Kısa Kollu Gelinlikler

Kısa kollu gelinlik modelleri üst koldaki fazlalıkları kamufle ediyor!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
Filipa
Vipgelinlik

Model: Filipa

 
Romantik Düşük omuz
SFK 18
Şafak Moda

Model: SFK 18

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
WHM 51
White House Moda Evi

Model: WHM 51

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
SFK 16
Şafak Moda

Model: SFK 16

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
BRM 6
Bridelymade

Model: BRM 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
LME 20
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 20

2.500 TL - 3.700 TL

Sade Vintage V yaka
AGA 7
Agraf Atelierr

Model: AGA 7

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem İllüzyon yaka
OZL 11
Özlemce Gelinlik

Model: OZL 11

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik İllüzyon yaka
3050
Narin Moda

Model: 3050

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Cesur V yaka
SDY 2
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 2

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Kayık yaka
Ceila
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Ceila

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bisiklet yaka
Centaurus
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Centaurus

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Kayık yaka
MDM 2
Madame Amour

Model: MDM 2

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
MDC 10
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 10

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage V yaka
CGB 11
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 11

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
IMN 17
İmza Novia

Model: IMN 17

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage V yaka
IGN 9
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 9

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Sade Vintage Kayık yaka
Eslem Moda 24
Eslem Moda

Model: Eslem Moda 24

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
UGB103S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB103S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
WHM 10
White House Moda Evi

Model: WHM 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kayık yaka
WHM 49
White House Moda Evi

Model: WHM 49

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem V yaka
HKW 36
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 36

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kısa Kol Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Dirseği aşmayan, üst kol boyunca farklı uzunluklarda olabilen gelinlik kol modelleri kısa kol olarak adlandırılıyor. İnce ve biçimli kollarını öne çıkarmak isteyen gelinler için ideal olan bu gelinliklerin farklı formlarda seçenekleri bulunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz gelinlerinin sıklıkla tercih ettiği bu kol tipine sahip gelinliklerin çeşitlerine de kısaca değinelim.

Kap kol gelinliklerle başlayalım. Omuz başlarını kapatan, küçük kase formunda gelinlik kol modellerine kap kol adı veriliyor. Kap kol gelinlik modelleri, dik omuzlarını öne çıkarmak isteyen ve geniş omuzlarını daraltmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilebiliyor. Gelinliğin kumaşından yapıldığı gibi dantel ya da güpürlerden de tasarlanabilen kap kollar, sade gelinliklere hareket katmak için de kullanılıyor.

En popüler kısa kol tiplerinden biri de kelebek kollar. Bohem ve vintage tarzdaki tasarımlarda sıkça karşımıza çıkan kelebek kollar gelinliğe omuzdan takılıyor ancak kısa kol tipinden farklı olarak koltuk altları açık kalıyor. Genellikle volan ve fırfır formunda tasarlanarak gelinliğe romantik bir hava katmak için kullanılıyor. Omuzları geniş gelinler ile üst kollarında fazlalıkları olan gelin adayları tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Güçlü bir silüete sahip olabileceğiniz kısa kollu bir gelinlik arıyorsanız size omuzdan kabarık başlayan, üst kolda biten, kısa karpuz kollu modelleri önerebiliriz. Kollardaki fazlalıkları kapama imkanı sunan ve gelinliklere hem ihtişam hem de romantik bir hava katan karpuz kollu gelinlikleri ilkbahar ve yaz gelinlerine önerdiğimizi de ekleyelim. Prenses kollu tasarımları da yarım kollu gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz.

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kollu modeller de kısa kollu gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Özellikle balon kollarla hareketlendirilen sade tasarımlı bu gelinlikler son yılların en moda tasarımlardan. İhtişamlı bir silüet yaratan bu kol tipine sahip gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi gösterişli düğün mekanlarına çok yakıştırdığımızı da söylemeden geçmeyelim.

Farklı Tarzlara Uygun Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Bir gelinliğin kol tipi, o gelinliğin tarzını belirleyen önemli faktörlerden biridir. Kısa kol tipinin farklı seçenekleri de farklı tarzlara hitap eden modeller yaratıyor. Gösterişli, nostaljik, bohem ya da klasik... Her bir tarz için ideal olan kısa kollu gelinlikleri markaların ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Peki hangi tarza hangi kısa kollu gelinlik diyenler için önerilerimizi sıralayalım.

Yarım Kol Kabarık Gelinlik Modelleri

İddialı tarza sahip gelin adaylarına yarım kollu kabarık gelinlik modellerini öneriyoruz. A ve prenses etek kesimine sahip kısa kollu gelinlikleri tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarına yakıştırdığımızı da belirtelim. Kabarık etek tasarımına sahip, kolları kısa balon ve karpuz formlu modeller, bu mekanların gösterişli havasına uyum sağlamak için oldukça uygun.

Kısa Kol Vintage Gelinlik Modelleri

Nostaljik bir görünüme sahip olmak isterseniz karpuz ve balon kol gibi ilhamını Viktoryen dönemden alan kabarık kol kesimleri bu görünüme ulaşmanız için uygun seçenekler arasında. Özellikle kabarık etek kesimleriyle uyum sağlayan bu tasarımların, tarihi mekanda yapılacak düğünlerin ihtişamına uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Dantelli Yarım Kol Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları dantelli tasarımları çok seviyor. Bu gelin adaylarına hitap eden gelinlikler arasında kısa dantel kollu gelinlikler de yer alıyor. Kelebe, kap ve fakir kol gibi kol tiplerinin danteller ile uyum sağladığını da ekleyelim. Bu tasarımları kır ve kumsal gibi alanlarda yapılacak açık hava düğünlerinde giyebilirsiniz.

Kısa Kollu Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelin adaylarının tercih edebileceği birçok kısa kollu gelinlik modeli bulunuyor. Yarasa ya da kelebek formlar ya da püsküllü kap kollar salaş ve bohem gelinliklere en çok yakıştırdığımız kol tiplerinden. Ayrıca tek omuzlu, yarım kollu salaş gelinlikler de bohem tarzdaki gelin adaylarının tercihi oluyor. Kır, kumsal ve çiftlik gibi alanlarda yapılacak düğünlerde bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Kısa Kollu Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kısa kollu gelinlik modellerinin fiyatları, gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Özel dikim kısa kol gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kısa kollu gelinliklerde kullanılan kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerinde ise fiyatlar daha uygun. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kısa kol gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kısa kollu gelinlik kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu noktada bilmeniz gereken, kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğu. Hayalinizdeki kısa kollu gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfadaki tasarımları, size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.