Kısa Kollu Gelinlikler

Firmaları Göster
Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
3050
Narin Moda
Klasik Romantik İllüzyon yaka
3.000 TL - 7.000 TL
Flora
Mediha Cambaz
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
BRM 6
Bridelymade
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Casares
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Klasik Romantik Kayık yaka
3.000 TL - 10.000 TL
EVS 14
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
SDY 2
Sude Yağmur Moda Evi
Bohem Romantik Cesur V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Black
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli Vintage Gotik Kare yaka
20.000 TL - 25.000 TL
EVS 21
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Prenses Gelinlik
Pınar Bent
Görkemli Kayık yaka
20.000 TL - 28.000 TL
MAF 15
Merve Alkan Bridal
Romantik Vintage Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
1078
Narin Moda
Bohem Romantik V yaka
3.000 TL - 7.000 TL
Chalicce
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
UGB103S21
Kaudupul Bridal
Görkemli Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Ceila
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Kayık yaka
3.000 TL - 5.000 TL
EVS 26
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
MAF 23
Merve Alkan Bridal
Romantik Modern Kare yaka
7.000 TL - 10.000 TL
OZL 8
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
FMD 37
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik Bisiklet yaka
5.500 TL - 9.000 TL
MDM 2
Madame Amour
Romantik Modern Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Helen Mix
Studio Bride
Helen V yaka
2.000 TL - 4.000 TL
PIB 142
Pınar Bent
Görkemli V yaka
20.000 TL - 25.000 TL
M-0124
Neslihan Moda
Vintage Romantik U yaka
3.000 TL - 5.000 TL
KRG 37
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Sade Modern V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kısa Kollu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Kısa kollu gelinlik fiyatları ne kadar?
  Kısa kollu gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler kısa kollu gelinlik modelleri nelerdir?
  Kısa kollu gelinlik modellerinin her tarzda gelin adayına uygun seçenekleri bulunuyor. İddialı tarzdaki gelin adayları yarım kollu kabarık gelinlik modellerine ilgi gösteriyor. İlhamını Viktoryen dönemden alan karpuz kollar haliyle vintage tarzdaki gelinlerden yoğun ilgi görüyor. Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları da dantelli karpuz kollu gelinlikleri çok seviyor.
 • Kısa kollu gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kısa kollu gelinlik denildiğinde İstanbul 3.422, Ankara 587, İzmir 441, Bursa 396, ve Gaziantep 152 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Kısa kollu gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kısa kollu gelinlik denildiğinde beyaz 447, kırık beyaz 80, krem 29 ve renkli 19 ürün olduğu görülmektedir.

Kısa Kol Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Dirseği aşmayan, üst kol boyunca farklı uzunluklarda olabilen gelinlik kol modelleri kısa kol olarak adlandırılıyor. İnce ve biçimli kollarını öne çıkarmak isteyen gelinler için ideal olan bu gelinliklerin farklı formlarda seçenekleri bulunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz gelinlerinin sıklıkla tercih ettiği bu kol tipine sahip gelinliklerin çeşitlerine de kısaca değinelim.

Kap kol gelinliklerle başlayalım. Omuz başlarını kapatan, küçük kase formunda gelinlik kol modellerine kap kol adı veriliyor. Kap kol gelinlik modelleri, dik omuzlarını öne çıkarmak isteyen ve geniş omuzlarını daraltmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilebiliyor. Gelinliğin kumaşından yapıldığı gibi dantel ya da güpürlerden de tasarlanabilen kap kollar, sade gelinliklere hareket katmak için de kullanılıyor.

En popüler kısa kol tiplerinden biri de kelebek kollar. Bohem ve vintage tarzdaki tasarımlarda sıkça karşımıza çıkan kelebek kollar gelinliğe omuzdan takılıyor ancak kısa kol tipinden farklı olarak koltuk altları açık kalıyor. Genellikle volan ve fırfır formunda tasarlanarak gelinliğe romantik bir hava katmak için kullanılıyor. Omuzları geniş gelinler ile üst kollarında fazlalıkları olan gelin adayları tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Güçlü bir silüete sahip olabileceğiniz kısa kollu bir gelinlik arıyorsanız size omuzdan kabarık başlayan, üst kolda biten, kısa karpuz kollu modelleri önerebiliriz. Kollardaki fazlalıkları kapama imkanı sunan ve gelinliklere hem ihtişam hem de romantik bir hava katan karpuz kollu gelinlikleri ilkbahar ve yaz gelinlerine önerdiğimizi de ekleyelim. Prenses kollu tasarımları da yarım kollu gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz.

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kollu modeller de kısa kollu gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Özellikle balon kollarla hareketlendirilen sade tasarımlı bu gelinlikler son yılların en moda tasarımlardan. İhtişamlı bir silüet yaratan bu kol tipine sahip gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi gösterişli düğün mekanlarına çok yakıştırdığımızı da söylemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Bir gelinliğin kol tipi, o gelinliğin tarzını belirleyen önemli faktörlerden biridir. Kısa kol tipinin farklı seçenekleri de farklı tarzlara hitap eden modeller yaratıyor. Gösterişli, nostaljik, bohem ya da klasik... Her bir tarz için ideal olan kısa kollu gelinlikleri markaların ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Peki hangi tarza hangi kısa kollu gelinlik diyenler için önerilerimizi sıralayalım.

Yarım Kol Kabarık Gelinlik Modelleri

İddialı tarza sahip gelin adaylarına yarım kollu kabarık gelinlik modellerini öneriyoruz. A ve prenses etek kesimine sahip kısa kollu gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarına yakıştırdığımızı da belirtelim. Kabarık etek tasarımına sahip, kolları kısa balon ve karpuz formlu modeller, bu mekanların gösterişli havasına uyum sağlamak için oldukça uygun.

Kısa Kol Vintage Gelinlik Modelleri

Nostaljik bir görünüme sahip olmak isterseniz karpuz ve balon kol gibi ilhamını Viktoryen dönemden alan kabarık kol kesimleri bu görünüme ulaşmanız için uygun seçenekler arasında. Özellikle kabarık etek kesimleriyle uyum sağlayan bu tasarımların, tarihi mekanda yapılacak düğünlerin ihtişamına uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Dantelli Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları dantelli tasarımları çok seviyor. Bu gelin adaylarına hitap eden gelinlikler arasında kısa dantel kollu gelinlikler de yer alıyor. Kelebe, kap ve fakir kol gibi kol tiplerinin danteller ile uyum sağladığını da ekleyelim. Bu tasarımları kır ve kumsal gibi alanlarda yapılacak açık hava düğünlerinde giyebilirsiniz.

Kısa Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelin adaylarının tercih edebileceği birçok kısa kollu gelinlik modeli bulunuyor. Yarasa ya da kelebek formlar ya da püsküllü kap kollar salaş ve bohem gelinliklere en çok yakıştırdığımız kol tiplerinden. Ayrıca tek omuzlu, yarım kollu salaş gelinlikler de bohem tarzdaki gelin adaylarının tercihi oluyor. Kır, kumsal ve çiftlik gibi alanlarda yapılacak düğünlerde bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Kısa Kollu Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kısa kollu gelinlik modellerinin fiyatları, gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Özel dikim kısa kol gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kısa kollu gelinliklerde kullanılan kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerinde ise fiyatlar daha uygun. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kısa kol gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kısa kollu gelinlik kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu noktada bilmeniz gereken, kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğu. Hayalinizdeki kısa kollu gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfadaki tasarımları, size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.