Organze Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Organze Kumaş Gelinlik Nasıl Olur?

Organze, tül ve şifon kumaşlar ile benzerlik gösteren hafif gelinlik kumaşlarındandır. Ancak tül ve şifona kıyasla daha kalın bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Dökümlü ve transparan yapısıyla özellikle ilkbahar ve yaz aylarında giyilebilecek gelinliklerde kullanılır. Organze gelinlik kumaşının kristal, ipek ve cam organze gibi çeşitleri farklı çeşitleri de vardır.

Bu kumaşlar, farklı çeşitleriyle, klasik, modern, romantik, görkemli gibi çeşitli tarzlara hitap eden gelinlik modellerinde kullanılabilir. Organze kumaş, tül ve şifondan daha kalın bir yapıda olduğu için bu kumaş, etek, kemer ya da fiyonk gibi gelinliğin tok görünmesi gereken kısımlarında sıklıkla kullanılır ve istenen kalın ve zarif görünümü yaratır.

Organze Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Organze gelinlik modellerinin, zarif görünümleriyle farklı düğün mekanlarına uygun seçenekleri bulunduğunu söyleyebiliriz. Cam organze gibi ince, hafif organze kumaştan tasarımlarla tül gelinlikler uçuş uçuş tasarımlarıyla özellikle kır ya da tekne gibi açık hava düğünlerine çok yakışan modellerden. Bu özelliğiyle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yapılacak düğünler için hem şıklık hem de konfor sağlar.

İpek ve kristal organze kumaştan gelinlikler ise tok, parlak ve zarif görünümüyle özellikle kapalı ve lüks mekanlarda gerçekleşen düğünlerde daha sık kullanılır. Saydam yapısı nedeniyle farklı kumaş türleriyle birlikte rahatlıkla tercih edilebilir. Organze kumaş üzerine dantel gibi işlemelerin rahatlıkla uygulanabildiğini, bu özelliğiyle romantik gelinlere hitap ettiğini de belirtelim.

Dantelli organze gelinlik modelleri hem göz alıcı hem de zarif bir gelin görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Bu kumaş türünün gelinliğin tamamında kullanılabildiği gibi, gelinlik detaylarında da sıklıkla tercih edildiğini de söyleyelim. Özellikle balon, karpuz gibi gösterişli kol modellerinde organze kumaşın kullanılması, kumaşın tok ve şeffaf yapısı sayesinde gelinliğe hoş bir hava katar.

Üstü organze kumaştan gelinlik modelleri özellikle ince bedenini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için ideal. Eteği organze kumaştan gelinlik modelleri ise en popüler ve trend seçeneklerden. İster sade ister kabarık eteklerde bu kumaşı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta vücut tipinizdir. Örneğin; armut vücut tipine sahip gelin adayları, organze kabarık etekli gelinliklere yönelebilir.

Organze Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Organze gelinlik fiyatlarını araştırmaya başladığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinlik fiyatları, kumaş, marka, dikim şekli, satılık ya da kiralık olması gibi birçok kritere göre değişir. Organze gelinlik modellerinde fiyatları etkileyenen önemli konulardan biri kumaştaki ipek oranıdır. İpek oranı yüksek gelinlikler, sentetik oranı yüksek organze kumaştan gelinliklere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Organze gelinliği süslemek için kullanılan detaylar da fiyatlara etki eder. Örneğin; lez dantelle tamamlanan organze gelinlikler maliyeti diğer dantellere göre fazla olan Fransız dantelli organze gelinlik modellerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Markaların hazır model organze gelinlikleri arasından seçim yapmanız, özel olarak diktirmenize göre daha uygun fiyatlı bir tercih olur.

Gelinliğinizin markasının da fiyatlara etki ettiğini bilmelisiniz. Ünlü tasarımcıların organze gelinliklerinin marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle daha butik firmaların tasarımlarına kıyasla daha yüksek fiyatlı olabildiğini de bilmelisiniz. Gelinliğinizi satın almanın maliyetli olacağını düşünüyorsanız kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Bu noktada kiralık gelinliklerin, satılık modellerden yüzde 20 ila 30 oranında daha düşük ücretlerle sunulduğunu da bilmenizde fayda var. Yani satılık ve kiralık gelinlikler arasında çok yüksek bir fiyat farkı yok. Organze gelinliklere ilişkin bu bilgileri göz önünde bulundurarak size uygun tasarımı bulabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz sayfadaki modelleri inceleyebilir, ilginizi çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.