Kemerli Gelinlikler

Firmaları Göster
E-23009
Meryem Cicerali Haute Couture
Romantik Kare yaka
22.000 TL - 27.000 TL
ELP 21
Elif Platin Haute Couture
Klasik Romantik Sade Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Debby
Miry May Bridal
Romantik Modern V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
R-004
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
26.000 TL - 34.000 TL
L-23004
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
23.000 TL - 30.000 TL
İ-23005
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
29.000 TL - 37.000 TL
İ-23012
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 19.000 TL
Finefashion
Studio Bride
Görkemli Bohem Helen Cesur İllüzyon yaka
4.000 TL - 6.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Star Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Bohem Romantik Kışlık Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
SAG 1
Sagaza Couture
Romantik Straplez
17.500 TL - 51.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Puantiyeli Kat Kat Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
Alberta
Miry May Bridal
Modern Vintage V yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Marcella
Gülten Şen Moda Evi
Klasik Romantik Kare yaka
7.000 TL - 10.000 TL
ASA 18
Aşk-ı Ala
Sade Klasik Spor Zayıf gösteren Uzun gösteren Tarlatansız Kare yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu İnci Kemerli Dantel Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Bohem Kışlık Tarlatansız Bisiklet yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Gaia
Begüm Salihoğlu
Sade Modern Straplez
12.000 TL - 17.500 TL
Elie Saab 2
Vakko Wedding
Görkemli Romantik V yaka
17.000 TL - 34.000 TL
Louella
Begüm Salihoğlu
Sade Modern V yaka
12.000 TL - 17.500 TL
HKW 21
Ajje
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 8.500 TL
VZJ 39
Vizaje Gelinlik
Romantik Bohem Tarlatansız Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
ALY 16
Alya Wedding Dress
Romantik V yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Rocket
Pronovias
Modern Cesur Sade V yaka
17.500 TL - 34.500 TL
LYNN
Pronovias
Sade Klasik Romantik Uzun gösteren Zayıf gösteren Modern Düşük omuz
17.500 TL - 51.500 TL
YLD 16
Yelda İşlekel Moda Evi
Modern V yaka
11.000 TL - 16.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Kemerli Gelinlik Nasıl Olur?

Kemer, kuşak gibi belden takılan aksesuarlar ya da kumaşlar ile hareketlendirilen gelinlik modelleri kemerli gelinlik olarak adlandırılıyor. Kıvrımlı bir bel bölgenizi vurgulamak ve düz bel bölgenize kıvrımlı bir görünüm vermek için bu gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Kemerli gelinliklerde ek olarak takılan aksesuarlar kullanıldığı gibi, kumaştan, gelinliğe dikili olarak üretilen kemerli modeller bulunuyor.

Kendinden Kemerli Gelinlik Modelleri

Gelinliğin kemerli gelinlik modelleri gelinliğe dikili olan, kumaş kemerli tasarımlardır. Her etek kesiminde kullanılabilen bu tasarım, özellikle robalı gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Küçük göğüsleri öne çıkaran bu modeller, düz bel bölgesini kamufle etmede de avantaj sağlar. Gövdeden kabarık etek kısmına geçişte kalın kumaştan kemerler ince ve kıvrımlı bir bel görünümü yaratmak için ideal.

Ek Kemerli Gelinlik Modelleri

Kemerli gelinliklerde tek seçeneğiniz kendinden kemeri olan modeller değil. Dilerseniz gelinlik modelinizi tamamlamak için de bu şık aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Ek olarak takılan kemerler tasarıma farklı bir hava katmak için tercih ediliyor. Taşlı, işlemeli, renkli gibi seçenekleri bulunan kemerlerin kullanıldığı tasarımlar arasından tarzınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Altın Kemerli Gelinlikler

Altın renkte, çoğunlukla zincirli kemeri bulunan gelinlik modelleri Helenistik tasarımlar oluyor. Uçuş uçuş şifon, tül ve organze kumaşlardan Helen model gelinlikler altın kemer, taç, bileklik gibi aksesuarlarla tamamlanıyor. Eğer vintage tarzda bir organizasyon yapmak istiyorsanız, Helenistik dönemin ruhunu, altın kemerli bu tasarımlarla düğününüze yansıtabilirsiniz.

Taşlı Kemerli Gelinlik Modelleri

Taşlı kemerler ihtişamlı gelinliklere ışıltı kattığı gibi, sade kemerli gelinliklerin de dikkat çekici aksesuarları olabiliyor. Son yıllarda özellikle fazla aksesuardan hoşlanmayan gelin adayları bu kemerlerin kullanıldığı gelinlikleri tercih ediyor. Sade, düz bir gelinliği taşlı kemerle tamamlayarak, restoran, kulüp, davet alanları gibi mekanlarda yapılacak düğünde rahatlıkla giyebilirsiniz.

Kemerli Salaş Gelinlik Modelleri

Kemerler, salaş gelinliklerle fit bir görünüm yaratmak için ideal aksesuarlardan. Özellikle bohem tarzdaki tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercihi olan salaş gelinlikler arasından seçim yapacaksanız, kıvrımlı hatlarınızı ön plana çıkarmak için gelinliğinize uygun modelde kemerlerden yardım alabilirsiniz. Bu gelinliklerle kalın kemerlerden kullanmanızda fayda var.

Sade Kemerli Gelinlik Modelleri

Son yılların en trend modellerinden olan çok sade gelinliklere kemerler ile hoş bir hava katabilirsiniz. Işıltılı kemerlerin tarzınızla uyumlu olmadığını düşünüyorsanız ve sade bir aksesuar arıyorsanız kemeri de gelinliğin kumaşından olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Özellikle düz ya da balık kesim sade, işlemesiz gelinliklere kemerlerin çok yakıştığını da ekleyelim.

Kemerli Gelinlik Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapmalısınız?

Gelinliğinizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu vücut tipinizdir. Vücudunuza uygun bir gelinlikle fazlalıklarınızı kamufle edebilir, istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz. Örneğin, beliniz ince, göğüsleriniz küçük ancak basenleriniz genişse, A ve prenses kesim gibi kabarık etek modelleri sizin için uygundur. Bu tasarımlarla geniş basenlerinizi kamufle ederken, dikkatleri ince belinize çekebilirsiniz.

Kum saati vücut tipi için balık kesim kemerli gelinlikler, dikdörtgen vücut hatlarına sahip gelinler ise düz kesim kemerli gelinliklerle hoş bir gelin görünümü oluşturabilir. Düğün mekanınız da gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara A ve prenses kesim gibi hacimli, kemerli gelinlik modelleri; kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan düz ya da A kesim kemerli tasarımlardan giymek daha doğrudur.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi de düşünmelisiniz. Örneğin; vintage konseptli bir düğün yapacaksanız, Helenistik kemerli, hafif tül kumaşlardan gelinlikleri düşünebilirsiniz. Kemerle uyumlu alın takıları, bileklikler gibi aksesuarlarla kombinleyebileceğiniz, birçok kemerli bohem gelinlik modaevlerinin ürün seçenekleri arasında sizi bekliyor.

Kemerli gelinlik alışverişinizde işinize yarayacak detaylardan bahsettik. Bu bilgiler doğrultusunda bulunduğunuz sayfadaki modelleri inceleyebilirsiniz. Hoşunuza giden ve size yakışacağını düşündüğünüz modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın. Ayrıca firmaların yoğunluk durumunu göz önünde bulundurarak vakit kaybetmeden harekete geçmeniz gerektiğini de hatırlatalım.