Tek Omuz Gelinlikler

Tek omuz gelinlik modelleriyle üst bedenini ön plana çıkarabilirsin!

Sade Helen Tek omuz
HAN 49
Hanzade Altaylı

Model: HAN 49

9.100 TL

Modern Tek omuz
SET 45
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 45

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Tek omuz
UGB186S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB186S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Görkemli Tek omuz
Distinct
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Distinct

10.000 TL - 20.000 TL

Modern Sade Tek omuz
SET 41
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 41

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen Zayıf gösteren Tek omuz
SET 1
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
GME 6
Gülten Moda Evi

Model: GME 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Tarlatansız Tek omuz
GME 17
Gülten Moda Evi

Model: GME 17

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Tek omuz
ISM 25
İsmira Gelinlik

Model: ISM 25

6.500 TL - 8.000 TL

Klasik Romantik Tek omuz
YS-115
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-115

4.000 TL - 7.000 TL

Romantik Tek omuz
ELP 2
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 2

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Tek omuz
BGM 2
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: BGM 2

5.000 TL - 7.000 TL

Helen Modern Tek omuz
IGN 1
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 1

5.000 TL - 7.000 TL

Helen Cesur Tek omuz
HAN 41
Hanzade Altaylı

Model: HAN 41

11.890 TL

Romantik Cesur Tek omuz
SRM 30
Sara Moda Evi

Model: SRM 30

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Modern Tek omuz
SET 42
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 42

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Tek omuz
ISM 13
İsmira Gelinlik

Model: ISM 13

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tek omuz
MEC 48
Mediha Cambaz

Model: MEC 48

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Tek omuz
UGB186S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB186S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
Seventy
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Seventy

8.775 TL

Sade Tek omuz
SFK 11
Şafak Moda

Model: SFK 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Tek omuz
YS-147
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-147

4.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
Seventy
Mediha Cambaz

Model: Seventy

8.775 TL

Modern Vintage Romantik Helen Tek omuz
IGN 1
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 1

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Tek Omuz Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

Tek omuz gelinlik modelleri kolu ya da askısı omuzların sadece tek tarafında bulunan tasarımlara deniliyor. Özellikle sağ ya da sol omuzda olması gibi bir kural bulunmuyor. Her iki koldan birinde yer alabiliyor. Tek omuzlu gelinliklerin askılı ve kollu gibi çeşitlerinin bulunduğunu da belirtelim. Tek askılı ve tek kollu arasındaki farkı merak edenler için de hemen bu tasarımları anlatalım.

Tek Kollu Gelinlik Modelleri

Omuzdan başlayan kısa ya da uzun bir kolu bulunan tasarımlar tek kollu gelinlik olarak adlandırılıyor. Tek kol gelinlikleri özellikle üst bedenini ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları tercih etmeli. Aynı zamanda fazla geniş omuzlu gelin adaylarına da tek kollu tasarımları önerdiğimizi söyleyelim. Çünkü bu kol tipi, gövdeyi böldüğü için omuzların olduğundan daha dar görünmesini sağlıyor.

Tek Askılı Gelinlik Modelleri

Omuz tasarımı tek bir askıdan oluşan gelinlikler ise tek askılı gelinlik modellerini oluşturuyor. Tek gelinlik askıları bir ipten oluşabileceği gibi fırfır, volan, zincir gibi detaylardan da tasarlanabiliyor. Özellikle omuzlarını vurgulamak isteyen gelin adaylarına ip askılı tasarımları öneriyoruz. Omuzları geniş gelin adayları ise askılı kalın modellerle daha dar bir omuz görünümü yaratabiliyor.

Tek Omuz Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Tek omuzlu gelinlikleri en çok üst bedenini ön plana çıkartmak isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyerek başlayalım. Bu gelinlik modeli ile gözler ilk olarak omuzlara gideceği için omuzlarınıza ya da kollarınıza bu tasarımlarla dikkat çekebilirsiniz. Böylelikle geniş basenlerinizi ya da kamufle etmek istediğiniz bölgeleri geri planda bırakabilir, fit bir görüntü yaratabilirsiniz.

Armut vücut tipine sahip gelin adayları tek omuzlu A veya prenses kesim gelinliklerle ince gövdelerini öne çıkararak geniş basenlerini kamufle edebilir. Orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları da bu modeller ile oldukça hoş bir görünüm yakalayabilir. Her etek kesimiyle uyum sağlayan tek omuz yaka tasarımını en çok düz kesim gelinlik modellerini yakıştırdığımızı da belirtelim.

Elma vücut tipine sahip gelin adaylarına ise tek omuz gelinlikleri önermediğimizi de ekleyelim. Çünkü bu vücut tipinin dikkat çekmesi gereken bölge ince bacaklardır. Kilolu gelin adayları için de riskli bir seçim olacağını söyleyelim. Bunun nedeni ise kol ve göğüs bölgelerinin olduğundan daha geniş görünme riskidir. Kilolu gelinler, tek omuzlu modeller yerine askılı gelinlik modelleri ile daha rahat edebilir.

Farklı Tarzlara Uygun Tek Askılı Gelinlikler

Tek omuz gelinlikler kumaş bakımında oldukça özgür olsa da gelinliğin bütününü bozmamak için en fazla karşılaştığımız seçenekleri dantel, tül, şifon ve organze gelinliklerdir. Farklı kumaşların kullanıldığı, birçok farklı tarza hitap eden tek omuz gelinlik çeşitlerinin bulunduğunu, bu nedenle seçim yaparken tarzınızı göz önünde bulundurmanız gerektiğini de ekleyelim.

Dantelli Tek Omuz Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercihi dantelli gelinlikler oluyor. Eğer siz de romantik tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız tek omuzlu dantelli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada dantel gibi işlemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğini de unutmamalısınız. Örneğin; üst bedeninizi olduğundan geniş göstermek istersiniz size gövdesi dantelli tek omuz gelinlik modellerini önerdiğimizi belirtelim.

Helenistik Tek Omuz Gelinlikler

Tek omuz gelinlik denince akla ilk gelen tasarımlar arasında Helenistik gelinlikler de yer alıyor. Tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşlardan tek askılı Helenistik gelinlikleri özellikle vintage ve bohem tarzdaki gelin adaylarına öneriyoruz. Bu modelleri kır, havuz başı ya da kumsal gibi açık hava düğünlerine de çok yakıştırıyoruz. Siz de bu mekanlardan birinde evlenecekseniz Helen tek omuz gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Sade Tek Omuz Gelinlik Modelleri

Son yıllarda düğün trendlerindeki sadeleşme etkisi gelinliklerde de kendini gösteriyor ve sade tasarımlar en moda gelinlikler arasında öne çıkıyor. Tek omuz yaka ve kol tasarımı da bu sade gelinliklere hoş ve zarif bir detay olarak hareket katması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Son birkaç yıldır kabarık ya da düz olması fark etmeksizin tek omuzlu gelinliklerin en trend modeller arasında yer aldığını da ekleyelim.

Taş İşlemeli Tek Omuz Gelinlikler

İhtişamlı bir gelin görünümüne sahip olmak isteyenlerin tercihi taş işlemeli modeller oluyor. Bu ışıltılı işlemeler tek omuz gelinliklerde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu göz alıcı gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi görkemli düğün mekanlarında rahatlıkla giyebilirsiniz. Bu noktada ufak bir uyarı: Gelinliğiniz gösterişli bir tasarıma sahip olduğu için aksesuarlarınızı sade modellerden seçmenizde fayda var.

Tek Omuz Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlik alışverişinde birçok farklı fiyat etiketine sahip tek omuzlu modellerle karşılaşabilirsiniz. Gelinliklerin kumaşı, işlemeleri, dikim şekli gibi birçok faktör bu fiyat farklılığına neden oluyor. Tek omuz gelinlik giymek isterseniz markaların hazır modelleri arasından seçim yapabilir ya da hayalinizdeki gelinliği diktirebilirsiniz. Özel dikim hizmeti ekstra zaman ve işçilik gerektirdiğinden daha pahalıdır.

İpek oranı yüksek gelinlik kumaşları sentetik kumaşlara kıyasla daha pahalıdır. Bu nedenle tek omuz gelinliklerden ipek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı tasarımların, sentetik oranı yüksek modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Markalar arası fiyat farklarıyla karşılaşabileceğinizi söylememiz mümkün.

Ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan bir gelinlik giymek isterseniz butik markaların ürünlerine kıyasla daha pahalı olacağını da bilmelisiniz. Gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Kiralık gelinlikler haliyle satılık modellere kıyasla daha uygun fiyatlıdır ancak bu farkın yüksek olmadığını da söyleyelim. Kiralık modeller, satılık gelinliklerden yüzde 20 ila 30 arasında bir oranda daha uygun fiyatlara sunuluyor.

Tek omuz gelinlik modellerini ayrıntılarıyla anlattık. Sizin de hayalinizde tek omuzlu gelinlikler varsa bulunduğunuz sayfadaki ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçip detaylı bilgi ve randevu alabileceğinizi de unutmayın.