlayarak göğüslere doğru U şeklinde inen yaka kesimine U yaka adı veriliyor. En yaygın gelinlik yaka tiplerinden olan U yakalar, kullanıldığı tasarıma boynu olduğundan daha uzun gösterme özelliği katıyor. Derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir U yakalar, narin yapılı gelin adaylarının zarafetini yansıtmasına da yardımcı oluyor.

U Yaka Gelinlik Modelleri

U yaka kesiminin farklı derinlik ve genişlikte seçenekleri gelinlik modellerinde kullanılıyor. Genişliğine göre, dar ve geniş U yaka, derinliğine göre ise normal çok derin U yaka tiplerini çeşitler arasında sayabiliriz. Genişliğine göre U yakaların özelliklerine bakalım. Boyun ve omuzların birleştiği bölgeden, köprücük kemikleri kapatacak şekilde göğüslerin üstünden yuvarlak gelen U yakalar, dar U yaka olarak adlandırılıyor.

Boynu uzun gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebiliyor. Geniş U yaka tipi ise boyundan omuzlara doğru olabildiğince uzak, göğüs çatalına doğru U çizerek inen yaka kesimine deniyor. Bu yaka tipini ise omuzları dar ve boynu kısa gelin adaylarına öneriyoruz. Çünkü bu modeller, omuzları olduğundan geniş göstererek, zarif bir görüntü yaratıyor.

Derinliğine göre U yaka tipleri ve özelliklerine de değinelim. Az derin u yakalar göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte oluyor. Omuzları geniş, göğüsleri küçük gelin adayları bu yaka tipini rahatlıkla tercih edebilir. Derin U yakalar ise göğüs bölgesinin ortasına doğru bitiyor. Bu derinlikteki U yakalar Özellikle göğüsleri küçük gelinler için ideal.

U Yaka Gelinlik ile Uyumlu Kol Tipleri

U yaka gelinlik modelleri birçok kol tipiyle uyum sağlıyor. Ancak öncelikle uzun kollu U yaka gelinliklere değinelim. Özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına derin dekolteli uzun kollu U yaka gelinlikleri çok yakıştırıyoruz. Sonbahar ve kış aylarında düğün yapacak gelinlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında bu gelinliklerin olduğunu da belirtelim.

Ancak ilkbahar ve yaz aylarında ise uzun kol uygun olmayacaktır. Özellikle kollarının fazla kalın ya da ince olmasından dolayı kollu gelinlikleri tercih eden gelin adayları uzun yerine kısa, düşük ya da truvakar kollu gelinliklere yönelebilir. İnce tül, şifon ya da organze kumaşlardan kısa pelerinler de size yardımcı olabilir. Fit bir üst vücuda sahip gelinler askılı ya da kolsuz tasarımları rahatlıkla giyebilir.

Omuzlarınızı geniş ya da dar gösterecek bir illüzyona ihtiyaç duymuyorsanız ince askılı U yaka ve kare yaka gelinliklerden giyebilirsiniz. Böylece zarafetini konuşturabileceğiniz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer geniş omuzlarınız, iri göğüsleriniz varsa kalın askılı U yakalı gelinlikler daha uygun seçim olacaktır. Geniş üst bölgenizi bu yaka tasarımıyla daha ince gösterebilirsiniz.

Etek Kesimine Göre U Yaka Gelinlikler

Etek kabarıklığı arttıkça gelinliğin üst bedeninin dekolte bölgesini taşıması ve sabit tutabilmesi zorlaşır. Ayrıca kabarık etekler yakadan da rol çalar. Bu nedenle U yakaların fazla kabarık olmayan etek kesimleriyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu ipucundan yola çıkarak, U yaka tipini en çok düz ve balık kesim gelinliklerle yakıştırdığımızı söyleyelim.

Özellikle de kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına U yakalı balık gelinlikleri öneriyoruz. Kabarık etekli bir gelinlikte U yaka tercih etmek istiyorsanız tercihinizi U yaka A kesim gelinlik modelleri arasından yapmanızda fayda var. U yaka tipini düz etek kesimine sahip gelinliklere de yakıştırıyoruz. Özellikle sade tasarımlı düz kesim gelinlikler, U yakalarla hareket kazanıyor.

U yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bu bilgiler ışığında size en uygun tasarımı aramaya hemen başlayabilirsiniz. Size en çok yakışacağını düşündüğünüz gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık U yakalı tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!