Klasik Gelinlikler

Firmaları Göster
BRM 2
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-005
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
A Kesim
Pınar Bent
Klasik Romantik Uzun gösteren V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
Glamour Bridal 3
Glamour Bridal
Romantik Klasik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
GME 20
Gülten Moda Evi
Klasik Romantik V yaka
4.000 TL - 5.000 TL
79048
Maxxen Angel Wedding Dress
Klasik V yaka
15.000 TL - 20.000 TL
FMD 4
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
3070
Narin Moda
Romantik Görkemli Klasik Düşük omuz
3.000 TL - 7.000 TL
ASK 7
Aşk-ı Şura Gelinlik
Romantik Klasik Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Şebnem Sönmez 43
Şebnem Sönmez
Klasik Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
16-008
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik Straplez
3.500 TL - 7.000 TL
ASK 6
Aşk-ı Şura Gelinlik
Klasik Romantik Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
BRM 4
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Şebnem Sönmez 44
Şebnem Sönmez
Klasik Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
FMD 6
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
ASB 21
As Brides
Romantik Klasik Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
FMD 14
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
Şebnem Sönmez 42
Şebnem Sönmez
Klasik Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 41
Şebnem Sönmez
Romantik Klasik Straplez
5.000 TL - 15.000 TL
YSE 10
Yasemin Gündüz
Klasik Romantik V yaka
12.000 TL - 16.000 TL
YSE 6
Yasemin Gündüz
Klasik Romantik Bisiklet yaka
10.000 TL - 14.000 TL
Boncuk
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Klasik V yaka
7.500 TL - 8.500 TL
Glamour Bridal 7
Glamour Bridal
Sade Klasik V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
16-015
Hayal Moda Evi
Klasik Kışlık Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Klasik Gelinlik Nasıl Olur?

Gelinlik denince akla ilk gelen tasarımlar aslında klasik gelinlik kavramının karşılığını oluşturuyor. Bu tasarımlar dantel, güpür gibi alıştığımız işlemelerle hareketlendirilen, tasarım ve malzemesinde fazla risk alınmayan tasarımlardır. Yalnızca işlemeler de değil, az ya da çok kabarık etekler, düz yakalar gibi özellikler de klasik gelinlik modellerinde karşımıza çıkan detaylardır.

Klasik Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Klasik gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi, düğün mekanınızı, mevsimi ve tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Klasik gelinliklerden vücudunuza uygun bir model seçmeden önce hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. Armut, dikdörtgen, elma, kum saati, ters üçgen olmak üzere 5 çeşit vücut tipi bulunuyor.

Üst bedeni ince, basenleri geniş armut vücut tipindeki gelinlere en çok prenses ve A kesim klasik gelinlik modellerini öneriyoruz. İnce üst bedeninizi vurgulamak için straplez ve V yaka gibi, klasik modellerde en çok karşımıza çıkan yaka tiplerini tercih edebilirsiniz. Orantılı hatlara sahip kum saati vücut tipindeki gelinlere ise klasik tarzda tam veya yarım balık kesim gelinlikler çok yakışıyor.

Tarzınıza göre dantel, güpür, taş gibi işlemelerle hareketlendirilen alternatiflerini düşünebilirsiniz. Göğüsleriniz dolgun, beliniz kalın, alt vücudunuz üste göre inceyse sizin vücut şekliniz elma vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarına uygun klasik gelinlikler dikkatleri bacak bölgesine çekecek yırtmaçlı tasarımlardır. Dolgun göğüslerinizi çok derin olmayan V yaka ile daha küçük gösterebilirsiniz.

Göğüs, bel ve kalçaları kıvrımsız, dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarına ise düz kesim tasarımlar ile A kesim gelinlikleri öneriyoruz. A etek kesiminin belden kabarık görüntüsü size daha kıvrımlı bir görünüm kazandırabilir. Düz kesim klasik gelinlik modelleri ise A kesimlere kıyasla daha salaş tasarımlı olduğu için düz bel bölgenizi kamufle etmenize yardımcı olabilir.

Ters üçgen vücut tipindeki gelin adaylarına uygun klasik gelinlikler ise straplez yakalı, prenses kesim bir gelinlik gibi, vücudun alt ve üst kısımları arasında denge yaratacak modeller oluyor. Gelelim düğün mekanlarına… Klasik gelinlikleri tarihi bir yapı ya da otel gibi ihtişamlı mekanlarda evlenecek gelin adaylarına çok yakıştırıyoruz. Dikkat çekici ve gösterişli bu modellerin, düğün salonlarının da göz alıcı havasına uyum sağlayacağını söyleyebiliriz.

Düğününüzü yapacağınız mevsim de gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerden. Eğer sonbahar ve kış aylarında evlenecekseniz uzun ya da truvakar kollu gelinliklerle mevsimle uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelin adaylarına ise askılı, kolsuz ve straplez yakalı klasik gelinlikleri önerdiğimizi belirtelim.

Klasik zevklerinize romantik bir hava katmayı seviyorsanız işlemelerden de yardım alabilirsiniz. Dantel ve güpür gibi detaylarla hareketlendirilen gelinlik modelleri sizin için uygun seçim olacaktır. Ancak klasik gelinlikler arasından ihtişamlı bir tasarım seçmek istiyorsanız size önerimiz taş işlemeli modeller diyebiliriz. Hem kabarık etekler hem ışıltılı süslemeler hayalinizdeki görünümü karşılayabilir.

Klasik Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Klasik gelinlik modellerini incelerken fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmeniz, bütçenize uygun tasarımları kolayca belirlemenizi sağlayacağı için seçiminizi kolaylaştırabilir. Gelinliğin kumaşı, markası, özel dikim ya da hazır model olması gibi kriterler gelinlik fiyatlarına etki ediyor. Klasik gelinlik fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri gelinliğin dikim şekli oluyor.

Eğer gelinlik mağazalarının hazır modelleri arasından seçim yaparsanız, özel dikim hizmetine kıyasla daha uygun fiyatlarla karşılaşacağınızı bilmeniz gerekiyor. Alacağınız gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Eğer uygun fiyatlı bir klasik gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Bir gelinliğin fiyatı, ait olduğu markanın bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle değişebiliyor. Bu nedenle tasarımcı gelinlikleri en pahalı gelinlikler olabiliyor. Aynı şekilde firmanın bulunduğu konum da marka değeri açısından önem taşıdığı için fiyatları etkileyen kriterler arasında yer alıyor. Örneğin; İstanbul Fatih gelinlik modelleri ve fiyatları, Kadıköy gelinlik fiyatlarına göre farklılık gösterebiliyor.

Klasik gelinlik modelleri arasından seçim yapmanıza yardımcı olacak ipuçlarını sıraladık. Size uygun klasik gelinliği bulmak için bu bilgileri de dikkate alarak bulunduğunuz sayfadaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık gelinlikleri size uygun olduğunu düşündüğünüz özelliklere göre filtreleyebileceğinizi, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!