Organze Gelinlikler

Organze gelinlik modellerinin klasik ve modern, tüm seçenekleri burada!

Model 4

Model

: Model 4

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

8.000 TL - 9.000 TL

Glamour Bridal 4

Model

: Glamour Bridal 4

Özellikler

: Romantik, Vintage, Hakim yaka

7.000 TL - 10.000 TL

SET 2

Model

: SET 2

Özellikler

: Modern, Romantik, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Model 3

Model

: Model 3

Özellikler

: Görkemli, Kışlık, Vintage, V yaka

8.000 TL - 9.000 TL

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Perla

Model

: Perla

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

SDY 10

Model

: SDY 10

Özellikler

: Romantik, V yaka

1.000 TL - 3.000 TL

SRM 15

Model

: SRM 15

Özellikler

: Romantik, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

77065

Model

: 77065

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Anais

Model

: Anais

Özellikler

: Tesettür, Helen, Hakim yaka

7.000 TL - 15.000 TL

RGM 27

Model

: RGM 27

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

9.000 TL - 12.000 TL

EVS 6

Model

: EVS 6

Özellikler

: Romantik, Helen, Kayık yaka

8.500 TL - 12.000 TL

RGM 1

Model

: RGM 1

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

5.500 TL - 9.000 TL

MHM 17

Model

: MHM 17

Özellikler

: Romantik, İllüzyon yaka

7.500 TL - 10.000 TL

Woow

Model

: Woow

Özellikler

: Romantik, V yaka

4.000 TL - 6.000 TL

BTM 21

Model

: BTM 21

Özellikler

: Klasik, Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

EVS 30

Model

: EVS 30

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

8.500 TL - 12.000 TL

KRG 31

Model

: KRG 31

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

SET 19

Model

: SET 19

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

3.000 TL - 5.000 TL

Sea

Model

: Sea

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Zayıf gösteren, Düşük omuz

3.000 TL - 5.000 TL

NES 8

Model

: NES 8

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

6.000 TL - 9.000 TL

Elise

Model

: Elise

Özellikler

: Klasik, İllüzyon yaka

14.950 TL

Hilal Turhal - La Bianca Butik 21

Model

: Hilal Turhal - La Bianca Butik 21

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Volans

Model

: Volans

Özellikler

: Romantik, V yaka

17.200 TL

Sayfa 1 / 6
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Organze Kumaş Gelinlik Nasıl Olur?

Organze, tül ve şifon kumaşlar ile benzerlik gösteren hafif gelinlik kumaşlarındandır. Ancak tül ve şifona kıyasla daha kalın bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Dökümlü ve transparan yapısıyla özellikle ilkbahar ve yaz aylarında giyilebilecek gelinliklerde kullanılır. Organze gelinlik kumaşının kristal, ipek ve cam organze gibi çeşitleri farklı çeşitleri de vardır.

Bu kumaşlar, farklı çeşitleriyle, klasik, modern, romantik, görkemli gibi çeşitli tarzlara hitap eden gelinlik modellerinde kullanılabilir. Organze kumaş, tül ve şifondan daha kalın bir yapıda olduğu için bu kumaş, etek, kemer ya da fiyonk gibi gelinliğin tok görünmesi gereken kısımlarında sıklıkla kullanılır ve istenen kalın ve zarif görünümü yaratır.

Organze Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Organze gelinlik modellerinin, zarif görünümleriyle farklı düğün mekanlarına uygun seçenekleri bulunduğunu söyleyebiliriz. Cam organze gibi ince, hafif organze kumaştan tasarımlarla tül gelinlikler uçuş uçuş tasarımlarıyla özellikle kır ya da tekne gibi açık hava düğünlerine çok yakışan modellerden. Bu özelliğiyle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yapılacak düğünler için hem şıklık hem de konfor sağlar.

İpek ve kristal organze kumaştan gelinlikler ise tok, parlak ve zarif görünümüyle özellikle kapalı ve lüks mekanlarda gerçekleşen düğünlerde daha sık kullanılır. Saydam yapısı nedeniyle farklı kumaş türleriyle birlikte rahatlıkla tercih edilebilir. Organze kumaş üzerine dantel gibi işlemelerin rahatlıkla uygulanabildiğini, bu özelliğiyle romantik gelinlere hitap ettiğini de belirtelim.

Dantelli organze gelinlik modelleri hem göz alıcı hem de zarif bir gelin görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Bu kumaş türünün gelinliğin tamamında kullanılabildiği gibi, gelinlik detaylarında da sıklıkla tercih edildiğini de söyleyelim. Özellikle balon, karpuz gibi gösterişli kol modellerinde organze kumaşın kullanılması, kumaşın tok ve şeffaf yapısı sayesinde gelinliğe hoş bir hava katar.

Üstü organze kumaştan gelinlik modelleri özellikle ince bedenini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için ideal. Eteği organze kumaştan gelinlik modelleri ise en popüler ve trend seçeneklerden. İster sade ister kabarık eteklerde bu kumaşı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta vücut tipinizdir. Örneğin; armut vücut tipine sahip gelin adayları, organze kabarık etekli gelinliklere yönelebilir.

Organze Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Organze gelinlik fiyatlarını araştırmaya başladığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinlik fiyatları, kumaş, marka, dikim şekli, satılık ya da kiralık olması gibi birçok kritere göre değişir. Organze gelinlik modellerinde fiyatları etkileyenen önemli konulardan biri kumaştaki ipek oranıdır. İpek oranı yüksek gelinlikler, sentetik oranı yüksek organze kumaştan gelinliklere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Organze gelinliği süslemek için kullanılan detaylar da fiyatlara etki eder. Örneğin; lez dantelle tamamlanan organze gelinlikler maliyeti diğer dantellere göre fazla olan Fransız dantelli organze gelinlik modellerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Markaların hazır model organze gelinlikleri arasından seçim yapmanız, özel olarak diktirmenize göre daha uygun fiyatlı bir tercih olur.

Gelinliğinizin markasının da fiyatlara etki ettiğini bilmelisiniz. Ünlü tasarımcıların organze gelinliklerinin marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle daha butik firmaların tasarımlarına kıyasla daha yüksek fiyatlı olabildiğini de bilmelisiniz. Gelinliğinizi satın almanın maliyetli olacağını düşünüyorsanız kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Bu noktada kiralık gelinliklerin, satılık modellerden yüzde 20 ila 30 oranında daha düşük ücretlerle sunulduğunu da bilmenizde fayda var. Yani satılık ve kiralık gelinlikler arasında çok yüksek bir fiyat farkı yok. Organze gelinliklere ilişkin bu bilgileri göz önünde bulundurarak size uygun tasarımı bulabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz sayfadaki modelleri inceleyebilir, ilginizi çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.