Kısa Kollu Gelinlikler

Kısa kollu gelinlik modelleri üst koldaki fazlalıkları kamufle ediyor!

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Gypsy

Model

: Gypsy

Özellikler

: İki parça, Bohem, Modern, V yaka

18.000 TL - 25.000 TL

ESO 23

Model

: ESO 23

Özellikler

: Bohem, Modern, Romantik, Bisiklet yaka

5.500 TL - 12.000 TL

H-23006

Model

: H-23006

Özellikler

: Romantik, Straplez

15.000 TL - 19.000 TL

ESO 22

Model

: ESO 22

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

WHM 51

Model

: WHM 51

Özellikler

: Modern, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Innocent

Model

: Innocent

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

17.731 TL

OZL 8

Model

: OZL 8

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

3050

Model

: 3050

Özellikler

: Klasik, Romantik, İllüzyon yaka

3.000 TL - 7.000 TL

WHM 49

Model

: WHM 49

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

BRM 6

Model

: BRM 6

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Bluebell

Model

: Bluebell

Özellikler

: Modern, Cesur, Uzun gösteren, V yaka

7.500 TL - 10.000 TL

Prenses Gelinlik

Model

: Prenses Gelinlik

Özellikler

: Görkemli, Kayık yaka

20.000 TL - 28.000 TL

OZL 11

Model

: OZL 11

Özellikler

: Sade, Bohem, İllüzyon yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Black

Model

: Black

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Gotik, Kare yaka

20.000 TL - 25.000 TL

EVS 21

Model

: EVS 21

Özellikler

: Romantik, V yaka

8.500 TL - 12.000 TL

Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Model

: Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

14.600 TL

Flora

Model

: Flora

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, V yaka

14.650 TL

Hilal Turhal - La Bianca Butik 2

Model

: Hilal Turhal - La Bianca Butik 2

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

RGM 15

Model

: RGM 15

Özellikler

: Sade, Klasik, Romantik, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

EVS 14

Model

: EVS 14

Özellikler

: Romantik, V yaka

8.500 TL - 12.000 TL

Centaurus

Model

: Centaurus

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

1078

Model

: 1078

Özellikler

: Bohem, Romantik, V yaka

3.000 TL - 7.000 TL

SDY 2

Model

: SDY 2

Özellikler

: Bohem, Romantik, Cesur, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Sayfa 1 / 21
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kısa Kollu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Kısa Kol Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Dirseği aşmayan, üst kol boyunca farklı uzunluklarda olabilen gelinlik kol modelleri kısa kol olarak adlandırılıyor. İnce ve biçimli kollarını öne çıkarmak isteyen gelinler için ideal olan bu gelinliklerin farklı formlarda seçenekleri bulunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz gelinlerinin sıklıkla tercih ettiği bu kol tipine sahip gelinliklerin çeşitlerine de kısaca değinelim.

Kap kol gelinliklerle başlayalım. Omuz başlarını kapatan, küçük kase formunda gelinlik kol modellerine kap kol adı veriliyor. Kap kol gelinlik modelleri, dik omuzlarını öne çıkarmak isteyen ve geniş omuzlarını daraltmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilebiliyor. Gelinliğin kumaşından yapıldığı gibi dantel ya da güpürlerden de tasarlanabilen kap kollar, sade gelinliklere hareket katmak için de kullanılıyor.

En popüler kısa kol tiplerinden biri de kelebek kollar. Bohem ve vintage tarzdaki tasarımlarda sıkça karşımıza çıkan kelebek kollar gelinliğe omuzdan takılıyor ancak kısa kol tipinden farklı olarak koltuk altları açık kalıyor. Genellikle volan ve fırfır formunda tasarlanarak gelinliğe romantik bir hava katmak için kullanılıyor. Omuzları geniş gelinler ile üst kollarında fazlalıkları olan gelin adayları tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Güçlü bir silüete sahip olabileceğiniz kısa kollu bir gelinlik arıyorsanız size omuzdan kabarık başlayan, üst kolda biten, kısa karpuz kollu modelleri önerebiliriz. Kollardaki fazlalıkları kapama imkanı sunan ve gelinliklere hem ihtişam hem de romantik bir hava katan karpuz kollu gelinlikleri ilkbahar ve yaz gelinlerine önerdiğimizi de ekleyelim. Prenses kollu tasarımları da yarım kollu gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz.

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kollu modeller de kısa kollu gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Özellikle balon kollarla hareketlendirilen sade tasarımlı bu gelinlikler son yılların en moda tasarımlardan. İhtişamlı bir silüet yaratan bu kol tipine sahip gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi gösterişli düğün mekanlarına çok yakıştırdığımızı da söylemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Bir gelinliğin kol tipi, o gelinliğin tarzını belirleyen önemli faktörlerden biridir. Kısa kol tipinin farklı seçenekleri de farklı tarzlara hitap eden modeller yaratıyor. Gösterişli, nostaljik, bohem ya da klasik... Her bir tarz için ideal olan kısa kollu gelinlikleri markaların ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Peki hangi tarza hangi kısa kollu gelinlik diyenler için önerilerimizi sıralayalım.

Yarım Kol Kabarık Gelinlik Modelleri

İddialı tarza sahip gelin adaylarına yarım kollu kabarık gelinlik modellerini öneriyoruz. A ve prenses etek kesimine sahip kısa kollu gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarına yakıştırdığımızı da belirtelim. Kabarık etek tasarımına sahip, kolları kısa balon ve karpuz formlu modeller, bu mekanların gösterişli havasına uyum sağlamak için oldukça uygun.

Kısa Kol Vintage Gelinlik Modelleri

Nostaljik bir görünüme sahip olmak isterseniz karpuz ve balon kol gibi ilhamını Viktoryen dönemden alan kabarık kol kesimleri bu görünüme ulaşmanız için uygun seçenekler arasında. Özellikle kabarık etek kesimleriyle uyum sağlayan bu tasarımların, tarihi mekanda yapılacak düğünlerin ihtişamına uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Dantelli Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları dantelli tasarımları çok seviyor. Bu gelin adaylarına hitap eden gelinlikler arasında kısa dantel kollu gelinlikler de yer alıyor. Kelebe, kap ve fakir kol gibi kol tiplerinin danteller ile uyum sağladığını da ekleyelim. Bu tasarımları kır ve kumsal gibi alanlarda yapılacak açık hava düğünlerinde giyebilirsiniz.

Kısa Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelin adaylarının tercih edebileceği birçok kısa kollu gelinlik modeli bulunuyor. Yarasa ya da kelebek formlar ya da püsküllü kap kollar salaş ve bohem gelinliklere en çok yakıştırdığımız kol tiplerinden. Ayrıca tek omuzlu, yarım kollu salaş gelinlikler de bohem tarzdaki gelin adaylarının tercihi oluyor. Kır, kumsal ve çiftlik gibi alanlarda yapılacak düğünlerde bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Kısa Kollu Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kısa kollu gelinlik modellerinin fiyatları, gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Özel dikim kısa kol gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kısa kollu gelinliklerde kullanılan kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerinde ise fiyatlar daha uygun. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kısa kol gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kısa kollu gelinlik kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu noktada bilmeniz gereken, kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğu. Hayalinizdeki kısa kollu gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfadaki tasarımları, size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.